|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/12/22: سرقت هاي پسر كارخانه دار و زوج جوان
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6947
پنج شنبه 22 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6740 22/12/96 > صفحه 18 (حوادث) > متن
 
      


سرقت هاي پسر كارخانه دار و زوج جوان
به دنبال اجراي عمليات «رعد 8» در پايتخت، اعضاي چندين باند بزرگ سرقت، توزيع و فروش مواد محترقه دستگير شدند    
    گروه حوادث / رئيس پليس پايتخت با اشاره به اجراي هشتمين مرحله طرح «رعد»گفت: ۸۷درصد کشفيات عمليات هاي اخير، مربوط به مواد محترقه بوده است.
    به گزارش خبرنگارحوادث «ايران»، سردار حسين رحيمي روزدوشنبه در حاشيه هشتمين مرحله طرح «رعد» اظهار کرد: اين طرح با هماهنگي قوه قضائيه و طي ۴۸ ساعت انجام شد که حاصل آن، دستگيري صدها سارق، کشف اموال مسروقه و ضبط مواد مخدر و مواد محترقه بوده است.در اين عمليات ۲۴۹ مخفيگاه و پاتوق سارقان با حکم قضايي شناسايي و بازرسي شد که در مجموع ۳۷۸ سارق و مالخر دستگيرشدند.
    رئيس پليس پايتخت با اشاره به انهدام ۶۰ باند سرقت گفت: در اين طرح ۱۲۳ خودروي سرقتي، ۸۳۰ دستگاه موتورسيکلت، ۱۴۳ عدد تلفن همراه و ۱۴۱ ضبط صوت به همراه ۷ قبضه سلاح گرم کشف و ضبط شد.
    رحيمي با بيان اينکه ارزش اموال سرقتي کشف شده ۴ ميليارد تومان بوده است، افزود: طرح هاي پليس با جديت ادامه خواهد يافت.
    وي بخش ديگري از اين طرح را شناسايي و دستگيري فعالان در حوزه مواد مخدر خواند و تصريح کرد: در هشتمين مرحله از طرح «رعد» ۲۴۱ خرده فروش دستگير شدند؛ ضمن اينکه ما ۱۶ باند توزيع را شناسايي و منهدم کرديم که از آنها ۸۸ کيلوگرم موادمخدر به دست آمد.
    رئيس پليس پايتخت در پايان با بيان اينکه پليس آمادگي صد درصدي براي کاهش حداکثري آسيب ها در چهارشنبه سوري دارد، گفت: ۸۷ درصد کشفيات اخير ما مواد محترقه بوده است.
    
     سرقت هاي پسر کارخانه دار و زوج جوان
    در ميان متهمان دستگير شده پسر جواني نگاهم را به خود جلب کرد که 3 سابقه کيفري داشته و حالا براي چهارمين بار دستگير شده است.
    رنگ پريده و صورت استخواني با دندان هاي کرم خورده اش، حکايت از اعتياد شديد او دارد و برعکس بيشتر متهماني که به خاطر پول دست به سرقت زده اند، او فرزند خانواده مرفهي است که پدري کارخانه دار دارد.
    
    به چه جرمي بازداشت شده اي؟
    اين دفعه گوشي قاپي. البته با زن ها ودخترها کاري نداشتم.
    
    چطور سرقت مي کردي؟
    به عنوان مامور، درحالي که يک بي سيم قلابي داشتم در خيابان هاي نياوران و شهران پرسه مي زدم. با ديدن فرد مورد نظرم به سراغش مي رفتم و به دروغ پشت بي سيم مي گفتم: «مرکز واحد 17 هستم. يک مورد مشکوک مشاهده شده. و...
    بعد هم از فرد مورد نظر مي خواستم دست هايش را بالا ببرد و من هم ناگهان گوشي اش را برداشته و فرار مي کردم.
    
    لباس مامور به تن داشتي؟
    نه، ديروز همين لباس هايي را که الان تنم هست، پوشيده بودم. به مردم مي گفتم مامور اداره آگاهي هستم و آنها هم بدون اينکه کارت شناسايي از من بخواهند يا سوالي بپرسند، حرف هاي مرا تنها با ديدن بي سيم در دستم باور مي کردند.
    
    ماشيني که با آن نقشه سرقت هايت را اجرا مي کردي، مال خودت بوده؟
    بله، پدرم برايم خريده. وضع مالي ما خيلي خوب است. پدرم کارخانه داره و خواهرم دراروپا پزشک است. خودم هم فوق ديپلم دارم. اما پلاک هاي ماشين دزدي است. از يک تويوتا کنده ام.
    
    تو که وضع مالي ات خوب است، چرا سرقت مي کردي؟
    به خاطر مواد. نه اينکه خانواده ام به من پول ندهند. نه اتفاقاً خيلي هم خوب به من پول مي دادند. من تک پسر خانواده هستم، ولي چند وقتي است که ديگر رويم نمي شود از آنها پول بگيرم به همين خاطر تصميم گرفتم سرقت کنم.
    
    سابقه داري؟
    اين دفعه چهارمم است.
    
    دفعه هاي قبل به چه جرايمي دستگيرشده بودي؟
    دفعه اول به خاطر کلاهبرداري. کارت عابربانک يک افغان را گرفتم و دو ميليون تومانش را به جيب زدم. به خاطر اين جرم يک سال حبس کشيدم. دفعه دوم به خاطر سرقت از خانه ها بود. از ديوارها بالا مي رفتم وسرقت مي کردم. البته پس ازدستگيري 10 روز زندان بودم که با سند آزاد شدم. سومين بار به خاطر سرقت لوازم داخل خودروها بود که 8 روز بازداشت شدم و اين بار هم که جرمم گوشي قاپي است.
    
    چرا هر بار يک شيوه جديد براي سرقت را امتحان مي کني؟
    اخلاقم اين طوريه، هر دفعه يک مدل جديد را انتخاب مي کنم. دوست ندارم يک بار که به خاطر يک جرم به زندان افتادم، دفعه بعدي هم به خاطر همان جرم دستگير شوم.
    
    اين بار چند سرقت انجام دادي؟
    10 تايي مي شد که البته فرصت نکردم گوشي ها را بفروشم.
    
    چطور دستگير شدي؟
    داخل خانه دستگيرم کردند. چونکه دست فرمانم حرف ندارد. به قدري خوب رانندگي مي کنم که هيچ ماشيني به گردم نمي رسد.
    
    زوج سارق
    زن و مرد جوان که دستبند به دست داشتند، دو سال و 7 ماه قبل با هم عقد موقت کرده بودند. ماجراي آشنايي آنها بر مي گشت به يک داستان عاشقانه که فرجامش به ازدواج ختم شد. زوج جوان به اتهام سرقت از عابربانک ها و برداشت پول هاي صاحبان حساب دستگير شده اند.
    
    سرقت ها را چطور انجام مي داديد؟
    به محل ورود کارت عابربانک، چسب مي زديم و پشت سرافراد مي ايستاديم. آنها وقتي کارت عابربانک هايشان را داخل دستگاه قرارداده و رمزرا مي زدند، منتظرمي ماندند و بدون اينکه بدانند چه شده نا اميد از گرفتن کارت عابربانک، دستگاه را ترک مي کردند. بعد من و همسرم به سراغ کارت هاي عابربانک مي رفتيم و با وسيله اي نوک تيز کارت را از دستگاه بيرون مي کشيديم. ازآنجا که رمز عابربانک را حفظ مي کرديم براحتي از حساب ها پول برداشت مي کرديم.
    
    با پول ها چکار مي کرديد؟
    بيشتر دلار و سکه مي خريديم.
    
    چطور دستگير شديد؟
    در سرقت آخري 6 ميليون تومان از حساب زن ميانسالي برداشت کرديم، اما چهره مان را دوربين هاي مداربسته برداشتند و شناسايي شديم.
    
    شغلت چيست؟
    مرد جوان مي گويد: بيکارم. قبلاً به خاطر سرقت خودرو به زندان افتاده بودم و بعد از آزادي، چون سابقه دار بودم هيچ کس به من کار نمي داد. همسرم هم خياط است اما چون حساسيت به پارچه دارد نمي تواند زياد کار کند.
    
    با همسرت چطور آشنا شدي؟
    ماجراي آشنايي ما خيلي طولاني است. چند سال قبل عاشقش شدم اما نتوانستيم با هم ازدواج کنيم و هر کدام از ما به دنبال زندگي مان رفتيم. تا اينکه هر کدام با داشتن دو فرزند از همسران مان جدا شديم. برادرزنم دوست صميمي ام بود و وقتي فهميدم خواهرش از شوهرش جدا شده در سوداي رسيدن به عشق دوران جواني با او ازدواج کردم.
    
    سرقت هاي پسر کارخانه دار و زوج جوان / به دنبال اجراي عمليات «رعد 8» در پايتخت، اعضاي چندين باند بزرگ سرقت، توزيع و فروش مواد محترقه دستگير شدند
    


 روزنامه ايران، شماره 6740 به تاريخ 22/12/96، صفحه 18 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه هوش محاسباتي در مهندسي برق
متن مطالب شماره 2 (پياپي 902)، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است