|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/1/27: خارج از معمول
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4573
دو شنبه 27 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4305 27/1/97 > صفحه 6 (خبر) > متن
 
 


خارج از معمولاستخدام سگ ها در آمازون!
    ايسنا : آمازون اعلام کرد که در اين شرکت بزرگ خرده فروشي، کارکنان فضاي کاري خود را با تقريبا ۶ هزار سگ به اشتراک گذاشته اند. آن طور که آمازون اعلام کرده است در سال هاي نخست تاسيس آمازون يک زن و شوهر که در اين شرکت کار مي کردند، سگ خود به نام «روفوس» را با خود به محل کار آوردند.
    او يک کارمند سختکوش نيز بود و کارکنان آمازون از پنجه هاي او براي کليک روي لينک هاي وب سايت شرکت استفاده کردند. هر چند اين سگ مرده است اما به گفته آمازون تصاوير اين سگ در فضاي بازي به وسعت ۱/ ۸ ميليون فوت مربع به چشم مي خورد و حتي يکي از ساختمان هاي اين شرکت به نام اين سگ است. در حالي که برخي از کارکنان روزانه ناهار دريافت مي کنند و در روزهاي جمعه داراي طرح «ساعات شاد» هستند، سگ هاي شاغل در آمازون نيز به عنوان وعده غذايي گوشت دريافت مي کنند. همچنين اين سگ ها داراي ميز مخصوص به خود و فضايي براي استراحت هستند. پارک مخصوص به آنها توسط آمازون ايجاد شده است که در آن مي توانند بازي کنند. همچنين شخصي در آمازون وجود دارد که مسوول دريافت گزارش از سگ هاست! لارا هيرشفيلد مي گويد: وجود سگ ها در محيط کار مکانيزم غيرمنتظره اي براي ايجاد ارتباط است. شايد حق با او باشد، تحقيقات دانشگاه ميشيگان اخيرا نشان مي دهد حضور سگ ها در محيط کار آمازون باعث افزايش همکاري، ارتباطات و محيط دوستانه در بين کارمندان به نسبت گروهي که در آن سگ ها حضور ندارند، مي شود. به علاوه شرکت هاي بيشتر و بيشتري در حال موافقت با حضور سگ ها در محيط کاري هستند. گزارش جامعه «واحد منابع انساني» نشان مي دهد ۷ درصد از کارکنان از طرف کارفرمايان مجاز شده اند سگ ها را با خود بر سر کار بياورند که در مقايسه با چهاردرصد سال ۲۰۱۴، معادل ۳ درصد افزايش نشان مي دهد.
    
    
    ۲۰۱۷؛ دومين سال پرهزينه اقتصاد جهاني به لحاظ بلاياي طبيعي
    ايبِنا : مرکز تحقيقات اپيدمولوژي بلاياي طبيعي اعلام کرد که بلاياي طبيعي در سال ۲۰۱۷ ميلادي ۳۱۴ ميليارد دلار خسارت به اقتصاد جهاني وارد کردند که بعد از سال ۲۰۱۱ ميلادي در رتبه دوم قرار مي گيرد. مرکز تحقيقات اپيدمولوژي (همه گيرشناسي) بلاياي طبيعي در تازه ترين گزارش خود اعلام کرد که ۳۱۸ بلاي طبيعي در سال ۲۰۱۷ ميلادي در ۱۲۲ کشور جهان اتفاق افتاد که در مقايسه با سال ۲۰۱۶ ميلادي از تلفات کمتري برخوردار است.
    همچنين سيل و توفان، رانش زمين و شمار ديگري از بلاياي طبيعي در سال ۲۰۱۷ ميلادي جان ۹ هزار و ۵۰۳ نفر را گرفت؛ در حالي که اين رقم به صورت ميانگين بين سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ ميلادي ۶۸ هزار نفر اعلام شده است. مرکز تحقيقات اپيدمولوژي بلاياي طبيعي اعلام کرد، اگرچه سال ۲۰۱۷ ميلادي به لحاظ آمار تلفات در جايگاه بالايي قرار نمي گيرد اما به لحاظ خسارت وارد شده به اقتصاد کشورها به عنوان دومين سال پرهزينه به دليل وقوع بلاياي طبيعي شناخته مي شود. اين مرکز برآورد کرد که خسارت وارد شده به اقتصاد جهاني در سال ۲۰۱۷ ميلادي به دليل بلاياي طبيعي ۳۱۴ ميليارد دلار است؛ ضمن اينکه تاثير توفان هاي هاروي، ايرما و ماريا به ايالات متحده و کشورهاي حوزه درياي کارائيب به ترتيب ۹۵ ميليارد دلار، ۶۶ ميليارد دلار و ۶۹ ميليارد دلار است. همچنين سال ۲۰۱۱ ميلادي به دليل وقوع زمين لرزه و سونامي در ژاپن با ۴۰۰ ميليارد دلار ضرر به اقتصاد جهاني، عنوان هزينه برترين سال را در بخش بلاياي طبيعي به خود اختصاص داده است. بر همين اساس تقريبا ۹۰ درصد از مرگ و ميرهاي ناشي از بلاياي طبيعي در سال ۲۰۱۷ ميلادي ريشه در مسائل مرتبط با هواشناسي و تغييرات اقليمي دارد. در حدود ۶۰ درصد از افرادي که تحت تاثير بلاياي طبيعي قرار گرفته اند، ناشي از وقوع سيل است؛ در حالي که ۸۵ درصد از خسارت وارد شده به اقتصادها به علت توفان ها است. مرکز تحقيقات اپيدمولوژي بلاياي طبيعي اعلام کرد که در سال ۲۰۱۷ ميلادي قاره آسيا با ۴۳ درصد از مجموع بلاياي طبيعي بيشترين ميزان وقوع اين بلايا را تجربه کرده و از اين حيث مانند سال ۲۰۱۶ ميلادي در رتبه اول قرار دارد؛ ضمن اينکه چين بيشترين آسيب را از بلاياي طبيعي در آسيا ديده است. بر پايه اين گزارش، هند از لحاظ تاثير بلاياي طبيعي روي انسان در سال ۲۰۱۷ ميلادي با ۲۳ هزار مرگ و تحت تاثير قرار گرفتن ۵/ ۲۲ ميليون نفر در رتبه نخست قرار دارد.
    
    
    علت افزايش قيمت مرغ
    ايسنا : محمدعلي کمالي سروستاني - مديرعامل اتحاديه سراسري مرغداران مرغ گوشتي - گفت: از ابتداي امسال وضعيت نهاده هاي توليد بسيار سردرگم و نامشخص شده است چراکه واردکنندگان سويا و ذرت اعلام مي کنند که اين نهاده هاي توليد بسيار کم شده و در بازار موجود نيست اما ما به عنوان توليدکننده اين اظهارات را باور نداريم و در اين ميان شرکت بازرگاني دولتي نيز نمي تواند نياز توليدکنندگان در اين زمينه را تامين کند.
    وي افزود: نوسانات ارزي ماه هاي گذشته نيز بر وخامت اوضاع افزوده است و اين مساله باعث شده مرغداران جرات نکنند جوجه ريزي خود را افزايش داده و حتي شروع کنند که عملا سبب شده تا بازار گوشت مرغ تحت تاثير اين نوسانات و مشکلات قرار گيرد. مديرعامل اتحاديه سراسري مرغداران مرغ گوشتي ادامه داد که مرغ هاي گوشتي که با سويا ۲۱۰۰ توماني و ذرت ۱۲۰۰ توماني توليد شده اند و نرخ ارزش آن نيز ۳۶۵۰ تومان بوده است، هر کيلوگرم مرغ زنده بدون سود کمتر از ۵۷۰۰ تومان و با احتساب سود منطقي کمتر از ۶۱۰۰ تومان براي مرغداران نمي صرفد. کمالي سروستاني اضافه کرد: با اين وضعيت و هزينه هاي تمام شده براي مرغداران به نظر مي رسد که هر کيلوگرم گوشت مرغ حداقل بايد حدود ۸۸۰۰ تومان به دست مصرف کنندگان برسد چرا که توليدکنندگان نمي توانند زيان ببينند و يارانه ۸۰ ميليون نفر ايراني را از جيب بپردازند.
    
    
    يک آمريکايي مديرعامل بورس لندن شد
    ايبِنا : ديويد شومير، تبعه آمريکايي و مدير موسسه مالي گلدمن ساکس، به عنوان مديرعامل بورس اوراق بهادار لندن انتخاب شد. بر اساس اين گزارش، شومير ۴۹ ساله، فعاليت خود را در بورس لندن از اول آگوست پس از ۲۰ سال فعاليت بانکداري در موسسه گلدمن ساکس آغاز خواهد کرد.بر اساس اين گزارش، شومير در اين خصوص اظهار کرد: بسيار مفتخرم که از اين پس در بورس اوراق بهادار لندن فعاليت مي کنم. حضور در بورس لندن بسيار موقعيت خاصي براي ارتباط با ديگر بازارهاي دنيا است. خاوير رولت، مدير سابق بورس لندن تا تاريخ ۲۷ نوامبر در سمت خود باقي ماند و پس از آن تا امروز که شومير به عنوان مديرعامل انتخاب شد، اين بازار به سرپرستي ديويد وارن، مديرا جرايي اين بازار فعاليت مي کرد.
    خارج از معمول
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4305 به تاريخ 27/1/97، صفحه 6 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مطالعات در دنياي رنگ
متن مطالب شماره 4 (پياپي 31)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است