|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/2/26: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6981
سه شنبه 2 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6781 26/2/97 > صفحه 6 (اقتصادي) > متن
 
      


اخباروزارت اقتصاد: لغو فاينانس هاي برجامي کذب محض است
    وزارت امور اقتصادي و دارايي خبرهاي منتشر شده درباره لغو کل فاينانس هاي برجامي پس از خروج امريکا از اين توافقنامه را «کذب محض و عاري از واقعيت» خواند. وزارت اموراقتصادي و دارايي در اطلاعيه اي که در اين زمينه منتشر کرد، آورده است: بر اساس استعلام صورت گرفته از سازمان سرمايه گذاري خارجي و کمک هاي اقتصادي و فني ايران و بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران تاکنون هيچ نشانه اي از تغيير تصميم کشورهاي طرف قرارداد با ايران در موضوع فاينانس ها ديده نشده است. در اطلاعيه وزارت اموراقتصادي و دارايي تاکيد شده است سازمان سرمايه گذاري خارجي و کمک هاي اقتصادي و فني ايران متولي تصويب و جذب منابع خارجي و بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران هماهنگ کننده بانک ها در اين زمينه به شمار مي روند و فقط اخبار منتشر شده از سوي آنها معتبر است.
    
    
    تعرفه 8 برابري برق در انتظار پرمصرف ها
    دستگاه هاي اجرايي موظف هستند حداقل 20 درصد از برق مصرفي ساختمان هاي خود را از انرژي هاي تجديدپذير تامين کنند؛ درغير اين صورت، 20 درصد از مصرف آنها با قيمت خريد تضميني برق از انرژي هاي تجديدپذير– که حدود هشت برابر تعرفه هاي معمول است – محاسبه مي شود. به گزارش ايرنا، هيات وزيران شهريورماه پارسال طرحي را به تصويب رساند که بر اساس آن، وزارتخانه ها، موسسه ها و شرکت هاي دولتي و نهادهاي عمومي غيردولتي موظف شدند در 2 سال حداقل 20 درصد برق مصرفي ساختمان هاي خود را از انرژي هاي تجديدپذير تامين کنند. حسين صبوري مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ در اين ارتباط به ايرنا گفت: اگر وزارتخانه ها، موسسه ها و شرکت هاي دولتي و نهادهاي عمومي غيردولتي تا نيمه دوم امسال حداقل 20 درصد از برق مصرفي خود را از انرژي هاي تجديدپذير تامين نکنند، 20 درصد از برق مصرفي آنها با قيمتي حدود 800 تومان به ازاي هر کيلووات ساعت محاسبه مي شود.
    
    
    ايران و آلمان بر تهيه نقشه راه همکاري هاي بخش آب تاکيد کردند
    وزير نيرو که به دعوت همتاي آلماني خود به منظور مذاکره درخصوص گسترش همکاري هاي ايران و آلمان به اين کشور سفر کرده است در نخستين روز سفر خود ضمن شرکت در افتتاحيه نمايشگاه بين المللي آب و فاضلاب مونيخ (IFAT) با وزير محيط زيست آلمان نيز ديدار و گفت وگو کرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو، رضا اردکانيان در ديدار با سونيا شولتسه، وزير محيط زيست، حفاظت از طبيعت و ايمني هسته اي آلمان بر گسترش همکاري هاي حوزه آب و محيط زيست دو کشور تاکيد کرد. در اين نشست وزيران دو کشور ضمن مرور همکاري هاي زيست محيطي، خواستار تهيه نقشه راه و تعيين استراتژي هاي همکاري ايران و آلمان در زمينه آب هاي مرزي و پروژ ه هاي مديريت بخش آب از جمله در حوزه تصفيه فاضلاب شدند.
    
    
    صادرات نفت از خارک افزايش يافت
    مديرعامل شرکت پايانه هاي نفتي ايران گفت: سال 96 با صدور 870 ميليون بشکه نفت از جزيره خارک ميزان صادرات اين محصول در همسنجي با سال ماقبل 38 درصد افزايش يافت. سيد پيروز موسوي در گفت و گو با ايرنا افزود: اين ميزان صادرات با يک هزار و 50 فروند نفتکش به کشورهاي هاي هدف حمل شده است. وي بيان کرد: عمده مقصدهاي صادرات نفت ايران پنج کشور چين، هند، ژاپن، ترکيه و کره جنوبي است. موسوي ادامه داد: افزون بر اين، کشورهايي همچون آفريقاي جنوبي، سريلانکا، فرانسه و ايتاليا نيز خريدار نفت ايران به شمار مي روند. وي اظهار داشت: ميزان صادرات ايران به اروپا به طور ميانگين 600 هزار بشکه در روز است. مديرعامل شرکت پايانه هاي نفتي ايران گفت: در ارتباط با صادرات نفت ايران از جزيره خارک نکته قابل توجه فروش نقدي نفت است که پيش از بارگيري نفتکش ها فرايند دريافت صورت مي گيرد. وي يادآور شد: در ماه آوريل (فروردين- ارديبهشت) بيشترين رقم صادرات نفت خام و ميعانات گازي از پايانه هاي خارک و عسلويه صورت گرفت و در اين مدت 2 ميليون و 660 هزار بشکه نفت خام و ميعانات گازي صادر شد.
    
    
    پرونده کرسنت در مراحل پاياني داوري است
    وزارت نفت اعلام کرد: پرونده قرارداد گازي کرسنت در مراحل پاياني داوري قرار دارد و هنوز هيچ حکمي درباره اين پرونده صادر نشده است. به گزارش ايرنا، پرونده کرسنت به طرح صادرات گاز ايران به امارات مربوط مي شود که ديوان داوري بين المللي لاهه در حال بررسي آن است. بتازگي يکي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نطق جلسه علني مدعي شد جمهوري اسلامي ايران به پرداخت جريمه به شرکت کرسنت محکوم شده است. وزارت نفت عصر دوشنبه در اطلاعيه اي اعلام کرد: بيان محکوميت ايران در اين پرونده صحت ندارد و به طريق اولي، ارقامي نيز که به عنوان جريمه ايران مطرح شده است مورد تاييد نيست. «سبب شگفتي است در هفته هاي اخير برخي رسانه‎ ها و صاحبان تريبون با تکرار و اصرار بر ارقامي بي مبنا به عنوان جريمه ايران در اين پرونده، عملکرد شبهه ناکي از خود نشان داده اند؛ در حالي که حتي شرکت کرسنت در دعواي حقوقي ادعايي چنين اعدادي را مطرح نکرده است.»
    
    
    شاخص بورس در آستانه ۹۵ هزار واحد
    ديروز با تداوم رشد قيمت سهم ها در بورس تهران شاخص کل در آستانه ورود به کانال ۹۵ هزار واحدي قرار گرفت. به گزارش ايسنا، طي چند روز گذشته بورس تهران مخالف هفته هاي گذشته روند افزايش قيمت را تجربه کرد، ديروز نيز با رشد قيمت در برخي گروه ها از جمله گروه خودرو شاخص کل با روند رشد مواجه شد. نگراني ها از آينده بازارهاي مالي ايران سبب شده بازيگران بازار سرمايه نيز با احتياط بيشتري دست به داد و ستد بزنند و اين موضوع در روند معاملات بازار نيز ملموس است. در شرايط فعلي بسياري از سرمايه گذاران سعي مي کنند در بازارهاي کم ريسک تر سرمايه گذاري کنند. ديروز شاخص کل بازده نقدي و قيمتي بورس اوراق بهادار تهران ۲۰۲ واحد رشد کرد و به رقم ۹۴ هزار و ۹۰۶ رسيد. همچنين شاخص کل هم وزن با رشد ۹۳ واحد تا رقم ۱۷ هزار و ۱۱۶ واحد بالا رفت.
    
    
    روستاييان 500 هزار خانه کم دارند
    معاون بازسازي و امور مسکن روستايي بنياد مسکن انقلاب اسلامي با اشاره به برنامه هاي دولت براي ساخت مسکن روستاييان گفت: اين گروه اجتماعي اکنون با کمبود 500 هزار مسکن مواجه هستند. به گزارش ايرنا، عزيزالله مهديان اظهار داشت: اکنون در روستاها پنج ميليون و 800 هزار خانوار در پنج ميليون و 300 هزار خانه سکونت دارند که بر اين اساس برخي از واحدهاي مسکوني، محل سکونت بيش از يک خانوار است. وي افزود: بر اساس برنامه ريزي هاي بنياد مسکن، سالانه 200 هزار واحد مسکوني با استفاده از تسهيلات طرح ويژه مسکن روستاييان ساخته مي شود و اين تسهيلات با نرخ 5 درصد به روستاييان پرداخت مي شود. مهديان بيان کرد: در برنامه دوم و سوم توسعه سالانه 20 هزار واحد مسکوني در روستاها نوسازي شد که در مجموع در آن سال ها بيش از 190 هزار واحد مسکوني ساخته شده است.
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6781 به تاريخ 26/2/97، صفحه 6 (اقتصادي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله عرفانيات در ادب فارسي (ادب و عرفان)
متن مطالب شماره 36، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است