|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم96/11/24: سايه روشن
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5244
سه شنبه 15 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5044 24/11/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
 


سايه روشنبرخورد با فساد نيازمند عمل است
    رئيس قوه قضاييه با اشاره به تلاش براي ايجاد جو بي اعتمادي در کشور از سوي دشمنان تصريح کرد: ما نبايد در اين زمينه به دشمن کمک کنيم.
    آيت ا... آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي گفت: دشمن سال هاست در پي اين است که بگويد فساد گسترده در کشور وجود دارد.
    ما براي مقابله با چنين توطئه اي، به دور از هرگونه افراط و تفريط بايد برخورد جزمي موثر با فساد داشته باشيم و بدانيم که برخورد با فساد نيازمند عمل است. رئيس قوه قضاييه با بيان اين که برخي تبعيض ها همچنان در خدمات رساني به مردم کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: ما وجود فساد يا مشکلات معيشتي را انکار نمي کنيم، اما قياس منصفانه با بسياري از کشورها نشان مي دهد که وضع کشور ما آنچنان نيست که دشمنان وانمود مي کنند؛ گرچه بايد «وجود مشکلات» همواره در مقابل چشمان مسئولان باشد و به آنان گوشزد شود.
    رئيس قوه قضاييه در ادامه سخنان خود با تاکيد بر لزوم جديت هرچه بيشتر دادستان ها در «احياي حقوق عامه» به ورود دادستان قزوين به موضوع اخذ عوارض از مردم در آزادراه اشاره کرد و گفت: من گرچه در ابتدا مخالف بودم و هنوز هم گزارش طرف هاي مقابل را دريافت نکرده ام، اما پس از مشاهده مستندات ارسالي از ناحيه دادستان قزوين متوجه شدم قرائن بسياري وجود دارد که ايشان با استدلال و مبنا پيش رفته و در مقابل عوارضي که برخي شرکت ها بدون استناد قانوني از مردم دريافت مي کردند، اقدام کرده است. من از اين دادستان محترم و شجاع تشکر مي کنم. همه دادستان ها بايد به همين شکل يعني نه صرفاً با استفاده از اقتدار و جايگاه خود، بلکه با استدلال قضايي و مبناي حقوقي به موضوعات مربوط به حقوق عامه ورود پيدا کنند. / ميزان
    
    
    آيت ا... مکارم شيرازي: بايد از مردم ايران تشکر کرد
    آيت ا... مکارم شيرازي از مراجع تقليد با اشاره به سانسور شديد خبري راهپيمايي 22 بهمن امسال ازسوي رسانه هاي معاند گفت: گرچه دشمنان نمي گذارند اخبار اين راهپيمايي عظيم در دنيا منتشر شود، اما حداقل سفرا و وابستگان آنان در ايران اين حرکت مردمي را مي بينند و به آنها اطلاع مي دهند. اين مرجع تقليد در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم عنوان کرد: دشمنان اسلام و انقلاب از مدت ها قبل به مردم مي گفتند در راهپيمايي 22 بهمن امسال شرکت نکنيد، اما مردم ايران بيش از سال هاي گذشته در راهپيمايي شرکت کردند، لذا بايد از ملت ايران تشکر کرد./ مرکز خبر حوزه
    
    
    حضور فعال ايران در منطقه ادامه خواهد يافت
    مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل تاکيد کرد: ايران به سياست حضور فعالانه خود در منطقه ادامه خواهد داد. علي اکبر ولايتي در حاشيه نشست مشورتي کنگره جهاني محبين اهل بيت(ع) در پاسخ به سوالي مبني بر اين که مقامات آلماني، فرانسوي و انگليسي به درخواست رژيم صهيونيستي در مورد حضور ايران در سوريه هشدار دادند، گفت: منطقه، منطقه ما است و ما کشور مهم غرب آسيا هستيم و در منطقه خودمان حق داريم که به نداي ملت هاي ديگر که دوست ما بوده يا عضو محور مقاومت هستند و اگر از ما براي مشورت يا هر کمک ديگري که محور مقاومت را تقويت مي کند، دعوت کردند، پاسخ مثبت دهيم.
    وي خاطرنشان کرد: بنابراين، اين که در سوريه بايد باشيم يا نه، مبناي حضور ما چند چيز است؛ نخست اين که ما عضو همان منطقه اي هستيم که اکنون در آن حضور داريم. دوم اين که اگر در سوريه يا عراق هستيم به دعوت دولت هاي قانوني آنهاست و سوم اين که کشورهاي غربي هيچ کدام در منطقه غرب آسيا نيستند. آنها کشوري اروپايي يا آمريکايي هستند. چطور آنها به خودشان حق مي دهند حضور داشته باشند؟ علاوه بر اين که اين مساله خود خلاف قوانين بين المللي است، مي خواهند مانع حضور ما شوند.
    ولايتي تاکيد کرد: ما به اين صحبت ها اعتنايي نداريم و به سياست حضور فعال دوستانه خود در منطقه ادامه خواهيم داد. / ايسنا
    
    
    رئيس جمهور پنجشنبه به هند مي رود
    حسن روحاني، رئيس جمهور کشورمان روز پنجشنبه هفته جاري در راس هياتي عالي رتبه به هند سفر مي کند. سفر روحاني به هند که سه روزه خواهد بود، به دنبال دعوت رسمي نارندرا مودي، نخست وزير اين کشور از رئيس جمهور کشورمان انجام مي شود./ باشگاه خبرنگاران جوان
    
    
    حمايت از کمک هاي بين المللي براي بازسازي عراق
    بهرام قاسمي، سخنگوي وزارت خارجه با اشاره به اهميت عراق به عنوان يک کشور دوست و همسايه ايران گفت: دکتر محمدجواد ظريف، وزير خارجه کشورمان در کنفرانس بين المللي بازسازي عراق به ميزباني کويت شرکت خواهد کرد.
    قاسمي افزود: ايران از برگزاري اين کنفرانس استقبال و مشارکت جامعه بين المللي در روند بازسازي اين کشور را امري ضروري و اقدام در مسيري درست مي داند و ما بر ضرورت مشارکت صادقانه و غير مشروط جامعه بين المللي در اين بازسازي تاکيد داريم. جمهوري اسلامي ايران در حمايت از مردم و دولت عراق هيچ گونه ترديدي به خود راه نداده همان گونه که در مبارزه با تروريسم نيز در کنار مردم و دولت عراق بوده و خواهد بود.
    سخنگوي وزارت خارجه اظهار کرد: جمهوري اسلامي ايران در مسير کمک به بازسازي و توسعه اقتصادي عراق، همانند ديگر حوزه هاي سياسي، امنيتي، نقش حمايتي و سازنده خود را در دوران پساداعش ادامه خواهد داد./ مرکز ديپلماسي عمومي وزارت خارجه
    
    
    ردپاي هکرهاي روزنامه هاي کشور در آمريکا و انگليس
    سخنگوي نيروي انتظامي گفت: اطلاعات به دست آمده نشان مي دهد IP هکرهايي که به برخي از روزنامه ها حمله ور شده اند در آمريکا و انگليس است.
    سردار سعيد منتظرالمهدي در نشست خبري با اشاره به هک شدن سايت تعدادي از روزنامه هاي کشور طي روزهاي گذشته گفت: نکته قابل توجه آن است که تا اين لحظه هيچ شکايتي از اين حمله هکري به پليس فتا ارجاع داده نشده است، ولي بايد تاکيد کرد که حملات اخير به اين سايت ها از نوع سطحي بوده و فقط صفحه نخست سايت ها را مورد حمله قرار داده و هکرها نتوانستند به عمق سرورها نفوذ کنند./ تسنيم
    
    
    ترامپ: توافق هسته اي براي اسرائيل فاجعه بار است
    رئيس جمهور آمريکا با انتقاد از توافق هسته اي ايران و گروه 1+5 گفت که اين توافق براي اسرائيل فاجعه بار بوده است. دونالد ترامپ در گفت وگو با روزنامه اسرائيل هيوم، در پاسخ به سوالي درباره اين که آيا واشنگتن و تل آويو بيش از هر زمان ديگري به يکديگر نزديک شده اند، باز هم به انتقاد از سياست هاي رئيس جمهور قبلي کشورش پرداخت و گفت: بله؛ من فکر مي کنم ما از هر زمان ديگري به هم نزديک تريم./ ايسنا
    
    
    بررسي فيلم خودکشي سيدامامي توسط نمايندگان
    علاءالدين بروجردي، رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس از برگزاري جلسه اي با حضور نايب رئيس مجلس درباره مرگ کاووس سيدامامي در زندان اوين خبر داد.
    بروجردي با اشاره به بررسي فيلم لحظه خودکشي سيد امامي افزود: در فيلم مذکور نشان مي دهد که کاووس سيدامامي پيراهن خود را در آورده و براي خودکشي آماده مي شود. خانواده وي نيز اين اتفاق را پذيرفتند لذا درخواست کالبدشکافي هم نکرده اند.
    رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: خودکشي کاووس سيدامامي در زندان اوين در اين جلسه که با حضور تعدادي از نمايندگان و نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي برگزار شد نيز تاييد گرديد.
    محمدرضا تابش، رئيس فراکسيون محيط زيست مجلس شوراي اسلامي هم با اشاره به پيگيري هاي اين فراکسيون در مورد بازداشت فعالان محيط زيست و همچنين خبر خودکشي سيد امامي در زندان، اظهار کرد: در ادامه پيگيري هاي فراکسيون محيط زيست، ديروز با خانواده هاي فعالان بازداشت شده محيط زيست و برخي کارکنان موسسه حيات وحش ميراث پارسيان بنا به درخواست آنها ديدار کرديم و نظرات کارشناسان اطلاعات سپاه را در اين باره استماع کرديم./ ايسنا
    سايه روشن
    


 روزنامه جام جم، شماره 5044 به تاريخ 24/11/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 9 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مليكا
متن مطالب شماره 145، دي 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است