|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/1/27: محبوب ترين تلفن هاي غير هوشمند
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4529
سه شنبه 2 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4305 27/1/97 > صفحه 25 (بازار ديجيتال) > متن
 
 


محبوب ترين تلفن هاي غير هوشمند
موبايل هاي ساده و كلاسيك هنوز هم طرفداران خود را دارند

نويسنده: عاقله ترابي

از زماني که تلفن همراه وارد بازار شد و به سرعت در جيب همه افراد جامعه خود را جا کرد زماني نگذشته است. با اين حال سرعت پيشرفت اين دستگاه در اين سال ها چنان بالا بوده که از ديدن گوشي هاي ده، پانزده سال پيش تعجب مي کنيم که چگونه با اين دستگاه ها کار مي کرديم و راضي هم بوديم.
    هنگام تولد موبايل همه اين دستگاه ها ساده بودند و در آنها خبري از هوش مصنوعي نبود. تلفن هايي که به معناي واقعي کلمه فقط يک تلفن بودند و ابزاري براي برقراري ارتباط از طريق تماس صوتي يا نهايتا ارسال پيامک. به مرور از اين دستگاه استفاده هاي بيشتر شد و توليدکنندگان تلفن همراه قابليت ها و ويژگي هاي چشمگيري را در آنها جاي دادند و کاربران هم به خوبي استقبال کردند. اين سير صعودي تا جايي رسيد که حالا برقراري تماس تلفني آخرين کارآيي موبايل محسوب مي شود. همه هنگام خريد تلفن همراه به جزئياتي از قبيل کيفيت دوربين، سرعت و مقاومت و حتي ميزان حافظه آن اهميت مي دهند. درواقع تلفن هاي هوشمند چنان در کاربران رسوخ کرده که گويا قصد دارد تلفن هاي ساده را به کلي منسوخ کند. هرچند اين امر تاکنون امکان پذير نشده و طبق شواهد نخواهد شد. يکي از سردمداران توليد تلفن هاي ساده که تمام قد ايستاده و نمي گذارد اين دستگاه ها به تاريخ بپيوندند نوکيا است.
     اين کمپاني با اينکه با افت وخيزهاي بسياري در اين سال ها روبه رو بود همچنان تلفن ساده توليد مي کند و جالب اينجاست که اين دسته از موبايل هايش طرفداران پروپاقرص خود رادارند. درواقع برخي کاربران به اين نتيجه رسيده اند که تلفن همراه را بايد از ابزاري هوشمند براي انجام کارهاي روزانه جدا کرد. اين دسته از افراد دو گوشي در دست دارند؛ يکي هوشمند و ديگري غيرهوشمند و فقط براي برقراري تماس صوتي و ارسال پيامک. البته در اين ميان کاربراني هم هستند که به طور کلي با پيشرفت هاي روز تکنولوژي بيگانه اند و درواقع علاقه اي به استفاده از آنها و جاي دادنشان در زندگي روزانه ندارند. اين دسته از افراد همچنان به گوشي هاي ساده و غيرهوشمند متعهد مانده اند و از آنها استفاده مي کنند. به هر حال هرچه هست موضوع مهم اينجاست که تعداد طرفداران گوشي هاي غيرهوشمند نه تنها در کشورمان بلکه در کل جهان آنقدر است که براي توليدکنندگاني مانند نوکيا و حتي سامسونگ که در توليد گوشي هاي هوشمند سري در سرها درآورده است انگيزه توليد اين دسته از گوشي ها را ايجاد کند.
    سامسونگ در سال ۲۰۱۶ با توليد بيش از ۵۲ ميليون دستگاه گوشي غير هوشمند ۲/ ۱۳درصد از اين بازار را به خود اختصاص داده و مقام نخست را در اين حوزه از آن خود کرده است. در رتبه دوم نوکيا قرار دارد که با توليد ۳۵ ميليون دستگاه گوشي غيرهوشمند بيش از ۹/ ۸ درصد از سهم بازار گوشي هاي غير هوشمند را به خود اختصاص داده است. جايگاه سوم هم به آلکاتل مي رسد که با توليد ۲۸ ميليون دستگاه گوشي غيرهوشمند ۷درصد از اين بازار را از آن خود کرده است. اين روند همچنان ادامه دارد و هنوز هم مي بينيم که اين کمپاني ها و ديگر توليدکنندگان دست از عرضه گوشي هاي غيرهوشمند در بازار برنداشته اند و البته تقاضاي قابل توجهي هم اين ميان وجود دارد. در ادامه به معرفي برخي از بهترين گوشي هاي غيرهوشمند بازار مي پردازيم که همچنان جزو پرطرفدارترين ها هستند و کاربران را از خود راضي نگه داشته اند.
    
    
    
نوکيا ۸۱۱۰
    گوشي هاي غيرهوشمند نوکيا بيشتر جنبه نوستالژيک دارد و به همين سبب هنوز هم هستند کساني که دوست دارند از تلفن هاي قديمي اين کمپاني استفاده کنند. نوکيا با علم به اين موضوع در سال هاي اخير گوشي هاي قديمي خود را با کمي تغيير و تحول و پشتيباني از 4G دوباره طراحي و راهي بازار کرده است. يکي از اين موبايل ها ۸۱۱۰ است که در فوريه سال جاري ميلادي رونمايي شد و به زودي وارد بازارهاي جهاني مي شود. اين گوشي که به نوکيا موزي هم شهرت دارد از دسته موبايل هاي کشويي است. نوکيا ۸۱۱۰ با 4/ 2 اينچ و ۱۱۷ گرم وزن ابعادي معادل ۵/ ۱۳۳ در ۳/ ۴۹ در ۹/ ۱۴ ميلي متر دارد. ۴ گيگابايت حافظه داخلي، رم ۵۱۲ مگابايتي و باتري ۱۵۰۰ ميلي آمپري از ويژگي هاي اين موبايل نوکيا است. دوربين اين گوشي دوسيم کارته ۲ مگاپيکسل به همراه فلش LED است و همان طور که انتظار مي رود فاقد دوربين سلفي است.
    
    
    
نوکيا ۳۳۱۰
    اين موبايل هم يکي ديگر از خاطره انگيزهاي نوکيا است که در فوريه ۲۰۱۷ معرفي شد؛ يک گوشي 4/ 2 اينچي با ابعادي معادل 6/ 115 در ۵۱ در 8/ 12 ميلي متر. اين گوشي غيرهوشمند ولي محبوب ۱۶ مگابايت حافظه داخلي دارد و باتري آن هم ۱۲۰۰ ميلي آمپر است. دوربين ۲ مگاپيکسلي که با فلش LED همراه است از ويژگي هاي اين گوشي است و در آن خبري از دوربين دوم نيست. اين گوشي دو سيم کارته از اينترنت ۲G پشتيباني مي کند. البته از بازي مشهور مار غافل نشويم که در اين موبايل جاي گرفته و منتظر طرفدارانش است.
    
    
    
سامسونگ metro ۳۶۰
    گوشي هاي کلاسيک سامسونگ همچنان هرساله در حال توليد و عرضه هستند. البته اين کمپاني در کشور ما به گوشي هاي هوشمندش شهرت دارد و درواقع پس از رونمايي گوشي هاي هوشمندش به طرفداران خود افزود. metro 360 از موبايل هاي غيرهوشمندي است که در سال 2015 رونمايي شد. اين موبايل 4/ 2اينچي با 83 گرم وزن ابعادي معادل 3/ 117 در 5/ 49 در 4/ 11 دارد. 64 مگابايت رم و باتري 1000 ميلي آمپري از جمله ويژگي هاي اين تلفن غيرهوشمند محسوب مي شود. دوربين metro 360 15/ 3 مگاپيکسل است و طبعا نبايد از آن انتظار تصاوير باکيفيت را داشت. دوربين دوم هم در اين گوشي بنا بر رسم و سياق گوشي هاي کلاسيک ديده نمي شود.
    
    
    
کاترپيلار B30
    همه برند کاترپيلار را به مقاومت و صد البته ظاهر خشک و خشن مي شناسيم. همين ظاهر و باطن قوي و محکم باعث شده گوشي هاي اين کمپاني طرفداران ويژه خود را داشته باشد. مدل B30 در ژوئن 2015 رونمايي شد. اين موبايل 2اينچي 101 گرم وزن دارد و ابعادش برابر است با 118 در 54 در 16. کاترپيلار در اين گوشي 16گيگابايت حافظه داخلي جا داده است که براي اين گوشي با چنين مشخصاتي به نظر کافي مي رسد. دوربين اصلي 2 مگاپيکسلي به همراه فلش LED و باتري 1000 ميلي آمپري از ديگر ويژگي هاي اين تلفن همراه به شمار مي رود. در پايان بايد به اين نکته اشاره کنيم در اين گوشي هم خبري از دوربين دوم نيست.
    
    
    
آلکاتل 1050D
    کمپاني آلکاتل را همه کساني که بدو پيدايش تلفن همراه را يادشان مي آيد مي شناسند. اين کمپاني در آن سال ها طرفداران جالب توجهي داشت ولي بعدها آن طور که بايد نتوانست همگام با ساير رقبا پيش برود. با اين حال دست از تلاش برنداشته و همچنان در تلاش است اندک مخاطباني را که دارد از دست ندهد. آلکاتل از سردمداران توليد گوشي هاي غيرهوشمند و کلاسيک است. مدل D105 يکي از غيرهوشمندهايي است که با 63 گرم وزن ابعادي معادل 5/ 108 در 8/ 44 در 129 ميلي متر دارد. باتري اين گوشي 8/ 1 اينچي 400 ميلي آمپر است و 32 گيگابايت حافظه در خود جا داده است. اين گوشي دوسيم کارته است و از شبکه 2G پشتيباني مي کند.
    محبوب ترين تلفن هاي غير هوشمند / موبايل هاي ساده و کلاسيک هنوز هم طرفداران خود را دارند
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4305 به تاريخ 27/1/97، صفحه 25 (بازار ديجيتال)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 26 بارآثار ديگري از "عاقله ترابي"

  علي بابا بدون «ما» / مهره كليدي بزرگ ترين شركت تجارت الكترونيكي چين كنار مي رود
عاقله ترابي، دنياي اقتصاد 19/6/97
مشاهده متن    
  نمايش ضعيف محصول انقلابي / مجيك ليپ وان در ميان انتقاد كارشناسان وارد بازار شد
عاقله ترابي، دنياي اقتصاد 7/6/97
مشاهده متن    
  گلادياتورهاي موبايل / مقايسه برترين پرچمداران سازندگان گوشي هوشمند
عاقله ترابي، دنياي اقتصاد 29/5/97
مشاهده متن    
  گوگل به جنگ آمازون مي رود / خلاقيت براي گرفتن بازار دستيارهاي هوشمند
عاقله ترابي، دنياي اقتصاد 21/5/97
مشاهده متن    
  اين شركت يك تريليون دلاري / ميراث استيو جابز بعد از ۴۲ سال به بار نشست
عاقله ترابي، دنياي اقتصاد 13/5/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دانش يوگا
متن مطالب شماره 124، بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است