|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/12/22: تاييد سلامت رواني عامل جنايت خيابان پاسداران
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6947
پنج شنبه 22 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6740 22/12/96 > صفحه 17 (حوادث) > متن
 
      


تاييد سلامت رواني عامل جنايت خيابان پاسداران
    
    گروه حوادث / دومين جلسه رسيدگي به پرونده عامل شهادت سه نفر از ماموران نيروي انتظامي درآشوب هاي خيابان پاسداران، صبح دوشنبه به رياست قاضي کشکولي و با حضور اولياي دم، متهم و وکيل تسخيري اش، نماينده حقوقي ناجا و نماينده دادستان برگزار شد.
     در جريان آشوب هاي خيابان پاسداران تهران، فردي با نشستن پشت فرمان يک اتوبوس اقدام به زير گرفتن تعدادي از ماموران نيروي انتظامي کرد که 3 نفر آنها به علت ايراد صدمه بدني به شهادت رسيدند و نخستين جلسه محاکمه علني روز يکشنبه در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.
    درابتداي اين جلسه، رئيس دادگاه با بيان اينکه وضعيت جديدي در پرونده ايجاد شده است، اظهار کرد: متهم، آقاي اشرف زاده را به عنوان وکيل تعييني معرفي کرده است. دادگاه نيزبا اين تقاضاموافقت کرده است .بعدهم از وکيل تعييني متهم خواست با حضور درجايگاه به دفاع از موکلش بپردازد.
    وکيل متهم نيزبا حضور درجايگاه ضمن عرض تسليت به خانواده شهداي نيروي انتظامي گفت: بر حسب انجام وظيفه انساني خودم و دفاع از حق و حمايت از حقوق انساني يک انسان و توجه به موضوع بسيار مهم اجتماعي، در دادگاه حضور دارم و نياز دارم پرونده را مطالعه کنم.
     در اين راستا از وکيل تسخيري که از پرونده اطلاع دارند خواستم ادامه دفاعيات را انجام دهند و من پس از مطالعه پرونده در جلسات بعدي حضور يابم.
    قاضي کشکولي خطاب به متهم گفت: آقاي اشرف زاده را به عنوان وکيل تعييني معرفي مي کنيد که متهم اين نکته را تاييد کرد.
    در ادامه، قاضي محمدي کشکولي با بيان اينکه نماينده حقوقي نيروي انتظامي نيز تغيير کرده است، گفت: در مرحله تحقيقات، قانون مي گويد کسي که متهم به اتهاماتي است، طبق ماده 301 قانون آيين دادرسي کيفري مي تواند وکيل معرفي کند و حضور در دادگاه با وکيل الزامي است.
     درجلسه اول وکيل تسخيري و متهم به دفاعيات پرداختند و در اين مرحله نيز که پرونده وارد مرحله جديدي شده، براي متهم وکيل تعييني معرفي شده که به دفاع خواهند پرداخت.
    سپس قاضي پرونده ازمحمد شهرياري-معاون ونماينده دادستان- خواست به بيان مطالب بپردازد.
    قاضي شهرياري با حضور در جايگاه اظهارداشت: با توجه به اينکه تشريفات ماده 359 قانون رعايت شده است به ارائه مطالبي مي پردازم. بسيار ساده لوحانه است که اظهارات متهم مبني بر عصباني بودن لحظه اي او را بپذيريم. درهمان شب يعني سي ام بهمن و بامداد يکم اسفند، دو دستگاه خودروي سمند و پرشيا به ماموران حمله و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.خودروي سمند در گلستان هفتم نيز تعدادي از ماموران را به صورت حرفه اي مجروح کرد. در اين رابطه متهمان دستگير شدند. تمامي شواهد نشان مي دهد که يک ساماندهي قبلي در اين ماجرا وجود داشته است.
    سرپرست دادسراي امور جنايي تهران بيان کرد: اتوبوس به مدت 15 شب درمحل پارک بوده است. متهم صندلي ها را جمع آوري کرده و اينها نشان مي دهد که ساماندهي دقيقي دراين باره وجود داشته است که در اين رابطه تحقيقات انجام و درمرجع ديگري به آن رسيدگي مي شود. متهم در اظهاراتش عنوان کرده که جلوي خود را نمي ديده اما فيلم صحنه حادثه نشان مي دهد که وي در گلستان هفتم اول به سمت راست مي رود بعد فرمان را به سمت چپ مي چرخاند و سپس مستقيم حرکت مي کند. يعني دقيقاً متوجه بوده که در حال انجام چه عملي است. آ ثار موجود در بدن متهم بعد از تهاجم عمدي توسط افراد حاضر در محل بوده است درتحقيقات از او سوال شد که آيا اين سه مامور را مي شناسي که گفت خير من آنها را نمي شناسم. بنابر اين تهاجم وي فقط از روي عصبانيت نبوده است. وي در بين متهمان دستگير شده تنها کسي است که گواهينامه پايه يک دارد و راننده اتوبوس بوده است. متهم گفته که عضو هيچ فرقه اي نيست درحالي که از دراويش است و در اعتراف هايش بيان کرده که تشکيلاتي دارند و عضويتش محرز است. به همين خاطر پرونده اي مجزا در اين خصوص در دادسرا تشکيل شده است.وي گفت: متهم از سلامت رواني کامل برخوردار است که به اين موضوع هم خودش اذعان دارد و هم پزشکي قانوني تاييد کرده است. پس اولياي دم تقاضاي قصاص دارند و بنده هم تقاضاي قصاص دارم و همچنين در زمينه اخلال در نظم عمومي نيز تقاضاي مجازات دارم.
    
    موافقت با درخواست استمهال وکيل متهم
    رئيس شعبه ٩ دادگاه کيفري يک استان تهران درادامه محاکمه، با تقاضاي استمهال -مهلت- وکيل تعييني متهم پرونده خيابان پاسداران موافقت کرد.وي در پايان جلسه دوم دادگاه متهم حادثه خيابان پاسداران با موافقت درخواست استمهال وکيل تعييني «م.ثلاث» متهم پرونده، گفت: جلسه بعدي رسيدگي، يکشنبه هفته آينده برگزار مي شود. قاضي کشکولي از نماينده نيروي انتظامي هم خواست اگر شاهدي دارد در جلسه بعد او را به دادگاه بياورد.
    
    فرجام دوراننده ديگر
    معاون دادستان تهران در مورد پرونده دو راننده ديگر حادثه خيابان پاسداران گفت: مدت طول درمان مصدومان آن پرونده هنوز مشخص نشده است.به همين خاطر بعد از مشخص شدن وضعيت آنها، دادسرا طبق قانون به تکليف خود عمل مي کند. قاضي محمد شهرياري ظهرديروز پس از پايان دومين جلسه محاکمه عامل شهادت سه مامور نيروي انتظامي در جمع خبرنگاران در رابطه با درخواست استمهال وکيل متهم گفت: بعد از تعيين وکيل تعييني، در جلسه ديروز ايشان تقاضا کردند وقتي براي مطالعه پرونده داده شود که معقولانه بود و اين فرصت در اختيار وکيل قرار گرفت.نماينده دادستان گفت: اينکه دادگاه چقدر براي مطالعه پرونده وقت بدهد به اختيار خودش است. دادگاه مي توانست کمتر فرصت بدهد اما به هر حال يک هفته مهلت داد و براي رعايت بهتر حقوق متهم قبول درخواست کار خوبي بود.
    وي با اشاره به اينکه بايد موضوع سازماندهي بودن حمله به ماموران نيروي انتظامي با خودرو مورد بررسي قرار گيرد، گفت: محمد ثلاث تنها کسي بوده که گواهي پايه يک داشته است. راننده اتوبوس اعلام داشته بود که اتوبوس پشت به ماموران پارک شده بوده و اين يعني خودرو را براي حمله به ماموران جا به جا کرده است.
    
    
    
    تاييد سلامت رواني عامل جنايت خيابان پاسداران
    


 روزنامه ايران، شماره 6740 به تاريخ 22/12/96، صفحه 17 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان
متن مطالب شماره 8 (پياپي 115)، آبان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است