|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/11/24: مردم نشان دادند با وجود مشكلات معيشتي، دشمن شناس هستند
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22102
چهار شنبه 26 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21843 24/11/96 > صفحه 10 (اخبار كشور) > متن
 
      


مردم نشان دادند با وجود مشكلات معيشتي، دشمن شناس هستند
تقدير رئيس قوه قضائيه از حضور پرشكوه مردم در راهپيمايي 22 بهمن


رئيس قوه قضائيه حضور ميليوني مردم در راهپيمايي 22 بهمن را موجب افزايش اقتدار ملي و خنثي ساختن توطئه هاي دشمن دانست و از همه مسئولان خواست که قدردان بصيرت مردم باشند.
    به گزارش روابط عمومي قوه قضائيه، آيت الله صادق آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي، راهپيمايي ملت ايران در سالروز پيروزي انقلاب اسلامي را باشکوه، مثال زدني و چشمگير توصيف کرد و گفت: اين حضور عظيم براي همه جهانيان در اين برهه خاص شگفتي آفريد. همه بايد خدا را براي نعمت بصيرت، عزم و همت مردم در ايستادگي به پاي ارزش هاي انقلاب شاکر باشيم.
    آملي لاريجاني با بيان اينکه حضور مردم موجب افزايش اقتدار ملي و خنثي ساختن دشمني ها است، تصريح کرد: دشمنان جمهوري اسلامي خصوصاً آمريکا و اذناب آن در طول سال براي ايجاد شکاف ميان مردم ايران، ايجاد جو بي اعتمادي نسبت به نظام و سمپاشي درباره اصل و بنيان هاي انقلاب ميليون ها دلار هزينه مي کنند و هزاران رسانه، سايت و شبکه براي رسيدن به اين هدف ناصحيح، غيرعقلاني و غيرانساني به راه مي اندازند؛ اما حضور هرساله مردم به صورت يکپارچه و منسجم، تمام اين هزينه ها را بي فايده و توطئه ها را نقش بر آب مي کند.
    وي افزود: اين نعمت بسيار بزرگي است که مردم با وجود برخي اختلاف سليقه و يا مخالفت با برخي روش ها و منش ها، وقتي مسئله امنيت و مصالح کشور مطرح است به صورت يکپارچه مي ايستند که ما بايد نعمت ائتلاف، اتحاد، انسجام، بصيرت، درک بالا و دشمن شناسي مردم را شاکر باشيم.
    رئيس قوه قضائيه اظهارداشت: دشمن شناسي در شرايطي که مردم مشکلات معيشتي دارند و دشمن هم با سوءاستفاده از اين شرايط اقدام به سمپاشي عليه نظام مي کند، کار دشواري است اما مي بينيم که ملت در اقصي نقاط اين سرزمين از شهرهاي بزرگ گرفته تا روستاهاي کوچک با وجود همه مشکلات به اين تشخيص در شناسايي دوست از دشمن رسيده اند و با حضور خود در صحنه، اتحاد ملي را به رخ جهانيان مي کشند. چنين هوشمندي و درايتي که در مردم وجود دارد قطعاً از عنايات حق تعالي است و همه بايد قدردان اين نعمت باشيم.
    
    مردم در 40 سال گذشته سنگ تمام گذاشته اند
    آملي لاريجاني با بيان اينکه مردم عزيز ما در حفظ ارزش ها و دستاوردهاي انقلاب طي قريب به چهار دهه سنگ تمام گذاشته اند، خاطرنشان کرد: مسئولان بايد بنا به تعبير مقام معظم رهبري با روحيه انقلابي و کار جهادي به بصيرت مردم پاسخ دهند و براي خدمت هرچه بيشتر تلاش کنند.
    وي با اشاره به اقدامات عمراني گسترده در چهار دهه اخير و خدمات رساني به نقاط مختلف کشور يادآور شد: برق رساني ها، آب رساني ها، گازرساني ها، توسعه خطوط ارتباطي و راه هاي مواصلاتي و احداث سدها به همراه هزاران خدمت ديگر، با تلاش دولت ها تحقق يافته و البته از سرمايه هاي خود مردم بوده است، لذا منتي بر مردم نيست اما بايد نيمه پر ليوان هم ديده شود و انصاف و عقل اقتضا مي کند که حقايق را آنگونه که هست ببينيم.
    رئيس قوه قضائيه با بيان اينکه برخي تبعيض ها همچنان در خدمات رساني به مردم کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: ما وجود فساد يا مشکلات معيشتي را انکار نمي کنيم اما قياس منصفانه با بسياري از کشورها نشان مي دهد که وضع کشور ما آنچنان نيست که دشمنان وانمود مي کنند گرچه بايد وجود مشکلات همواره در مقابل چشمان مسئولان باشد و به آنان گوشزد شود.
    
    بايد در مقابل تلاش براي ايجاد جو بي اعتمادي ايستاد
    آملي لاريجاني با بيان اينکه نبايد واقعيات را بپوشانيم، بر لزوم قضاوت هاي منصفانه تاکيد کرد و گفت: نه ادعاي وضع ايده آل و نه ادعاي نفي خدمات هيچکدام صحيح نيست. اين شيوه قضاوت منصفانه نيست. مشکلات و خدمات بايد در کنار يکديگر ديده شوند و از سوي ديگر ضمن مبارزه منطقي با فساد بايد در مقابل تلاش براي ايجاد جو بي اعتمادي از سوي دشمن ايستادگي کرد. مبارزه با فساد نيز وظيفه همه قوا و دستگاه هاست و نبايد اجازه داد که فساد شکل بگيرد. رسيدگي به پرونده هاي مفاسد وظيفه ذاتي دستگاه قضايي است اما مي بينيم که گاه وقتي قوه قضائيه به اين قبيل پرونده ها ورود مي کند انگ سياسي کاري مي خورد در حالي که وظيفه ما رسيدگي و صدور حکم است.
    
    جديت و قاطعيت دادستان ها در احياي حقوق عامه
    وي در ادامه با تاکيد بر لزوم جديت هرچه بيشتر دادستان ها در احياي حقوق عامه اظهار داشت: اين موضوع در نص قانون اساسي و قوانين عادي وجود دارد و گرچه ممکن است مفهوم حقوق عامه واجد ابهاماتي باشد اما مصاديق مشخصي مي توان ذکر کرد که دادستان ها بايد براي احياي اين مصاديق تلاش کنند.
    رئيس قوه قضائيه با اشاره به ورود دادستان قزوين به موضوع اخذ عوارض از مردم در آزادراه، گفت: من گرچه در ابتدا مخالف بودم و هنوز هم گزارش طرف هاي مقابل را دريافت نکرده ام اما پس از مشاهده مستندات ارسالي از ناحيه دادستان قزوين متوجه شدم قرائن بسياري وجود دارد که ايشان با استدلال و مبنا پيش رفته و در مقابل عوارضي که برخي شرکت ها بدون استناد قانوني از مردم دريافت مي کردند، اقدام کرده است. من از اين دادستان محترم و شجاع تشکر مي کنم. همه دادستان ها بايد به همين شکل يعني نه صرفاً با استفاده از اقتدار و جايگاه خود بلکه با استدلال قضايي و مبناي حقوقي بايد به موضوعات مربوط به حقوق عامه ورود پيدا کنند.
    
    به کشوري که امکان واردکردن دارو هم ندارد چگونه مي توان موشک صادر کرد؟
    آملي لاريجاني در بخش پاياني سخنان خوداشاره کوتاهي هم به تحرکات جديد دولت آمريکا و به ويژه شخص ترامپ عليه ايران کرد و افزود: آمريکا باز هم با بهانه تراشي و ادعاهاي مضحک مبني بر ارسال موشک توسط ايران به يمن سعي دارد اقدامات ايذائي انجام دهد. اين در حالي است که يمن در محاصره است و حتي اجازه ورود دارو به آن نمي دهند، پس چگونه جمهوري اسلامي مي تواند به اين کشور موشک ارسال کند؟ اين ادعاها نيز توطئه اي جديد است که مانند هميشه با حضور مردم در صحنه و توجه و فطانت مسئولان خنثي خواهد شد و راه صحيح انقلاب با کمک مردم و مسئولان روز به روز به تعالي خواهد رسيد.
    براساس اين گزارش، ادامه بحث و بررسي پيرامون لايحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق انسان و عبوردهندگان افراد غيرمجاز از مرز در دستور کار ديروز مسئولان عالي قضايي قرار داشت که موادي از آن به تصويب رئيس قوه قضائيه رسيد.
    مردم نشان دادند با وجود مشكلات معيشتي، دشمن شناس هستند / تقدير رئيس قوه قضائيه از حضور پرشكوه مردم در راهپيمايي 22 بهمن
    


 روزنامه كيهان، شماره 21843 به تاريخ 24/11/96، صفحه 10 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه علامه
متن مطالب شماره 54، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است