|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/1/27: ۱۱ ترفند فروش تلفني در شركت هاي گردشگري
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4376
سه شنبه بيست و ششم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4305 27/1/97 > صفحه 17 (گردشگري) > متن
 
 


بازاريابي گردشگري 
۱۱ ترفند فروش تلفني در شركت هاي گردشگري


نويسنده: بهنام اسلمي
برگرفته از: aslami@hammura.com

از آنجاکه بخش عمده فروش در سازمان هاي گردشگري به صورت تلفني انجام مي شود، در اين مطلب از۱۱ نکته اي خواهيم گفت که توجه به آنها در فروش تلفني محصولات صنعت گردشگري اثربخش خواهد بود.
    
    ۱- لبخند بزنيد: با اينکه مشتري شما را نمي بيند اما حالت چهره و لبخندتان، روي تُن صدا و انرژي که به مخاطب منتقل مي کنيد تاثير خواهد داشت. برخي پژوهش ها ثابت کرده اند که مشتري بدون ديدن شما مي تواند حالت چهره تان را حدس بزند و اگر لبخند بر لب داشته باشيد او هم بهتر با شما ارتباط خواهد گرفت.
    
    ۲- آراسته باشيد: هر تلفني که جواب مي دهيد مانند ورود به يک جلسه خيلي مهم است! کدام جلسه موفقي را به ياد داريد که با لباس و سر و وضعي آشفته موفق به عبور از آن شده ايد يا توانسته ايد بر ديگران تاثير لازم را بگذاريد؟ لباس هاي مرتب و اتوکشيده به شما اعتماد به نفس و قدرت بيشتر براي اثرگذاري در جلسات فروش خواهد داد.
    
    ۳- از سالم بودن تلفن مطمئن شويد: هر روز صبح پيش از آغاز کار از سالم بودن خطوط، وصل بودن تلفن ها، نبود مشکل در گوشي ها و امکان ارتباط بدون دغدغه با مشتريان مطمئن شويد. مشتري که صدايتان را نشنود يا به دليل مشکل در خط يا گوشي تلفن نتواند با شما تماس بگيريد، ممکن است از تقاضايي که داشته، چشم پوشي کند و ارتباط از بين برود.
    
    ۴- در گرسنگي و تشنگي پاسخ ندهيد: صداي توليدشده در زمان خوردن و آشاميدن براي مخاطبتان در پشت تلفن بسيار ناخوشايند است. هنگام گفت وگو با مشتريان چيزي نخوريد و نياشاميد، از جويدن آدامس به شدت بپرهيزيد و در نظر داشته باشيد که عدم رعايت اين نکته نوعي بي ادبي و بي احترامي به مخاطب است.
    
    ۵- اطمينان خاطر ايجاد کنيد: در گفت وگو با انتخاب درست کلمات، به مشتري نشان دهيد که سازمان تان مي تواند سفر يا اقامتي مطمئن را براي آنها رقم بزند. تا جاي ممکن از به کار بردن افعالي که بار معنايي منفي دارند، پرهيز کنيد. مثلا به جاي گفتن «نترسيد» بگوييد، «مطمئن باشيد» يا به جاي «نگران نباشيد» بگوييد، «خيالتان راحت باشد». ضمنا سعي کنيد هيچ گاه نگراني، ناراحتي و خستگي خود را به مشتريان انتقال ندهيد.
    
    ۶- تلفن را سريع قطع نکنيد: هر تماسي که دريافت مي کنيد بسيار با ارزش است و بايد تا جاي ممکن آن را حفظ کنيد. به اندازه کافي وقت بگذاريد، دقيق گوش کنيد و هر گاه گفت وگو به بن بست رسيد، اين شماييد که بايد راهي براي برون رفت پيدا کنيد. مثلا مشتري براي ثبت نام در تور «قشم و هرمز» تماس گرفته اما برنامه شما پر شده است. در اين وضعيت به جاي آنکه زود مشتري را نااميد کنيد، مثلا مي توانيد بگوييد «چه حيف که در اين سفر ميزبانتان نيستيم، اما مي توانم دو برنامه ديگري که داريم را به شما معرفي کنم يا اينکه اگر مايل هستيد اطلاعات تماس تان را بدهيد تا در صورت اجراي دوباره‎ سفر مورد نظر با شما تماس بگيرم». با خوش رويي به درد دل ها، داستان اينکه چگونه شما را پيدا کرده اند و اينکه چگونه مي توانيد بيشتر به آنها کمک کنيد، گوش کنيد. به ياد داشته باشيد اگر به اندازه کافي براي مشتري وقت بگذاريد او دلايل کمتري براي رجوع به فروشندگان ديگر خواهد داشت.
    
    ۷- قدرداني کنيد: در مقابل اطلاعات تماسي که مشتري در اختيارتان مي گذارد، از او تشکر و قدرداني کنيد و براي مشتري تان آرزوهاي زيبا همراه با موفقيت و سلامتي داشته باشيد. اجازه دهيد مخاطب شما را با کلمات زندگي بخش و مثبت به ياد بياورد. ما هم از اينکه اين مطلب را مي خوانيد از شما سپاسگزاريم.
    
    ۸- از دانش تيپ هاي شخصيتي استفاده کنيد: اگر تيپ هاي شخصيتي را بشناسيد مي دانيد که در همان چند ثانيه اول مي توان به درکي نسبي از مشتري و خلق و خوي او دست يافت. دانش تيپ هاي شخصيتي که علمي گسترده و با کارآيي هاي بسيار است کمک مي کند تا از دست کسي عصباني نشويد، حرص نخوريد و با هر مخاطب سنجيده و مناسب رفتار کنيد.
    
    ۹- به درستي قيمت بدهيد: هرگز به مشتري نگوييد قيمت شما کمترين قيمت است، چرا که استفاده از کلمه «کمترين» ابهام، شک و ترديد براي مشتري ايجاد مي کند. به جاي آن به مشتري بگوييد قيمتي که ارائه مي کنيد «بهترين» قيمت براي همين زمان است و جايي هم براي تغييرات احتمالي آن در آينده بگذاريد.
    
    ۱۰- CRM خود را تبليغ کنيد: نظم و اطلاعات طبقه بندي شده در يک سازمان، وفاداري مشتريان را افزايش مي دهد. سوابقي که مشتري نزدتان دارد را با خودش به شکلي هوشمندانه مرور کنيد و با اين کار به او ارزش و اهميت ارتباطتان را نشان دهيد. مثلا بگوييد، چه خوب که بعد از سفر به چابهار در سال گذشته، حالا مي خواهيد در ترکمن صحرا نيز با ما همسفر باشيد. يا مي توانيد بگوييد هنوز تصويري که از صفحه پاسپورت مسافر داريد معتبر است و لازم نيست دوباره براي شما مدارک بفرستند، يا اطلاع دهيد که پيش فاکتور را به همان ايميلي که در سيستم CRM ثبت شده خواهيد فرستاد و نهايتا آدرس ايميل را با مشتري دوباره چک کنيد.
    
    ۱۱- خود را مسلط و آگاه نشان دهيد: با مشتري به شکلي صحبت کنيد که احساس کند شما مالکيت و تسلط بالايي روي هتل ها و پروازها داريد. يکي از ساده ترين روش ها براي اين کار، افزودن «ميم» مالکيت است. مثلا به مشتري بگوييد، بگذاريد «هتلم» را چک کنم يا اينکه تمام «پروازهايم» پر شده است.
    اميدواريم اين نکات در کنار تجربه و دانشي که خود داريد، بتوانند کسب وکاري پر بار را برايتان رقم بزنند.
    
    بازاريابي گردشگري : ۱۱ ترفند فروش تلفني در شرکت هاي گردشگري
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4305 به تاريخ 27/1/97، صفحه 17 (گردشگري)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 13 بارآثار ديگري از "بهنام اسلمي"

  چگونه فروش سازمان هاي گردشگري را به دنياي ديجيتال ماركتينگ ببريم؟
بهنام اسلمي *، دنياي اقتصاد 25/4/97
مشاهده متن    
  بهبود ارتباط با راهنمايان سفر و نقش آن در جذب مشتريان
بهنام اسلمي *، دنياي اقتصاد 28/3/97
مشاهده متن    
  چگونه در غيبت شبكه هاي اجتماعي بازاريابي كنيم؟
بهنام اسلمي*، دنياي اقتصاد 7/3/97
مشاهده متن    
  پيشنهاد براي نقش آفريني راهنمايان سفر در بازاريابي
بهنام اسلمي*، دنياي اقتصاد 31/2/97
مشاهده متن    
  ۵ پيشنهاد براي ايجاد اثر متقابل مثبت در مشتريان سفر
بهنام اسلمي *، دنياي اقتصاد 24/2/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه نوآوري در علوم و فناوري غذايي
متن مطالب شماره 3 (پياپي 1003)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است