|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق96/12/22: گره كشتي باز نشد
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3306
دو شنبه 12 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 3108 22/12/96 > صفحه 14 (ورزش) > متن
 
      


گره كشتي باز نشد
مهلت يك ماهه براي باز گرداندن رسول خادم    شرق: «بهتر است بروم تا کشتي ضربه نخورد»؛ اين آخرين حرفي بود که رسول خادم زد تا استعفايش را تکميل کرده باشد. مجمع فوق العاده فدراسيون کشتي براي بازگرداندن مرد همه کاره کشتي ايران ديروز در حالي تشکيل شد که او به صراحت اعلام کرد ديگر تمايلي به ادامه همکاري با مسئولان فعلي وزارت ورزش و جوانان ندارد. او در ابتداي اين مجمع بيانيه اي را قرائت کرد و از دلايل خداحافظي اش با ورزش اول مملکت گفت. در شرايطي که گفته مي شود استعفاي ناگهاني قهرمان المپيک ١٩٩٦ آتلانتا به اظهارنظرهاي تند اخير او درباره تبعات عدم رويارويي کشتي گيران ايراني با نماينده هاي اسرائيل برمي گردد اما در نشست روز گذشته اين موضوع را به طور کامل رد کرد.
     خادم توضيح داد: «استعفاي من به علت حمايت نکردن وزارت ورزش و جوانان بوده و ربطي به بحث اسرائيل نداشته است. اگر قرار بر ماندن من باشد، اين بي توجهي به کشتي ادامه پيدا مي کند که اين به ضرر کشتي ايران خواهد بود. علت استعفاي من اين است که با مجموعه وزارت ورزش نمي توانم کار کنم؛ چراکه از نظر من نگاه مجموعه وزارت ورزش در جهت منافع ملي ورزش کشور نيست. نگاه وزارت ورزش نسبت به کشتي در اين چند سال حمايتي نبوده، به غير از مواردي که مجبور شدند براي پاسخ گويي به افکار عمومي حمايت کنند. اکنون حضور من براي کشتي هزينه دارد و درباره بعضي مطالب بهتر است زمان بگذرد تا همه چيز مشخص شود و شرايطي فراهم شود تا فرد مورد وثوق آقايان در وزارت ورزش بيايد که حمايت ويژه از کشتي داشته باشند. شايد کمک هايي که بايد امروز به کشتي بشود و دريغ مي شود، آن زمان به کشتي اختصاص دهند».
     عضو هيئت رئيسه اتحاديه جهاني به جنجال هايي که در اين مدت بر سر انتقادهاي او درباره سياست کشور در قبال مسابقه ندادن با اسرائيلي ها به پا شده بود، اشاره کرد: «موضوع رويارويي يا عدم رويارويي ورزشکاران ايران با ورزشکاران رژيم صهيونيستي يک بحث ملي است و دغدغه همه قهرمانان ماست اما ارتباطي به استعفاي من ندارد. اين موضوعي است که بايد پيگيري شود و گويا مسئولان در جريان قرار گرفته اند و پيگيري مي کنند. من سه ماه قبل در جلسه اي که با حضور آقاي داورزني، معاون قهرماني وزارت ورزش در محل کارشان داشتم، اين موضوع را گفتم و ايشان نيز به وزير ورزش انتقال دادند. اين موضوع بحثي چالشي و جدي براي ورزش کشورمان است. ما به طور مستقيم در خط اول جبهه قرار داريم و مستقيما با اين موضوع روبه رو هستيم. اميدوارم دوستان کمک کنند و راه حلي را براي اين موضوع پيدا کنند». دارنده مدال برنز المپيک ١٩٩٢ بارسلونا بعد از اينکه صحبت هاي خود را در مجمع مطرح کرد، بلافاصله اين جمع را ترک کرد و رفت.
    
     داورزني: خادم بايد برگردد
     خادم در حالي بر استعفايش از فدراسيون کشتي پافشاري کرد که توجيهات او مبني بر نماندش در اين مجموعه نتوانست باز هم رضايت اعضاي مجمع را جلب کند. روساي هيئت هاي استاني کشتي کشور که اعضاي تشکيل دهنده مجمع فوق العاده بودند، بعد از رفتن خادم به اتفاق اعلام کردند که مخالف استعفاي او هستند. محمدرضا داورزني که رياست اين مجمع را بر عهده داشت، بعد از نظر مخالف اعضاي حاضر گفت: «وزارت ورزش نيز پيش از اين مخالفت خود را با استعفاي خادم اعلام کرده بود. مجمع هم با اين استعفا مخالفت کرد و اعضا در تلاش هستند با خادم صحبت کنند تا او به کارش ادامه دهد. اختلافي به جهت همسو يا غيرهمسوبودن با خادم نداريم. يک سري بحث ها درباره حمايت وزارت ورزش از فدراسيون کشتي مطرح شد اما بايد بگويم سعي وزارت ورزش حمايت کامل از رشته کشتي است. وزارت ورزش تا اين لحظه ٧٧ درصد از اعتباري را که با فدراسيون کشتي تفاهم کرده بوديم، پرداخت کرده است. در اين هفته و هفته آينده نيز تا آنجا که بتوانيم از باقي مانده بودجه فدراسيون کشتي را پرداخت مي کنيم». اگرچه رسول خادم در شش سال حضورش در فدراسيون کشتي بهترين خدمات را به کشتي ايران داد اما بايد به اين نکته اشاره کرد که او هيچ گاه در اين مدت نتوانست تعامل خوبي با شخص اول وزارت ورزش، يعني وزير داشته باشد. او پيش از اين با محمود گودرزي، وزير وقت، در تنش و چالش بود. حالا نيز نتوانسته مراوده خوبي با مسعود سلطاني فر، وزير فعلي داشته باشد. گفته مي شود اختلاف نظر او با سلطاني فر بعد از ناکامي تيم ملي آزاد در مسابقات جهاني بيشتر شده است. با توجه به مخالفت اعضاي مجمع با استعفاي رسول خادم تصميم بر اين شد که فرصتي يک ماهه به او بدهند تا براي بازگشت به فدراسيون تجديدنظر کند. گفته مي شود طبق اساسنامه فدراسيون کشتي، رئيس فدراسيون مي تواند مدتي را در استراحت به سر ببرد و فرد ديگري در غياب او امور فدراسيون را انجام بدهد. اداره فدراسيون کشتي تا آن زمان به حميد بني تميم، نايب رئيس فدراسيون سپرده مي شود. بني تميم ديروز عنوان کرد خادم از بي توجهي دولتمردان به کشتي گلايه مند است. «مثلا رئيس جمهور با يکي از تيم هاي ملي که افتخار چنداني هم به دست نياورد و موفقيت چندان بزرگي هم به دست نياورد ديدار داشت اما با کشتي گيران حتي پس از کسب طلاي المپيک هم ديدار نداشت. يا رئيس اتحاديه جهاني کشتي دو مرتبه به ايران آمد و درخواست ديدار از سوي فدراسيون کشتي مطرح شد اما صورت نگرفت». او اعلام کرد فعلا سرمربي جديد هم براي تيم کشتي آزاد انتخاب نمي شود.
     رسول خادم دو هفته پيش با استعفاي ناگهاني خود از رياست فدراسيون کشتي و سرمربيگري تيم ملي کشتي آزاد، شوک بزرگي را به ورزش کشور وارد کرد. بعد از استعفاي او، اعضاي شوراي فني کشتي فرنگي و آزاد، نايب رئيس بانوان و مشاور ارشد رئيس فدراسيون همگي به نشانه حمايت از رئيس فدراسيون از سمت هاي خود کنار رفتند و گفتند تا زماني که خادم برنگردد، آنها نيز حاضر به ادامه همکاري با فدراسيون کشتي نيستند.
    گره کشتي باز نشد / مهلت يك ماهه براي باز گرداندن رسول خادم
    


 روزنامه شرق، شماره 3108 به تاريخ 22/12/96، صفحه 14 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه تهويه و تبريد
متن مطالب شماره 169، آبان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است