|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/12/24: روي خط
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4634
چهار شنبه 29 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4291 24/12/96 > صفحه 13 (بازار ديجيتال) > متن
 
 


روي خطوزير ارتباطات و فناوري اطلاعات:بدون تحول ديجيتال مستعمره ديگران مي شويم
    فارس : وزير ارتباطات با تاکيد بر لزوم هوشياري براي رقم زدن تحول ديجيتالي گفت: امروز هر سه قوه داعيه مستقل بودن دارند و سرويس هاي متعدد جداگانه ارائه مي دهند، اما اگر مي خواهيم سرمايه هاي کشور در پست هاي مديريتي به فساد کشيده نشوند، بايد اختلافات را کنار بگذاريم. به گزارش خبرگزاري فارس، محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جشنواره فاوا اظهار کرد: ايران سال گذشته در شاخص رشد در صنعت ICT بيشترين رشد در منطقه آسياپاسيفيک و دومين در دنيا را داشته است.
    وي گفت: در شاخص هاي بين المللي IDI ايران چهار رتبه رشد داشته که يکي از مولفه هاي آن پوشش نسل ۳ و ۴ موبايل است که سال گذشته ۶۲ درصد پوشش در کشور وجود داشته است و امسال به لطف زحمات اپراتورها به ويژه همراه اول و سپس ايرانسل که قرار است به سرعت پوشش را تکميل کند و برقراري ارتباط رومينگ ملي بين اپراتورهاي خدمات اجباري (USO) و اپراتورهاي موبايل پوشش پهناي باند موبايل در کشور گسترده تر شده و انتظار مي رود در آخرين رتبه بندي شاخص هاي IDI رشد ايران قابل قبول تر باشد.
    وي ادامه داد: در برنامه پنج ساله توسعه رشد ۱۳ رتبه اي کشور در شاخص هاي IDI تکميل شده که اميدواريم اين هدف را زودتر و حتي بيشتر محقق کنيم. جهرمي با بيان اينکه رئيس جمهوري دستور داده اند که بايد وزارتخانه ها سند تحول ديجيتال را تدوين و شاخص هاي آن را احصا کنند، گفت: براي تحول ديجيتال در حوزه هاي بهداشت، سلامت، شهر هوشمند، کشاورزي و بسياري از موضوعات ديگر برنامه هاي جامع داريم. تحول ديجيتال موضوعاتي از جمله مصرف منابع آب، بهره وري، کنترل هاي هوشمند و موضوعات اين چنيني در تمام حوزه ها را دربرمي گيرد.
    وي با بيان اينکه بهره وري به عنوان يک تکليف در سند برنامه ششم ابلاغ شده است، گفت: اما برخي دستگاه ها مقابل بهره وري مي ايستند. در موضوعات مختلف، وزارت ارتباطات تنها وظيفه ندارد و براي بسياري از سازمان ها مسووليت تعريف شده است که بايد مطالبه براي انجام وظايف و هم افزايي از سازمان ها شکل بگيرد. وي گفت: تحول ديجيتال را پيش از آنکه برايمان رقم بزنند خودمان رقم بزنيم تا در بازارهاي عمومي سهم بگيريم که البته توان اين کار را داريم و در غير اين صورت، مستعمره ديگران مي شويم.
    جهرمي گفت: در سال ۹۷ بايد با همفکري بتوانيم اختلافات را کنار بگذاريم. امروز هر قوه مي گويد مستقل هستم و هرکدام سرويس هاي متعدد را جداگانه ارائه مي کنند، اما اگر مي خواهيم با فساد مقابله کنيم همه را بايد با هم پيوند بزنيم. موضوع کاهش ۵/ ۱۲ درصدي سالانه مراجعات مردم به دستگاه ها براي دريافت خدمت يک تکليف است که تنها با دولت الکترونيک محقق مي شود. به عنوان يک وزير مي خواهم دو دستگاه را بياورم که با هم تبادل اطلاعات کنند، اما درنهايت موفق نمي شوم. امروز بزرگ ترين اقدام ضدامنيتي به اشتراک نگذاشتن اطلاعات است.
    
    
    
هفت ميليارد دقيقه براي يک بازي ايراني!
    ايسنا: زمان صرف شده براي بازي کوييز آف کينگز که طي دو سال اخير از زمان عرضه تا محبوبيت راه کوتاهي را پيموده، در مجموع بيش از هفت ميليارد دقيقه بوده و اين بازي به يکي از پرکاربرترين بازي هاي ايراني تبديل شده است. به گزارش «ايسنا» مرکز تحقيقات بازي هاي ديجيتال (دايرِک) از زيرمجموعه هاي بنياد ملي بازي هاي رايانه اي، هر سال يک بازي محبوب و پرمخاطب در ايران را مورد بررسي قرار مي دهد و امسال سراغ بازي ايراني «Quiz of Kings» رفته است. بازي موبايلي که مبتني بر آموزش مطالب عمومي به بازيکنان و ايجاد فضاي رقابت بر اين اساس است و در سال ۹۵ با رشد ۱۶۸۳ درصدي در تعداد دستگاه هاي فعال خود، به يکي از پرکاربرترين بازي هاي ايراني تبديل شده و در ليگ بازي هاي رايانه اي ايران در سال ۲۰۱۷، عنوان پرمخاطب ترين بازي مسابقات را به دست آورد.
    آمار اين بازي از ابتداي پاييز ۹۴ تا انتهاي پاييز ۹۶ به شرح زير است: در اين مدت، هشت ميليون و۸۵۰ هزار و ۲۶۹ دستگاه فعال (Active Device) براي بازي وجود داشته است. البته تعداد حساب هاي کاربري (User ID) ساخته شده براي بازي در اين بازه زماني، ۱۱ ميليون و ۱۳۳ هزار و ۸۸۴ عدد بوده که علت اين اختلاف، ثبت چند حساب کاربري روي يک دستگاه يا توليد حساب هاي کاربري تقلبي در ابتداي انتشار بازي است. زمان صرف شده (Time Spent) براي بازي کوييز، در مجموع هفت ميليارد و ۷۱۶ ميليون و ۹۲۲ هزار و ۴۳۴ دقيقه بوده است. به صورت ميانگين يک ميليون و چهار هزار و ۴۱۱ دستگاه فعال ماهانه و ۲۲۹ هزار و ۴۸۴ دستگاه فعال روزانه براي بازي وجود داشته است. اين معيارها به معناي تعداد دستگاه هاي منحصربه فردي است که در يک بازه يک ماهه و يک روزه وارد بازي مي شوند. بنا بر اعلام، در مجموع ۲ ميليارد و ۳۶۶ ميليون و ۱۴۱ هزار و ۱۲۷ دست (Session) کوييز بازي شده است. در اينجا منظور از دست، تعداد دفعات ورود به بازي است و نبايد با هر دست مسابقه که داخل بازي انجام مي شود اشتباه گرفته شود. همچنين به طور متوسط، هر دستگاه فعال روزانه، نزديک به ۱۲ دست کوييز در هر روز بازي کرده است. ماهيت نوبتي (Turn- based) بودن بازي کوييز، عامل ايجاد اين تعداد دست ها در روز است. به طور متوسط طول هر دست۱۹۶ ثانيه بوده است.
    پنج برند اصلي گوشي هوشمند يا تبلت با بيشترين تعداد دستگاه فعال، بيشترين زمان صرف شده براي بازي و بيشترين تعداد دست هاي بازي شده، به ترتيب برندهاي سامسونگ، هوآوي، اپل، سوني و ال جي بوده اند. بيش از ۹۰ درصد از سهم دستگاه هاي فعال، زمان صرف شده براي بازي و تعداد دست هاي بازي شده مختص گوشي هاي هوشمند و باقي براي تبلت ها بوده، همچنين بيش از ۸۵ درصد از اين سهم مختص سيستم عامل اندرويد و باقي براي iOS بوده است.گزارش «کوييز آف کينگز: پديده اجتماعي» دومين گزارش از مجموعه گزارش هاي پديده سال است که مجموعه دايرک منتشر مي کند. پيش از اين هم در سال گذشته، بازي پرحاشيه«Clash of Clans» به عنوان پديده سال انتخاب شد و تحت پژوهش قرار گرفت. در اين پژوهش اعلام شد در سال ۱۳۹۴، پنج ميليون و ۹۰۰ هزار نفر در کشور مشغول انجام اين بازي بوده اند و بازه سني ۱۵ تا ۲۰ سال، بيشترين بازيکنان را با ۳۸ درصد از کل مخاطبان در بر دارد. به طور متوسط بازيکنان ۱۳ ماه براي اين بازي وقت صرف کرده اند و سيستم عامل اندرويد با ۸۷ درصد، مهم ترين سيستم عامل براي اين بازي در ايران است.
    
    روي خط
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4291 به تاريخ 24/12/96، صفحه 13 (بازار ديجيتال)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله پژوهش آب در كشاورزي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 3301)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است