|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/2/26: اخبار برگزيده
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9416
سه شنبه 2 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9217 26/2/97 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


اخبار برگزيدهطرح كاهش نمايندگان تهران كليد خورد
    عضو كميسيون شورا ها و امور داخلي كشور در مجلس از طرح كاهش نمايندگان تهران در مجلس شوراي اسلامي خبر داد. به گزارش ميزان، حسين مقصودي افزود: در حال حاضر ۱۵ نماينده اين طرح را به امضا رسانده اند. وي تاكيد كرد: نمايندگان بر اساس اين طرح پيشنهاد كرده اند كه نمايندگان تهران از ۳۰ تن به ۲۰ تن كاهش پيدا كنند. اين طرح در دستور بررسي كميسيون شورا ها قرار دارد و به زودي مورد بررسي قرار مي گيرد.اين نماينده مجلس اظهار داشت: معتقدم همواره برداشت نادرستي كه از قوانين وجود دارد ما را به اين نكته سوق مي دهد كه افزايش و كاهش نمايندگان بايد تنها بر مبناي جمعيت باشد، چرا كه اين خود تنها بخشي از شاخص هاي مد نظر است و بايد به موضوعاتي از جمله گستردگي و محروميت استان ها هم به عنوان برخي از شاخص هاي مهم توجه داشت.
    ***
    
    يك موفقيت بسيار بزرگ
    فارس نوشت: يكي از مراكزي كه در حملات موشكي محور مقاومت هدف قرار گرفت، مقر بسيار سري ارتش رژيم صهيونيستي به نام «يگان جمع آوري تصاوير9900» است كه يكي از سري ترين بخش هاي واحد اطلاعات نظامي رژيم صهيونيستي به شمار مي رود. تعيين مقر اين يگان و منهدم كردن آن كه از پيشرفته ترين تجهيزات براي رصد تا عمق بيش از 80 كيلومتري داخل سوريه برخوردار بود، يك موفقيت بسيار بزرگ است. معمولا در طول ماه هاي گذشته اين مركز هيچ وقت از نيروهاي متخصص خالي نبوده است و بايد ديد در زمان اصابت موشك به اين مركز، چند نفر از متخصصان رژيم صهيونيستي در آن حضور داشتند. به گزارش كانال اخبار سوريه، حمله به اين مقر بسيار سري را كه مديريت پهپادهاي رژيم صهيونيستي در سوريه را بر عهده داشت، بايد تلافي دقيق و حساب شده به شهادت هفت نفر از واحد پهپادي سپاه پاسداران در فرودگاه تي4 ارزيابي كرد. صهيونيست ها هيچ وقت فكر نمي كردند كه اين گونه كيش و مات شوند، چرا كه براي اين رژيم آنچه بيش از همه چيز اهميت داشته و دارد، حفظ نيروي انساني، مخفي كاري و داشتن دست بالاتر است. از مراكز ديگري كه هدف قرار گرفت، «مركز نظامي فرماندهي شنود فني و الكترونيكي» ارتش عبري بود كه مهم ترين نقش را در شهادت شهيد مغنيه و شهيد الله دادي داشت.
    
    
    فعاليت سياسي براي ما بسيار سخت خواهد شد
    محمد رضا خاتمي، فعال سياسي اصلاح طلب در نشست روساي دواير حزب اتحاد ملت ايران اسلامي درباره برجام و ادامه دادن آن با اروپايي ها، با تاكيد بر اينكه «اروپايي ها آن چنان مستقل هم نيستند و شركت هاي بزرگ به دنبال منافع و سرمايه گذاري مي روند.» گفت: «اگر در مجموع ايران نيز تصميم به خروج از برجام بگيرد، سياست ورزي براي اصلاحات بسيار سخت خواهد بود.» پايگاه خبري تحليلي بصيرت نوشت: شايد در نگاه اول بپرسيم كه خروج آمريكا از برجام و سپس خروج احتمالي ايران از آن، چه نسبتي با اصلاح طلبان دارد؟ اما بايد مواضع اصلاح طلبان درباره آمريكا و همه تلاشي را كه در همه سال هاي پس از دولت روحاني براي بزك چهره آمريكا و توجيه مذاكره با آمريكايي ها كردند، مروري سريع كرد.
    ***
    
    صعود منحني پشيماني
    صادق زيباكلام در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: واقع مطلب اين است كه دولت آقاي روحاني ظرف ۱۰ ماه گذشته به شدت اعتبار و احترامش را از دست داده... بله، ايشان اعتبارشان را به شكل باورنكردني اي از دست دادند... وضعيتي كه دولت آقاي روحاني در چهار سال اول داشت،
    به رغم همه مشكلات و مسائلي كه ايشان با آن روبه رو بود، ولي اين طوري نبود كه اين قدر اعتبارش را از دست بدهد... در دولت دوم به سرعت حيرت انگيزي مي توان گفت كه از مهرماه سال گذشته به اين سو، واقعاً در نيمه دوم سال ۹۶، از مهر تا اسفند ۹۶ اگر شما منحني را ترسيم كنيد - نمي خواهم لغت محبوبيت را به كار ببرم - ولي اعتبار ايشان دارد به شدت سقوط مي كند و يك منحني ديگري اگر ترسيم كنيم كه اسمش را منحني پشيماني گذاشته ام، اين منحني دارد به سرعت رو به صعود و بالا حركت مي كند؛ يعني روزبه روز بر تعداد كساني كه ابراز و احساس پشيماني مي كنند از اينكه به ايشان راي دادند، بيشتر و بيشتر مي شود... معتقدم خود آقاي روحاني هم در اينكه دولتش بي اعتبار شده، كم تقصير نداشته. زيباكلام افزود: آيا ما مي توانيم بگوييم كه يك اتاق فكري در جايي هست و توسط تندروها دارد هدايت و اداره و برنامه ريزي و سازماندهي مي شود و خلاصه كلام، هدفش هم همين است كه دولت روحاني را به اينجا بكشاند؟ من معتقدم چنين اتاق فكري وجود ندارد.
    ***
    
    آمريكا تنها ماند
    ژنرال مارتين دمپسي، رئيس سابق ستاد مشترك ارتش امريكا در انتقاد از خروج كاخ سفيد از برجام گفت: اين مسئله باعث شده كه ايالات متحده تنها بماند. اين فرمانده سابق ارتش امريكا در دولت باراك اوباما با اشاره به خروج واشنگتن از برجام در توئيتر خود نوشت: از متحدان مان دور شده و از توافق هسته اي با ايران خارج شديم. اين در حالي است كه از منظر راهبردي ما بايد در حل مشكلات پيچيده همكاري مي كرديم. وي در مورد تبعات اين تصميم دونالد ترامپ، رئيس جمهوري امريكا براي خروج از برجام گفت كه اين اقدام موجب شده تا امريكا اينك شركاي كمتري داشته باشد. دمپسي افزود: شركاي كمتر يعني گزينه هاي كمتر. ما اكنون در يك مسير پرخطرتر تنها شده و گزينه هاي كمتري داريم.
    ***
    
    نصيحت پوتين به نتانياهو
    روزنامه البناء چاپ لبنان در مطلبي با اشاره به سفر نخست وزير رژيم صهيونيستي به مسكو و ديدار با رئيس جمهوري اين كشور نوشت: اين بار نتانياهو براي فهم موضع روسيه در مورد حملات اخير اسرائيل به پايگاه هاي سوريه وارد مسكو شده و با مخالفت رئيس جمهوري روسيه با تصميم ترامپ در مورد توافق هسته اي با ايران روبه رو شد كه آن را بازي با آتش دانسته و به دنبال تلاش براي آرام كردن اوضاع است؛ چرا كه در صورت اوج گرفتن مقابله ها، روسيه در تحمل نتايج آن، شريك نخواهد شد. به گزارش انتخاب، برخي پايگاه هاي خبري اسرائيل در اين باره نوشته اند: نتانياهو در اين سفر تلاش كرد پوتين را واسطه كند تا به تعهدي از جانب ايران دست يابد مبني بر اينكه به حمله به تي فور پاسخ نمي دهد. اما نخست وزير اسرائيل در اين باره پاسخ مثبتي نشنيده است و پوتين نصيحت هاي پيشين خود در مورد خروج از بازي با آتش در سوريه را خطاب به نتانياهو تكرار كرده و از او خواست از جغرافياي سوريه به نفع دولت اين كشور عقب نشيني كند.
    
    اخبار برگزيده
    


 روزنامه رسالت، شماره 9217 به تاريخ 26/2/97، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 13 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله جستار هاي زباني
متن مطالب شماره 6 (پياپي 906)، بهمن و اسفند 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است