|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/12/22: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4495
پنج شنبه 22 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4289 22/12/96 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرموافقت با انتشار اوراق مشارکت براي خريد هواپيما
    فارس : اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور در جلسه شوراي اقتصاد گفت: براساس مصوبات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي تا سال ۱۴۰۰ بايد ۵ دانشگاه کشور جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر دنيا باشند. همچنين انتشار ۵ هزار ميليارد ريال اوراق مشارکت جهت خريد هواپيماي جديد و انتشار ۵ هزار ميليارد ريال اوراق مشارکت براي ايمن سازي و نگهداري راه هاي شرياني کشور نيز ازجمله درخواست هاي وزارت راه و شهرسازي بود که در اين جلسه مطرح شد و به تصويب رسيد. همچنين موضوع اصلاح مصوبه طرح جايگزيني ۶۵ هزار دستگاه کاميون و کشنده فرسوده بالاي ۱۰ تن با سن بالاتر از ۳۵ سال براي بررسي بيشتر به کميسيون شوراي اقتصاد ارجاع شد.
    
    
    رئيس مجلس: همه مسوولان بايد به دنبال حل مشکلات امنيتي باشند
    ايسنا : علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: اگر محتواي انقلاب اسلامي از درون دچار مشکل شود، بسياري از دستاوردهاي انقلاب از بين مي رود. او روز گذشته در جريان سفر خود به استان خراسان رضوي گفت: يکي از آرمان هاي شهدا حفظ ايران بود و بايد ايران از لحاظ امنيتي، اقتصادي و سياسي در آرامش باشد؛ چراکه اگر از نظر امنيتي با تلاطم روبه رو باشيم بقيه امور سامان نمي يابد و همه مسوولان بايد به دنبال حل مشکلات امنيتي باشند و به طور طبيعي سرمايه گذاري و اشتغال نيز با مشکل روبه رو مي شود.
    وي با بيان اينکه در جامعه اي که اختلافات، مشاجره و دشمني باشد ذهن ها به سمت يکپارچه شدن براي توسعه نمي رود، افزود: در کشور بايد امنيتي به وجود بيايد که وضع اقتصادي مردم ارتقا يابد و اگر کسي آشفتگي به وجود بياورد تا ذهن ها متفرق شود به کشور خيانت کرده است يا اينکه بخواهد با حرف هاي فرعي از يکپارچگي جامعه جلوگيري کند، به کشور خيانت کرده است. همچنين لاريجاني گفت: برخلاف اظهارنظرهاي سطحي در برخي رسانه هاي داخلي و خارجي جمهوري اسلامي در سال هاي گذشته گام هاي سنجيده‎اي را برداشته و در مساله هسته اي بادقت عمل کرده است. لاريجاني با تاکيد بر مساعد بودن شرايط براي تحولات اقتصادي در کشور گفت: از نظر سياسي قواي سه گانه ممکن است اختلاف نظري با يکديگر داشته باشند؛ اما با رهبري و نظارت ايشان باهم کار مي کنند و همگرايي در امور مختلف وجود دارد.
    
    
    واکنش رئيس قوه قضائيه به تظاهر به بدحجابي
    ميزان : آيت الله آملي لاريجاني، رئيس قوه قضائيه روز گذشته در جلسه مسوولان عالي قضايي با بيان اينکه دستگاه قضايي منفعلانه عمل نمي کند و تابع فضاسازي هاي سياسي قرار نمي گيرد، تاکيد کرد: ما با تعجيل در رسيدگي به پرونده ها مخالفيم؛ زيرا مساله اصلي براي ما عمل در چارچوب قوانين است.
    متاسفانه برخي دچار وسوسه تعجيل مي شوند و اصرار به رسيدگي هاي سريع و فوري دارند؛ در حالي که اقتضاي رسيدگي به برخي پرونده ها صرف زمان بيشتر و انجام اقدامات کارشناسي لازم است. آملي لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بحث حجاب و عفاف در جامعه تصريح کرد: همه ما مي دانيم که يکي از ارزش هاي ديني و قرآني، حفظ حجاب و عفاف است. البته عفاف انحصاري به بانوان ندارد و آقايان هم بايد مراتبي از عفاف را رعايت کنند، اما بحث حجاب که يک موضوع اختصاصي است، از مسلمات فقهي و قرآني است و متاسفانه عده اي در اينکه حکومت اسلامي و جامعه اسلامي بايد نسبت به اين مساله حساسيت نشان دهد و از اشاعه بي حجابي و بدحجابي جلوگيري کند، تشکيک مي کنند. آيت الله آملي لاريجاني تظاهر به بي حجابي را همانند تظاهر به هر عمل حرام ديگر، نوعي اشاعه فحشا دانست و با اشاره به تصريح قانون به لزوم رعايت حجاب، گفت: موضوعي که ريشه شرعي و قانوني دارد نبايد مورد تشکيک قرار گيرد. حال ممکن است برخي جوان ها اشتباه کنند اما چرا افرادي که به نوعي در زمره خواص قرار دارند بر طبل دشمن مي کوبند؟ رئيس قوه قضائيه ادامه داد: اين افراد گاهي استدلال هاي بسيار سخيفي دارند و مي گويند درباره اين موضوع رفراندوم برگزار کنيد. در واقع سخن اين افراد اين است که حکومت اسلامي که خود براساس رفراندوم روي کار آمده و قوانيني را وضع کرده که در چارچوب شرع هستند، براي تجويز ارتکاب يا عدم ارتکاب يک فعل حرام رفراندوم برگزار کند. آيت الله آملي لاريجاني با بيان اينکه ساير افعال حرام نيز به همين شکل هستند و با يکديگر تفاوتي ندارند، اظهار کرد: فردا ممکن است درباره مشروب فروشي ها، مجالس لهو و لعب، مراکز فساد و فحشا و... نيز همين استدلال را مطرح کنند که اين بسيار نادرست است. او با اشاره به گزارش حقوق بشري دبيرکل سازمان ملل درباره ايران، اظهار کرد: متاسفانه اين گزارش نيز مانند گزارش هاي سابق و برخي بيانيه هاي ديگر، مجموعه ادعاهاي ضدانقلاب و منافقين در خارج از کشور بود که از زبان دبيرکل سازمان ملل شنيده شد.
    
    
    خبرهاي آخرين نشست شوراي گفت وگو در سال ۹۶
    دنياي اقتصاد : آخرين نشست شوراي گفت وگوي دولت و بخش خصوصي در سال ۹۶ به موضوع مشکلات اسناد خزانه اسلامي و اوراق مشارکت اختصاص داشت. در اين باره رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اوراق اسناد خزانه طرحي يک ساله بود که کميته فقهي آن را بررسي کرد و چون سودي پرداخت نمي شد، بحثي به عنوان «حسن وفا» مطرح کردند که بتوان ۷ تا ۲۷ درصد سود پرداخت کرد.
    شاپور محمدي افزود: يکي از ايرادات اساسي که کشور ما دارد به موضوع نداشتن عمليات بازار باز مربوط است. در ادامه رئيس کميسيون اقتصادي مجلس با انتقاد از اينکه در حال حاضر ۳هزار ميليارد تومان اوراق با نرخ ۲۰ درصد از سوي وزارت اقتصاد در ماه هاي اخير تامين مالي شده است، گفت: نگران سال ۹۷ هستيم. واحدهاي توليدي با سود اوراق ۲۰ تا ۲۷ درصد چگونه مي توانند ماليات دهند، اين وضعيت قابل درک نيست. محمدرضا پورابراهيمي افزود: رئيس کل بانک مرکزي گفته است ۲۲۰ هزار ميليارد تومان جابه جايي از سپرده هاي کوتاه مدت به ويژه با سود ۲۰ درصد در اين اواخر صورت گرفته است. چگونه مي خواهند مابه التفاوت سود را جبران کنند. ترازنامه بانک ها تحت تاثير قرار گرفته و باز هم نرخ سود از تعادل خارج شده است. در ادامه مسعود کرباسيان، وزير امور اقتصادي و دارايي در واکنش به اين اظهارات گفت: بهتر است براي اين موضوع يک جلسه داشته باشيم و مباحث متنوعي از جمله لايحه اصلاح قانون ماليات ارزش افزوده و قانون ماليات اوراق بهادار وجود دارد که در مجلس با آنها موافقت نشده است. بايد نرخ سودي را که در مقطعي بالا رفته، به صورت متناسب تعديل کنيم.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4289 به تاريخ 22/12/96، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دندانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران
متن مطالب شماره 3 (پياپي 96)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است