|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/11/24: مردم پاي انقلاب ايستاده اند دولت در زمين دشمن بازي نكند
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22106
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21843 24/11/96 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


گزارش خبري - تحليلي كيهان 
مردم پاي انقلاب ايستاده اند دولت در زمين دشمن بازي نكند
    
    در شرايطي که حضور با شکوه و گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن آنهم در اوج خباثتها و دشمني غرب ، پشتوانه و ظرفيت عظيمي براي پاسخ دهي قاطع و عبرت آموز از سوي دولتمردان به شيطان بزرگ و ايادي آن فراهم آورده بود، اما رئيس جمهور محترم در نهايت تعجب مواضعي اتخاذ کرد که از آن برداشتي جز ناديده گرفتن حضور تماشايي حاميان انقلاب اسلامي و ضربه زدن اين ظرفيت عظيم نمي توان داشت.
    سرويس سياسي: مراسم راهپيمايي يوم الله 22 بهمن امسال در شرايطي برگزار شد که طي هفته هاي قبل برخي خام انديشانِ ياوه گو با بوق هاي تبليغاتي دشمنان و معاندان تلاش مي کردند اينگونه القا کنند که اغتشاشات ماه گذشته بر جشن پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي سايه افکنده و مردم ايران با عدم شرکت در اين مراسم به انقلاب و نظام مقدس خود نه خواهند گفت، تصور خامي که البته با تصاوير منعکس شده از حضور ميليوني مردم در گوشه گوشه شهرهاي کشور رنگ باخت.
    بي دليل نبود که رهبر معظم انقلاب اسلامي چند روز قبل در 19بهمن ماه و در ديدار فرماندهان نيروي هوايي فرموده بودند که: «امسال به لطف الهي، ۲۲ بهمن از آن ۲۲ بهمن هاي تماشايي خواهد بود».
    تماشايي بودن راهپيمايي با شکوه 22 بهمن از آن جهت اهميت دوچندان يافته که برغم ياوه سرائي هايي که در ماه هاي اخير عليه انقلاب اسلامي و نظام صورت گرفت مردم ايران با خروش بيشتر و حضور گسترده و با شکوه خود به صحنه آمدند تا نشان دهند به انقلاب و نظام جمهوري اسلامي وفادارند و هر جا لازم باشد از اين سرمايه بزرگ و گران بهاي خود قاطعانه حمايت و حفاظت مي کنند و مواضع و اقدامات دشمنان و معاندان هم صرفا به متجلي شدن هر چه با شکوه تر اين واقعيت کمک مي کنند.
    
    

    
    ناديده گرفتن حضور تماشايي
    مردم قهرمان و انقلابي ما در شرايطي در لاله زار ايران اسلامي با پاسداشت خون شهيدان و راهپيمايي بي نظير خود ورود به چهل سالگي انقلاب اسلامي را جشن گرفتند و پهن دشت ايران را زير پا و عزم و اراده هاي پولادين خود به لرزه درآوردند که مستکبران و باج گيران نظام سلطه غرب صريحاً گفته بودند انقلاب اسلامي نبايد به جشن 40 سالگي اش برسد و براي اين هدف شيطاني خود بر بستر آسيب ها و ضعف ها و نقص هاي موجود در کشور (که عمده آنها ميوه شجره خبيثه ٤0 سال دشمني و کينه توزي و شرارت، شبيخون و تهاجم سياسي اقتصادي نظامي فرهنگي و امنيتي غرب است)، هر آنچه در چنته داشتند به ميدان آوردند و طي ماه هاي منتهي به چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي با فتنه گري و سازماندهي و به ميدان آوردن مخالفان و زمينه سازي براي اجراي پروژه ناامن سازي و واگرايي قوميتي، به خيال خام خود همه چيز را براي براندازي نظام از درون آماده کرده بودند و بر اين باور بودند که با دميدن در کوره برخي کاستي ها و با برجسته سازي مفاسد اقتصادي و سياسي و سوءمديريت ها، نظام جمهوري اسلامي از درون فروخواهد پاشيد اما همان طور که پيش بيني مي شد مردم به ويژه نسل سوم و چهارم انقلاب در جشن 40 سالگي انقلابِ خود سنگ تمام گذاشتند و جشن تماشايي بلوغ انقلاب را فراروي چشم جهانيان، خبرنگاران داخلي و خارجي و دوربين هاي دوست و دشمن به نمايش گذاشته و پاسداشت شگفتي بزرگ خميني کبير را تصوير کردند.
    در شرايطي که حضور با شکوه و گسترده مردم براي بيعت دوباره با نظام و انقلاب خود آنهم در زماني که نقض عهدها و تحريم هاي مکرر شيطان بزرگ و همچنين زياده خواهي هاي غرب در برابر حسن نيت مسئولان ما معنايي جز تاکيد بر استمرار خط تخاصم و دشمني با ملت ايران ندارد ، پشتوانه و ظرفيت عظيمي براي پاسخ دهي قاطع و عبرت آموز از سوي دولتمردان به شيطان بزرگ و ايادي آن فراهم آورده بود، اما رئيس جمهور محترم که سخنران ويژه مراسم يوم الله 22 بهمن در تهران بود، در نهايت تعجب در حين سخنراني خود جملاتي بر زبان آورد که از آن برداشتي جز ناديده گرفتن حضور تماشايي حاميان انقلاب اسلامي و ضايع کردن اين ظرفيت عظيم نمي توان داشت.
    
    
    

    
    بن بست نمايي در جشن چهل سالگي انقلاب
    آقاي روحاني در راهپيمايي 22 بهمن به جاي اعلام موضع صريح در مقابل دشمن، با بن بست نمايي پيشنهاد رفراندوم داد و گفت: «اگر در جايي ما با هم بحث داريم بايد به اصل 59 قانون اساسي مراجعه کنيم. طبق اين اصل براي رفع مشکلات و اختلافات بايد به آراي مستقيم مردم مراجعه کرد. طبق اصل 59 هر چه مردم گفتند بايد به آن عمل کنيم. اين ظرفيت قانون اساسي ما است و بايد به آن عمل کنيم.»
    وي گفت: بايد قانون اساسي را پاس بداريم و از ظرفيت آن استفاده کنيم. آنچه که امروز از آن به عنوان مشکل در روابط اجتماعي، بحث آزادي و سرمايه گذاري ها ياد مي شود، به خاطر عمل نکردن به قانون اساسي است. هر که قانون اساسي را قبول دارد، انقلابي است. همه نهادها و دستگاه ها بايد به قانون اساسي عمل کنند. اين قانون بن بست ها را برداشته و ظرفيت هاي بسياري دارد.
    رئيس جمهور افزود: انقلاب ما وقتي پيروز شد که همه با هم بوديم و در قطار انقلاب مسافران فراواني بودند البته برخي زودتر از قطار پياده شدند و برخي را هم از قطار انقلاب پياده کرديم که مي توانستيم پياده نکنيم و اکنون بايد همه را به قطار انقلاب دعوت کنيم.
    رئيس جمهور با بيان اينکه راي مردم است که منتخب مردم را مي سازد، اظهار کرد: بعد انتخابات بايد رقابت را کنار گذاشته و قواعد سياسي جهاني را مراعات کنيم و همه در کنار هم باشيم. مردم را راحت بگذاريم و در حريم خصوصي مردم دخالت نکنيم. حريم خصوصي مردم از آن مردم است. يک بار هم شده فرمان هشت ماده اي امام در سال 61 را بخوانيم و طبق آن عمل کنيم و آستانه تحملمان را بالا ببريم.
    وي ادامه داد: 40 سال بس است. بياييد کينه ها را رها کنيم. چند سال کينه و سخن ناروا گفتن!؟
     اين جملات تامل برانگيز عالي ترين مقام اجرائي کشور آنهم در جشن چهل سالگي انقلاب مردمش، بلافاصله با استقبال دستگاه هاي تبليغاتي غرب مواجه شد و به تيتر يک رسانه هاي غربي از جمله سايت تلويزيون سلطنتي انگليس تبديل شد، بي بي سي فارسي نوشت: رئيس جمهور ايران همه‎پرسي را راه خروج از بن بست سياسي دانست.
    
    

    
    تهيه خوراک براي ضد انقلاب
    از سوي ديگر اين اظهارات خلاف وحدت ملي رئيس جمهور به خوراک تبليغاتي براي معاندان تبديل شد و جمعي از چهره هاي دست چندم اپوزيسيون و ضد انقلاب داخل و خارج، همزمان با طرح موضوع همه پرسي از سوي رئيس جمهور در راهپيمايي 22 بهمن با صدور اعلاميه اي خواستار برگزاري رفراندوم براي تعيين حکومت آينده ايران شدند.
    اين چهره هاي سرشکسته با ناديده گرفتن حضور تماشايي ملت ايران در سالروز پيروزي انقلاب اسلامي و تجديد ميثاق مردم با اصل نظام جمهوري اسلامي در بيانيه خود آوردند: «با تکيه بر حق تعيين سرنوشت ملت ها، خواهان برگزاري رفراندوم جهت تعيين نوع حکومت، تحت نظارت سازمان ملل متحد هستيم تا ملت ايران بتواند با تعيين نحوه حکومت مطلوب، خود مسئوليت سرنوشتش را بر عهده گيرد و براي رفع بحران هاي موجود تلاشي موثر و همگاني به عمل آورد.»
    دويچه وله فارسي هم اين چهره هاي ضدانقلاب را فعالان فرهنگي و اجتماعي معرفي کرد و نوشت: آقاي روحاني روز يکشنبه ۲۲ بهمن، در سخنراني خود از همه پرسي به عنوان يک راه حل براي خروج کشور از بن بست سياسي سخن گفته بود.
    
    

    
    رفراندوم هاي قبلي کافي نبود؟
    رئيس جمهور محترم در حالي براي طفره رفتن از مسئوليت و پاسخگويي نسبت به ناکارآمدي هاي دولت موضوع رفراندوم و راي مردم را مطرح مي کند که پيش از اين با گره زدن حل همه مشکلات کشور و حتي آب خوردن مردم به مذاکره با آمريکا به نوعي کشور را با اعتماد يکطرفه به دشمن دچار مشکل کرد. در آن مقطع برغم اينکه منطق نظام برآمده از تجربه انقلاب اسلامي، بي اعتمادي به آمريکا بود، اما دولت بر خلاف اين منطق معطوف به حقايق تاريخي، به شيطان بزرگ اعتماد کرد، امتياز هاي نقد داد و وعده نسيه گرفت.
    آقاي روحاني پس از 4 سال آزمون و خطا در زمينه اعتماد بي دليل به آمريکا مجبور شد بگويد «داستان مضحکي اتفاق افتاده؛ مي گويند تعهدي که قبلا بستيم، فعلا قرص و محکم نباشد، درباره موضوع ديگري حرف بزنيم! آمريکا با زبان و عمل مي گويد که اهل مذاکره و تعهد نيست اما به برخي کشورهاي شرق آسيا مي گويد بيا با ما مذاکره کن؛ مگر ديوانه اند كه با شما مذاكره كنند؟ شما به مذاكره اي كه به تاييد سازمان ملل رسيده، پايبند نيستيد.» اين سخنان در حالي ادا شد که براي چند سال، صاحب نظران منتقد با انواع فحش ها و ناسزا ها از سوي دولت نواخته شدند.
    48 ماه فرصت دولت به همين بي عملي و روياانديشي محض گذشت. اکنون که هنگام عملي کردن وعده ها در زمينه ايجاد رونق اقتصادي در حد بي نياز کردن مردم از يارانه و چرخش چرخ اقتصاد و توليد، و ايجاد اشتغال براي جوانان است، رئيس دولت همچنان مي خواهد پاسخگو نباشد و مانند زمان تبليغات انتخاباتي از موضع منتقد و اپوزيسيون حرف مي زند!
    
    چاره کار احترام به مردم است نه طفره رفتن
    از سوي ديگر طبق نظرسنجي اخير مرکز دولتي ايسپا که با حضور آقاي آشنا مشاور رئيس جمهور رونمايي شد «فقط ۲ درصد مردم خواستار رفع حصر (سران فتنه) هستند. 69 درصد، بهبود وضعيت اقتصادي و فضاي کسب و کار، ۳۰ درصد اعتراض به فساد مالي، 20/6 درصد بي عدالتي، 13/5 درصد قطع حمايت از سوريه و فلسطين، 9/7 درصد آزادي بيان و 2/3 درصد رفع حصر را خواسته اصلي شرکت کنندگان در تجمعات اعلام کردند. پاسخ 74/8 درصد به اين پرسش که آيا از شرايط اقتصادي رضايت داريد، منفي بوده است.»
    صدبار ديگر هم از مردم نظرسنجي کنند، همين قضاوت را درباره اولويت هاي خود و ميزان رضايت از عملکرد دولت خواهند داشت. چاره کار، تمکين و احترام به نظر مردم است، نه توليد مسئله براي طفره از مسئوليت پاسخگويي. براستي اگر بنابر نظر گرفتن از مردم باشد، 97/2 درصد آنها در سال 92 با حذف يارانه مخالفت کردند. پس چرا دولت درصدد است يارانه 34 ميليون نفر را حذف کند؟
    کافي است مديران کشور نگاهي به شعارها و پلاکاردهاي مردم در راهپيمايي روز يکشنبه بيندازند. مردم از تبعيض، بي عدالتي، فساد اقتصادي، مشکلات معيشتي و بيکاري و... گلايه هاي عميقي دارند اما در عين حال پاي انقلاب و نظامي که نهال آن را 40 سال پيش با دست خود کاشتند و امروز تبديل به درختي تناور شده، ايستاده اند. مطالبه و خواسته مردم، انقلابي و جهادي عمل کردن مسئولان در حوزه هاي مختلف سياسي، اقتصادي، ديپلماسي و.. براي حل مشکلات پيش رو و حرکت به سمت قله است. صداها و علامت هايي که راه هاي انحرافي را نشان مي دهند، در خوش بينانه ترين حالت تکميل کننده ناآگاهانه پازل دشمن و مسيري به سمت دره هستند.
    
    
    گزارش خبري - تحليلي كيهان: مردم پاي انقلاب ايستاده اند دولت در زمين دشمن بازي نكند
    


 روزنامه كيهان، شماره 21843 به تاريخ 24/11/96، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 236 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه نامه انجمن حشره شناسي ايران
متن مطالب شماره 2 (پياپي 3802)، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است