|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/11/24: هك شدن سايت چند روزنامه ايراني از داخل انگليس و آمريكا
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22104
شنبه 29 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21843 24/11/96 > صفحه 11 (حوادث - اخبار كشور) > متن
 
      


هك شدن سايت چند روزنامه ايراني از داخل انگليس و آمريكا
سخنگوي نيروي انتظامي خبر داد


سخنگوي نيروي انتظامي گفت: پيگيري ها نشان از آن دارد که «آي پي» افرادي که سايت چند روزنامه ايراني را هک کرده اند از انگليس و آمريکا بوده است.
    به گزارش فارس، سردار سعيد منتظرالمهدي ديروز در نشست خبري خود در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به هک برخي سايت ها گفت: تغيير در صفحات اول بوده اما به لايه هاي عمقي نفوذ نکردند و پليس در حال پيگيري است.
    منتظرالمهدي با بيان اينکه هيچ شکايتي در اين خصوص به پليس ارجاع نشده، افزود: پيگيري ها نشان از آن دارد که آي پي افرادي که هک کرده اند از انگليس و آمريکا بوده و وزارت فناوري اطلاعات در حال پيگيري است.
    وي با اشاره به اينکه 74 درصد از جرايم سايبري که به پليس فتا ارجاع مي شود کشف مي شود، ادامه داد: کلاهبرداري هاي مالي همچنان در صدر تخلفات فضاي مجازي است.
    
    انصراف نيروي انتظامي از شکايت از شهرداري
    معاون اجتماعي ناجا گفت: با توجه به شفاف سازي شهردار تهران و اطلاعيه صادر شده مبني بر عدم قرار داد ميلياردي شهرداري سابق با ناجا از شکايت خود صرف نظر کرديم.
    منتظرالمهدي درخصوص طرح ترافيک جديد و اينکه آيا اين طرح مورد تاييد پليس است يا نه، اظهار داشت: هرگونه تصميم گيري در مورد طرح ترافيک و مسائل ترافيکي در شوراي ترافيک شهرداري تهران بررسي مي شود که شهردار نيز رئيس آن است. پليس راهور نيز يکي از اعضاي شوراي ترافيک است که نظرات تخصصي خود را اعلام مي کند؛ در ابتدا اين طرح ايراداتي داشت و پليس نيز چند الزام براي طرح ترافيک جديد در نظر گرفت که خوشبختانه اين الزامات لحاظ و نظر پليس در مورد طرح ترافيک جديد موافق شد.
    وي با بيان اينکه پليس بر سر سلامت مردم مماشات نمي کند، افزود: اجراي طرح ترافيک جديد نبايد آلودگي و ترافيک را بيشتر و فشار مضاعفي بر مردم وارد کند؛ پولي شدن طرح زوج و فرد از جمله مواردي بود که شهرداري مطرح کرد و پليس با آن موافقت نکرد و در نتيجه تصويب نشد.سخنگوي ناجا با اشاره به کاهش 12 درصدي ورود به محدوده طرح ترافيک در سال جديد، گفت: امسال 129 هزار خودرو وارد محدوده طرح ترافيک شدند که در سال جديد با کاهش 12 درصدي مواجهيم يعني 103 هزار خودرو مجوز ورود به طرح را دريافت مي کنند.
    منتظرالمهدي ادامه داد: ميزان دريافت هزينه براي طرح ترافيک و وجوهات آن بايد در شوراي شهر مطرح و به تصويب برسد و ما دخل و تصرفي در وجوه نداريم؛ مقدار تعرفه ها قرار است بر اساس زمان پيک، روز و نوع خودرو تعيين شود البته لازمه اش اين است که هم در مبادي ورودي و هم خروجي دوربين نصب شود.
    وي با تاکيد بر اينکه براي سنجش اعداد و ارقام مورد نظر در طرح ترافيک جديد نياز به وجود دوربين است، گفت: قطعاً تا زماني که دوربين ها نصب نشود و در چرخه امتحان قرار نگيرد در اجراي طرح با مشکل مواجه هستيم؛ البته شهرداري قول داده که دوربين ها را مهيا و نصب کند.
    
    مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است
    سخنگوي ناجا درخصوص مخدوش کردن و پوشاندن پلاک و فقدان پلاک برخي از خودروها اعلام کرد: بعضاً مطرح است که افرادي با مخدوش کردن پلاک يا پوشاندن آن به محدوده هاي طرح ترافيک و زوج و فرد ورود پيدا مي کنند؛ بايد بگويم مخدوش کردن پلاک خودرو تخلف نيست بلکه جرم است و قانون گذار 6 ماه تا يک سال حبس تعزيري براي آن در نظر گرفته که اساساً به جريمه نقدي تبديل مي شود.
    سردار منتظرالمهدي گفت: پليس در مبادي ورودي طرح ترافيک حضور فعال دارد و از ابتداي سال تاکنون در تهران 99 هزار و 556 خودرو اعمال قانون شده اند که فقدان يا مخدوش شدن پلاک در کارنامه داشتند يا اينکه پلاک غير نصب کرده بودند که حدود 231 مورد از اين تعداد به دادگاه اعزام شدند.
    وجوهات حاصله از جرايم به حساب دولت واريز مي شود.
    وي درخصوص انتشار مطلبي با مضمون اينکه پليس بايد جريمه کند تا بودجه اش تامين شود، اظهارداشت: بر اساس قانون کليه هزينه هاي حاصل از جرايم بايد براي حوزه شهري و جاده اي هزينه شود و در چرخه مستقيم حمل ونقل قرار گيرد؛ 60 درصد از جرايم حاصله براي تجهيز جاده ها و راه ها، 20 درصد به صندوق ديات، 15 درصد براي تجهيز پليس راهور و 5 درصد نيز به فرهنگ سازي ترافيک تعلق مي گيرد و وجوهات حاصله از جرايم مستقيماً به حساب دولت واريز مي شود.
    معاون اجتماعي نيروي انتظامي در پاسخ به سوالي درخصوص اينکه اگر جريمه اعمال نشود بودجه از کجا تامين مي شود، گفت: اگر جريمه اي نباشد از بودجه سازمان چيزي کسر نمي شود؛ مبلغ جرايم بودجه مضاعف است؛ البته آرزوي ديرينه ما اين است که يک نفر جريمه نشود چرا که جريمه کردن براي خود افسر هم سخت است و ناراحتي فرد جريمه شده، خود افسر را نيز متاثر مي کند اما بايد گفت موضوع مهم تر براي ما سلامت جان افراد است.
    منتظرالمهدي درخصوص سهم دستگاه ها در تصادفات و کشته هاي جاده اي گفت: طبق تبصره 3 قانون راهنمايي و رانندگي ماده 14 پليس علاوه بر راننده سهم دستگاه هاي ديگر چون راه، خودروسازي و خدمات عمومي جاده ها را در تصادفات تعيين مي کند؛ بررسي آن به همين راحتي نيست اما بايد گفت که بيشترين سهم در تصادفات و جان باختگان به خود راننده برمي گردد و بي احتياطي و عدم رعايت الزامات قانوني مسبب اصلي حوادث است؛ البته بخشي به خودروسازي و بخشي به راه برمي گردد.
    وي به رعايت 120 استاندارد براي خودروسازان در اروپا پرداخت و افزود: در ايران 51 استاندارد براي خودروها رعايت مي شود؛ هر چقدر استانداردها بيشتر لحاظ شود قطعاً سهم بيشتري در کاهش تصادف دارند.
    اين مقام انتظامي ادامه داد: پنج هزار و 200 نقطه حادثه خيز در معابر برون و درون شهري داريم که بايد مرتفع شوند که البته 8 هزار نقطه بوده که دو هزار و 700 نقطه اصلاح شده و پنج هزار و 200 نقطه باقي مانده است.
    
    دستگيري 5 نفر از شايعه سازان عليه پليس
    منتظرالمهدي درخصوص شايعه موسسه راهگشا و پولي که تحت عنوان تعويض پلاک خودرو دريافت مي شود، گفت: شايعه اي در اين خصوص اعلام شده مبني بر آنکه پول تعويض پلاک به حساب مديران ناجا واريز مي شود که دروغ محض است؛ اين پول مستقيماً به حساب دولت واريز مي شود.
    وي ادامه داد: در مسير اختلافاتي که در اين خصوص وجود داشت و اينکه نيازي به مراجعه مجدد به دفترخانه نيست اين شايعات شکل گرفت که پنج نفر از شايعه پردازان توسط پليس امنيت شناسايي و دستگير شده و به دستگاه قضايي تحويل شدند؛ البته با ضمانت در حال حاضر آزاد شدند. متاسفانه اين پنج نفر از کارکنان دفترخانه ها در تهران و چند شهرستان بودند.
    هک شدن سايت چند روزنامه ايراني از داخل انگليس و آمريکا / سخنگوي نيروي انتظامي خبر داد
    


 روزنامه كيهان، شماره 21843 به تاريخ 24/11/96، صفحه 11 (حوادث - اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 29 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو فصلنامه مطالعات اقتصاد اسلامي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 21)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است