|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/2/26: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9412
پنج شنبه 27 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9217 26/2/97 > صفحه 8 (شهرستان) > متن
 
      


خبرعضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس: سازمان بنادر برنامه هاي خوبي براي توسعه گردشگري دريايي تدوين كرده است
    اهواز - خبرنگار رسالت: عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت : سازمان بنادر و دريانوردي برنامه هاي خوبي براي توسعه گردشگري دريايي تدوين كرده اما استان مازندران، پتانسيل هاي بيشتري دارد كه هنوز مورد توجه قرار نگرفته است.
    عزت الله يوسفيان ملا درباره توسعه گردشگري دريايي به پايگاه اطلاع رساني سازمان بنادر و دريانوردي افزود : سال هاي متمادي است كه در مورد فاصله گرفتن كشور از درآمدهاي نفتي صحبت مي شود و بارها وابستگي درآمدهاي نفتي براي كشور چالش زا شده است. وقتي قيمت جهاني كاهش پيدا مي كند خود به خود درآمدهاي ارزي كشور كم مي شود. اين در شرايطي است كه وابستگي به گردشگري دريايي ؛ باعث ثبات اقتصادي مي شود.
    وي ادامه داد : بهترين جايگزين براي عدم وابستگي به درآمدهاي نفتي، صنعت گردشگري است كه تحت تاثير هيچ عاملي قرار نمي گيرد. از اين رو يكي از كارهايي كه مجموعه هاي مختلف چون سازمان ميراث فرهنگي و سازمان بنادر مي توانند با حمايت دولت به سرانجام برسانند ، انواع گردشگري و به خصوص گردشگري دريايي داخلي و خارجي است.
    نماينده مردم آمل با بيان اينكه گردشگري دريايي داخلي و خارجي به منزله جذب مسافران كشور و ساير كشورهاست ، تصريح كرد : خيلي از كشورهاي صاحب دريا ، با جذب گردشگري دريايي درآمدزايي مي كنند. در اين زمينه به توسعه و جايگاه مطلوبي دست پيدا كردند. از اين رو ايران هم مي تواند در اين مسير رشد قابل توجهي پيدا كند.
    
    
    رئيس كميسيون نظارت شوراي اسلامي كلانشهر اراك: شهر اراك امسال نوروز متفاوتي را به خود ديد
    اراك – خبرنگار رسالت :فرزانه رحمتي، رئيس كميسيون نظارت شوراي اسلامي كلانشهر اراك با اشاره به اينكه شوراي دوره پنجم تمام تلاشش بر اين بود كه نشاط اجتماعي را در سطح شهر افزايش دهد بيان داشت: المان هاي شهري نقش بسزايي در تصويرسازي هويت شهري دارند؛ به همين منظور ايجاد المان ها بايد با دقت و وسواس خاصي همراه باشد و مهم ترين آفت در المان سازي ساده انگاري و سطحي نگري است.وي در ادامه افزود: المان هاي نوروزي امسال با توجه به امكانات موجود رضايت بخش بود.رئيس كميسيون نظارت شوراي اسلامي كلانشهر اراك بيان داشت: با توجه به هزينه هاي ساخت المان ها بهتر است به سمت ايجاد المان هاي ماندگار عمل نماييم، المان هايي كه داراي كاركرد موقت نبوده و بعد از ايام نوروز هم با جانمايي مناسب در نقاط مختلف شهر مورد استفاده قرار گيرد.
    فرزانه رحمتي در خصوص افتتاح باغ لاله ها بيان داشت: باغ لاله اي كه افتتاح گرديد نكته مثبت نوروز 97 بود كه مقرر گرديده اين باغ به عنوان نمايشگاه دايمي گل و گياه در اختيار شهروندان قرار گيرد.
    
    
    عضو هيئت نمايندگان اتاق ايران: تصميمات در موضوع ارز نمي تواند رضايت بخش باشد
    شهرري-خبرنگار رسالت: عضو هيئت نمايندگان اتاق ايران گفت: سياست تك نرخي از سياست ها اساسي دولت بوده و به عنوان يك برنامه در زمينه يكسان سازي نرخ ارز مطرح است و ايرادي كه به دولت در اين زمينه وارد مي باشد اين است كه چرا در وضعيت بحراني به دنبال اصلاح اين موضوع هستيد و ممكن است نتوانند اين كار را انجام دهند. سيد حميد حسيني ، عضو هيئت نمايندگان اتاق ايران و صادركننده نمونه كشور در گفتگو با خبرنگار روزنامه رسالت در ارتباط با نوسانات اخير دلار اظهار داشت: اتفاقات بازار ارز را مي توان از سه منظر اقتصادي، سياسي و رواني نگاه كرد كه هر كدام به نوعي بر روند نوسانات ارز موثر بودند.حسيني در مورد تاثير ساختار اقتصادي بر ارز گفت: دولت در اين چند سال اخير اقداماتي در ساختاري بانكي، گمركي و ماليات كشور داشته، پس مسلما هر نوع جراحي در كشور خونريزي و تبعاتي هم دارد، به عنوان مثال در اقداماتي كه دولت در خصوص گمرك انجام داده است سبب كاهش تخلفات گمركي شده و درآمد دولت را به شدت افزايش داده است و خلا هاي گمركي را نيز پايين آورده است.
    
    
    رئيس دادگستري بناب عنوان كرد: وكلا و كارشناسان با استدلال و نظرات كارشناسي دركنار قضات به كاهش اطاله دادرسي كمك كنند
    بناب- خبرنگار رسالت: رئيس دادگستري بناب نقش وكلا همراه با قضات را در تحقق عدالت بسيار برجسته دانست و گفت: وكلا بايد با استدلال و نظرات كارشناسي خود به اجراي كامل عدالت و كاهش اطاله دادرسي در محاكم كمك كنند.
    بر اساس اين گزارش، سعيد قاسمي وند در جلسه هم انديشي مشترك وكلا، كارشناسان رسمي دادگستري و مسئولان و قضات دادگستري شهرستان بناب با بيان اينكه يكي از عوامل مهم ايجاد اعتماد مردم به دستگاه قضائي ارتقاي امنيت و اجراي عدالت است؛ افزود: بايد تلاش كنيم اعتماد مردم به دستگاه قضائي را با احقاق حق و اجراي عدالت حاصل كرده و از اين طريق امنيت را ارتقاء دهيم.وي اظهاركرد: دستگاه قضائي تنها مختص به قضات و كاركنان نيست بلكه وكلا و كارشناسان رسمي دادگستري و ساير نهادهاي جنبي دستگاه قضائي نيز نقش مهمي در جلب اعتماد مردم دارند؛ چرا كه نظرات و فعاليت وكلاء و كارشناسان به صورت مستقيم در صدور احكام و آراي دادگاه موثر است.قاسمي وند يادآور شد: يكي از مواردي كه باعث اطاله دادرسي مي شود كشاندن قضات به مسائل حاشيه اي است كه نبايد گرفتار مسائل حاشيه اي شد.
    
    
    استاندار چهارمحال و بختياري: زمينه شناخت و آشنايي مردم باكانون وكلا بايد فراهم شود
    شهركرد-خبرنگار رسالت: استاندار چهارمحال و بختياري گفت: كانون هاي وكلا آن طور كه در بين مردم شناخته شده نيست،پس لازم است اين شناخت كه موجب آشنايي مردم با قوانين مي شود در جامعه نهادينه شده و مردم نسبت به حقوق اوليه خود آگاهي پيدا كنند.اقبال عباسي در سي امين همايش اتحاديه سراسري كانون هاي دادگستري ايران در فرهنگسراي شهركرد گفت: استان چهارمحال و بختياري از ديرباز به ظلم ستيزي شهره داشته و اگر ما به عنوان مديران مردم را آموزش دهيم و مردم را نسبت به حقوق خودشان آگاه كنيم هيچ كس نمي تواند به آنها ظلم كند و اين وظيفه ما مديران و حاكمان است.وي افزود: نهادهاي مدني اگر به وظايف خودشان با اطلاعات به روز و شجاعت در اجراي قوانين وارد شوند هيچ كسي مورد ظلم واقع نمي شود.عباسي با اشاره به نقاط ضعف كانون وكلا گفت: كانون هاي وكلا آن طوري كه در بين مردم شناخته شده نيست،پس لازم است كه اين شناخت كه موجب آشنايي مردم با قوانين مي شود در جامعه نهادينه شده و مردم نسبت به حقوق اوليه خود آگاهي پيدا كنند.
    
    
    دبير جايزه جهاني گوهرشاد: همايش هاي علمي جريان گفتمان سازي براي معرفي جايزه جهاني گوهرشاد است
    مشهد-خبرنگار رسالت: دبير جايزه جهاني گوهرشاد برگزاري پيش همايش­ هاي علمي را جريان گفتمان ­سازي براي معرفي جايزه جهاني گوهرشاد دانست. علي سروري مجد در نشست خبري همايش علمي «فرهنگ رضوي و بانو گوهرشاد» كه با حضور اصحاب رسانه در تالار شيخ طوسي بنياد پژوهش هاي اسلامي آستان قدس رضوي برگزار شد، روند اجرايي پيش همايش علمي را تشريح كرد.وي اظهار كرد: جايزه جهاني گوهرشاد در راستاي اجراي بند 4 حكم مقام معظم رهبري به توليت آستان قدس رضوي مبني بر ترويج معارف قرآن و اهل بيت عصمت و طهارت(ع) به منظور جريان سازي فرهنگي مبتني بر نيكوكاري برگزار مي شود كه طي آن به 8 بانوي نيكوكار كه اقدامات چشمگيري داشته اند، اين جايزه جهاني اهدا خواهد شد.وي با اشاره به اينكه براي نيكوكاران شركت كننده در اين جشنواره هشت محور تعريف شده است، بيان كرد: ايثار و شهادت، مقاومت و بيداري اسلامي، عرصه علمي، آموزشي و پژوهشي، تلاش در عرصه هاي فرهنگي و رسانه اي، وقف، امور عمراني، پزشكي و مديريت و كارآفريني هشت محور در عرصه نيكوكاري است.
    
    
    استاندار البرز: براي ايجاد شهرك نساجي در استان البرز با جديت پاي كار هستيم
    كرج-خبرنگار رسالت: استاندار البرز گفت: براي ايجاد شهرك نساجي در البرز با جديت وارد عمل شديم و با تعامل و هم افزايي درصدد تحقق اهداف اين بخش خواهيم بود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري البرز؛ محمد علي نجفي در جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي كه در سالن شهداي دولت استانداري برگزار شد با بيان اينكه جاي خرسندي دارد كه حضور بخش خصوصي در اين جلسه بسيار چشمگير است، افزود: به طور قطع اين حضور تاثيرگذار خواهد بود.وي با اشاره به چالش هاي موجود در خصوص ارز در كشور ادامه داد: همه آگاهي دارند درآمدهاي ارزي كشور مناسب است. نجفي گفت: بسياري از تلاطم هاي موجود در بازار ارز منشا رواني دارد كه بايد در نظر داشت پشت اين موضوعات و ناآرامي ها اتاق فكري از سوي معاندان وجود دارد. وي وضعيت نساجي در استان را مورد اشاره قرار داد و اضافه كرد: به طور عمده با مشكل مواجه شديم و فضاي واردات كالاهاي خارجي در روند مصرف تغيير ايجاد كرده است. با توجه به شعار سال و چشم انداز دولت، فرصتي فراهم شده تا در صنعت نساجي دوباره با قدرت وارد عمل شويم و برندهاي معروف و باكيفيت كار خود را آغاز كنند. نجفي افزود: جلسات تخصصي و حضور فعال تشكل هاي تعاوني در خصوص احيا و تقويت صنعت نساجي بايد شكل منسجم و قدرتمندي بگيرد.
    
    
    مديرعامل شركت گاز هرمزگان اعلام كرد: گازرساني، بيش از 40 هزار خانوار شهري و روستايي
    بندر عباس-خبرنگار رسالت: پارسا پروين، مديرعامل شركت گاز هرمزگان با اعلام اين خبر گفت:براساس طرح جامع گازرساني،۱۸۷ هزار خانوار شهري و روستايي بايد گازرساني شوند كه تاكنون ۴۰ هزار خانوار از اين تعداد به طور كامل گازرساني شده اند، ۵۱ هزار خانوار جهت گازرساني به پيمانكار واگذار شده اند و ۹۶ هزار خانوار ديگر نيز تا سال ۱۴۰۰ بايد گازرساني شوند.به گزارش روابط عمومي شركت گاز هرمزگان پارسا پروين عنوان نمود: در حال حاضر حدود ۳۸ هزار خانوار شهري و ۲ هزار و ۴۰۰ خانوار روستايي در سطح استان از نعمت گاز بهره مند شده اند كه از اين آمار تعداد ۷ هزار و ۷۰۰ مشترك گاز در سطح استان را تشكيل مي دهند.«پروين»با اشاره به طرح جامع گازرساني بيان نمود: گازرساني به شهر بندرعباس در قالب 14 فاز تعريف شده كه هم اكنون فاز چهارم و پنجم در حال اجراست و فازهاي 6 و 7 در حال طراحي و تهيه پكيج پيمان مي باشد و سالانه 2 تا 4 فاز با توجه به بودجه مصوب كل استان اجرا خواهد شد.وي اعتبار گازرساني به فازهاي شهر بندرعباس و شهرهاي باقي مانده را بالغ بر ۹۸ ميليارد تومان و از محل بودجه داخلي شركت ملي گازاعلام كرد و افزود:علاوه بر اين، مجلس شوراي اسلامي نيز طرحي را مصوب كرده كه بر اساس آن گازرساني به سه استان هرمزگان، سيستان و بلوچستان و جنوب كرمان از محل درآمد حاصل از صادرات گاز، اجرا و گازرساني به اين استان ها از انشعاب خط 56 اينچ هفتم سراسري تامين مي شود.
    خبر
    


 روزنامه رسالت، شماره 9217 به تاريخ 26/2/97، صفحه 8 (شهرستان)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو فصلنامه مطالعات اقتصاد اسلامي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 21)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است