|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/12/22: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6947
پنج شنبه 22 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6740 22/12/96 > صفحه 4 (اجتماعي) > متن
 
      


اخبارنامه شهردار تهران به رئيس جمهوري درباره درآمدهاي پايدار
    مدير دبيرخانه مجمع شهرداران کلانشهرهاي ايران از نامه شهردار تهران به رئيس جمهوري درباره ارائه پيشنهادهاي اصلاحي در لايحه درآمدهاي پايدار شهرداري ها خبر داد. کمال مرادي درباره نامه شهردار تهران به رئيس جمهوري گفت: لايحه «درآمدهاي پايدار شهرداري ها» بعد از ۳۴ سال، در کميسيون هاي مربوطه دولت و همچنين رفت و برگشت بين وزارتخانه هاي امور اقتصاد و دارايي و کشور بررسي و تدوين و سرانجام آماده ارائه به مجلس شوراي اسلامي شده است. وي تصريح کرد: با اين حال اين لايحه از ايراداتي رنج مي برد که رفع نشدن آنها شهرداري ها را براي برخورداري از درآمد پايدار و ارائه خدمات شهري مطلوب با مشکلاتي مواجه مي کند. بدين منظور دکتر نجفي شهردار تهران و دبيرکل مجمع شهرداران کلانشهرها در نامه اي به رئيس جمهوري ضمن تشريح ايرادات اين لايحه پيشنهادهايي را جهت رفع آنها ارائه داده اند.
    
    
    افزايش معقول بليت مترو
    رئيس کميسيون عمران شوراي اسلامي شهر تهران گفت: پيشنهادهاي شهرداري براي طرح ترافيک خبرنگاران در کميسيون عمران بررسي مي شود.
    محمد عليخاني افزود: تا پايان اسفند ماه ثبت نام براي دريافت آرم طرح ترافيک انجام مي شود و طرح ترافيک خبرنگاران تا زمان نهايي شدن آيين نامه اعتبار دارد.عليخاني درباره انتقاد به افزايش نرخ بليت مترو گفت: افزايش زيادي در اين حوزه نداشته ايم، شرکت بهره برداري ماهانه ۷۰ تا ۱۰۰ ميليارد تومان ضرر مي دهد که با اين افزايش اندک ماهانه ۱۰ ميليارد از زيان شرکت بهره برداري کاسته مي شود و هيچ درآمدي افزايش بليت ها براي شهرداري ندارد.وي تاکيد کرد: افرادي که مسافر دائمي مترو هستند، افزايش بليت چنداني نداشته اند و تخفيفات خوبي شامل حال آنها شده، حتي متروسواران عادي هم در ساعاتي خاص شامل حال تخفيف مي شوند و تنها بليت مترو براي استفاده کنندگان موردي افزايش پيدا کرده است.
    
    
    بطحايي: ۶۰ درصد مديران مدارس «زن» هستند
    وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه در حوزه آموزش دختران دستاوردهاي خوبي داريم گفت: روزي ۳۰ درصد دانش آموزان ما دختران بودند که امروز به حدود ۴۹ درصد رسيده و سهم دختران تقريباً با پسران برابر است، همچنين مدارس شبانه روزي دخترانه که تا ۳۰ سال پيش وجود نداشت امروز فعال اند.
    سيد محمد بطحايي در همايش بانوي اميد با بيان اينکه زن به عنوان رکن اصلي خانواده و مهم ترين عامل تربيت نسل آينده نقش بسيار مهمي را ايفا مي کند، گفت: امروز که در حجم انباشته آموخته هاي دانشي گرفتاريم و فرزندانمان زير فشار آزمون ها گرفتار استرس مي شوند، اگر مادر در خانواده نتواند مديريت کند قطعاً تلاش هاي ما به ثمر نخواهد رسيد. آرامش کودکان ما پله اول يادگيري است. وي افزود: اما اين اعداد و ارقام نبايد ما را از اين غافل کند که از حيث کيفي هنوز با نابرابري مواجهيم، بويژه در ورزش دختران با کمبودهايي مواجهيم و مکان هاي ورزشي تناسبي با فعاليت دختران ندارد و آنها ناچارند از فعاليت هاي تربيت بدني جدا شوند. بطحايي ادامه داد: در مدارس مختلط در دوره ابتدايي و کلاس هاي چندپايه در مناطق دوردست از حيث تربيت بدني دختران ما مهجورند. در برخي مناطق به دلايل فرهنگي حتي در پايه هاي تحصيلي پايين و در کلاس هاي اول و دوم ابتدايي برخي خانواده ها فرزندشان را به مدرسه نمي فرستند که بر عهده دولت است تا امکانات مناسب را براي آنها فراهم کند. وزير آموزش و پرورش با اشاره به اينکه ۶۰ درصد نيروي انساني ما در آموزش و پرورش زنان اند اما همچنان موانعي در حضور زنان در پست هاي مديريتي وجود دارد اظهار کرد: ۶۰ درصد مديريت مدارس توسط زنان صورت مي گيرد اما در پست هاي بالاتر حضور زنان به دليل موانعي چون موانع اداري کمتر است که بايد آن را کاهش دهيم.
    
    
    اختصاص1000ميليارد تومان در بودجه 97 براي ساماندهي پسماندها
    رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي کشور از اختصاص 1000 ميليارد تومان براي ساماندهي پسماند در تمام شهرها و روستاهاي کشور براي سال آينده خبر داد.
    محمد علي افشاني گفت: خوشبختانه با پيگيري هاي فراوان توليد 630 دستگاه واگن قطار شهري براي تهران نهايي و مناقصه آن برگزار شد. وي ادامه داد: به ازاي هر واگن 178 هزار يورو کاهش قيمت نسبت به قراردادهاي قبلي داشتيم. همچنين هزينه اي که بايد براي ساخت واگن ها پرداخت شود بيش از 800 ميليون يورو است و به صورت فاينانس خواهد بود. افشاني با بيان اينکه ساخت اين 630 واگن به کنسرسيوم شرکت هاي CRC چين و واگن سازي تهران واگذار شده است، گفت: تا انتها اين واگن ها بيش از 55 درصد توليدات داخلي خواهيم داشت. همچنين مقدمات برگزاري مناقصات باقي واگن ها براي شهرهاي اصفهان، شيراز، تبريز، مشهد، اهواز و شهرهايي که قطارشهري دارند انجام شده است و در نيمه اول سال 97 نيز برگزار خواهد شد.
    وي با بيان اينکه رئيس جمهوري پيگير جدي بحث نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي و بهسازي بافت هاي فرسوده شهري هستند، گفت: در نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي اولويت با اتوبوس هاي درون شهري است و در مجموع حدود 20 هزار اتوبوس فرسوده داريم و حدود 48 هزار و 500 ميني بوس درون شهري موجود هست. همچنين 6000 کاميون و کاميونت وجود دارد که بايد همه آنها دربرنامه نوسازي قرار گيرند.
    وي با بيان اينکه در سال 95 و 96 نزديک به 60 هزار تاکسي نوسازي شد و در سال 97 نيز نوسازي 30 هزار دستگاه تاکسي در دستور کار است، اظهار کرد: با نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي همه مردم سود خواهند کرد زيرا آلايندگي کم شده و زيست شهري بهتر مي شود. همچنين اين طرح مي تواند در راستاي توسعه عدالت اجتماعي و ايجاد رفاه بيشتر براي مصرف کنندگان خدمات حمل و نقل عمومي و کاهش مصرف سوخت نيز باشد. افشاني همچنين به پسماندهاي شهري اشاره کرد و گفت: پسماند آسيب هاي فراواني مي رساند و طبيعت را از بين مي برد يعني زباله هايي که تجزيه نمي شود در طبيعت رها شده و خسارت زيادي وارد مي کنند. در حقيقت با جمع بندي هايي که انجام داديم خسارت سالانه دفع غير بهداشتي پسماند در طبيعت 48 هزار ميليارد تومان است.
    افشاني افزود: همچنين براي سال آينده نيز يکهزار ميليارد تومان براي ساماندهي پسماند در تمام شهرها و روستاهاي کشور پيش بيني شده است و طي اين ساماندهي بخشي از اين پسماندها در کارخانه هاي زباله سوز قرار مي گيرند و بخش ديگر به کمپوست براي کشاورزي تبديل مي شوند و قسمت ديگري از اين پسماندها به صورت بهداشتي دفن خواهند شد. در حقيقت اين سه برنامه ما براي سال آينده است.
    وي با بيان اينکه هدف اصلي ما دراين خصوص مشارکت مردم و سرمايه گذاران است، گفت: لايحه اي در خصوص پسماند به مجلس برده ايم که انرژي توليد از سوي دولت خريداري شود و بخشي از يارانه نيز از اين محل پرداخت شود.
    
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6740 به تاريخ 22/12/96، صفحه 4 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه جغرافيا
متن مطالب شماره 57، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است