|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/12/22: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4495
پنج شنبه 22 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4289 22/12/96 > صفحه 15 (بورس كالا) > متن
 
 


خبر بنگاه هاظرفيت توليد ۱۰ ميليون تن فولاد در هرمزگان وجود دارد
    گروه بنگاه ها : اميدواريم با حمايت ايميدرو و منطقه ويژه در استان هرمزگان بتوانيم ۱۰ ميليون تن براي توليد فولاد ظرفيت سازي کنيم. به گزارش روابط عمومي شرکت فولاد هرمزگان، فرزاد ارزاني مديرعامل اين شرکت با بيان اين مطلب افزود: در ۱۱ ماه اخير حدود يک ميليون و ۲۹۰ هزار تن توليد داشته ايم و به نسبت ۱۱ ماه سال ۹۵ از ۲۷ درصد رشد توليد بهره مند شده ايم. ارزاني تصريح کرد: از سال ۱۳۹۵ به بعد، راهبرد شرکت افزايش حجم، کيفيت توليد و حضور پررنگ و قوي تر در بازارهاي بين المللي، افزايش سهم بازارهاي جهاني و توسعه بازارهاي جديد بود.
    همين روند در سال ۱۳۹۶ نيز ادامه يافت؛ به طوري که در ۱۱ ماه امسال با ۲۶ درصد رشد توليد نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود يک ميليون تن اسلب به بازارهاي جهاني صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدي معادل ۱۳ درصد را نشان مي دهد. وي افزود: در بخش صادرات نيز ۹۹۰ هزار تن صادرات انجام داده و حدود ۷۰ درصد محصولاتمان را در سال ۹۶ صادر کرده ايم. عمده کشورهاي هدف ما در بخش صادرات کشورهاي آسياي جنوب شرقي مانند تايوان، تايلند، اندونزي و اروپايي همچون ايتاليا هستند. مديرعامل فولاد هرمزگان ادامه داد: بايد به اين نکته توجه داشت که اولويت اصلي کار ما تامين نياز داخل است؛ اما چون ظرفيت توليدي ما ۵/ ۱ ميليون تن است، مازاد آن را صادر مي کنيم. در قسمت داخلي نيز ۴۵۰ هزار تن فروش داشته ايم که تقريبا ۵۰ درصد بيشتر از سال ۹۵ بوده است.
    ارزاني گفت: صادرات بازار خاص و ويژه اي دارد و جدا از بحث فني و کيفيت مشتريان بايد از اينکه ما تامين کننده پايدار با قيمتي مناسب هستيم اطمينان خاطر پيدا کنند.وي افزود: ما درصدد اجراي يک برنامه توسعه اي هستيم تا از طريق آن بتوانيم ظرفيت توليدمان را از ۵/ ۱ ميليون تن به ۳ ميليون تن برسانيم. در حال بستن قرارداد با يک شرکت بزرگ ايتاليايي هستيم که اميدواريم فاينانس آن در پايان سال نهايي شود تا در سال ۹۷ بتوانيم به صورت جدي اين کار را شروع کنيم.
    به گفته مديرعامل فولاد هرمزگان کامل نبودن زنجيره توليد از سنگ آهن تا محصول نهايي، تاثير نرخ بازار جهاني بر بازار داخلي، هزينه هاي بالاي توليد در کشور، ضعيف بودن زيرساخت هاي حمل و نقل جاده اي، ريلي و دريايي و بالا بودن سودهاي بانکي از مهم ترين چالش هاي تاثيرگذار بر اين حوزه هستند.
    ارزاني درباره مشکلات شرکت فولاد هرمزگان در ۱۱ ماهه گفت: همان گونه که مي دانيد ماده اوليه در فولاد هرمزگان، گندله است و يک کارخانه احياي مستقيم با دو مدول دو واحد آهن اسفنجي در اينجا مشغول فعاليت هستند که گندله را به آهن اسفنجي تبديل مي کنند. گاه در زمينه آ هن اسفنجي با کمبود روبه رو مي شويم و ممکن است از خارج از واحد تهيه کنيم؛ اما در مجموع در تامين گندله دچار مشکل هستيم. موضوع تامين گندله در زنجيره فولاد بايد به درستي مديريت شود تا شرکت هاي داخلي دچار مشکلاتي مانند تامين مواد اوليه نشوند. مديرعامل فولاد هرمزگان اذعان کرد: صنعت فولاد کشور نيازمند تعرفه هاي واردات به صورت نظام مند و هدفمند است. در بخش تسهيلات نيز بايد نگاه ها به سمت و سوي واحدهاي توليدي و اشتغال زا بيشتر شود. اميدواريم با حمايت ايميدرو و منطقه ويژه در استان هرمزگان بتوانيم ۱۰ ميليون تن ظرفيت سازي فولاد را ايجاد کنيم. وي افزود: بايد با ساخت واحدهاي کوچک فولادسازي خداحافظي کنيم و توسعه کارخانه هاي بزرگ فولاد را رواج دهيم. همچنين بايد واحدهاي کوچک فولادسازي را ادغام کنيم. براي رسيدن به توليد ۵۵ ميليون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ بايد تمام زيرساخت ها آماده باشد.
    اين روابط عمومي همچنين از دريافت گواهينامه استاني رعايت حقوق مصرف کنندگان از سوي شرکت فولاد هرمزگان خبر داد. بر اساس اين گزارش، پنجمين همايش اعطاي گواهينامه رعايت حقوق مصرف کنندگان استان هرمزگان با حضور نوابي معاون وزير و رئيس سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان و استاندار هرمزگان برگزار شد.در اين مراسم با اهداي لوح و گواهينامه استاني رعايت حقوق مصرف کنندگان به مهندس ارزاني، مديرعامل شرکت فولاد هرمزگان از تلاش هاي وي تجليل شد.بنا بر اين گزارش، رئيس سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان ضمن بازديد از شرکت فولاد هرمزگان، با اشاره به لزوم تامين نياز مواد اوليه صنايع گفت: طبق دستورالعمل هاي صادره در حوزه پتروشيمي، نفت و فولاد، اولويت ما تامين نياز داخل است و مادامي که نياز داخل برطرف نشده باشد صدور اين مواد به خارج از کشور تخلف محسوب مي شود.
    
    
    انعقاد قرارداد انتقال دانش فني توليد روي از خاک هاي کم عيار
    گروه بنگاه ها : دانش فني توليد روي از خاک هاي کم عيار، طبق يک قرارداد با شرکتي انگليسي، در اختيار شرکت «کاهنربا» قرار مي گيرد. به گزارش «دنياي اقتصاد» ناصر صلواتي زاده مدير عامل اين شرکت، با اعلام خبر فوق تصريح کرد: اين شرکت با چنين قراردادي در آستانه دستيابي به دانش فني توليد شمش روي از خاک هاي کم عيار قرار گرفت. صلواتي زاده درباره جزئيات اين قرارداد گفت: شرکت پروسس (Proses) ترکيه، از شرکت هاي تابعه کاهنربا که در ترکيه به ثبت رسيده، قرارداد مشارکتي با شرکت معدني الکساندر (Alexander Mining) انگلستان براي احداث واحد نيمه صنعتي استحصال فلز روي از خاک هاي کم عيار اکسيده (روي) با تکنولوژي متاليچ (MetaLeach) منعقد کرده است. براساس اين قرارداد، يک کارخانه فرآوري نيمه صنعتي (SISP) با ظرفيت ۱۰۰ تا ۳۰۰هزار تن خوراک سالانه احداث خواهد شد که با توجه به نياز داخل، اين واحد نيمه صنعتي احتمالا در ايران احداث خواهد شد.
    بنا بر اين گزارش، شرکت معدني الکساندر انگلستان، يکي از شرکت هاي پيشرو انگليسي در طراحي و ايجاد فناوري هاي فرآوري مواد معدني است. اين شرکت تکنولوژي هاي ثبت شده خود در حوزه هيدرومتالورژي تحت عنوان متاليچ را در قالب دو نام اَمليچ (AmmLeach)، تکنولوژي هاي مرتبط با دماي محيط و هايپرليچ (HyperLeach)، تکنولوژي هاي مرتبط با فشار محيط تقسيم بندي مي کند. اين روش ها استحصال مس و کبالت از ذخاير کم عيار اکسيده و کربناته، روي از ذخاير کم عيار اکسيده و مخلوط، نيکل و کبالت از ذخاير لاتريتيک، طلا، نقره و مس از پروفيري هاي ليچ و... را با شرايطي اقتصادي ممکن مي سازد.
    خبر بنگاه ها
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4289 به تاريخ 22/12/96، صفحه 15 (بورس كالا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 9 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه جستارهاي حقوق عمومي
متن مطالب شماره 5 (پياپي 202)، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است