|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/2/26: كوتاه از شهرستان ها
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22108
چهار شنبه 3 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21907 26/2/97 > صفحه 7 (شهرستان ها) > متن
 
      


كوتاه از شهرستان هاراه اندازي موزه آب هاي گرم
    اردبيل- خبرنگار کيهان:سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل از راه اندازي موزه آب هاي گرم در شهر گردشگري سرعين خبر داد.
    نادر فلاحي گفت: وجود آب هاي گرم متنوع منطقه سرعين را به يکي از قطب هاي گردشگري تبديل کرده است که با توجه به اين ويژگي ها بحث راه اندازي موزه آب هاي گرم در آب درماني گاوميش گلي سرعين در دست بررسي است.
    وي افزود: براي احياي ظرفيت هاي پنهان صنعت گردشگري سرعين ايجاد خانه صنايع دستي با مکان يابي مناسب انجام مي شود.
    
    
    ارتقاي درمانگاه به بيمارستان
    رئيس سازمان تامين اجتماعي از بررسي ارتقاي درمانگاه تامين اجتماعي مشکين شهر به بيمارستان خبر داد.
    سيد تقي نوربخش گفت: ارتقاء و تبديل درمانگاه به بيمارستان يکي از خواست ها و دغدغه هاي بيمه شدگان در مشکين شهر مي باشد.
    وي گفت: براساس اقدامات انجام يافته اين امر در جريان سفر وزير کار و رفاه به استان اردبيل که در آينده اي نزديک صورت مي پذيرد مورد بررسي قرار خواهد گرفت.
    نوربخش در ارتباط با تجهيز مراکز درماني استان گفت: در کليه مراکز درماني تحت پوشش تامين اجتماعي دستگا ه هاي راديولوژي به ديجيتال تبديل شده و در سطح استان نيز اين امر انجام خواهد شد.
    
    
    رويداد همدان 2018
    همدان- خبرنگار کيهان:معاون امور استان هاي صدا و سيما گفت: شبکه هاي صداو سيما بايد برنامه هاي خود را براي رويداد همدان 2018 آغاز و «شبکه شما» اقدام به راه اندازي استوديو در همدان کند.
    علي دارابي با بيان اينکه اين اجلاس هاي بين المللي آبروي ايران است و براي بهتر برگزار شدن آن صدا و سيما پاي کار است، گفت: از برگزاري بي حاشيه و با برنامه جشنواره پويانمايي در همدان قدرداني مي کنم.
    وي ضمن دعوت از استاندار همدان براي حضور در جشنواره توليدات راديويي و تلويزيوني صدا و سيما گفت: مديران مراکز با استفاده از فرصت جشنواره با ظرفيت هاي همدان و توانمندي هاي آن آشنا شوند.
    
    
    مشکلات صنعت کفش
    تبريز- خبرنگار کيهان: جباريان رئيس اتحاديه کفاشان تبريز گفت: فرسوده بودن ماشين آلات، پايين بودن دانش توليد مواد اوليه، بالا بودن نرخ بهره تسهيلات اعطايي و نيز عدم وجود مواد اوليه مرغوب داخلي از مشکلات جدي صنعت کفش است.
    رئيس انجمن کفش تبريز گفت: در شرايط کنوني کارگاه هاي کفش در حال تعطيل شدن هستند و با افزايش نرخ دلار نقدينگي واحدها به کمتر از يک چهارم رسيده است.
    حسن يوسف زاده افزود: منتظر اجرايي شدن 11 بند مربوط به کفش تبريز مصوب سفر اخير رياست جمهوري به اين شهر هستيم که مهم ترين آن ايجاد مراکز فناوري کفش، تامين اعتبارات مورد نياز کارخانجات و ايجاد مرکز صادرات کفش مي باشد. در اين نشست اعلام شد حجم بازار کفش ايران 1 ميليارد دلار بوده و در سال گذشته 35 ميليون دلار کفش وارد شد و ميزان قاچاق کفش به داخل کشور نيز 318 ميليون دلار بود.
    درحال حاضر ايران هفتمين کشور توليدکننده کفش در آسيا است.
    
    
    آزادسازي مهرانه رود
    * عمليات آزادسازي «مهرانه رود» تبريز از ساخت و سازهاي غيرمجاز، آغاز شد.
    شهردار منطقه 5 تبريز گفت: عمليات در مسير 6 کيلومتر بستر رودخانه است. وي افزود: اين مسير در حد فاصل برج خلعت پوشان تا سه راهي اهر مي باشد.
    يعقوب هوشيار تاکيد کرد: شهرداري، با قدرت قانوني و کامل، اقدام به جمع آوري ساخت و سازهاي غيرمجاز و نيز لايروبي مسير مهرانه رود کرده است.
    وي گفت: هدف از اين اقدامات، جمع آوري تمامي ساخت و سازهاي غيرقانوني در مسيرهاي موردنظر و تبديل حوزه مهرانه رود به يک منطقه تفريحي و گردشگري مي باشد.
    
    
    درمان با وقف زمين
    کرج- خبرنگار کيهان:در اقدامي خداپسندانه بانوي واقف خيرانديش سهم زمين مشاعي خود را وقف درمان بيماران کرد.
    رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان کرج افزود: اين بانوي واقف با وقف زمينش در شهرستان کرج عوايد آن را صرف هزينه هاي رسيدگي به امور درمان بيماران اسکليوز (کجي ستون فقرات) کرد.
    حجت الاسلام حسين مهديان گفت: با توجه به نيازسنجي هاي صورت گرفته در اين شهرستان بيشتر وقف ها بايد در زمينه رسيدگي به امور بهداشت و درمان، فرهنگي انجام شود.
    وي خاطرنشان کرد: واقفان به طور سنتي علاقمند به مدرسه سازي و مسجدسازي و... بودند که البته اين روندامروزه تغيير کرده و بايد ظرفيت هاي فردي و جمعي به گونه اي مديريت شودکه به نحو احسنت از آن بهره گرفت.
    
    
    توليد توت فرنگي در مازندران
    ساري- خبرنگار کيهان:سطح زيرکشت توت فرنگي در مازندران يک هزار و 500 هکتار با توليد 15 هزار تن توت فرنگي است که مازندران رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص داده است.
    رئيس سازمان جهاد کشاورزي مازندران گفت: يک سوم سطح زيرکشت توت فرنگي مازندران در بهنمير است و اين منطقه به دليل برخورداري از خاک غني مي توان تنوع زراعت را شاهد بود چرا که 54 نوع محصول در منطقه بهنمير کشت مي شود.
    دلاور حيدرپور در خصوص مطالبات مردم بهنمير اظهار کرد: يکي از مطالبات کشاورزان بهنمير انتقال آب از سد البرز به بهنمير است که تاکنون 33 کيلومتر کانال کشي با هزينه بيش از 50 ميليارد تومان انجام شده است و 10 درصد کار براي اتمام اين پروژه مانده است.
    
    
    برپايي جشن رمضان
    * مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) مازندران گفت: جشن رمضان به مدت 18 شب با همکاري سازمان ها، دستگاه هاي اجرايي و بانک هاي عامل استان با هدف ترويج فرهنگ احسان و نيکوکاري در سطح استان مازندران برگزار مي شود.
    رضا نوروزي جعفري افزود: طرح مفتاح الجنه همانند سال هاي گذشته در ماه مبارک رمضان اجرا مي شود و مسئولان و خيران، باحضور در منزل مددجويان، از نزديک در جريان مشکلات آن ها قرار گرفته و براي رفع آن اقدام مي کنند.
    وي با اشاره به اينکه 200 هزار کيسه «هميان مولا» بين اصناف و بازاريان با هدف کمک به نيازمندان توزيع مي شود، افزود: حامي يابي براي خانواده هاي محسنين و ايتام، جمع آوري کمک براي آزادي زندانيان آبرومند، جمع آوري فطريه و کفاره، از ديگر برنامه هاي اين نهاد در ماه مبارک رمضان است.
    مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) مازندران گفت: مازندراني هاي نيکوکار در سال گذشته هشت ميليارد تومان به مددجويان زيرپوشش اين نهاد کمک کردند.
    
    
    راه اندازي سامانه جامع دريانوردان
    بندرعباس- خبرنگار کيهان: سرپرست معاونت دريايي اداره کل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت: دريانوردان مي توانند با مراجعه به سامانه جامع دريانوردان ضمن دسترسي به درگاه جامع خدمانت الکترونيکي، تمامي امور مربوط به آزمون ها و صدور اسناد دريانوردي شامل ثبت نام اينترنتي و دريافت نتايج آن اقدام کنند.
    اسماعيل قلي زاده افزود: درخواست اينترنتي صدور گواهينامه ها و شناسنامه دريانوردي و پيگيري آن و يا اطلاعات و اخبار لازم خدمات ديگر اين سامانه است.
    کوتاه از شهرستان ها
    


 روزنامه كيهان، شماره 21907 به تاريخ 26/2/97، صفحه 7 (شهرستان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه علوم پيراپزشكي و توانبخشي
متن مطالب شماره 4 (پياپي 704)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است