|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم97/2/26: دستت را به من بده، رهايم نكن!
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5244
سه شنبه 15 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5107 26/2/97 > صفحه 5 (رسانه) > متن
 
 


دستت را به من بده، رهايم نكن!
گزارش جام جم از سريال ويژه شبكه سوم سيما در ماه مبارك رمضان

نويسنده: نوشين مجلسي

«رسول تولايي به عنوان بزرگ تر، محبوب و مورد اعتماد چند خانواده است؛ اين ارتباط به واسطه بازخواني گذشته خدشه دار مي شود. خانواده ها هر کدام با مشکلاتي مواجه مي شوند و در پي يافتن مقصر اصلي هستند.» اين خلاصه قصه سريال شبک سوم سيما در ماه مبارک رمضان است. رهايم نکن با نام قبلي دستت را به من بده به نويسندگي و کارگرداني محمد مهدي عسگرپور و تهيه کنندگي علي پورکياني از امشب ساعت 45/20 آغاز مي شود و در 29 قسمت تا پايان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
    
    
    از «نقطه اوج» تا «رهايم نکن»
    محمدمهدي عسگرپور براي مخاطبان تلويزيون آشناست. شايد خيلي ها اولين کار تلويزيوني او را به ياد نياورند؛ سال 1371 که «نقطه اوج» را در مورد يک جانباز ساخت، کم کم پا به صدا و سيما گذاشت و احتمالا مخاطبان تلويزيون او را با دو کار اخيرش يعني «شيدايي» و «نفس گرم» بيشتر بشناسند، سريال هايي که توانستند بينندگان را پاي قاب جادو بنشانند و نشان دهند عسگرپور بخوبي نبض مخاطب را در دست دارد. او اين بار هم در ماه رمضان با «رهايم نکن» مهمان سفره هاي افطار ايرانيان شده است.
    عسگرپور در مورد سريالش به جام جم گفت اين مجموعه به وجوهي از مساله خانواده مي پردازد که پيش از اين هيچ گاه يا کمتر در تلويزيون به نمايش درآمده است.
    
    مهمان ويژه رمضان
    تهيه کننده رهايم نکن درباره نحوه آغاز همکاري اش با عسگرپور در اين سريال به جام جم مي گويد: من و آقاي عسگرپور مدت ها بود تمايل داشتيم با يکديگر کار کنيم. ايشان طرحي را آوردند که به تائيد تلويزيون رسيد، اما قرار نبود براي ماه رمضان ساخته شود. در مراحل پاياني نگارش متن، به ما اطلاع دادند سريع تر کليد بزنيد و کار را براي ماه رمضان برسانيد. در واقع دي ماه 95 اين طرح تصويب شد، در مرداد 96 وارد مرحله پيش توليد شديم و در شهريور کليد زديم.
    او ادامه مي دهد: اين مجموعه براي 37 قسمت، 42دقيقه اي طراحي شده بود، اما چون ماه رمضان امسال 29 روز است و روز آخر آن مصادف با افتتاحيه جام جهاني است، نظر مديران اين بود که سريال ها با پخش مسابقات جام جهاني تلاقي پيدا نکند. ما موظف شديم تا 28 رمضان سريال را تمام کنيم و به همين خاطر از يک شب زودتر از رمضان پخش را شروع مي کنيم.
    پورکياني از پخش شدن سريالش در ماه مبارک رمضان راضي است. او مي گويد: پخش يک مجموعه در ماه رمضان، فرصت تحريک آميزي است و من از اين حيث خوشحالم. مشکل ما فقط اين بود که هميشه شش ماه دوم سال، به دليل کوتاه تر بودن روزها، توليد سخت تر است، ولي پس از انتخاب مجموعه براي پخش در ماه مبارک رمضان فرصت تعلل نداشتيم و بايد کار را شروع مي کرديم.
    به طور کلي رهايم نکن به دلايل مختلف براي من تجربه اي چالش برانگيز و در عين حال شيرين بود. اين سريال پر لوکيشن و پر بازيگر است که در استان هاي تهران، گيلان و اردبيل تصويربرداري شده است.
    
    يک فرصت طلايي
    نيما يا بايرام خندوانه، بازيگري تئاتر را بارها تجربه کرده است، اما در قاب سيما با ايفاي نمايش هاي کوتاه کمدي در برنامه خندوانه شناخته مي شود. او نخستين حضورش در يک سريال تلويزيوني را نه با يک اثر کمدي بلکه در رهايم نکن و در قامت شخصيت امير که به قول اين بازيگر يک جوان معمولي و امروزي است تجربه کرده است. دنيا مدني تا امروز در پشت صحنه آثار نمايشي متعددي حضور داشته و در سينما نيز نقش آفريني کرده، اما نقش فرناز در سريال رهايم نکن، نخستين تجربه تلويزيوني او در مقام بازيگر است؛ فرصتي طلايي براي آشنا شدن بيشتر مخاطبان با او. مدني درباره حضورش در اين سريال و ارتباط با مخاطبان پرشمار تلويزيون به خبرنگار جام جم مي گويد: پيشنهاد بازي در اين سريال براي من يک فرصت بود که اگر آن را قبول نمي کردم اين شانس را از خودم گرفته بودم. کار کردن با آقاي عسگرپور به عنوان کارگرداني با تجربه و حرفه اي هميشه پيش نمي آيد. اساسا حضور در تلويزيون و ارتباط با مخاطبان گسترده آن و همچنين بازي در سريال هاي رمضاني که معمولا بينندگان زيادي دارند، فرصتي طلايي است. وقتي تماشاگر در داخل خانه بازيگر را تماشا مي کند، همه چيز برايش ملموس تر است و حس همذات پنداري بيشتري دارد. به مدت 30 شب، هر شب با تماشاچي بودن فرصت خوبي براي بازيگر است تا بتواند خودش را از جنبه هاي گوناگون بشناسد.
    
    يک نقش متفاوت
    مارال فرجاد، در «رهايم نکن» نقش شهره (دختر حاج آقا با بازي امين تارخ) را بر عهده دارد. او درباره نقشش به جام جم گفته است: غير از تمايل براي همکاري با آقاي عسگرپور، حضور آقاي تارخ باعث شد ترغيب شوم در اين مجموعه حضور داشته باشم. امين تارخ را از بچگي به عنوان يک بازيگر جذاب و کاربلد دوست داشتم و وقتي فهميدم نقش مقابل شهره را ايشان بازي مي کنند بيشتر براي پذيرش اين نقش راغب شدم.
    
    يک ترکيب جذاب
    امين تارخ در سريال جراحت به کارگرداني محمدمهدي عسگرپور، در ماه رمضان سال 1389 نقش «بزرگ» را ايفا مي کرد و در رهايم نکن به شخصيت حاج رسول جان بخشيده است. به نظر مي رسد جراحت و نقش بزرگ هنوز در خاطر مخاطبان سيما مانده باشد؛ بايد نشست و ديد که عسگرپور و تارخ مي توانند آن موفقيت را در کنار يکديگر تکرار کنند و ضمن آن حرف تازه اي براي گفتن داشته باشند؟
    
    فريبا متخصص، بازيگر کهنه کار سينما، تئاتر، راديو و تلويزيون در نقش آذر، يکي ديگر از بازيگران اصلي اين مجموعه است که مقابل امين تارخ بازي مي کند.
    محمدرضا هدايتي در اين سال ها غير از سريال در چشم باد، کمتر در نقش هاي غيرکمدي ظاهر شده است و بيشتر به عنوان بازيگر کمدي با تيپ سازي هاي جذاب از پيرمردهاي متفاوت در سريال هاي مهران مديري شناخته مي شود. اين بازيگر يکي از انتخاب هاي جالب و دور از ذهن براي ايفاي نقش برادر حاج رسول در رهايم نکن است.
    
    مريم بوباني و معصومه قاسم پور نقش خواهرهاي حاج رسول را ايفا مي کنند و بازيگران ديگري چون نيما شعبان نژاد، کاظم هژير آزاد، دنيا مدني، مارال فرجاد و بابک بهشاد نيز در اين مجموعه حضور دارند.
    
    رگه هايي از عشق و مذهب
    «رهايم نکن» هم از عشق مي گويد هم از مذهب؛ همين به اندازه کافي مي تواند بينندگان سر سفره افطار را براي ديدن فيلم ترغيب کند. علي پورکياني، تهيه کننده سريال به ما گفته است قصه سريال درباره خانواده اي متشکل از يک بزرگ تر و چند خواهر و برادر است که مشکلاتي دارند و داستان ضمن به تصوير کشيدن اين مسائل، به گذشته افراد نقب مي زند. او البته توضيح مي دهد که سريال در ماه رمضان نمي گذرد، اما حال و هوايش «روزه دارپسند» است. پورکياني تاکيد مي کند: «گمان مي کنم درگير شدن مخاطب با سريال او را از هياهوي زندگي بيرون مي کشد و به انديشيدن درباره خود و زندگي اش از زاويه اي تازه وا مي دارد.»
    
    دستت را به من بده، رهايم نکن! / گزارش جام جم از سريال ويژه شبکه سوم سيما در ماه مبارک رمضان
    


 روزنامه جام جم، شماره 5107 به تاريخ 26/2/97، صفحه 5 (رسانه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 109 بارآثار ديگري از "نوشين مجلسي"

  «صدا»ي پاي نور مي آيد / همه چيز درباره پايگاه مذهبي ايران صدا
نوشين مجلسي، جام جم 20/6/97
مشاهده متن    
  اجرا با چاشني نمايش / پرسش و پاسخ جام جم با حميد گودرزي، مجري برنامه 5ستاره
نوشين مجلسي، جام جم 14/6/97
مشاهده متن    
  سرسراي محبت / جام جم از برنامه تركيبي «سرسرا»ي شبكه 5 سيما گزارش مي دهد
نوشين مجلسي، جام جم 13/6/97
مشاهده متن    
  همه چي «ايرانيش» خوبه / روايت متفاوت «افق» از وضع توليدكنندگان ايراني
نوشين مجلسي، جام جم 11/6/97
مشاهده متن    
  راديو از انقلاب دفاع كند / گزارش جام جم از نشست هم انديشي مديران و برنامه سازان معاونت صدا به مناسبت 40 سالگي انقلاب
نوشين مجلسي، جام جم 7/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مطالعات نوين كاربردي در مديريت و اقتصاد
متن مطالب شماره 3، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است