|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/11/24: رئيس مجلس: مسئولان وقت خود را صرف حل مشكلات كنند
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7004
پنج شنبه 2 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6717 24/11/96 > صفحه 21 (سياسي) > متن
 
      


رئيس مجلس: مسئولان وقت خود را صرف حل مشكلات كنند
رئيس قوه قضائيه: رفع گرفتاري مردم و رسيدگي به مشكلات آنها از بالاترين عبادات است    
    رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: ملت ايران اجازه دخالت در امور کشور را به هيچ کس نمي دهد و اگر اختلاف و مشکلي داشته باشند، در خانواده بزرگ و پرظرفيت ايران با اراده ملت، آن را حل خواهند کرد چرا که امريکايي ها بي آبروتر از آن هستند که براي ملت ايران غمگساري شيادانه کنند.
    به گزارش ايرنا، علي لاريجاني در ابتداي جلسه علني ديروز مجلس افزود: حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن، حرکتي بود که حکايت از هوشمندي، وقت شناسي و دقت نظر در شرايط انقلاب داشت.
    وي افزود: در شرايطي که غوغاسالاران هفته ها سرمايه گذاري در تخريب انقلاب اسلامي داشتند تا ملت را از بازشناسي انقلاب و دستاوردهاي آن منصرف کنند، ملت بزرگوار، متمدن و ريشه دار يکباره آنان را غافلگير کرد و اصالت انقلاب خود را بار ديگر به رخ آنان کشيد.
    رئيس مجلس با بيان اينکه اين سرمايه بزرگي براي صيانت از امنيت و شتاب در آباداني کشور است، گفت: چند نکته در اين راستا ضروري است که مورد توجه قرار گيرد. ما از همه صاحبنظران سياسي، احزاب و رسانه ها خواهش مي کنيم اين دستاورد ملي را مجدداً دستاويز کشمکش ها و قيل و قال هاي سياسي قرار ندهند.
    لاريجاني افزود: ماهيت اصلي اين حرکت وحدت همه بود، اين سرمايه را با آرا، نظرات و امکانات رسانه خود صرف همگرايي و وفاق کنند که براي توسعه شتابان کشور در جهت حل مشکلات امروز ضرورت دارد. وي ادامه داد: اگر در اين امر ترديد نداريد که دشمنان اين ملت استراتژي ياس عمومي را دنبال کرده و مي کنند، از اين حرکت در جهت وفاق ملي بهره جوييم.
    نماينده قم در مجلس افزود: ماجراهاي غم انگيز اختلاف افکني و بگومگوهاي ماليخوليايي روح و روان عمومي جامعه را آزرده کرده است، پس از اين واقعه ارزشمند استفاده درست و عملياتي کنيم.
    لاريجاني ادامه داد: حضور حماسي ملت در اين روز دستوراتي را براي مسئولان نيز صادر مي کند که وقت خود را به نحو مطلوب صرف حل مشکلات اقتصادي کشور کنند زيرا آسيب اصلي کشور در اين حوزه است و بايد از امور فرعي بگذرند، همچنين بايد از فرصت ها براي خدمت صادقانه بهره جويند.
    وي گفت: استراتژي درست در اين شرايط گذشت از امور جانبي و نگاه مساله محور است که بايد همه قوا در اين جهت فعالانه مشارکت کنند و نيز سرعت در حل مسائل که ضرورت حال کشور است و قطعاً واگذاري امور به آينده يا رفتار گذر عادي در زمان باعث غفلت از دريافت درست پيام حرکت ملي مردم مي شود. وي تصريح کرد: کميسيون هاي مختلف مجلس از دستگاه هاي اجرايي مطالبه برنامه زمان بندي شده براي حل مسائل داشته باشند و در هنگام بررسي بودجه نيز تا آنجا که ممکن است به حل مشکلات اصلي با نگاه عميق تر توجه کنند
    لاريجاني افزود: امريکايي ها بايد معناي حضور فراگير مردم را درک کرده باشند، ملت پيام روشني به رفتار سبک و سخنان ياوه دادند يعني با اين راهپيمايي باشکوه اعلام کردند که اجازه دخالت در امور ايران را به هيچ کس نمي دهند و اگر اختلاف و مشکلي داريم، در خانواده بزرگ و پرظرفيت ايران با اراده ملت آن را حل مي کنيم چرا که امريکايي ها بي آبروتر از آن هستند که براي ملت ايران غمگساري شيادانه کنند. وي در پايان از ملت ايران و مقام معظم رهبري قدرداني کرد و گفت: راهنمايي هاي بموقع ايشان در خلق اين حماسه ملي اثر بسزايي داشت.
    
    رئيس قوه قضائيه: مردم سنگ تمام گذاشته اند
    رئيس قوه قضائيه حضور ميليوني مردم در راهپيمايي 22 بهمن را موجب افزايش اقتدار ملي و خنثي ساختن توطئه هاي دشمن دانست و با بيان اينکه چنين حضور باشکوهي پشتوانه عظيم قوا براي خدمت رساني هرچه بيشتر است، از همه مسئولان خواست که قدردان بصيرت مردم به عنوان يکي از بزرگ ترين نعمات الهي باشند.
    به گزارش ميزان، آيت الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي، با اشاره به تلاش براي ايجاد جو بي اعتمادي در کشور از سوي دشمنان تصريح کرد: ما نبايد در اين زمينه به دشمن کمک کنيم. دشمن سال هاست در پي اين است که بگويد فساد گسترده در کشور وجود دارد. ما براي مقابله با چنين توطئه اي، به دور از هرگونه افراط و تفريط بايد برخورد جزمي موثر با فساد داشته باشيم و بدانيم که برخورد با فساد نيازمند عمل است. رئيس قوه قضائيه با بيان اينکه برخي تبعيض ها همچنان در خدمات رساني به مردم کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: ما وجود فساد يا مشکلات معيشتي را انکار نمي کنيم اما قياس منصفانه با بسياري از کشورها نشان مي دهد که وضع کشور ما آنچنان نيست که دشمنان وانمود مي کنند گرچه بايد «وجود مشکلات» همواره در مقابل چشمان مسئولان باشد و به آنان گوشزد شود.
    آيت الله آملي لاريجاني با بيان اينکه مردم عزيز ما در حفظ ارزش ها و دستاوردهاي انقلاب طي قريب به چهار دهه سنگ تمام گذاشته اند، افزود: مسئولان بايد بنا به تعبير مقام معظم رهبري (مدظله العالي) با روحيه انقلابي و کار جهادي به بصيرت مردم پاسخ دهند و براي خدمت هرچه بيشتر تلاش کنند. نبايد فراموش کرد که عبادت صرفاً نماز و روزه نيست بلکه حسب برخي روايات، رفع گرفتاري مردم و رسيدگي به مشکلات آنها از بالاترين عبادات است.
    وي با بيان اينکه نبايد واقعيات را بپوشانيم، بر لزوم قضاوت هاي منصفانه تاکيد کرد و گفت: نه ادعاي وضع ايده آل و نه ادعاي نفي خدمات هيچ کدام صحيح نيست. اين شيوه قضاوت منصفانه نيست. مشکلات و خدمات بايد در کنار يکديگر ديده شوند و از سوي ديگر ضمن مبارزه منطقي با فساد بايد در مقابل تلاش براي ايجاد جو بي اعتمادي از سوي دشمن ايستادگي کرد. مبارزه با فساد نيز وظيفه همه قوا و دستگاه هاست و نبايد اجازه داد که فساد شکل بگيرد.
    براساس اين گزارش، ادامه بحث و بررسي پيرامون لايحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق انسان و عبوردهندگان افراد غيرمجاز از مرز در دستور کار ديروز مسئولان عالي قضايي قرار داشت که موادي از آن به تصويب رئيس قوه قضائيه رسيد.
    
    رئيس مجلس: مسئولان وقت خود را صرف حل مشکلات کنند / رئيس قوه قضائيه: رفع گرفتاري مردم و رسيدگي به مشکلات آنها از بالاترين عبادات است
    


 روزنامه ايران، شماره 6717 به تاريخ 24/11/96، صفحه 21 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 8 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
صنعت حفاظت
متن مطالب شماره 52، بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است