|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/2/26: افتتاح نخستين كارخانه توليد سلول انساني در غرب آسيا
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6976
چهار شنبه 26 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6781 26/2/97 > صفحه 4 (اجتماعي) > متن
 
      


افتتاح نخستين كارخانه توليد سلول انساني در غرب آسيا
با حضور معاون اول رئيس جمهوري و وزير بهداشت صورت گرفت    
    جهانگيري: خروج امريکا از برجام بي آبرويي براي اين کشور است
    با حضور معاون اول رئيس جمهوري نخستين کارخانه توليد سلول انساني در غرب آسيا مورد بهره برداري قرار گرفت.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، دکتر اسحاق جهانگيري در مراسم افتتاح اين کارخانه با بيان اينکه تلاش امريکايي ها براي تحريم ايران ناشي از نا آگاهي آنها نسبت به توانمندي ملت ايران است، گفت: اينکه امريکا تصور مي کند با تحريم مي تواند از ورود تجهيزات به ايران جلوگيري کند ناشي از نا آگاهي آنها نسبت به توانمندي و موقعيت جغرافيايي ايران است چرا که ۱۵ کشور در اطراف ايران هستند و آيا امريکا مي تواند مرزهاي ايران را کنترل کند؟ معاون اول رئيس جمهوري پيشاپيش حلول ماه مبارک رمضان را تبريک گفت و اظهار داشت: ماه رمضان ماه آمرزش گناهان و ضيافت الهي است و ماهي است که درهاي رحمت الهي گشوده تر از ساير اوقات است و اميدوارم با دعاي مردم شاهد باز شدن گره هاي کشور باشيم. وي با اشاره به اوضاع جهان با بيان اينکه امروز در شرايط عجيب و غريبي قرار گرفته ايم، تصريح کرد: پس از ۷۰ سال که از اشغال سرزمين هاي فلسطين مي گذرد امروز به مقطعي رسيده ايم که رئيس جمهوري امريکا براي اينکه صرفاً يک نمايش اجرا کند کنسولگري اين کشور را به عنوان سفارتخانه در قبله اول مسلمين اعلام مي کند و با حمله به افراد بيگناه قريب به ۶۰ نفر انسان مسلمان بيگناه را به خاک و خون مي کشد.
    دکتر جهانگيري افزود: در اين مقطع که خون بيگناهان توسط آنها به زمين ريخته مي شود نفرت بزرگي در جهان اسلام عليه آنها شکل مي گيرد. معاون اول رئيس جمهوري ادامه داد: متاسفانه بي عرضگي و بي کفايتي برخي حکام اسلامي که سعي کردند در اين سال ها با اسرائيلي ها نمايش هماهنگي و انسجام دهند، امروز اين نمايش در قلب مسلمانان جهان به آتش کشيده شده است. وي افزود: در ماه رمضان از خدا مي خواهيم که همه امت اسلامي و مظلومين از اين شرايط رها شده و شر همه زورگويان به خودشان بازگردد.
    دکتر جهانگيري با بيان اينکه امروز در کشور در شرايط جديدي قرار گرفته ايم، خاطرنشان کرد: در دوران ۴۰ سال پس از انقلاب اسلامي ملت ايران انواع و اقسام دوران ها و سختي ها نظير تحريم امريکا و اروپا و قطعنامه هاي شوراي امنيت سازمان ملل را پشت سر گذاشته است و سخت تر از همه اين ها ۸ سال دوران دفاع مقدس بود که تقريباً همه قدرت هاي دنيا همچون امريکا، شوروي، فرانسه و ساير کشورها در مقابل ما بودند و اين در شرايطي بود که انقلاب اسلامي به تازگي شکل گرفته بود و ما هنوز به اوضاع مسلط نبوديم اما ملت ايران از همه اين آزمايش ها سربلند بيرون آمد.
    معاون اول رئيس جمهوري يکي از آخرين مراحل سختي که اخيراً از آن عبور کرديم را دوران تحريم ها عنوان کرد و افزود: دولت يازدهم با شعار منطق و تعامل با دنيا به اين موضوع ورود کرد که منجر به توافق چند جانبه برجام شد و بخشي از تحريم ها متوقف شد و برخي کارها به روال طبيعي با دنيا شکل گرفت.
    وي اضافه کرد: رئيس جمهوري امريکا که کارهاي عجيب و غريبي انجام مي دهد پيش از آنکه بيت المقدس را سفارت اعلام کند، خروج از برجام را اعلام کرد و در انظار مردم دنيا اين کار نمايش نادرست و زننده اي تلقي شد.
    دکتر جهانگيري با بيان اينکه رئيس جمهوري امريکا به ملت بزرگ، متمدن و تاريخي ايران انواع و اقسام اتهامات را وارد کرد، گفت: امريکا از توافقي چند جانبه خارج شد و برنامه بازگشت تحريم ها و همچنين اضافه شدن تحريم هاي جديد را نيز امضا کرد که در واقع اين اقدام از جهات مختلف براي آنها بي آبرويي است.
    معاون اول رئيس جمهوري با اشاره به گفت و گو ها و مذاکرات طولاني براي برجام خاطرنشان کرد: با خروج امريکا از برجام راه مذاکره به گونه اي نزد افکار عمومي جهان بسته مي شود و اينکه بتوان نتيجه مذاکره را به آتش کشاند اين سوال را به وجود مي آورد که اساساً به چه دليل بايد ديپلماسي ادامه پيدا کند. وي اضافه کرد: رئيس جمهوري امريکا با پررويي مي گويد ايران بايد مذاکراتي براي شکل گيري توافق هاي بهتر انجام دهد و اين در حالي است که ديگر اعتمادي به اين کشور وجود ندارد.
    دکتر جهانگيري خاطرنشان کرد: اينکه با اروپا و ساير طرف هاي برجام به چه نتيجه اي برسيم در واقع مطابق سخنان رهبر معظم انقلاب و تاکيد رئيس جمهوري عمل خواهد شد تا ملت ايران بدانند که مسئولان کشور تمامي مسيرها و راه هايي که احتمال مي دهد زحمت مردم را کمتر مي کند در پيش گرفته اند اما در نهايت براي ما روشن است که تحريم هاي امريکا ۳ ماه يا ۶ ماه ديگر باز خواهد گشت.
    
    بزرگ نمايي مشکلات و کوچک نمايي موفقيت ها
    معاون اول رئيس جمهوري با تاکيد بر اينکه توانمندي و قدرتي که ايران از آن برخوردار است بسيار بالاتر از شناختي است که امريکا نسبت به کشور ما دارد تصريح کرد: متاسفانه در کشور عادت کرده ايم که مشکلات را بزرگ نمايي و توانمندي ها را کوچک نمايي کنيم. عده اي وقتي که توانمندي ها را بيان مي کنيم آن را ناچيز مي شمارند و وقتي که مي گوييم مشکلات کوچک و قابل حل هستند، مشکلات را بزرگ نمايي مي کنند و در هر دو زمينه اغراق انجام مي دهند. وي با اشاره به توانمندي هاي متعدد کشور در احداث کارخانه، ساخت صنايع مختلف و ايجاد نيروگاه و احداث سکوهاي نفتي
    ۲۰ هزار تني گفت: در بخش صنايع پيشرفته اين توانمندي، خود را بيشتر نشان مي دهد و در فناوري نانو نيز جزو معدود کشورهايي هستيم که از توانمندي خوبي برخورداريم و داروهاي توليدي کشور در بخش بايوتکنولوژي نيز جزو موارد نخست در دنيا است.
    دکتر جهانگيري با بيان اينکه امريکايي ها فقط زحمت ما را زياد مي کنند، تصريح کرد: از همين مسيري که تصميم گرفته اند به توسعه ايران ضربه بزنند، مديريت و ملت ايران خواهند توانست مسير توسعه را طي کنند. معاون اول رئيس جمهوري با اشاره به توانمندي بزرگ کشور در بخش نيروي انساني، اظهار داشت: دانشمندان ايراني در هر نقطه از جهان وقتي که مي بينند ايران در شرايط تهديد قرار گرفته، پر و بال مي زنند تا خود را به ايران برسانند و براي حل مشکلات قدمي بردارند. امريکا هنوز نتوانسته عرق ايراني را درک کند و نمي داند که ايراني ها در مقابل بيگانه چگونه عکس العمل نشان مي دهد. وي با بيان اينکه در شرايط جديد کشور چند اتفاق بايد بيفتد تا آسيبي به توسعه کشور وارد نشود، گفت: يکي از نکات اين است که آنچه دشمنان و بيگانگان را به زانو در مي آورد انسجام، وحدت، هماهنگي و همصدايي درداخل کشو ر است و اين نبايد تبديل به شعار جناحي شود بلکه بايد يکصدايي و همدلي را به معناي واقعي در مقابل بيگانگان به نمايش بگذاريم. دکتر جهانگيري افزود: ما در داخل کشور دشمني با يکديگر نداريم و فقط قدري اختلاف سليقه وجود دارد اما برخي کشورها در مقابله با بيگانگان نمايش وحدت از خود نشان دادند و با وجود دشمني هايي که در برخي گروه هاي آنان وجود داشت، دشمني ها را کنار گذاشتند.
    
    نخبگان به صحنه بيايند
    معاون اول رئيس جمهوري افزود: نخبگان و دانشمندان کشور ظرفيت انساني ايران هستند و براي کمک به ايجاد وحدت و يافتن راهکارهايي براي پشت سر گذاشتن مشکلات بايد به صحنه بيايند. وقت آن رسيده که نخبگان يک بار ديگر در کشور خود را نشان دهند. وي با تاکيد بر اينکه مديران کشور بايد بدون توجه به ميزان رسمي ساعت کار، با تمام وجود خود را وقف کشور کنند، خاطرنشان کرد: امروز دشمنان عليه ملت ايران توطئه کرده اند و بايد خود را وقف حل مشکلات مردم کنيم. بي حالي و بي انگيزگي جواب نمي دهد. اگر مديري نمي تواند بايد کنار برود و بگويد که من مدير مناسب براي اين دوران نيستم. مديران بايد هم خود انگيزه داشته باشند و هم انگيزه را به جامعه منتقل کنند. دکتر جهانگيري در ادامه سخنان خود با بيان اينکه منابع کشور محدود است و بايد اولويت گذاري شود، به تصميمات جديد ارزي دولت اشاره کرد و افزود: مهم ترين پيام اين تصميم ارزي اين بود که طرح ترامپ را به شکست کشاند. ترامپ توقع داشت پس از اعلام خروج از برجام مردم ايران به بازارها هجوم ببرند اما کمترين اتفاقي نيفتاد. معاون اول رئيس جمهوري افزود: اميدوارم همه مديران با جديت درصحنه حضور داشته باشند تا شرايط جديد را با خوبي پشت سر بگذاريم. گفتني است معاون اول رئيس جمهوري پيش از حضور در آيين افتتاح اين کارخانه، از بخش هاي مختلف خط توليد کارخانه توليد سلول انساني بازديد کرد و در جريان ظرفيت توليد اين واحد توليدي قرار گرفت. کارخانه توليد سلول انساني وابسته به شرکت سل تک فارمد پيشگام در حوزه سلو ل هاي بنيادي و پزشکي و بازساختي است. محصولات توليدي اين شرکت شامل داروهايي براي درمان آرتروز زانو، لگن و مچ پا، رفع چين و چروک و فرورفتگي هاي پوستي ناشي از آکنه و رفع لکه ها در بيماري ويتليگو، بازسازي عضله قلب در بيماران دچار نارسايي قلبي و ترميم و بازسازي بدشکلي ها در نقاط مختلف بدن است. گفتني است حجم سرمايه گذاري اوليه ۵۰۰ ميليارد ريال بوده و براي ۵۴ نفر اشتغال مستقيم و براي ۲۶۰ نفر اشتغال غيرمستقيم ايجاد شده است.
    
    برش
    
    رتبه اول ايران در منطقه در حوزه «سلول درماني»
    
    وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي نيز در اين مراسم با اشاره به افتتاح نخستين مجموعه توليد انبوه فرآورده هاي سلولي در کشور گفت: معاونت درمان وزارت بهداشت متعهد مي شود طي يک ماه آينده ضابطه مراکز درماني را که کار سلول درماني انجام مي دهند تدوين و اين استانداردها را به تمام کشور اعلام کند. به گزارش ايسنا، دکتر سيدحسن هاشمي با اشاره به رتبه ۱۵ ايران در دنيا و رتبه اول در منطقه در زمينه استفاده از سلول درماني گفت: در اين مجموعه تقسيم سلول انجام مي شود که در درمان برخي از بيماري هاي صعب العلاج موثر است. بيش از ۲۵ سال است که درمان سرطان خون از طريق پيوند سلول هاي بنيادي انجام مي شود، با وجود اين، فناوري هاي جديد کمک مي کند که ثمره بهتري در درمان بيماري ها داشته باشيم. هاشمي با اشاره به برخي تخلفاتي که در زمينه سلول درماني در کشور اتفاق مي افتد، افزود: اين تخلفات در اين حوزه کم نيست و بخشي از آن از چشم ما پنهان است. اگر بخش باليني و علمي با هم پيوند بخورند، اين دانش نيز در مسير صحيح خود قرار داده مي شود. نبايد مقاومتي براي بخش باليني ايجاد شود. اين مجموعه نيز درگير بحث باليني نشود و روي توليد سلول و دانش حرکت کند. وزير بهداشت در ادامه جنايات رژيم صهيونيستي در غزه را محکوم کرد و از سازمان جهاني بهداشت خواست تا از سلامت فلسطينيان حمايت کند.

    
    افتتاح نخستين کارخانه توليد سلول انساني در غرب آسيا / با حضور معاون اول رئيس جمهوري و وزير بهداشت صورت گرفت
    


 روزنامه ايران، شماره 6781 به تاريخ 26/2/97، صفحه 4 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مطالعات حقوقي
متن مطالب شماره 3 (پياپي 1003)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است