|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/1/28: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9501
پنج شنبه 2 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9194 28/1/97 > صفحه 3 (سياسي) > متن
 
      


خبرصالحي: حمله به سوريه، ورشكستگي سياست آمريكا را نشان مي دهد
    رئيس سازمان انرژي اتمي كشورمان گفت: حمله به سوريه ورشكستگي سياست آمريكا را نشان مي دهد.به گزارش خبرنگار مهر، علي اكبر صالحي در حاشيه آيين رونمايي از كتاب خاطراتش با عنوان «گذري در تاريخ» در جمع خبرنگاران با اشاره به حمله مشترك موشكي آمريكا، فرانسه و انگليس اظهار داشت: اين حمله، ورشكستگي سياست آمريكا را نشان مي دهد.وي افزود: آمريكا و برخي كشورهاي اروپايي كه همراهي كردند، بدون هيچ دليل متقني اين حمله را انجام دادند. اين يادآور همان اتفاقاتي است كه در عراق رخ داد. آمريكايي ها بر اساس اسنادي كه كالين پاول وزير وقت خارجه اين كشور در سازمان ملل ارائه كرد، مدعي شدند كه عراق براي مقاصد غيرصلح آميز از نيجر اورانيوم گرفته است.وي با بيان اينكه بعد از يكي دو سال كه عراق را شخم زدند، كاشف به عمل آمد كه اين سند، جعلي بوده و يك فضاحت سياسي براي آمريكا ايجاد شد ادامه داد: آمريكا و همراهانش براي توجيه حمله اخيرشان به سوريه، دچار لكنت زبان و تناقض گويي شده اند. حمله اخير به سوريه يك حسن هم داشت و آن هم بيداري مردم بود؛ مردم حقيقت و هويت واقعي كشورهاي مستكبر را شناختند. صالحي در همين باره افزود: قبل از اين حادثه هر چه قدر مي خواستيد، هويت واقعي اين كشورها را تبيين كنيد، چون اين ها از رسانه هاي قوي برخوردار هستند، ذهن و افكار مردم را با زيباسازي صحنه، مي سازند اما با اين حادثه، حقايق براي مردم روشن شد. وي ادامه داد: براي همه مشخص شده كه سياست هاي دولتمردان آمريكايي، نابخردانه، ظالمانه و وحشيانه است. متاسفانه غرب هميشه ظاهري زيبا ارائه مي دهد اما پشت اين ظاهر زيبا، پلشتي هايي نهفته است.
    
    
    كمالوندي در آيين رونمايي از كتاب خاطرات علي اكبر صالحي: صالحي حرف هايي دارد كه شايد در محيط هاي بسته تر مطرح كند
    سخنگوي سازمان انرژي اتمي گفت: صالحي حرف هايي دارد كه شايد در محيط هاي بسته تر مطرح كند.به گزارش خبرنگار مهر، بهروز كمالوندي در آيين رونمايي از كتاب «گذري در تاريخ» نوشته علي اكبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي ايران اظهار داشت: كتاب خاطرات آقاي صالحي روان و خواندني است. اين كتاب، واقعيتي در تاريخ ماست و بسيار خوب بيان شده است.وي با بيان اينكه بايد بتوانيم خاطرات شخصيتها، مخصوصا درباره افرادي مثل آقاي صالحي را كه كثرت وظايف داشته، ثبت كنيم. در اين كتاب، وقايع از زاويه اي ديده و بيان شده كه مبالغه اي در آن وجود ندارد تصريح كرد: برخي حرف ها را نمي شود گفت؛ چه بسا اگر گفته شود بسياري از مسائل براي مردم روشن مي شود اما تقدير اينگونه رقم زده كه وي با وجود همه صداقتي كه دارد، نتواند برخي مسائل را عنوان كند.سخنگوي سازمان انرژي اتمي با تاكيد بر اينكه درباره مذاكرات هسته اي بايد كتاب ها نوشته شود، بسياري از موارد را نمي شود گفت و صالحي حرف هايي دارد كه شايد در محيط هاي بسته تر بتواند مطرح كند اظهار داشت: مسئله هسته اي بخشي از هويت و افتخار نظام جمهوري اسلامي شده است. تكنولوژي و مسائل هسته اي، از جمله مقوله هاي قدرت است. صالحي امروز در سازمان انرژي اتمي، علم توسعه علوم كوانتوم را برداشته كه مي تواند انقلاب ايجاد كند. اگر ايران وارد حوزه صنعت و كامپيوتر شود، شرايطمان به لحاظ ايجاد تحول، مثل زماني مي شود كه آي تي وارد كشورمان شد.
    
    
    فضلي: شكست مفتضحانه آمريكا و صهيونيست ها را خواهيم ديد
    جانشين سابق رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت: شكست مفتضحانه آمريكا و صهيونيست ها را خواهيم ديد.به گزارش خبرنگار مهر، سردار علي فضلي در حاشيه آيين تكريم خود در جمع خبرنگاران با اشاره به عوامل موفقيت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اظهار داشت: هنر حضرت امام خميني (ره) اين بود كه با تشكيل سپاه و بسيج از مردم براي دفاع از انقلاب اسلامي استفاده كرد.وي با بيان اينكه امروز در سايه نگاه بلند حضرت امام توفيق پيدا كرده ايم از عناصر منطبق با آرمان ها و اهداف اسلامي و همچنين مجاهدت ها در مقابل مستكبرين پشتيباني كنيم گفت: امروز به واسطه همين دستاوردهاست كه دشمنان و همه كفار و مستكبرين دور هم جمع شده اند تا سپاه، بسيج و جبهه مقاومت اسلامي را شكست دهند .فضلي تاكيد كرد : يقين داريم در سايه اخلاص و اطاعت از ولي فقيه حتما شكست مفتضحانه آمريكا و صهيونيستها و هجمه اي را كه چند روز پيش به سوريه كردند، شاهد خواهيم بود و ان شاءالله جشن پيروزي سقوط رژيم صهيونيستي را كه بنا بر گفته نايب امام زمان (عج) حتما محقق مي شود، شاهد خواهيم بود.
    
    
    جمالي نوبندگاني: بهانه هاي حمله به سوريه يادآور نمايش پاول هنگام حمله به عراق بود
    دبير كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: بهانه هاي حمله به سوريه يادآور نمايش پاول هنگام حمله به عراق بود.محمدجواد جمالي نوبندگاني در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حمله آمريكا، فرانسه و انگليس به حريم هوايي سوريه، اظهارداشت: آمريكايي ها و صهيونيست ها به دنبال تغيير جغرافياي سياسي منطقه هستند و اين هدف را چند سال قبل خانم كاندوليزا رايس وزير امور خارجه وقت آمريكا نيز اعلام كرد كه همه جنگ هايي كه در غرب آسيا اتفاق مي افتد، درد زايمان طرح «خاورميانه بزرگ» است.وي با اشاره به سخنان دونالد ترامپ در دوران تبليغات انتخابات رياست جمهوري و اذعان وي به نقش آمريكا در ايجاد داعش، گفت: اين واقعيت را هيلاري كلينتون نيز در كتاب خودش آورده و جو بايدن معاون وقت اوباما نيز اعلام كرد كه ايده تشكيل سه كشور جداگانه در عراق و سوريه را دارند و اساساً به دنبال تجزيه كشورهاي منطقه با اولويت عراق و سوريه بوده اند و هستند.وي با بيان اينكه در اين رابطه متاسفانه از پول مسلمانان به ويژه عربستان و قطر و نيز از امكانات لجستيكي كشورهاي همسايه سوريه و عراق استفاده كرده اند و هم در اين مسير حيثيت مسلماني را به وسيله اعمال داعش لكه دار كرده اند ادامه داد: بهانه هاي جديدي هم كه آمريكايي ها براي تهاجم به سوريه تراشيده اند، يادآور همان بازي ها و بهانه هايي است كه كالين پاول وزير امور خارجه دولت بوش در زمان حمله به عراق در سازمان ملل به نمايش گذاشت و بعد از مدتي هم خودش عذرخواهي كرد.
    خبر
    


 روزنامه رسالت، شماره 9194 به تاريخ 28/1/97، صفحه 3 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مهندسي آبياري و آب ايران
متن مطالب شماره 34، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است