|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/12/22: محمد جواد ظريف در سفر به پاكستان خبر داد: سو گيري تجارت آزاد بين تهران و اسلام آباد
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4495
پنج شنبه 22 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4289 22/12/96 > صفحه 2 (خبر) > متن
 
 


محمد جواد ظريف در سفر به پاكستان خبر داد: سو گيري تجارت آزاد بين تهران و اسلام آباددنياي اقتصاد : محمدجواد ظريف، وزير خارجه ايران يکشنبه عصر در راس يک هيات سياسي - تجاري و به دعوت همتاي پاکستاني خود، سفر رسمي سه روزه اي را به اسلام آباد آغاز کرد. وزير امورخارجه ايران در اين سفر علاوه بر ديدار با همتاي خود، با مقامات عالي رتبه پاکستاني از جمله نخست وزير، وزير کشور، رئيس مجلس و فرمانده ارتش اين کشور ديدار و درخصوص بسط و گسترش هرچه بيشتر روابط در همه زمينه هاي مورد علاقه گفت وگو و تبادل نظر خواهد کرد. از جمله اين ديدارها، ديدار ظريف با «شاهد خاقان عباسي» نخست وزير پاکستان بود.
    به گزارش «ايسنا» از جمله اهداف اين سفر تلاش براي تسهيل و ايجاد زمينه هاي لازم در جهت گسترش روابط اقتصادي و تجاري في مابين، به ويژه بخش هاي خصوصي دو کشور عنوان شده است. يک هيات ۳۰ نفره از بخش هاي مختلف بازرگاني، اقتصادي و تجاري کشورمان، وزير امورخارجه را در اين سفر همراهي مي کند. در همين راستا، دو نشست تجاري نيز بين فعالان و مسوولان تجاري و اقتصادي دو کشور در شهرهاي اسلام آباد و کراچي برگزار مي شود که ظريف در اين نشست ها شرکت و سخنراني خواهد کرد.
    
    ديدار ظريف با همتاي پاکستاني
    از ديگرسو وزيرخارجه ايران در ديدار با همتاي پاکستاني بر ضرورت تقويت همکاري ايران و پاکستان درخصوص امنيت مرزهاي ۲ کشور و جلوگيري از نفوذ تروريست ها تاکيد کرد. به گزارش خبرگزاري فارس، محمدجواد ظريف روز گذشته با «خواجه محمدآصف» همتاي پاکستاني خود ديدار و ضمن تاکيد بر تقويت همکاري هاي ۲ کشور در تمامي زمينه هاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي و امنيتي گفت: ضرورت دارد ايران و پاکستان به عنوان ۲ کشور دوست و همسايه و داراي مرزهاي مشترک درخصوص تضمين امنيت مرزهاي ۲ کشور و جلوگيري از نفوذ تروريست ها همکاري قوي داشته باشند. وزير امورخارجه پاکستان نيز در اين ديدار بر توسعه مناسبات ۲ کشور تاکيد کرد و گفت: «آمادگي داريم در زمينه هاي مختلف سياسي و اقتصادي همکاري هاي خود را گسترش دهيم.» وي افزود: «ما خواهان مرزهايي با ثبات براي ۲ کشور هستيم.» طرفين همچنين ضمن گراميداشت هفتادمين سال برقراري روابط ۲ کشور، درخصوص موضوعات مختلف از جمله کمک به روند صلح در افغانستان، توسعه همکاري هاي بانکي و انرژي، تامين برق مورد نياز پاکستان توسط ايران، همکاري و ارتباط بين بنادر چابهار و گوادر، توسعه بازارهاي مرزي و موضوعات بين المللي، موضوعات جهان اسلام، ايجاد تسهيلات بيشتر توسط ايران براي زائران پاکستاني به منظور سفر به مشهد مقدس، همکاري هاي چندجانبه به ويژه اقتصادي با هدف کمک به ثبات و ايجاد صلح در منطقه، مبارزه با تروريسم و گروه هاي افراطي و قاچاقچيان مواد مخدر گفت وگو و تبادل نظر کردند.
    
    ديدار با نخست وزير پاکستان
    وزير امورخارجه در ادامه رايزني ها با مقامات پاکستاني با شاهد خاقان عباسي نخست وزير اين کشور ديدار و گفت وگو کرد. وزير امورخارجه همچنين در موسسه مطالعات استراتژيک اسلام آباد سخنراني کرد.
    
    نشست مشترک تجاري در اسلام آباد
    همچنين روز گذشته نشست مشترک تجاري ايران و پاکستان با حضور ظريف و همتاي پاکستاني در اسلام آباد برگزار شد. يک هيات ۳۰ نفره از بخش هاي مختلف بازرگاني و اقتصادي کشورمان، وزير امور خارجه را در اين سفر همراهي مي کنند. قرار است يک نشست تجاري نيز بين فعالان و مسوولان تجاري و اقتصادي دو کشور در شهر کراچي برگزار شود که ظريف در اين نشست شرکت و سخنراني خواهد کرد. با توجه به روند رو به گسترش مناسبات اقتصادي ايران و پاکستان که آمارها نيز آن را تاييد مي کند، سفر «محمدجواد ظريف» به پاکستان به همراهي جمعي از مسوولان عالي رتبه اقتصادي کشورمان و هيات ۳۰ نفره همراه گامي بلند در راستاي تحقق هدف پنج ميليارد دلاري مبادلات تجاري ايران و پاکستان ارزيابي مي شود. فعالان سياسي و اقتصادي و تحليلگران سياسي پاکستان انتظار دارند که اين سفر به شکوفا تر شدن مناسبات اقتصادي دو کشور منجر شود.
    
    حرکت به سمت تجارت آزاد
    ظريف در بدو ورود به پاکستان در جمع خبرنگاران درباره اين سفر عنوان کرد: «پاکستان يک همسايه بسيار نزديک جمهوري اسلامي ايران است و ما روابط بسيار ويژه اي با پاکستان داريم. در ادامه گفت وگوهاي بسيار خوبي که در چند سال گذشته مخصوصا ماه هاي گذشته در سطوح عالي سياسي و نظامي بين ۲ کشور بوده، اين سفر را همراه با يک هيات سياسي و اقتصادي انجام داديم.» وي افزود: «اميدواريم هم در اسلام آباد و هم در کراچي بتوانيم جلسات خوبي داشته باشيم. در اسلام آباد بيشتر جلسات سياسي و يک جلسه اقتصادي است و در کراچي هم يک جلسه اقتصادي است و اميدواريم بخش خصوصي ما فرصت کند در اين سفر با شرکا و همتايان خود از بخش خصوصي پاکستان آشنا شوند و آنهايي که ارتباطاتي داشتند، ارتباطات را گسترده تر کنند و زمينه براي همکاري بيشتر فراهم شود.» رئيس دستگاه ديپلماسي با ذکر اين نکته که افزايش قابل توجهي در حجم روابط اقتصادي داشته ايم، يادآور شد: «هنوز ظرفيت بسيار بيشتري داريم و به دنبال اين هستيم که با راحت تر شدن روابط بانکي و تسهيلات تعرفه ترجيحي بين ۲ کشور به سمت تجارت آزاد و به سمت گسترش همکاري ها بين ۲ کشور در حوزه اقتصادي حرکت کنيم.» ظريف يادآور شد: «در حوزه سياسي روابط بسيار خوب است و رفت و آمدهاي بسيار خوبي داشتيم و اميدواريم اين رفت و آمدها را گسترش بخشيم.»
    بهرام قاسمي، سخنگوي وزارت امورخارجه نيز پيش از اين درباره سفر ظريف به پاکستان گفت: وزيرخارجه در راس يک هيات سياسي - تجاري و به دعوت همتاي پاکستاني خود، سفر رسمي سه روزه اي را به اسلام آباد خواهد داشت. قاسمي افزود: وزير امورخارجه کشورمان در اين سفر علاوه بر ديدار با همتاي خود، با مقامات عالي رتبه پاکستاني از جمله نخست وزير، وزير کشور، رئيس مجلس و فرمانده ارتش اين کشور ديدار و درخصوص بسط و گسترش هرچه بيشتر روابط در همه زمينه هاي مورد علاقه گفت وگو و تبادل نظر خواهد کرد.
    سخنگوي وزارت امورخارجه همچنين از جمله اهداف اين سفر را تلاش براي تسهيل و ايجاد زمينه هاي لازم در جهت گسترش روابط اقتصادي و تجاري في مابين، به ويژه بخش هاي خصوصي دو کشور عنوان کرد و گفت: يک هيات ۳۰ نفره از بخش هاي مختلف بازرگاني، اقتصادي و تجاري کشورمان، وزير امورخارجه را در اين سفر همراهي مي کند. در همين راستا، دو نشست تجاري نيز بين فعالان و مسوولان تجاري و اقتصادي دو کشور در شهرهاي اسلام آباد و کراچي برگزار مي شود که ظريف در اين نشست ها شرکت و سخنراني خواهد کرد.
    
    

    
    محمد جواد ظريف در سفر به پاكستان خبر داد: سو گيري تجارت آزاد بين تهران و اسلام آباد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4289 به تاريخ 22/12/96، صفحه 2 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 9 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه علوم دارويي جندي شاپور
شماره 4 (پياپي 1304)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است