|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/11/24: نمايندگان مجلس در گفت و گو با كيهان: دولت وظايف بر زمين مانده اش را انجام دهد حاشيه سازي نكند
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22073
پنج شنبه 22 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21843 24/11/96 > صفحه 10 (اخبار كشور) > متن
 
      


نمايندگان مجلس در گفت و گو با كيهان: دولت وظايف بر زمين مانده اش را انجام دهد حاشيه سازي نكندنمايندگان مجلس در گفت و گو با کيهان با تاکيد بر اينکه مردم با حضور تاريخي و حماسي خود در راهپيمايي پرشور 22 بهمن با آرمان هاي انقلاب، امام و شهدا تجديد بيعت کردند گفتند: مردم از يک سو اعلام کردند از کليت نظام اسلامي و رهبري معظم انقلاب راضي هستند چرا که افتخارات چهار دهه گذشته را مديون انقلاب و رهبري مي دانند و از سوي ديگر به مسئولين هشدار دادند که به فکر حل مشکلات مردم باشند نه مسائل حاشيه اي.
    سرويس سياسي : رهبر معظم انقلاب در روز 19 بهمن سال جاري در جمع فرماندهان نيروي هوايي ارتش تصريح کردند: «مردم چه کساني هستند؟ مردم همان کساني هستند که حماسه بيست ودوّم بهمن را به وجود مي آورند؛ مردم اينها هستند. اگر مي خواهيد حرف مردم را بفهميد، گوش کنيد ببينيد اينها چه مي گويند. »
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي در ادامه تاکيد کردند: «مردم آن کساني هستند که بعد از آنکه يک تعدادي اغتشاشگر وارد ميدان مي شوند، اگر هم اعتراضي داشتند، بمجرّدي که مي بينند شعار اغتشاشگر را، خودشان را کنار مي کشند. بعد در روز نهم دي مي آيند در ميدان شعار خودشان را مي دهند. مردم اينها هستند؛ اشتباهي نگيرند مردم را. مردم را با شعارهايشان، با حرف هايشان بشناسند و براي مردم کار کنند.»
    رهبر معظم انقلاب همچنين اظهار داشتند: «حرف مردم را بايد [گوش کرد]؛ حرف مردم شکايت از فساد است، شکايت از تبعيض است؛ اين حرف مردم است. مردم خيلي از مشکلات را تحمل مي کنند، البتّه فساد را، تبعيض را نمي پسندند، شِکوه دارند، شکايت مي کنند. شکايت مردم از فساد و از تبعيض است که بايد مسئولين- چه مسئولين قوّه مجريّه، چه مسئولين قوّه قضائيّه، چه مسئولين قوّه مقنّنه- به طور جِد دنبال کنند.»
    
    پيام مردم حمايت قاطع از نظام اسلامي هشدار به مسئولين
    حسينعلي حاجي دليگاني نماينده شاهين شهر در گفت و گو با کيهان و در پاسخ به اين سوال که «رهبر معظم انقلاب در سخنان روز 19 بهمن در ديدار با فرماندهان نيروي هوايي ارتش از مسئولين خواستند که به سخنان مردم گوش دهند که در راهپيمايي 22 بهمن چه مي گويند؟، به نظر شما پيام راهپيمايي مردم چه بود؟» اظهار داشت: پيام مردم در راهپيمايي پرشور 22 بهمن اين بود که ما از نظام اسلامي، ساختار سياسي و ولايت فقيه راضي بوده و به آن افتخار مي کنيم.
    وي ادامه داد: مردم در اين راهپيمايي به صراحت اعلام کردند که افتخارات چهار دهه گذشته ايران مديون مقام ولايت است، مردم تصريح کردند که حفظ تماميت ارضي کشور عليرغم اينکه در رژيم هاي گذشته از جمله پهلوي بخش هايي از ايران اسلامي از خاک ميهن جدا شد مديون انقلاب اسلامي و جوانان رشيدي است که در اين دوره با جانفشاني دشمن را از رسيدن به اهداف خود ناکام گذاشتند.
    اين نماينده مجلس در ادامه گفت و گوي خود با خبرنگار کيهان گفت: با وجود اين مردم گلايه داشتند و خواستار برطرف شدن نارسايي ها از سوي دولتي بودند که طبق قانون اساسي بيشترين اختيارات اجرايي براي حل اين مشکلات بر دوش آن است.
    وي با تاکيد بر اينکه برخي اصول قانون اساسي که ناظر بر تامين خواسته هاي مشروع مردم است از سوي دولت ناديده گرفته شده است گفت: مردم در راهپيمايي 22 بهمن بر اين مهم تاکيد کردند که دولت وظايف بر زمين نهاده شده خود را انجام داده و از ورود به حاشيه هاي غيرضروري خودداري کند.
    حاجي دليگاني همچنين گفت: مردم در سه حوزه واقعا گلايه دارند و اين گلايه را با نجابت خاصي بر زبان مي آورند، مبارزه با فقر، فساد و تبعيض خلاصه خواسته هاي مردم است.
    وي در پاسخ به اين سوال که با توجه به پيام راهپيمايي 22 بهمن وظيفه مسئولين چيست نيز گفت: مسئولين بايستي به حضور مردم ايمان بياورند و در نگاه خودشان تجديد نظر کنند، آنها بايستي با نگاه انقلابي وارد ميدان شده و به دور از فضاسازي و تهمت به ديگران وظايف خود را عملي سازند.
    
    مردم با مسئولين اتمام حجت کردند
    جواد کريمي قدوسي نماينده مشهد نيز در گفت و گو با کيهان در پاسخ به اين سوال که پيام حضور مردم در راهپيمايي حماسي 22 بهمن چه بود گفت: مردم با اين حضور حماسي در سراسر کشور خواستار حفظ وحدت در جامعه شدند، آنان تاکيد کردند که مهم ترين عامل حفظ امنيت ايران اسلامي محوريت ولايت فقيه بوده و هست.
    اين نماينده مجلس در ادامه اظهار داشت: مردم با دست رد زدن به سينه دشمن خطاب به مسئوليني که با بحث هاي حاشيه اي به دنبال دور زدن مطالبات واقعي مردم هستند تاکيد کردند که حواسشان جمع است.
    کريمي قدوسي گفت : در ماه هاي گذشته عده اي با حمله به ارزش ها و مقدسات اين ملت باعث ايجاد ناامني شدند، مردم با حضورشان اعلام کردند که هوشيار هستند.
    عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در ادامه گفت : متاسفانه بعد از رخدادهاي اخير مسئولين که بايستي عبرت مي گرفتند عبرت نگرفتند و در سخنراني راهپيمايي 22 بهمن سخنان نابجايي را بر زبان راندند، مردم در راهپيمايي 22 بهمن به اين مسئولين اتمام حجت کردند.
    کريمي قدوسي در پاسخ به سوال دوم خبرنگار کيهان مبني بر اينکه با توجه به پيام راهپيمايي 22 بهمن وظيفه مسئولين چيست نيز گفت: مهم ترين مطالبه امروز مردم که مورد اتفاق نظر همه نيز هست رفع تنگناهاي معيشتي است ، مردم مي خواهند دولت به رفع مشکل بيکاري و شروع به کار کارخانه هاي تعطيل شده همت بگمارد.
    وي همچنين با اشاره به برخي سخنان رئيس جمهور در راهپيمايي 22 بهمن گفت: مردم از همديگر کينه اي نداشته و با هم هستند، امروز در کشور بحراني وجود ندارد که عده اي از رفراندوم براي برطرف کردن اين بحران سخن مي گويند، طرح اين موضوعات باعث عقب ماندن مي شود، درد مردم مشکلات معيشتي است نه چنين مواردي که مسئولين از آن سخن مي گويند.
    
    خواسته مشروع مردم مقابله با بي عدالتي ها
    شهباز حسن پور نماينده مردم سيرجان و بردسير نيز در گفت و گو با کيهان اظهار داشت: مردم در راهپيمايي 22 بهمن ضمن تجديد بيعت با آرمان هاي امام و شهدا بر خواسته هاي مشروع خود از جمله ضرورت مقابله با بي عدالتي تصريح کردند.
    وي ادامه داد: مردم تصريح کردند از کمبودها نگران نيستند ولي خواستار جلوگيري از رانت خواري برخي هستند، حضور 22 بهمن مردم هشداري بود به برخي مسئولين که در جهت خواست آنان براي برطرف کردن مشکلات اقتصادي و معيشتي همت بگمارند.
    اين نماينده مجلس گفت : مسئولان سه قوه و کارگزاران دولت حضور پرشور و حماسي 22 بهمن را قدر دانسته و پيام آن را درک کنند تا وقت نگذشته در حل گرفتاري هاي مردم گام هاي اساسي را بردارند.
    وي مشکلات اساسي امروز مردم را بيکاري ، مسکن ، ازدواج جوانان و برخورد با مفاسد دانست و خواستار توجه مسئولين به اين خواسته ها شد.
    
    نمايندگان مجلس در گفت و گو با كيهان: دولت وظايف بر زمين مانده اش را انجام دهد حاشيه سازي نكند
    


 روزنامه كيهان، شماره 21843 به تاريخ 24/11/96، صفحه 10 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو هفته نامه موفقيت
متن مطالب شماره 385، نيمه دوم آذر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است