|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/2/26: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9412
پنج شنبه 27 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9217 26/2/97 > صفحه 5 (شهرستان) > متن
 
      


خبربيش از6800كيلومتر شبكه و 233 هزار عدد انشعاب گاز در سطح استان گلستان نشت يابي شد
    گرگان-خبرنگاررسالت: رئيس بازرسي فني شركت گازاستان گلستان گفت:تا پايان سال 96 بيش از 6 هزار و 800 كيلومتر شبكه وتعداد 233 هزار انشعاب گاز نيزدر سطح استان نشت يابي شده است. وي افزود: هدف ما از انجام عمليات نشت يابي در طي سال مشخص كردن نقاطي كه نشتي گاز دارند و ثبت و درج آنها و اطلاع رساني مي باشد كه در اين زمينه پس از گزارش تيم نشت ياب موارد نشتي ومخاطره آميز سريعاً به ادارات گازرساني اعلام شده و واحدهاي مربوط دراسرع وقت نسبت به مرتفع شدن آن اقدام كردند . مهندس صالح روشني تصريح كردند:نگهداري و مراقبت از تاسيسات گاز بويژه تاسيسات مدفون شده اهميت بسزايي دارد به نحوي كه كوتاهي و غفلت از آن مي تواند صدمات و خسارات فراوان و جبران ناپذيري به همراه داشته باشدوي با تاكيد بر جدي گرفتن نشت گاز به مشتركين عزيز توصيه كرد:به منظور حصول اطمينان از عدم وجود نشت گاز لازم است مشتركين گاز خانگي سيستم هاي لوله كشي گاز داخلي منازل خود را حداقل 6 ماه يكبار با كف صابون نشت يابي كنند.
    
    
    رئيس مجمع خيرين مدرسه ساز استان اردبيل خبر داد: ساخت 369 مدرسه خيرساز در اردبيل
    اردبيل-خبرنگاررسالت: رئيس مجمع خيرين مدرسه ساز استان اردبيل از ساخت و تجهيز 369 مدرسه خيرساز در استان اردبيل در قالب يك هزار و 469 مدرسه خبر داد. جواد قرآن نويس در جريان بيستمين جشنواره خيرين مدرسه ساز اردبيل در مجتمع فدك اين شهر اظهار كرد: در راستاي ساخت مدارس از سوي خيرين استان اردبيل ما تاكنون موفق شديم 2 باب واحد آموزشي شبانه روزي، 7 باب نمازخانه، 3 باب كتابخانه و 2 باب كارگاه و آموزشگاه را ساخته و تحويل دهيم. وي همچنين به ساخت و تجهيز يك باب خوابگاه دانش آموزي توسط خيرين اشاره و خاطرنشان كرد: ما اين مجموعه ها را براي استفاده تمام دانش آموزان استان تحويل آموزش و پرورش داده ايم. رئيس مجمع خيرين مدرسه ساز استان اردبيل تصريح كرد: برخي از خيرين استان علاوه بر مدرسه سازي اقدام به تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان بي سرپرست از مقطع ابتدايي تا پايان تحصيلات عالي نموده اند كه يك حركت بزرگ و ماندگار در راه خداست. قرآن نويس برگزاري بيستمين جشنواره خيرين مدرسه ساز را با ياري خيران يادآور شد و گفت: استان اردبيل شاهد خيران بزرگي در عرصه مدرسه سازي است كه نام استان را در اين زمينه در كشور ماندگار كرده است.
    
    
    معاون خدمات شهري شهرداري كاشان خبر داد: 15ميليارد ريال خسارت ناشي از وقوع سيل در كاشان
    كاشان -خبرنگاررسالت: محمد رضا عبدلي خالدي با بيان اينكه ميزان خسارت هاي ناشي از وقوع سيل در كاشان بالغ بر15ميليارد ريال بوده است، اظهار كرد: تخريب 113 حلقه از چاه هاي جاذب، تخريب هزار متر مربع جدول و تخريب آسفالت به ميزان 4500 مترمربع از جمله خسارات وارد شده در پي وقوع سيل در كاشان بوده است.وي با بيان اينكه نيروهاي شهرداري كاشان براي كنترل سيل و رفع خطرات احتمالي بسيج شده اند، به تدابير و فعاليت هاي انجام شده جهت رفع آبگرفتگي معابر اصلي و فرعي شهر و مشكل عبور و مرور مردم در زمان بارندگي و سيل اشاره كرد و گفت: در هفته گذشته بيش از850نفر براي دفع خطر سيل مشغول به فعاليت بوده اند. معاون خدمات شهري شهرداري كاشان افزود: ماشين آلات به كارگيري شده شامل لودر، بابكت، گريدر، جرثقيل، كاميون، تانكر آب، بيل مكانيكي و جاروي مكانيزه با فعاليتي بالغ بر هزار ساعت سعي در برقراري نظم و كاهش خطرات ناشي از آب گرفتگي كردند.
    
    
    مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان كردستان: خريد كالاي ايراني، ارج نهادن به زحمات كارگران است
    سنندج-خبرنگاررسالت: مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان كردستان در نشست خبري بااصحاب رسانه هاي استان بابيان اينكه نقش اصحاب رسانه در تغيير هر حوزه اي اعم از سياسي، اجتماعي، اقتصادي و غيره تعيين كننده و اساسي است و نقش يك رسانه در توسعه هر جامعه اي كمتر از مدير نبوده و رسانه ها پل ارتباط بين مردم و مسئولان هستند گفت: نگاه من به اصحاب رسانه اين است كه اگر توسعه در هر لحاظ در هر منطقه و شهري اتفاق مي افتد يك ضلح اين توسعه اصحاب رسانه هستندبرهان صلواتي با يادآوري شعار امسال با عنوان «حمايت از كالاي ايراني» واينكه خريد كالاي ايراني يك ضرورت و ارج نهادن به زحمات كارگران است افزود: اين شعار كامل ترين مطلب در مورد تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي است و حمايت از كالاي ايراني بايد يك ضرورت باشد و از قالب شعار خارج شودكه منجر به افزايش توليد و اشتغال زايي و بهبود بازار كسب و كار و توسعه اقتصادي شودو اصحاب رسانه به عنوان قشر تاثيرگذار، نقش جدي در تبديل شعار سال به يك فرهنگ همه گير دارند.
    
    
    بازديد اعضاي ستاد بازآفريني شهري از فرهنگسراي سيدالشهدا (ع)
    اراك – خبرنگار رسالت : اعضاي ستاد باز آفريني شهري و سرپرست سازمان فرهنگي و اجتماعي شهرداري اراك از فرهنگسرا سيدالشهدا (ع) بازديد نمودند.اعضاي ستاد بازآفريني شهري در اين بازديد ضمن نشست صميمانه با سرپرست سازمان در راستاي پيشبرد اهداف فرهنگي ورزشي سازمان نقطه نظرات شان را عنوان نمودند. در همين راستا سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري با تشكر از حسن نظر اعضاي اين ستاد افزود: پيشنهادها و مشاوره هاي راهبردي كارشناسان بازآفريني شهري راهگشاي سازمان در اجراي برنامه هاي فرهنگي و ورزشي خواهد بود.
    
    
    بازديد استاندار البرز از مركز خدماتي حوزه هاي علميه استان
    كرج-خبرنگار رسالت: با حضور استاندار البرز در مركز خدماتي حوزه هاي علميه استان، مسائل طلاب در حوزه هاي مسكن، فرهنگي، ورزشي و خدماتي مورد بررسي قرار گرفت و تدابير لازم براي حل مشكلات اتخاذ شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري البرز؛ محمد علي نجفي در جلسه بررسي و رسيدگي به مسائل طلاب در محل مركز خدمات حوزه هاي علميه البرز افزود: اين قشر همواره در بيان مطالبات و درخواست ها عموم مردم را در اولويت قرار مي دهند ولي بسياري از طلاب و آمرين به معروف با مشكلات معيشتي مواجه هستند. وي ادامه داد: ما به عنوان نمايندگان دولت موظف هستيم براي تمامي اقشار مردم شرايط زندگي بهتر و رفاه را فراهم كنيم. نجفي گفت: طلاب و آمرين به معروف و ناهيان منكر وظيفه خطير و حساسي در جامعه دارند از اين رو اگر از امكانات اوليه زندگي برخوردار نباشند، در مسير خود با مشكل مواجه خواهند شد. وي افزود: براي طلاب حوزه هاي علميه نيز بايد شرايطي را مهيا كرد تا بتوانند از امكانات و ظرفيت هاي فرهنگي، ورزشي، خدماتي و... استان بهره ببرند.
    
    
    شوراي اسلامي بخش نيسان از آبفا روستايي هويزه تقدير كرد
    اهواز - خبرنگار رسالت : حسن بوعذار رئيس شوراي اسلامي بخش نيسان در راستاي آبرساني به روستاهاي اين بخش از آبفا روستايي شهرستان هويزه تقدير به عمل آورد. به گزارش خبرنگار ما رئيس شوراي اسلامي بخش نيسان در راستاي تعويض شبكه توزيع آب شرب روستاي سعدون 2 از امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان هويزه تقدير به عمل آورد. اين گزارش مي افزايد : آيين بهره برداري از كارگزاري 1200 متر شبكه توزيع آب شرب در روستاي سعدون دو هويزه بهمن ماه سال گذشته برگزار شد.
    
    
     معاون بهداشت و درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران :بنياد شهيد به 6 هزار نفر خدمات درماني خاص ارائه مي كند
    سمنان -خبرنگار رسالت: معاون بهداشت و درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران با بيان اين كه 80 تا 85 درصد افراد زير پوشش اين نهاد از خدمات عمومي درماني بهره مندند، گفت : در كشور حدود 6 هزار نفر خدمات درماني خاص از اين بنياد دريافت مي كنند.عبدالرضا عباسپور در حاشيه افتتاح اولين مركز دياليز شاهد كشور در سمنان، افزود: حدود يك ميليون و 700 هزار نفر به همراه خانواده هايشان زير پوشش خدمات بهداشتي و درماني بنياد شهيد و امور ايثارگران هستند.وي اظهارداشت : حدود 2 هزار جانباز نخاعي، 700 جانباز شيميايي و بيش از سه هزار جانباز اعصاب و روان از بنياد شهيد و امور ايثارگران كشور خدمات خاص درماني مي گيرند.معاون بهداشت و درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران از در دست ساخت بودن مركز دياليز شركت اسپيد شاهد در 9 استان خبر داد و افزود : اولين مركز از اين مجموعه در سمنان با 32 تخت افتتاح شده است و در بقيه استان ها به مرور با ايجاد زيرساخت و تامين تجهيزات از سوي شركت اسپيد بهره برداري مي شود.عباسپور خاطرنشان كرد : از آنجا كه ايجاد بخش دياليز صرفه اقتصادي نداشته و بخش غيردولتي رغبتي به ايجاد چنين خدمتي در كشور ندارد، بنياد شهيد و امور ايثارگران با توجه به توان خود و ظرفيت شركت اسپيد شاهد به كمك بخش بهداشت و درمان كشور شتافته است.
    
    
    برگزاري پانزدهمين دوره مسابقات رياضيات خيام نيشابوري
    نيشابور- خبرنگار رسالت: پانزدهمين دوره مسابقات رياضيات خيام در آستانه 28 ارديبهشت ماه سالروز ملي بزرگداشت حكيم عمر خيام نيشابوري به اهتمام خانه رياضيات بين دانش آموزان در مقاطع اول و دوم متوسطه شهرستان نيشابور برگزار شد.مسئول برگزاري پانزدهمين دوره مسابقات رياضيات خيام نيشابور اظهار كرد: مسابقات رياضي همه ساله به اهتمام خانه رياضيات وگروه رياضي آموزش و پرورش نيشابور همزمان با سالروز ملي بزرگداشت حكيم عمر خيام نيشابوري اين رياضيدان بزرگ جهان بين تمام دانش آموزان مقطع ابتدايي و متوسطه برگزار مي شود. محمد طلايي افزود: خيام روشي براي حل معادله درجه 3 ارائه داده كه هنوز هم بهترين است، اصل پنجم اقليدس (اصل خطوط موازي) را اثبات كرده، قواعدي براي بسط 2 جمله اي (a+b) ارائه كرده، مثلث جبريي ارائه داده كه امروز به نام مثلث خيام – پاسكال معروف است و امسال نيز بر اساس سنوات گذشته پانزدهمين دوره مسابقات با اقبال بيش از حد انتظار دانش آموزان برگزار شد.طلايي يادآور شد: پس از برگزاري مسابقه 40 تيم 3 نفره برگزيده خواهد شد كه برگزيدگان وارد مرحله جشنواره ملي خيام مي شوند كه اين جشنواره در فروردين 98 برگزار مي شود.وي عنوان كرد: مرحله دوم اين مسابقات بين اين تيم ها همزمان با 28 ارديبهشت سالروز ملي بزرگداشت حكيم عمر خيام نيشابوري در آرامگاه خيام برگزار مي شود كه سوالات طراحي شده اي بين دانش آموزان به صورت كتبي ارائه خواهد شد و آنها براي اولين بار اين سوالات را ديده و بر اساس علم رياضي و استنباط خود به آنها پاسخ مي دهند.
    
    
    نماينده مردم شهرستان هاي كاشان و آران و بيدگل در دانشگاه: بايد از ظرفيت هاي مردمي در توسعه و اعتلاي علوم و فناوري در دانشگاه ها استفاده شود
    كاشان -خبرنگاررسالت: نماينده مردم شهرستان هاي كاشان و آران و بيدگل در مجلس شوراي اسلامي گفت: بايد از ظرفيت هاي مردمي و غيردولتي در توسعه و اعتلاي علوم و فناوري در دانشگاه ها استفاده شود.دكتر سيد جواد ساداتي نژاد در پانزدهمين پودمان آموزشي مديران فني دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور در دانشگاه افزود: تلاش خود را بر روي موضوع توسعه علم و فناوري در كشور و بسترسازي به منظور ارتقاء هرچه بيشتر مشاركت بخش غير دولتي معطوف نماييد.وي، ارتباط موثر دانشگاه و صنعت و اجراي حسابداري تعهدي را از عوامل موفقيت دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور عنوان كرد.دكتر ساداتي نژاد، خود را به عنوان عضو كميسيون آموزش و تحقيقات دانشگاهي مجلس و مدافع وزارت بهداشت معرفي كرد و بحث بسيار مهم فعلي وزارت بهداشت را لزوم درآمد زايي بيان نمود.وي، سپس نقدي را به طرح آمايش سلامت شوراي عالي انقلاب فرهنگي وزارت بهداشت مطرح نمود و افزود: سبك وزارت بهداشت در اين طرح آمايشي و منطقه بندي بخشي، علاوه بر ايجاد بوروكراسي، انگيزه ها را كاهش مي دهد و اظهار اميدواري كرد: در اين خصوص چاره انديشي شود.
    
    
    فرمانده نيروي انتظامي بناب خبرداد: دستگيري سارق حرفه اي سيم هاي كابل برق در بناب
    بناب-خبرنگاررسالت: فرمانده نيروي انتظامي بناب از دستگيري يك سارق حرفه اي سيم كابل برق در بناب خبر داد. بر اساس اين گزارش، سرهنگ رمضان الله ورديان در گفتگويي با خبرنگاران با اعلام اين خبر گفت: در پي وقوع يك فقره سرقت از تير برق موضوع در دستور كار كلانتري 12 اين شهرستان قرار گرفت. وي افزود: پس از شناسايي و دستگيري سارق، وي در بازجويي هاي خود به 5 فقره سرقت به ارزش بيش از 300 ميليون ريال سيم كابل سرقتي اعتراف كرد.اين افسر انتظامي يادآوري كرد: سارق به انضمام پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.الله ورديان به شهروندان توصيه كرد: همشهريان عزيز مراقبت هاي لازم را در خصوص پيشگيري از سرقت به عمل آورند و هرگونه موارد مشكوك را از طريق فوريت هاي پليسي به شماره 110 گزارش و يا با سامانه 197 در ميان بگذارند.گفتني است، شهرستان140 هزار نفري بناب در110 كيلومتري جنوب تبريز مركز استان آذربايجان شرقي واقع شده است.
    خبر
    


 روزنامه رسالت، شماره 9217 به تاريخ 26/2/97، صفحه 5 (شهرستان)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه دام و كشت و صنعت
متن مطالب شماره 224-225، آذر و دي 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است