|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/2/26: لايحه الحاق دولت ايران به FATF را از دستور كار خارج كنيد
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22104
شنبه 29 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21907 26/2/97 > صفحه 10 (اخبار كشور) > متن
 
      


لايحه الحاق دولت ايران به FATF را از دستور كار خارج كنيد
نامه نمايندگان به رئيس مجلس


روز گذشته نمايندگان مجلس در تذکري کتبي به رئيس جمهور از عدم اجراي قوانين در مسير اجراي برجام گلايه کرده و اقدام متقابل و مقتدرانه ايران را در قبال بدعهدي آمريکا و اروپا خواستار شدند و همچنين جمع قابل توجهي از وکلاي ملت در نامه اي به رئيس مجلس خارج کردن لايحه الحاق دولت ايران به FATF را از دستور کار مجلس خواستار شدند.
    نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني ديروز، طي بيانيه اي جنايات رژيم صهيونيستي، کشتار مردم مظلوم فلسطين و همچنين انتقال پايتخت اين رژيم جعلي را به قدس شريف محکوم کردند. گفتني است اين بيانيه به امضاي تمام نمايندگان حاضر در جلسه رسيد.
    در ابتداي اين بيانيه آمده است: «هر چند اعلام انتقال پايتخت رژيم جعلي و جنايتکار اسرائيل به بيت ا لمقدس در طول 3 ماه گذشته موجي از اعتراضات و خشم مسلمانان جهان را به دنبال داشته است، اما برخي از خوش خدمتي هاي عده اي شاهزادگان تازه به دوران رسيده باعث گستاخي هر چه بيشتر رژيم صهيونيستي و حمايت بي چون و چرا از قدرت هاي سلطه گر جهان از اين غده سرطاني شده، به نحوي که هر روز بر ابعاد جنايت هاي سردمداران صهيونيست و سرکوب مردم مظلوم فلسطين افزوده مي شود.»
    بيانيه نمايندگان مجلس در ادامه افزوده است: «ملتي که با دست خالي از حق قانوني بازگشت به سرزمين آبا و اجدادي خويش دفاع نموده و لرزه بر اندام غاصبان سرزمين مسلمانان انداخته است، ما نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اقدام غيرقانوني ترامپ در به رسميت شناختن انتقال پايتخت به بيت المقدس همزمان با روز نکبت و مقابله با اعتراض مردمان فلسطيني که با سرکوب و شهادت 50 نفر و بيش از 2 هزار نفر مجروح، مواجه شده را به شدت محکوم نموده، از مجامع بين المللي و کشورهاي اسلامي مي خواهيم انفعال و بي تفاوتي را در مقابل رژيم بحران زا و کودک کش صهيونيستي کنار گذاشته و بدانند که در نهايت مقاومت فلسطينيان، طومار جنايتکاران را در هم خواهد پيچيد.»
    علي لاريجاني، رئيس مجلس در نطق پيش از دستور خود در نشست علني ديروز مجلس گفت: روز گذشته رژيم صهيونيستي دست به جنايتي وسيع زد و حدود 50 نفر از مردم مظلوم فلسطين را به شهادت رساند و حدود 2 هزار نفر را مجروح کرد.
    رئيس مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: اين حادثه مقارن با روز نکبت بود که بيش از دو سوم مردم فلسطين را از سرزمين آبا و اجدادي خود اخراج کردند و با قتل عام کساني که مقاومت داشتند زمينه را براي وارد کردن ديگران فراهم آوردند.
    لاريجاني خاطرنشان کرد: موضوع ديگر انتقال سفارت رژيم آمريکا در فلسطين اشغالي از تل آويو به قدس است که روز گذشته به دستور رئيس جمهور آمريکا انجام شد. با اينکه همه کشورهاي دنيا اين اقدام را محکوم کردند و با اينکه همه مي دانند اين اقدام مخالف مصوبات شوراي امنيت و مجمع عمومي سازمان ملل است اما ظاهرا از سال ها پيش آمريکايي ها تصميم گرفتند اين نهادهاي بين المللي را بي اعتبار کنند.
    رئيس مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: حمله به عراق بدون مصوبه شوراي امنيت بود اما آمريکايي ها به کمک يکي دو کشور دست به اين اقدام زدند گرچه بعدها چنان گرفتار شدند که پا به فرار گذاشتند. خروج از معاهده پاريس درمورد آب و هوا خلاف مصوبات سازمان ملل بود خروج از توافقنامه هسته اي مخالف قطعنامه شوراي امنيت بود و همين طور انتقال سفارت خود به قدس.
    لاريجاني خاطرنشان کرد: همه اينها نشان مي دهد آمريکا قصد دارد نهاد بين المللي سازمان ملل را که به قصد ايجاد صلح در جهان تاسيس شد نابود کند و چون سازوکار ديگري براي جايگزيني آن وجود ندارد صحنه بين المللي را به سوي نوعي هرج و مرج امنيتي سوق دهد.
    
    قرباني شدن قانون در روند اجراي برجام
    حسينعلي حاجي دليگاني نماينده مردم شاهين شهر در گفت وگو با خبرگزاري فارس، گفت: نمايندگان در نامه اي به رئيس جمهور درباره عدم اجراي قانون در روند اجراي برجام تذکر دادند.
    وي با بيان اينکه امضاهاي اين تذکر به بيش از 50 عدد رسيده است، افزود: وکلاي ملت در اين تذکر عنوان کردند که چرا رئيس جمهور به قانون اقدام متقابل دولت جمهوري اسلامي ايران در اجراي برجام و به ويژه ماده 3 آن عمل نکرده است؟
    در متن اين تذکر آمده است: ضروري است با توجه به نقض برجام توسط آمريکا نسبت به اجراي بند 3 قانون اقدام متناسب و متقابل جمهوري اسلامي ايران مصوب 21 مهر 94 و الزامات 9 گانه ابلاغي جهت جلوگيري از ضرر و زيان بيشتر به ملت ايران سريعاً اقدام نماييد چرا که در صورت استنکاف آن داراي مسئوليت شرعي و قانوني مي باشيد.
    استنکاف جنابعالي از اجراي اين الزام در زمان انعقاد اين توافق و عدم پايبندي و عدم اعمال بند 3 قانون اقدام متناسب و متقابل جمهوري اسلامي ايران مصوبه 21 مهر ماه 94 مجلس شوراي اسلامي در مقابل نقض هاي مکرر برجام توسط طرف مقابل به ويژه آمريکا به استناد اقارير ضمني و صريح جنابعالي و همکارانتان و گزارشات وزارت امور خارجه که در اجراي تبصره يک قانون اقدام متناسب و متقابل ايران در اجراي برجام مصوب 21 مهر ماه 94 به کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي ارائه گرديده است.
    نتيجه آن عدم پايبندي و نقض مکرر برجام توسط طرف مقابل به ويژه آمريکا بوده است، علي المراتب لازم است با توجه به خروج رسمي آمريکا از برجام در تاريخ 18 ارديبهشت 97 و عدم وجود هيچ گونه بهانه نسبت به اعمال بند 3 قانون فوق الذکر مصوب مجلس شوراي اسلامي جهت جلوگيري از ادامه ضرر و زيان غيرقابل جبران به ملت شريف ايران تقديم نماييد.
    
    تعيين دستگاه هاي ارائه کننده اطلاعات
    نمايندگان مجلس در جريان ادامه بررسي لايحه اصلاح قانون مبارزه با پولشويي، ماده 6 اين لايحه را تصويب کردند.
    بر اساس ماده 6 اين لايحه، کليه اشخاص موضوع ماده (5)، از جمله گمرک جمهوري اسلامي ايران، سازمان مالياتي، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دفاتر اسناد رسمي، وکلاي دادگستري، حسابرسان، حسابداران، کارشناسان رسمي دادگستري و بازرسان قانوني مکلفند اطلاعات مورد نياز در اجراي اين قانون را که به تصويب هيئت وزيران مي رسد، حسب درخواست شورا يا مرکز اطلاعات مالي به آنها ارائه نمايند.
    همچنين نمايندگان مجلس در جريان بررسي جزئيات لايحه اصلاح قانون مبارزه با پولشويي با ماده 7 اين لايحه موافقت کردند. به موجب ماده ۷ لايحه مذکور، اشخاص، نهادها و دستگاه هاي مشمول اين قانون (موضوع مواد 5 و 6) برحسب نوع فعاليت و ساختار سازماني خود مکلف به رعايت موارد زير هستند:
    «احراز هويت و شناسايي مراجعان، مالکان واقعي و در صورت اقدام توسط نماينده يا وکيل، احراز سمت و هويت نماينده، وکيل و اصيل.»
    «ارائه اطلاعات، گزارش ها، اسناد و مدارک لازم به مرکز اطلاعات مالي در چهارچوب آيين نامه مصوب هيئت وزيران و نگهداري سوابق مربوط به شناسايي ارباب رجوع، مالک، سوابق حساب ها، عمليات و معاملات داخلي و خارجي حداقل به مدت پنج سال پس از پايان رابطه کاري با انجام معامله موردي است که شيوه آن به موجب آيين نامه اجرائي تعيين مي شود.»
    تبصره ديگر اين ماده عنوان مي کند که هر يک از مديران و کارکنان دستگاه هاي اجرائي موضوع ماده (5) قانون مديريت خدمات کشوري مصوب 8/7/1386 عالماً و عامداً و به قصد تسهيل جرايم موضوع اين ماده از انجام تکاليف مقرر در هريک از بندهاي فوق به استثناي بند (ث) خودداري کند علاوه بر انفصال موقت درجه شش به جزاي نقدي درجه شش محکوم مي شود. در صورتي که عدم انجام تکاليف مقرر ناشي از تقصير باشد مرتکب به انفصال موقت درجه هفت محکوم خواهد شد. مديران و کارکنان ساير دستگاه هاي حاکميتي و بخش هاي غيردولتي در صورت عدم انجام تکاليف مقرر در اين ماده به استثناي بند (ث)، به جزاي نقدي درجه شش محکوم مي شوند.
    
    آيا مجلس به وظيفه سرنوشت سازش عمل مي کند؟!
    حجت الاسلام مجتبي ذوالنوري نماينده مردم قم در مجلس در گفت وگو با خبرگزاري فارس، گفت: نمايندگان در حال امضاي نامه اي خطاب به رئيس مجلس هستند که طي آن از رئيس مجلس خواسته شده تا لايحه الحاق دولت جمهوري اسلامي ايران به کنوانسيون مبارزه با تامين مالي تروريسم از دستور کار دولت خارج شود.
    وي با بيان اينکه امضاهاي اين نامه به حدود 80 عدد رسيده، افزود: نمايندگان در اين نامه تصريح کردند که با توجه به خروج آمريکا از برجام و همچنين احتمال ادامه شيطنت هاي غربي ها و ديگر اينکه اين لايحه به همراه لوايحي همچون لايحه پالرمو و لايحه اصلاح قانون مبارزه با پولشويي در راستاي اجراي FATF در کشور است بدين وسيله از شما مي خواهيم تا لايحه الحاق دولت ايران به کنوانسيون مبارزه با تامين مالي تروريسم از دستور کار مجلس خارج شود.
    
    افزايش 20 درصدي حقوق کارکنان دولت
    نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني صبح ديروز دو فوريت طرح استفساريه جزء يک بند الف تبصره 12 قانون بودجه سال 1397 کل کشور مربوط به افزايش 20 درصدي حقوق کارکنان دولت را مورد بحث و بررسي قرار داده و به تصويب رساندند.
    در صورت تصويب نهايي اين طرح، افزايش حقوق گروه هاي مختلف حقوق بگير از جمله هيئت علمي، کارکنان کشوري و لشکري و قضات به طور جداگانه توسط دولت در اين قانون انجام مي گيرد به نحوي که تفاوت تطبيق موضوع ماده (78) قانون مديريت خدمات کشوري مصوب 8 مهر 86 در حکم حقوق بدون تغيير باقي بماند.
    لايحه الحاق دولت ايران به FATF را از دستور کار خارج کنيد / نامه نمايندگان به رئيس مجلس
    


 روزنامه كيهان، شماره 21907 به تاريخ 26/2/97، صفحه 10 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 61 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Iranian Journal of Medical Physics
شماره 1 (پياپي 59)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است