|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/12/22: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9417
چهار شنبه 3 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9177 22/12/96 > صفحه 12 (صفحه آخر) > متن
 
      


خبرفرجي خبر داد؛ اكران فيلم هاي نوروزي از چهارشنبه
    غلامرضا فرجي گفت: ۷ فيلم نوروزي در شوراي صنفي نمايش ثبت شد و از صبح چهارشنبه در سينماهاي كشور اكران مي شود.غلامرضا فرجي سخنگوي شوراي صنفي نمايش در گفتگو با فارس درباره شوراي صنفي نمايش گفت: فيلم هاي اكران نوروزي قراردادهاي خود را در شوراي صنفي نمايش به ثبت رساندند. فيلم هاي سينمايي به وقت شام به سرگروهي پرديس كورش،لاتاري به سرگروهي استقلال،لونه زنبور به سرگروهي سينما ايران،مصادره به سرگروهي سينما جوان،فيلشاه به سرگروهي پرديس آزادي،خرگيوش وفراري به سرگروهي سينما ماندانا به سرگروهي پرديس زندگي در اكران نوروز 97 به نمايش در مي آيد.وي درباره تركيب شوراي صنفي نمايش گفت: تركيب شوراي صنفي نمايش امروز همان تركيب قبلي بود تا نمايندگان صنوف مشخص شوند و اين منوط به ابلاغ آيين نامه خواهد بود. فرجي درباره تغيير قيمت بليت سينما گفت: قيمت بليت سينماها احتمالاً تغيير خواهد يافت وبا افزايش قيمت مواجه خواهيم بود.
    
    
    مجموعه ۱۴ جلدي سيره عملي اهل بيت(ع) منتشر شد
    نشر سبط اكبر(ع) مجموعه ۱۴ جلدي سيره عملي اهل بيت(ع) به قلم اسداله محمدي نيا را منتشر كرد.به گزارش فارس، مجموعه ۱۴ جلدي سيره عملي اهل بيت(ع)اثر اسداله محمدينيا از سوي نشر سبط اكبر قم منتشر شد.مجموعه سيره عملي اهل بيت(ع) به قلم اسداله محمدي نيا در سيره عملي چهارده معصوم مسائلي چون جايگاه خانواده، مشورت در ازدواج، مسئول فرهنگي، مظهر محبت، صله رحم، همنشيني با فقرا و ... مطرح شده و نويسنده كوشيده آنها را با زباني ساده براي خوانندگان مطرح كند.همچنين در اين مجموعه مختصري از زندگاني معصومين (ع) را آورده و به مسائلي چون حضور قلب در نماز، حق پدر و مادر، كسب روزي حلال، رعايت حقوق همسايگان، توجه به تريبت فرزند و ... نيز در اين كتاب مورد اشاره قرار گرفته است.در جلد چهاردهم اين كتاب كه با عنوان سيره عملي امام زمان(عج) علاوه بر اشاره به خصوصيات سيره مهدوي به معناي انتظار و فرج، پيشرفت هاي علمي در عصر ظهور و ... پرداخته و خواننده را با انها آشنا مي كند.هر كتاب از مجموعه سيره عملي اهل بيت(ع) به قلم اسداله محمدي نيا در 100 صفحه و شمارگان3هزار نسخه، تدوين شده تا مخاطب عام بتواند با آن ارتباط برقرار كند و فرازهايي از زندگاني معصمومين(ع) مورد اشاره قرار گرفته است.
    
    
    برنامه هاي اعتكاف سال 1397 اعلام شد
    معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي در نشست خبري خود برنامه هاي اعتكاف سال آتي را اعلام كرد.به گزارش فارس، نشست خبري اعتكاف 1439 هجري با حضور حجت الاسلام والمسلمين حسين روحاني نژاد معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات ساختمان نواب سازمان تبليغات اسلامي برگزار شد.در اين نشست حجت الاسلام روحاني نژاد با اشاره به اينكه اعتكاف يكي از سنت هاي اسلام است، بيان داشت: پيامبر و ايمه معصومين تاكيدات زيادي به اعتكاف داشتند و سابقه آن به اديان ما قبل اسلام هم بر مي گردد.وي افزود: ماهيت انقلاب اسلامي به اعتكاف توجه شده است و يكي از رويش هاي انقلاب محسوب مي شود.معاون فرهنگي سازمان تبليغان اسلامي اظهار داشت: از 2 دهه قبل كه در آغاز تعداد چند هزار نفر بود در سال 96 به 770 هزار و 917 نفر رسيد كه نسبت به سال 95، 21 هزار نفر افزايش داشتيم.روحاني نژاد افزود: با توجه به اجازه مراجع در سال 96، 6 هزار و 133 مسجد اعتكاف برگزار شد. بيش از 70 جوانان جمعيت اعتكاف را تشكيل مي دهند.
    
    
    گنبد حرم امام رضا (ع) بلندتر مي شود
    انبوه سازي هاي اطراف حرم امام رضا (ع) سرانجام كار دست مسئولان داد و مسئولان حرم را بر آن داشته تا به فكر بلند تر كردن گنبد بيافتند.به گزارش ايسنا، چند سالي است كه روند ساخت ساختمان هاي مرتفع در اطراف حرم رضوي رشد چشمگيري داشته و اين روند بدون در نظر گرفتن ميزان تحمل زمين منطقه، يكپارچگي در معماري و وجود بافت قديمي با سرعت ادامه دارد.در گذشته نه چندان دور، نوع معماري و ساخت بناهاي اطراف حرم رضوي به گونه اي بود كه امكان مشاهده گنبد از بيشتر ارتفاعات اطراف شهر امكان پذير بود، در حالي كه امروزه حتي از كوچه هاي منتهي به حرم نيز به سختي مي توان گلدسته يا گنبد حرم را مشاهده كرد.وضع موجود باعث شد تا آستان قدس رضوي امكان ترفيع گنبد حرم مطهر امام رضا(ع) را به دنبال اجراي پروژه مرتع سازي گنبد حرم امام حسين (ع) در كربلا، بررسي كند.
    
    
    مهر تاييد شهيد همداني بر كتاب خاطرات همسرش
    همسر سردار حسين همداني در مراسم تجليل از اين شهيد خاطره اي از تاييد شهيد همداني بر كتاب خاطراتش روايت كرد.به گزارش خبرنگار مهر، مراسم يادبود شهيدحسين همداني و تجليل از همسر وي راوي كتاب خداحافظ سالار و حميد حسام نويسنده اين كتاب يك شنبه شب ۲۰ اسفندماه در تالار انديشه حوزه هنري برگزار شد.در اين مراسم ميثم نيلي مدير عامل مجمع ناشران انقلاب اسلامي با بيان اينكه حقي كه شهدا به گردن ما دارند بزرگ است به بيان خاطره اي از ديدار با خانواده شهيد محمدحسين حداديان پرداخت و گفت: در ديدار با خانواده شهيد حداديان پدر و مادرش نشان مي دادند كه از اين اتفاق يعني شهادت پسرشان خوشحال هستند. اين حس و حال نشان دهنده امتداد راه و مسير شهدا است. در واقع همسران و مادران شهدا امتداد دهنده اين راه هستند و اين خون آن شهيدان است كه در انقلاب امتداد دارد.در بخش ديگري از مراسم سردار مجيدي فرمانده سپاه انصارالحسين همدان نيز در سخناني با اشاره به آخرين روزهاي حيات شهيد همداني گفت: روزهاي قبل از اعزام حاج حسين همداني به سوريه در تماسي كه با او فهميدم كه در حرم امام رضا(ع) است و به نظرم رسيد به آنجا رفته تا حاجت بگيرد.
    
    
    در ايام نوروز ۹۷؛ دو مسير گردشگري در بافت تاريخي تهران رونمايي مي شود
    شهردار منطقه ۱۱ گفت: همزمان با نوروز۹۷ دو مسير گردشگري جديد در بافت تاريخي به ساير مسيرها اضافه مي شود و تعداد مسيرهاي گردشگري اين منطقه به ۵ مسير افزايش مي يابد.به گزارش مهر به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه ۱۱،
    نصراله آباديان ضمن اعلام اين خبر در ارتباط با مسيرهاي جديد اضافه شده گفت: محور ويژه ولي عصر(عج) از ميدان راه آهن تا چهارراه وليعصر(عج) و ميدان امام خميني تا ميدان حر خانه تيمورتاش دو مسير جديد گردشگري محله هاي مركزي شهر تهران است كه در نوروز ۹۷ رونمايي مي شود.
    خبر
    


 روزنامه رسالت، شماره 9177 به تاريخ 22/12/96، صفحه 12 (صفحه آخر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهش هاي سياستگذاري و برنامه ريزي انرژي
متن مطالب شماره 3 (پياپي 403)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است