|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/12/22: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9387
چهار شنبه 28 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9177 22/12/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


خبرابتكار خبر داد: طرح موضوع بازداشت فعالان مدني در هيئت دولت
    معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري در پيامي توئيتري از طرح موضوع بازداشت تعدادي از فعالان مدني در هيئت دولت خبر داد.
    به گزارش ايسنا، معصومه ابتكار در توئيتر خود نوشت: «ديشب در جلسه هيئت دولت موضوع بازداشت تعدادي از فعالان مدني از جمله زنان و خبرنگاران مطرح شد».
    وي افزود: «وزير دادگستري پيگير موارد خواهد بود».
    
    
    مشاور رئيس جمهوري: استيضاح حق نمايندگان و روشنگري وظيفه وزيران است
    مشاور رئيس جمهوري با تاكيد بر اينكه استيضاح حق نمايندگان است و روشنگري وظيفه وزيران، اظهار كرد: قاعدتا نمايندگان محترم هم از حق خود استفاده مي كنند و هم ظرفيت و تحمل شنيدن روشنگري هاي وزيران محترم را دارند.به گزارش ايسنا، حسام الدين آشنا مشاور رئيس جمهوري در صفحه شخصي خود در توئيتر با اشاره به تصميم نمايندگان مجلس درباره استيضاح سه وزير كابينه دولت، نوشت: «استيضاح حق نمايندگان است و روشنگري وظيفه وزيران. قاعدتا نمايندگان محترم هم از حق خود استفاده مي كنند و هم ظرفيت و تحمل شنيدن روشنگري هاي وزيران محترم را دارند.
    استيضاح وزيران نه فقط فرصتي مناسب براي ايضاح خدمات و رفع شبهات است بلكه موقعيتي كم نظير براي جلب توجه همگان به مسئوليت هاي مشترك دولت و مجلس در سامان ها و نا بساماني هاي فعلي كشور است.
    وزيران نه فقط به متن سوالات پاسخ مي دهند بلكه به بطن مشكلات هم مي پردازند.»
    
    
    زهرا مصطفوي: حمايت از فلسطين به نفع خود ماست
    دبيركل جمعيت دفاع از ملت فلسطين گفت: حمايت از فلسطين به نفع خود ماست.به گزارش ايسنا، زهرا مصطفوي در حاشيه افتتاح دفتر جمعيت دفاع از ملت فلسطين در بيرجند در جمع خبرنگاران با بيان اينكه جوانان ما بايد اين موضوع را درك كنند كه اگر از فلسطين حمايت مي كنيم و مردم آن مقاومت مي كنند به نفع خود ماست و ما هم بايد در اين زمينه تلاش كنيم گفت: امامان جمعه، استانداران و مردم با همكاري، هم افزايي و تشكيل جلساتي براي تبيين جبهه مقاومت مي توانند نقش تاثيرگذاري در اين زمينه ايفا كنند.فرزند امام خميني (ره) با تاكيد بر اينكه جوانان ما بايد بدانند كه هدف اصلي دشمن، ايران است و براي رسيدن به منافع خودش از هيچ تلاشي چشم پوشي نمي كند افزود: دبيرخانه جمعيت دفاع از مردم فلسطين سال هاست كه در تهران تشكيل شده است و با توجه به بررسي هايي كه انجام شد تصميم به تاسيس دفاتر استاني اين مجموعه گرفتيم كه امروز در خراسان جنوبي به عنوان دوازدهمين استان كشور اين دفتر راه اندازي شد.
    
    
    معاون اول رئيس جمهور: تا سال 1400 پنج دانشگاه كشور بايد جزء 200 دانشگاه برتر جهان باشند
    معاون اول رئيس جمهور گفت: تا سال 1400 بايد 5 دانشگاه كشور جزء
    200 دانشگاه برتر جهان باشند.به گزارش ايسنا، اسحاق جهانگيري در جلسه شوراي اقتصاد با اشاره به درخواست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در خصوص خريد تجهيزات آزمايشگاهي، آموزشي و پژوهشي دانشگاه صنعتي شريف با استفاده از تسهيلات مالي خارجي، اين طرح را مثبت ارزيابي كرد و با اشاره به وضعيت نه چندان مناسب دانشگاه هاي كشور از نظر تجهيزات و امكانات آزمايشگاهي و پژوهشي، گفت: يكي از مصوبات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي اين است كه پنج دانشگاه كشور بايد تا سال 1400 جزء 200 دانشگاه برتر دنيا باشند و اميدوارم ساير دانشگاه هاي كشور نيز همانند دانشگاه صنعتي شريف به دنبال برخورداري از تسهيلات مالي جهت تجهيز امكانات خود باشند.
    
    
    سخنگوي كميسيون امنيت ملي مجلس فاش كرد: لابي دولت با برخي نمايندگان براي عدم استيضاح ربيعي و آخوندي
    سخنگوي كميسيون امنيت ملي مجلس فاش كرد كه نوبخت در جلسه اي با برخي نمايندگان به دنبال منصرف كردن آنها از استيضاح ۳ وزير دولت بوده است.سيد حسين نقوي حسيني در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري تسنيم، گفت: آقاي محمدباقر نوبخت معاون رئيس جمهور و همكارانش در پوشش حزب اعتدال و توسعه نمايندگاني كه طرح استيضاح سه وزير كار، راه و شهرسازي و جهاد كشاورزي را امضا كرده اند، دعوت كرد كه در سازمان برنامه و بودجه جلسه اي داشته باشند.وي با بيان اينكه دولتي ها گويا تلاش دارند كه با نمايندگان امضا كننده استيضاح وزرا لابي گري و معامله كنند، ادامه داد: آقاي نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه است و اين سازمان هم وظيفه توزيع بودجه را بر عهده دارد.وي با بيان اينكه دولتي ها در پوشش حزب اعتدال و توسعه به دنبال منصرف كردن نمايندگان از استيضاح سه وزير هستند، افزود: اين كار دولتي ها بسيار ناشايست است.نماينده مردم ورامين در مجلس با بيان اينكه پيش از اين هم فرم هاي بين نمايندگان مبني بر پس گرفتن امضاء خود درباره استيضاح وزرا بين نمايندگان توزيع شده بود، اظهارداشت: دولتي ها اقداماتي انجام مي دهند كه در شان آنها نيست.
    
    
    مرعشي: لازم باشد از روحاني انتقاد مي كنيم
    سخنگوي حزب كارگزاران سازندگي گفت: لازم باشد از روحاني انتقاد مي كنيم.به گزارش خبرگزاري مهر، سيد حسين مرعشي در كنگره حزب كارگزاران سيستان و بلوچستان با اشاره به اخذ مجوزهاي لازم براي راه اندازي شعبه هاي شهرستاني حزب كارگزاران گفت: جذب نيروهاي نخبه جوان، پيگيري آموزش هاي تشكيلاتي و حزبي، راه اندازي حوزه هاي اين حزب در شهرستان ها و برگزاري نشست هاي آموزشي براي مردم و نيروهاي غيرحزبي از اولويت هاي آتي اين مجموعه است. يكي از موضوعات مهم در شرايط امروز كشور همراهي با مردم است.وي با بيان اينكه ما احزاب را با اتكا به حمايت هاي مردم درست كرديم و اكنون نبايد مردم را تنها بگذاريم، زيرا همه چيز را مديون مردم هستيم و هدف ما از آوردن آن ها پاي صندوق راي آشنايي مردم با حق و حقوق خودشان است گفت: نكته قابل توجه و تمركز بر همكاري درون جبهه اي است و ما بايد اين واقعيت را بپذيريم كه هيچ حزبي به تنهايي آنقدر نفوذ ندارد كه بتواند مجلس يا يك شورا را هدايت كند.وي ادامه داد: جبهه اصلاحات به عنوان كلي، امروز در جامعه مخاطب دارد كه نبايد آن را به خاطر مشكلات داخلي بشكنيم و از دست بدهيم. سياست حزب ما حمايت منتقدانه از دولت است و هر جا كه لازم باشد از روحاني انتقاد خواهيم كرد.
    خبر
    


 روزنامه رسالت، شماره 9177 به تاريخ 22/12/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله ديابت و چاقي
شماره 3 (پياپي 1003)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است