|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/12/22: خادم: استعفايم به دليل حمايت نكردن مسئولان ورزش است نگاه وزارت ورزش در جهت منافع ملي نيست
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22073
پنج شنبه 22 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21866 22/12/96 > صفحه 9 (ورزشي) > متن
 
      


خادم: استعفايم به دليل حمايت نكردن مسئولان ورزش است نگاه وزارت ورزش در جهت منافع ملي نيست
مخالفت مجمع فوق العاده فدراسيون كشتي با استعفاي رئيس


رسول خادم رئيس مستعفي فدراسيون کشتي گفت: علت استعفاي من اين است که با مجموعه وزارت ورزش نمي توانم کار کنم، چرا که از نظر من نگاه مجموعه وزارت ورزش در جهت منافع ملي ورزش کشور نيست.
    سرويس ورزشي-
    مجمع فوق العاده فدراسيون کشتي جهت بررسي استعفاي رسول خادم از رياست، روز گذشته برگزار شد. ماحصل اين جلسه آن بود که مجمع با استعفاي رسول خادم مخالفت کرد ولي از آنجا که خادم بر رفتن اصرار دارد،فعلا حميد بني تميم نايب رئيس فدراسيون متولي انجام امور است تا تکليف خادم براي ماندن يا جدايي هميشگي از فدراسيون کشتي مشخص شود. روزنامه کيهان در شماره روز گذشته خود به اين موضوع اشاره کرده بود.
    اما در خصوص اتفاقات مجمع فوق العاده کشتي بايد گفت که اين مجمع در محل فدراسيون کشتي برگزار شد و محمدرضا داورزني معاون ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش و جوانان نيز در آن حضور داشت. رسول خادم رئيس مستعفي فدراسيون کشتي نيز به عنوان آخرين نفر در مجمع حاضر شد.
    
    خادم: نمي توانم با وزارت ورزش کار کنم
    در ابتداي اين مجمع رسول خادم گفت: استعفاي من به علت عدم حمايت وزارت ورزش و جوانان بوده و ربطي به بحث اسرائيل نداشته است. اگر قرار بر ماندن من باشد اين بي توجهي به کشتي ادامه پيدا مي کند که اين به ضرر کشتي ايران خواهد بود.
    خادم افزود: رسما استعفاي خود را به اعضاي مجمع اعلام مي کنم. علت استعفاي من اين است که با مجموعه وزارت ورزش نمي توانم کار کنم، چرا که از نظر من نگاه مجموعه وزارت ورزش در جهت منافع ملي ورزش کشور نيست. البته نمي خواهم اين موضوع را با جزئيات بيان کنم چرا که نگاه وزارت ورزش نسبت به کشتي در اين چند سال حمايتي نبوده به غير از مواردي که مجبور شدند براي پاسخگويي به افکار عمومي حمايت کنند. وزارت ورزش ورودي اي که متناسب با شان ورزش اول ايران باشد، نداشته است. براي من مسائل کشتي در اولويت است و بسيار مهم تر از نگاه سياستمداران به اين رشته است که در مجموعه وزارت ورزش مي آيند و نگرش سياسي خودشان را دارند.
    وي افزود: واقعا دور دوم هم بنا به محبت خاصي که دوستان داشتند ورود پيدا کردم به اين اميد که تغييري ايجاد شود، ولي خب چنين فضايي اکنون وجود ندارد. اکنون حضور من براي کشتي هزينه دارد و بعضي مطالب را بهتر است زمان بگذرد تا همه چيز مشخص شود و شرايطي فراهم شود تا فرد مورد وثوق آقايان در وزارت ورزش بيايد که حمايت ويژه از کشتي داشته باشند. شايد اين کمک ها امروز براي کشتي بايد داشته باشند اما دريغ مي شود شايد آن زمان به کشتي اختصاص دهند.
    خادم خاطرنشان کرد: خانواده کشتي رنج و زجر زيادي کشيده اند همه مي دانيم که خانواده کشتي متعلق به چه قشري است. مسير کشتي نبايد قطع شود و با حضور بزرگان اين رشته به کار ادامه دهند.
    رئيس مستعفي فدراسيون کشتي تصريح کرد: موضوع رويارويي يا عدم رويارويي ورزشکاران ايران با ورزشکاران رژيم صهيونيستي يک بحث ملي است و دغدغه همه قهرمانان ماست اما ارتباطي به استعفاي من ندارد. اين موضوعي است که بايد پيگيري شود و گويا مسئولان در جريان قرار گرفته اند و پيگيري مي کنند. من سه ماه قبل در جلسه اي که با حضور آقاي داورزني در محل کارشان داشتم اين موضوع را گفتم و ايشان نيز به وزير ورزش انتقال دادند، اين موضوع بحثي چالشي و جدي براي ورزش کشورمان است.
    خادم خاطرنشان کرد: طبيعت کار ايجاب مي کند که مسائل را آرام دنبال کنيم. ولي ما به طور مستقيم در خط اول جبهه قرار داريم و مستقيما با اين موضوع روبه رو هستيم. اميدوارم دوستان کمک کنند و راه حلي را براي اين موضوع پيدا کنند.
    وي خطاب به اعضاي مجمع خواستار اين شد که بمانند و به کشتي خدمت کنند و کشتي را دنبال کنند و در ادامه افزود: کشتي هيچ وقت متکي به شخص نيست تا زماني که زنده باشم هيچ وقت از کشتي جدا نخواهم شد و جايي هم نخواهم رفت. در اين چند روز صحبت هايي مبني بر اين بود که خارج از کشور هستم که تعجب مي کنم. انشاءالله عزت همه قهرمانان ملي، مربيان، قهرمانان و خانواده کشتي حفظ شود و در کنار مردم باقي بمانند. در ادامه خادم با ارائه استعفايش به مجمع، محل را ترک کرد.
    
    مخالفت مجمع با استعفاي خادم
    بعد از صحبت هاي رسول خادم در مجمع و پافشاري وي به استعفا، مسعود رياضي رئيس هيئت کشتي خراسان رضوي به عنوان نماينده روساي هيئت هاي استاني صحبت کرد و گفت که اعضاي مجمع مخالف استعفاي خادم هستند.
    
    داورزني: اختلافي با خادم نداريم
    در پايان مجمع، محمدرضا داورزني معاون ورزش حرفه اي و قهرماني وزارت ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: يک سري بحث ها درباره حمايت وزارت ورزش از فدراسيون کشتي مطرح شد اما بايد بگويم سعي وزارت ورزش حمايت کامل از رشته کشتي است. اهالي کشتي و مردم مطمئن باشند که کشتي به عنوان يک رشته پرافتخار و ورزش اول ايران و رشته اي سنتي و ايراني مورد حمايت کامل وزارت ورزش و جوانان است و تا آنجا که مي توانيم به مسائل و مشکلات کشتي رسيدگي مي کنيم و به لحاظ مالي نيز سعي مان حمايت حداکثري است.
    داورزني در ادامه درباره علت عدم تخصيص کامل بودجه فدراسيون کشتي عليرغم رسيدن به روزهاي پاياني سال گفت: وزارت ورزش تا اين لحظه 77 درصد از اعتباري را که با فدراسيون کشتي تفاهم کرده بوديم پرداخت کرده است. طي اين هفته و هفته آينده نيز تا آنجا که بتوانيم از باقي مانده بودجه فدراسيون کشتي را پرداخت مي کنيم. قطعا وزارت ورزش و جوانان از برنامه هاي فدراسيون کشتي براي حضور قدرتمند در بازي هاي آسيايي جاکارتا و المپيک 2020 حمايت خواهد کرد. از دوستان مي خواهم اجازه بدهيد در فضاي همدلي و توام با انسجام اين گونه موارد را حل کنيم. دغدغه همه ما حفظ اعتلاي کشور و کسب افتخار در جهان است و همه بايد در اين راه کمک کنيم.
    معاون ورزش حرفه اي و قهرماني وزارت ورزش درباره صحبت هاي خادم در مجمع و ا ينکه اعلام کرده بهتر است فردي به جاي او سکان هدايت فدراسيون کشتي را به دست بگيرد تا همسو با وزارت ورزش باشد گفت: اختلافي به جهت همسو يا غيرهمسو بودن با خادم نداريم. ما تمام تلاش خود را براي حمايت از فدراسيون کشتي انجام داديم و از اين بابت هم سعي مي کنيم بيشتر از اين ها حمايت کنيم.
    
    بني تميم متولي انجام امور فدراسيون کشتي
    مجمع فدراسيون کشتي و محمدرضا داورزني ابراز اميدواري نمودند که رسول خادم با پس گرفتن استعفاي خود، به فعاليتش در کشتي ادامه دهد ولي تا زمان برگشتن بني تميم متولي انجام امور است. بني تميم روز گذشته در اين باره گفت: بنده همچنان نائب رئيس هستم و شرح وظايف نائب رئيس مشخص است. قانون اين را نشان داده و به خوبي مشخص کرده در نبود رئيس فدراسيون نائب رئيس متولي انجام امور است.
    خادم: استعفايم به دليل حمايت نکردن مسئولان ورزش است نگاه وزارت ورزش در جهت منافع ملي نيست / مخالفت مجمع فوق العاده فدراسيون کشتي با استعفاي رئيس
    


 روزنامه كيهان، شماره 21866 به تاريخ 22/12/96، صفحه 9 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 7 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه علوم و مهندسي مواد
شماره 4 (پياپي 60)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است