|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/12/22: اخبار برگزيده
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9387
چهار شنبه 28 آذر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9177 22/12/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


اخبار برگزيدهرعايت عدالت رسانه اي
    به گزارش پايگاه جبهه انقلاب؛ اخيرا در ساعات پاياني شب، رهبر انقلاب مهمان خانه شهيد محمدحسين حداديان بودند. محمدحسين متولد ۷۴، ساكن تهران و خادم يك هيئت معروف در تهران بود كه شهادتش در خيابان پاسداران به دست عده اي درويش نما توجه بسياري از مردم را به خود جلب كرد و متاثر شدند. پرداخت رسانه اي به اين شهيد نيز ويژه بود و رسانه ها به پيروي از مردم به اخبار و حواشي شهيدحداديان و پوشش صحبت هاي مادر و پدرش توجه خاصي داشتند. در اين ميان موضوعي كه مغفول ماند و شايد جفا صورت گرفت، توجه رسانه اي كم رمق به سه شهيد مظلوم ناجا در اين حوادث بود. مظلوميت اين شهدا در اين حد است كه كمتر كسي اسم اين شهدا را مي داند. رهبر انقلاب به ديدار خانواده شهيد محمدعلي بايرامي تنها شهيد ناجا كه خانواده اش ساكن تهران بودند نيز رفتند و به پاي صحبت مادر و پدر اين شهيد نشستند و شهادت فرزندشان را تبريك و تسليت گفتند. اما نكته ويژه اينكه شنيده شده رهبر انقلاب پس از اين ديدار توصيه فرموده اند كه توجه خبري و رسانه اي به ديدار خانواده شهيد بايرامي بايد در همان حد شهيد حداديان پرداخته شود؛ نه كمتر نه بيشتر.
    ***
    
    بي بي سي نگران چيست؟ 6 ميليارد هزينه يا هزار ميليارد خسارت؟
    محمد ايماني سرمقاله نويس كيهان نوشت: شبكه دولتي انگليس مي گويد «جنگ سوريه براي ايران پرهزينه بود و ايران نبايد وارد چنين جنگي مي شد. اين سوال بارها در ميان گروه هاي مخالف حكومت ايران مطرح شده كه 7 سال حضور در جنگ سوريه، براي تهران چقدر خرج داشت؟ در جريان اعتراض هاي دي 96، خرج كردن براي سوريه در شعارهاي معترضان شنيده شد. ايران 6 تا 15 ميليارد دلار براي جنگ سوريه هزينه كرده و اين رقم، پول نصف يارانه هاي پرداختي است». پاسخ عمليات رواني بي بي سي اين است كه آمريكا و انگليس و اسرائيل، داعش را ابتدا در عراق رشد دادند و سپس آن را به مانند يك سرطان به مرزهاي ايران و عمق خاك سوريه سرايت دادند. درواقع ائتلاف اشرار، يك بار 37 سال پيش، صدام را براي حمله به ايران تحريك و حمايت كردند و نوبت دوم، ماموريت صدام را به عهده داعش گذاشتند. هدف اول، ايران بود. صهيونيسم مسيحي با تحريك صدام و كشاندن جنگ به عمق مرزهاي ايران -به پول و هزينه 30 سال پيش يك هزار ميليارد دلار خسارت به ملت ما تحميل كردند. با اين وصف اگر سگ هار داعش را در عراق و سوريه نابود نمي كرديم، ملت ما بايد يك جنگ خانمان برانداز ديگري را در خاك خود به جان مي خريد. بايد سال ها در خاك و شهر مي جنگيديم و ويراني و نابودي و ناامني را به چشم مي ديديم و خسارت چندهزار ميلياردي را متحمل مي شديم. ائتلاف اشرار قصد داشتند ايران را تبديل به سوريه و عراق و افغانستان كنند. اكنون كه پوزشان به زمين كشيده شد، نمي توانند از عمق دردشان بگويند و بنابراين براي هزينه ايران در جنگ سوريه - با فرض صحت ارقام ادعايي كه درست هم نيست - اشك تمساح مي ريزند. ما كه مي دانيم كجاي كارفرمايان شبكه بي بي سي (صهيونيسم مسيحي) سوخته و نمي توانند بگويند.
    ***
    
     طرح اعاده اموال نامشروع مسئولين موجب بدبيني به مقامات مي شود!
    نايب رئيس مجلس با اشاره به طرح جمعي از نمايندگان در خصوص اعاده اموال نامشروع مسئولان اين طرح را موجب بي اعتمادي مردم به نظام و بدبيني نسبت به مسئولان دانست. علي مطهري در يادداشتي كه در اختيار ايسنا قرار داده نوشته است: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان كشور يك طرح تبليغاتي و بلكه انتخاباتي است و اهداف سياسي را دنبال مي كند. اين طرح نوعي بدبيني نسبت به مقامات و مسئولان جمهوري اسلامي از ابتدا تا امروز را به مردم القا مي كند درحالي كه مقامات و مسئولان جمهوري اسلامي در مجموع پاكدست و سالم بوده اند و اقليت ناچيزي ممكن است دچار تخلفاتي شده باشند كه راه قانوني براي رسيدگي به تخلفات آنها باز است. هر مقامي اگر افزايش ثروت غيرمتعارف و ناگهاني داشته باشد، قوه قضائيه وظيفه دارد به اين موضوع رسيدگي كند و نيازي به قانون جديد نيست. در اين طرح به اطلاعات سپاه نقش زيادي داده شده است در حالي كه نهاد رسمي اطلاعات كه در قانون اساسي آمده وزارت اطلاعات است. اطلاعات سپاه وظيفه مبارزه با مخالفان مسلح نظام را دارد و ورود آن به اين مسائل صلاح نيست. مجموعا اين طرح را به زيان كشور و انقلاب مي دانم و معتقدم موجب بي اعتمادي مردم به نظام مي شود خصوصا كه قابل اجرا نيست. برخي دوستان مي خواهند به نظام خدمت كنند ولي ناخواسته به آن ضربه مي زنند.
    ***
    
    تذكر لاريجاني در باره خريد خودروي مورد علاقه پوتين
    روزنامه خراسان نوشت: در حالي كه هيئت دولت، اوايل بهمن امسال با صدور مصوبه اي مقرر كرد وزارت كشور مجاز است با پرداخت ۹۰ ميليارد ريال براي خريد ۱۳ دستگاه خودروي خاص «تركول» (كه پوتين از آن براي قطب نوردي و حضور در مناطق صعب العبور يخي استفاده مي كند) اقدام كند، علي لاريجاني با ارسال نامه اي جديد براي رئيس جمهور، متذكر شده است اين مصوبه دولت به علت تعيين نشدن سود بازرگاني و تجويز حقوق ورودي 4 درصد براي خودروهاي مذكور، مغاير قانون است و بايد اصلاح يا ابطال شود.
    ***
    
    مي خواهند به زور مردم را جهنم ببرند
    عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: برخي ها مي گويند بشريت را دو قطبي نكنيد و مرز ايمان و كفر را مشخص نكنيد. سوال اين است كه خب حرف انبياء چه بوده است؟ به گزارش صبح نو، دكتر رحيم پور ازغدي افزود: الآن نوعي ليبراليسم مذهبي به وجود آمده كه مي گويد تفكيك ديني و غير ديني وجود ندارند. هنر و علم و... ديني و غير ديني ندارد. امروز درباره مسئله حجاب با همين روش مغالطه مي كنند. گفته مي شود ظاهر و پوشش هركس امري شخصي و خصوصي است. اين در حالي است كه خيابان عرصه عمومي است. امروز مي گويند نه به حجاب اجباري! اين رويكرد درست نيست و بي حجابي در فضاي عمومي امر شخصي نيست. ممكن است فردي بگويد من خدا را قبول ندارم. در پاسخ بايد بگوييم مردم خدا را قبول دارند، تو در زندگي خودت مي تواني به جهنم بروي، راه باز است و جاده جهنم هم دراز نيست و بسيار كوتاه است اما در جامعه نمي توان مردم را بالاجبار به جهنم برد.
    ***
    
    راي گيري طرح اعاده اموال بايد علني باشد
    سخنگوي فراكسيون روحانيت مجلس با بيان اينكه اين حق موكلان است كه بدانند كه نمايندگان آنها چه راي و نظراتي در خصوص موضوعات دارند، گفت: به نظر من طرح اعاده اموال نامشروع مسئولين جزء استثنائاتي است كه بايد راي گيري در خصوص آن به صورت علني انجام شود.
    حجت الاسلام نصراله پژمان فر نماينده مردم مشهد در گفتگو با خبرنگار فارس افزود: اگرچه در قانون آيين نامه داخلي مجلس اين گونه پيش بيني شده كه مبناي آراء، غيرعلني باشد مگر در يك موضوع حساس كه اقتضا كند آراء علني و مطالبه مردم نيز به همين ترتيب باشد و من معتقدم نه تنها منعي براي راي گيري علني در باره طرح اعاده اموال وجود ندارد بلكه موجب ايجاد شفافيت در بحث مطالبات مردم مي شود. وي اظهار داشت: اينكه مي گويند راي هر شخص مربوط به خود آن شخص است، در صورتي صحيح است كه جنبه شخصي داشته باشد، اما راي دادن در حوزه وكالت و نمايندگي كه فرد وكيل و نماينده چندين نفر است، حق موكلين اين فرد است كه بدانند وي چه نظرات و ديدگاه هايي دارد تا بتوانند مسائل را از طريق اين نقطه نظرات و ديدگاه ها پيگيري كنند.
    اخبار برگزيده
    


 روزنامه رسالت، شماره 9177 به تاريخ 22/12/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه مديريت خاك و توليد پايدار
متن مطالب شماره 3 (پياپي 25)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است