|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم97/1/27: مسئولان فكري به حال بيكاري كنند
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5350
دو شنبه 27 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5083 27/1/97 > صفحه 20 (صفحه آخر) > متن
 
 


كافه ميرداماد 
مسئولان فكري به حال بيكاري كنند
گفت و گو با پوراندخت مهيمن، بازيگر سينما و تلويزيون


چهار دهه است در آثار تلويزيوني و برخي فيلم هاي سينمايي او را مي بينيم و هميشه هم دوستش داشته ايم.بازيگري که معمولا نقش هاي مثبت را بازي مي کند و مردم هم او را در چنين نقش هايي پذيرفته اند و با او همراه مي شوند.پوراندخت مهيمن در معدود آثاري نقش منفي و يا زني بدجنس را بازي کرده مثل نقشي که در سريال «تا ثريا» به عهده داشت و به گفته خودش اينجور نقش ها را بازي مي کند تا نشان دهد که توانايي اجرا ي نقش هاي منفي را هم دارد.مهيمن به تازگي بازي در مجموعه « بيا از گذشته حرف بزنيم» به کارگرداني حميد نعمت ا... را به پايان رسانده است.بيا از گذشته حرف بزنيم در سال 87 در قالب يک تله فيلم توليد شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت و حالا نعمت ا... آن را در شش قسمت ساخته است.ثريا قاسمي، پوراندخت مهيمن و فريده سپاه منصور بازيگران اين مجموعه هستند که در شهرهاي قشم، يزد، تبريز، چالوس و ... تصويربرداري شده و داستان سه زن سالمند را به تصوير مي کشد که تصميم مي گيرند به سفر بروند و حال خودشان را خوب کنند.
    با مهيمن هم صحبت شديم تا برايمان از اين مجموعه تلويزيوني و انگيزه هايش براي حضور مداوم در حوزه بازيگري بگويد .
    
    چه خبر از کارهاي تصويري، مدتي است کمتر شما را در تلويزيون مي بينيم؟
    حدود هشت ماه مشغول بازي در مجموعه «بيا از گذشته حرف بزنيم» به کارگرداني آقاي نعمت ا... بودم.چند ماه به شهرهاي مختلف سفر کرديم که با همه سختي هايش هم فال بود هم تماشا.
    
    کارهاي طولاني که تصويربرداري آنها چند ماه طول مي کشد،شما را خسته نمي کند؟
    وقتي با آقاي حميد نعمت ا... کار مي کنم، خسته نمي شوم همکاري با او خيلي خوب است.تنها مشکلي که برايم پيش آمد اين بود که زمين خوردم و زانويم آسيب ديد و بايد جراحي شود.اما کارم را آنقدر دوست داشتم که آسيب ديدگي باعث نشد رهايش کنم يا براي اجراي نقشم کوتاهي کنم.
    
    بيا از گذشته حرف بزنيم، داستان سه زن سالمند است و همين نقطه قوت آن است چون در تلويزيون و سينماي ما کمتر به اين گروه سني پرداخته مي شود، به نظرتان توليد و پخش اين جور آثار چه تاثيري بر روند زندگي سالمندان و افزايش اميد در آنها دارد؟
    به نظرم تاثير مثبت و زيادي دارد. کار که پخش شود، خواهيد ديد که چقدر دوست داشتني و زيباست.اتفاقاتي که براي سه شخصيت داستان رخ مي دهد آنقدر شيرين است که همه را جذب خواهد کرد.مردم اين کار را دوست دارند، با گذشت چند سال هنوز هم مردم در کوچه و خيابان با من درباره بخشي که مربوط به حرم امام رضا (ع) بود، صحبت مي کنند که نشان مي دهد اين اثر تاثيرگذار بوده است.
    
    شخصيت هاي «بيا از گذشته حرف بزنيم» هر چند وارد مرحله سالمندي شده اند اما هنوز بازيگوشي هاي خود را دارند شايد برعکس خيلي از زنان جامعه که فکر مي کنند در اين سن و سال بايد خانه نشين شوند و فقط چشم به در بدوزند که فرزندانشان به آنها سر بزنند به همين دليل گاهي ديده مي شود که دچار افسردگي مي شوند.روحيه خود شما چگونه است، شبيه نقش تان هستيد؟
    اصلا خانه نشيني و بي تحرکي را دوست ندارم به همين دليل از زماني که پايم آسيب ديد خيلي کلافه شده ام چون نمي توانم مثل سابق راه بروم.اميدوارم زودتر پايم خوب شود و دوباره زندگي ام به روال قبل برگردد.خانم ها هم بهتر است اصلا وارد فاز دلمردگي و افسردگي نشوند. گروه هاي دوستي خيلي خوب است و خانم ها حتما بايد چند دوست داشته باشند و با آنها رفت و آمد کنند.البته يک نوه هم دارم که بسيار دوستش دارم و بيشتر اوقات فراغتم را با او سپري مي کنم.
    
    برخي از بازيگران از بيکاري گلايه مندند و اين که اين موضوع همه زندگي شان را تحت تاثير قرار داده است، شما هم با اين مشکل روبه رو شده ايد؟
    بله همان طور که گفتيد تعدادي از همکارانم بيکارند و به سختي روزگار مي گذرانند اما من تا حالا با اين مشکل روبه رو نشده ام.مراودات خاصي ندارم و يا به مرحله اي نرسيده ام که بخواهم مثلا پول بدهم يا با واسطه نقشي را بگيرم.کارگردانان به من لطف دارند و مرا به کار دعوت مي کنند.من هم تلاش مي کنم سر کار سنگ تمام بگذارم .بشدت وقت شناس هستم، زمان تصويربرداري هم حواسم هست که کارم را درست انجام دهم و براي عوامل سازنده مشکلي به وجود نياورم.هر شرايط جسمي و روحيه اي که داشته باشم زماني که سرکار هستم، مشکلات شخصي را وارد کار نمي کنم و نمي گذارم فضا سنگين شود يا باعث آزار و اذيت ديگران شوم.
    
    شما چهار دهه است در حرفه بازيگري فعال هستيد و صبور و آرام به راهتان ادامه مي دهيد بر عکس جوان هاي امروزي که دوست دارند خيلي زود به همه چيز برسند...
    شهرت، محبوبيت ، پول و...مستلزم خيلي چيزهاست.نمي شود از راه برسي و بخواهي که مردم تو را بشناسند و دوستت داشته باشند.بايد آرام آرام با نقش هايت و با مرام و ويژگي هاي شخصي به دل مردم راه پيدا کني و بتواني ماندگار شوي.
    
    شعار امسال «حمايت از کالاي ايراني» است.اين حمايت باعث رونق اقتصادي و اشتغال زايي مي شود و بيکاري را کم مي کند. به نظرتان چگونه مي توان از شعار سال حمايت کرد؟
    درباره بيکاري بايد بگويم که مسئولان بايد دست به کار شوند و بيکاري را ريشه کن کنند.بيشتر جوان ها نمي توانند زندگي خود را سروسامان دهند.مسئولان بيشتر از مردم بايد به فکر شعار سال و رفع بيکاري باشند.بهتر است امسال همه تلاش خود را انجام دهند تا مردم بتوانند حداقل از زندگي معمولي بهره مند شوند.
    
    شما کالاهاي ايراني استفاده مي کنيد يا خارجي؟
    به عنوان يک ايراني خيلي دوست دارم کالاي ايراني استفاده کنم به شرطي که کيفيت ها خوب شود.
    به نظرم باز هم بايد مسئولان روي کيفيت کالاهاي ايراني بيشتر نظارت کنند تا مردم تشويق به خريد آنها شوند. من وقتي حجم بالاي بيکاري را مي بينم خيلي متاسف مي شوم. اگر قرار است با خريد کالاي ايراني اشتغال ايجاد شود، مسئولان توجه خود را روي کيفيت کالاها متمرکز کنند و به روش هاي مختلف مردم را تشويق به خريد جنس ايراني کنند.
    كافه ميرداماد: مسئولان فکري به حال بيکاري کنند / گفت و گو با پوراندخت مهيمن، بازيگر سينما و تلويزيون
    


 روزنامه جام جم، شماره 5083 به تاريخ 27/1/97، صفحه 20 (صفحه آخر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 27 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهش هاي ژئومورفولوژي كمي
متن مطالب شماره 3 (پياپي 27)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است