|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/1/27: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4574
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4305 27/1/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرگفت وگوي تلفني روحاني و پوتين در مورد سوريه
    ايسنا : روساي جمهور ايران و روسيه در گفت وگويي تلفني آخرين تحولات بين المللي، منطقه اي، اوضاع سوريه و چگونگي همکاري ها و روابط دوجانبه تهران-مسکو را مورد بررسي قرار دادند.حسن روحاني روز گذشته در تماس تلفني «ولاديمير پوتين» رئيس جمهوري فدراسيون روسيه، حمله آمريکا، فرانسه و انگليس به سوريه به بهانه استفاده از سلاح شيميايي را اقدامي تجاوزکارانه و در راستاي روحيه دادن به تروريست هاي شکست خورده در اين کشور عنوان کرد و گفت: اگر تجاوز و نقض آشکار قوانين بين المللي به سادگي و بدون پرداخت هيچ هزينه اي از سوي عاملان آن امکان پذير شود، بايد شاهد بي ثباتي هاي جديدي در نظام بين الملل و منطقه باشيم.
     رئيس جمهور با اشاره به اينکه آمريکا و برخي کشورهاي غربي نمي خواهند که اوضاع سوريه به راحتي به ثبات دائمي برسد، گفت: بايد براي حل بحران سوريه بر سرعت عمل در اقدامات خود بيفزاييم و در اين راستا جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد تا همکاري هاي خود با روسيه را در چارچوب هاي دوجانبه و سه جانبه افزايش دهد. «ولاديمير پوتين»، رئيس جمهوري فدراسيون روسيه نيز در اين گفت وگوي تلفني با اشاره به اينکه ايران و روسيه در بسياري از مسائل و موضوعات منطقه اي و بين المللي ديدگاه مشترکي دارند، گفت: در هر صورت بايد رايزني ها و روابط سه جانبه ايران، روسيه و ترکيه ادامه يابد و براي توسعه صلح و ثبات و برقراري گفت وگو در اين کشور تلاش کنيم.
    
    
    صدور کيفرخواست هاي جديد براي متهمان حقوق هاي نجومي
    تسنيم : غلامحسين اسماعيلي، رئيس کل دادگستري استان تهران درباره آخرين وضعيت پرونده متهمان اغتشاشات دي ماه سال ۹۶ اظهار کرد: در ارتباط با پرونده هاي اغتشاشات دي ماه ۹۶، براي تعدادي از متهمان حکم صادر شده و تعدادي هم در نوبت رسيدگي است. وي اضافه کرد: بين حکم هاي صادره، هم راي به محکوميت و هم برائت وجود دارد. اسماعيلي در پاسخ به سوال ديگري در خصوص پرونده جرايم انتخاباتي استانداران و فرمانداران در انتخابات سال ۹۶ هم اظهار کرد: رسيدگي بدوي به پرونده مقاماتي که در انتخابات رياست جمهوري سال ۹۶ مرتکب جرم شدند، تمام شده و فعلا پرونده در تجديدنظر مطرح است.
    رئيس کل دادگستري استان تهران درباره آخرين وضعيت پرونده متهمان حقوق هاي نجومي نيز گفت: براي بخش عمده اي از پرونده هايي که در دادگاه مورد رسيدگي بود، راي صادر شده و پرونده افرادي که به حکم شان اعتراض داشتند، در مرحله تجديدنظر است. البته بين آراي صادره، برائت هم داشتيم. اين مقام مسوول در دادگستري استان تهران گفت که در ماه هاي پاياني سال ۹۶ هم، براي يک سري ديگر از متهمان حقوق هاي نجومي کيفرخواست صادر شده و پرونده هايشان تازه از دادسرا به دادگاه آمده است. اسماعيلي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه «آيا براي صفدرحسيني، رئيس سابق صندوق توسعه ملي هم در ارتباط با حقوق هاي نجومي پرونده تشکيل شده يا خير و اينکه آيا منتهي به صدور حکم شده است» توضيح داد: در مرحله دادسرا پرونده داشت، اما بين پرونده هاي قبلي مرتبط با حقوق هاي نجومي وجود نداشت و رايي صادر نشده است. نمي دانم پرونده وي بين سري جديدي که به دادسرا آمده، وجود دارد يا خير.
    
    
    محکوميت «خاوري» قطعي شد
    ايسنا : رئيس دادگاه انقلاب گفت که محکوميت محمودرضا خاوري - مديرعامل وقت بانک ملي و يکي از متهمان پرونده موسوم به فساد بزرگ بانکي - قطعي شده است. موسي غضنفر آبادي گفت: دستور شناسايي و توقيف اموال وي در داخل داده شده است. وي با بيان اينکه مدت واخواهي به پايان رسيده است، يادآور شد: محکوميت خاوري، جريمه نقدي و برگشت اموال است که دستور همه آنها داده شده است.
    
    
    دستور لاريجاني به ديوان محاسبات براي رسيدگي به تخلفات سال هاي ۸۷ تا ۹۱
    دنياي اقتصاد : تذکر يک نماينده مجلس در جلسه علني ديروز پارلمان درباره ابهام در رسيدگي به تخلفات متخلفان سال هاي ۸۷ تا ۹۱، رئيس مجلس را بر آن داشت تا به ديوان محاسبات کشور و کميسيون برنامه و بودجه فرمان دهد که به تخلفات متخلفان رسيدگي کنند.
    براساس گزارش «ايسنا» عليرضا سليمي ديروز با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسي گفت: اين اصل بر حسابرسي و رسيدگي به هزينه دستگاه ها تاکيد دارد. موارد فراواني وجود دارد که هزينه ها از مصوبات پيشي گرفته است. در بخش الف گزارش کميسيون برنامه و بودجه نيز ۵/ ۲ ميليارد دلار تخلف شده است، اما نتيجه آن چه شد؟ با متخلف پس از سپردن پرونده به دادستاني ديوان محاسبات چه برخوردي شد؟ يک نفر تخلف کرده است حالا از حساب شرکت ملي نفت جبران مي شود؟ علي لاريجاني رئيس مجلس نيز در پاسخ به تذکر سليمي گفت: اين گزارش براساس آيين نامه داخلي مجلس تهيه شده و به اين معنا نيست که دادستاني و ديوان محاسبات به اين تخلفات رسيدگي نمي کنند. او در عين حال کميسيون برنامه و بودجه و ديوان محاسبات کشور را مامور کرد تا به تخلفات اتفاق افتاده طي آن سال ها رسيدگي کنند.
    
    
    خودکفايي ايران در تامين نيازهاي تسليحاتي
    همچنين روز گذشته امير حاتمي، وزير دفاع در فراکسيون مستقلين گزارشي از حمله اخير به سوريه ارائه کرد. مهرداد لاهوتي، سخنگوي فراکسيون مستقلين با اعلام اين خبر گفت: وزير دفاع با ارائه گزارشي از شرايط منطقه و حمله اخير آمريکا، انگليس و فرانسه به سوريه گفت که ايران در تامين نيازهاي تسليحاتي خود، خودکفا شده است. وي با بيان اينکه تعداد زيادي از موشک هاي پرتاب شده يا منحرف شده يا منهدم شده اند، گفت که اين نشان مي دهد نيروهاي مقاومت سوريه خود را براي هر نوع مقابله و تهاجم آماده کرده اند.
    
    
    تذکر به رئيس جمهوري در مورد عزل سيف
    ازسوي ديگر ۶۳ نفر از نمايندگان به رئيس جمهوري ضرورت عزل رئيس بانک مرکزي و عوامل دخيل در گراني ارز و متوقف کردن چرخه زندگي مردم و ضربه به نظام اقتصادي کشور را متذکر شدند.
    
    
    نامه نمايندگان اصفهان به روحاني در مورد آب
    در خبري ديگر از پارلمان حسينعلي حاجي دليگاني، نماينده مردم شاهين شهر روز گذشته در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از تهيه نامه اي جهت ديدار فوري و اضطراري نمايندگان اصفهان با رئيس جمهوري براي بررسي مشکلات آبي اين استان خبر داد.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4305 به تاريخ 27/1/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو ماهنامه هوزان
شماره 4 (پياپي 304)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است