|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/3/23: اي ايران؛ اي مرز پر گهر
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6980
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6801 23/3/97 > صفحه 23 (ورزشي) > متن
 
      


اي ايران؛ اي مرز پر گهر
هواداران ايران و مراكش قبل از بازي به هم رسيدند    
    در فاصله 2 روز مانده تا ديدار حساس ايران و مراکش در جام جهاني 2018 روسيه، هواداران دو تيم در ميدان سرخ براي اولين بار با هم روبه رو شدند! درست زير مجسمه گئورگي ژوکوف؛ انگار کاري که ارتش نازي در جنگ جهاني دوم نتوانست انجام بدهد، حدود 100 جوان سرخوش ايراني با صورت هاي رنگ شده و لباس هاي شاد در يک شب گرم اواسط خرداد به سرانجام رسانده بودند؛ فتح مسکو. البته اين فتح بزرگ، بدون مقاومت هم نبوده؛ چرا که هواداران روس و مراکشي هم سعي کردند جو را در دست بگيرند اما حريف ايراني هايي که هماهنگ تر به نظر رسيدند، نمي شدند. شعارهاي ايراني ها يک شعار ملي- ميهني بود. «اي ايران، اي مرز پرگهر» که هواداران را متحدتر مي کرد. براي اينکه همچنان جو در دست ايراني ها باقي بماند، بايد تشويق ها ادامه پيدا مي کرد و چه گزينه بهتري از تشويق ايسلندي! ايراني ها مشغول مشورت براي شعار بعدي بودند که ناگهان چند مراکشي با پرچم هاي قرمز از راه رسيدند و رو به جمعيت ايراني شروع به شعار دادن مي کنند. شعارها به عربي و فرانسوي است و احتمالاً هم آنها همان نظري را در مورد ايران دارند که ايراني ها در مورد تيم آنها. يکي که به نظر مي رسد خودش را براي چنين لحظه اي آماده کرده، مي گويد: «ايراني هاي عزيز، مي خواهم بگويم که اين بار نوبت ماست. تيم ما امسال مي خواهد پيروز شود و صعود کند.» و نتيجه را 3-1 پيش بيني مي کند اما ترجيح مي دهد پيش بيني گلزنان بازي را به دوستش بسپارد: «حکيم زياش، نورالدين امرابات و... خالد بوطيب» و يکي ديگر. اين قسمتي از جو هواداري در مسکو است از تيم ملي که هم اکنون در کانون اخبار مختلف قرار دارد.
    
    طارمي به بازي با مراکش مي رسد؟
    يکي از اخبار مهم مربوط به تيم ملي درباره مصدوميت مهدي طارمي است. اين بازيکن در بازي دوستانه برابر ليتواني آسيب ديد و خبرهاي متفاوتي درخصوص آسيب ديدگي او از ناحيه پا و کمر منتشر شد. طارمي اين روزها در تمرينات گروهي تيم ملي شرکت ندارد ولي کادر پزشکي در تلاش است تا او را به آمادگي مطلوب برساند. شرايط فعلي طارمي طوري نيست که آمادگي کامل براي بازي کردن برابر مراکش را داشته باشد. اين در حالي است که او در خط حمله بازيکن مهمي براي کي روش و تيم ملي محسوب مي شود. بايد منتظر ماند و ديد که روند درمان مصدوميت طارمي به چه شکل پيش خواهد رفت.
    
    يورو اسپورت: نظم خط دفاعي به ايران کمک کند
    سايت يورو اسپورت نيز درباره تيم ملي گزارشي را نوشت و اعلام کرد که اين تيم مي تواند دوباره شگفتي دوره قبل جام جهاني مقابل آرژانتين را تکرار کند. در اين گزارش آمده: «تيم ملي ايران پنجمين حضورش را در جام جهاني تجربه مي کند. ايران در گروه دوم جام جهاني با اسپانيا و پرتغال رقيب است. اولي يکي از کانديداهاي قهرماني در جام جهاني است و دومي قهرمان کنوني اروپاست. نظم دفاعي آنها مي تواند در روسيه به کمک شان بيايد. ايران خيلي آسان به جام جهاني راه پيدا کرد و در هيچ بازي شکست نخورد و به عنوان اولين تيم آسيايي به جام جهاني راه پيدا کرد. ايران ثابت کرد که تيم قدرتمندي است و اکنون بازيکناني مانند سردار آزمون و عليرضا جهانبخش (آقاي گل ليگ هلند) را در اختيار دارد. آنها بازيکناني دارند که تجربه فوتبال اروپايي دارند و مربي اي که چهار بار تجربه حضور در جام جهاني دارد.
    نايک: به دليل تحريم هاي امريکا، فعلاً نمي توانيم به تيم ايران کفش بدهيم
    چند روز پس از اعلام خبر امتناع شرکت لوازم ورزشي «نايک» از ارائه کفش ورزشي به اعضاي تيم ملي ايران، سخنگوي اين شرکت بالاخره به اين ماجرا واکنش نشان داد. نايک در بيانيه اي رسمي تحريم هاي امريکا را علت عدم ارائه کفش ورزشي به تيم ملي ايران اعلام کرده است. در بيانيه نايک آمده: «تحريم هاي امريکا بدان معنا است که نايک به عنوان يک شرکت امريکايي، نمي تواند در حال حاضر به تيم ملي ايران کفشي تحويل بدهد.» خبرگزاري فرانسه نوشته که اعلام ناگهاني ناممکن بودن ارائه کفش هاي نايک به ورزشکاران ايراني، مسئولان فوتبال اين کشور را سردرگم کرده زيرا در جام جهاني سال 2014 و در حالي که همين تحريم هاي امروز عليه ايران اعمال مي شد، فوتباليست هاي ايراني توانسته بودند با کفش هاي نايک وارد زمين شوند. در اين گزارش به نقل از کارلوس کي روش، سرمربي پرتغالي تيم ملي آمده است: «ورزشکاران به تجهيزات ورزشي خود عادت مي کنند و اين درست نيست که يک هفته مانده به چنين مسابقه مهمي، اين تجهيزات را عوض کرد.»
    
    ماجراي اخراج عضو تدارکات تيم ملي چه بود؟
    کارلوس کي روش در روزهاي اخير يکي از همراهان تيم ملي را از اردوي آمادگي اين تيم اخراج کرد، موضوعي که هرچند رسانه اي شد اما جزييات آن تاکنون افشا نشده است اما ماجرا از اين قرار بوده که در مسير عزيمت به مسکو، يکي از اعضاي تدارکات تيم ملي در فرودگاه و در محفلي چند نفره درباره برخي موضوعات از جمله کارلوس کي روش سخن گفته و انتقاداتي را درباره او و برخي شرايط مطرح مي کند. اين سخنان در نهايت به گوش سرمربي تيم ملي مي رسد و او نيز بلافاصله دستور اخراج آقاي «ع» را صادر مي کند و عضو تدارکات تيم ملي از اردوي تيم در کمپ لوکوموتيو مسکو اخراج مي شود.
    
    کي روش چهارمين سرمربي مسن جام جهاني
    مارکا گزارشي از سن سرمربيان تيم هاي حاضر در جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه نوشته که در آن آمده: «مسن ترين سرمربي حاضر در اين بازي ها اسکار واشنگتن تابارس است. او با ۷۱ سال سن، هدايت اروگوئه را برعهده خواهد گرفت. کي روش، سرمربي ايران با 65 سال سن چهارمين مربي مسن است.»
    
    3 مهاجم اتمي ايران که ترامپ حريف شان نمي شود
    سايت «امروز» اسپانيا، گزارشي از جام جهاني و حضور ايران داده که در آن با هواداران گفت وگو کرده. مجيد که يکي از هواداران ايراني تيم ملي در اسپانياست، بيست و يکم ژوئن 1998 يعني روز بازي ايران و امريکا را در تقويم خود نشان کرده و به دخترش که در آن روز به دنيا آمده، تولدش را تبريک خواهد گفت و مطمئناً به فرزندش آن لحظات تاريخي در ليون را در سال ۱۹۹۸ يادآوري خواهد کرد. او به خاطر مسائل کاري نمي تواند به روسيه سفر کند اما اميدوار است خاطره ليون تکرار شود و تيم ملي براي اولين بار از مرحله گروهي صعود کند. او مي گويد: «سياست در فوتبال نقشي ندارد و تصميمات ترامپ نمي تواند سه مهاجم اتمي ايران يعني جهانبخش، انصاري فرد و آزمون را متوقف کند.»
    
    عابدزاده: پيروزي بر مراکش به ما اعتماد به نفس مي دهد
    امير عابدزاده، دروازه بان تيم ملي ايران پيش از ديدار با مراکش اين گونه صحبت کرد: «کمي آب و هوا براي ما مشکل ايجاد کرد اما هيچ بازيکني احساس فشار نمي کند. قبل از آمدنم به روسيه با عزت اللهي و آزمون صحبت مي کردم. آنها به من گفتند که در برخي از مواقع در دماي منفي ۱۰ درجه بازي مي کنند. من از شجاعت شان تعجب کردم. حداقل چيزي که مي توانم به آنها بدهم، مدال قهرماني صلح است!» عابدزاده که در ليگ برتر پرتغال و ماريتيمو بازي مي کند، در مصاحبه خود با روزنامه «رکورد» پرتغال گفت: «ما نه فقط به اسپانيا و پرتغال بلکه به تمام تيم ها احترام مي گذاريم. من در پرتغال و در شهر رونالدو فوتبال بازي مي کنم اما اين بازي طوري ديگر خواهد بود. تمرکز ما در شرايط کنوني روي بازي با مراکش است.»
    
    

    
    برش
    
    کيکر: کي روش، محبوب ترين مربي تاريخ فوتبال ايران
    
    هفته نامه کيکر در گزارشي به کي روش پرداخته است. در اين گزارش آمده: «کي روش در اروپا حالا ديگر او چهر ه اي تقريباً فراموش شده است. چون از ۷ سال قبل که زماني در منچستريونايتد و بعد رئال مادريد کار کرد، در خاورميانه براي تيم ملي ايران فعاليت مي کند. مربي اي که با وجود يکسري مشکلات ساختاري، موفق هم بوده. در اين سال ها بارها وي از استعفا حرف زد. چون گاهي به خاطر سبک بازي نه چندان جذاب مورد انتقاد واقع مي شد يا گاهي از شرايط کاري ، به سختي ابراز نارضايتي مي کرد. همين طور گاهي با مقامات فدراسيون يا مسئولان تيم هاي باشگاهي دچار چالش هاي جدي شد اما به اين دليل که 2 بار پياپي ايران را به جام جهاني رساند، محبوبيتي باورنکردني نزد هواداران يافت. به همين دليل بود که در صحبت هاي دوستداران يا مقالات مطبوعات از وي به عنوان «پدر موفقيت» يا «آقاي فوتبال ايران» نام برده شد.
اي ايران؛ اي مرز پر گهر / هواداران ايران و مراکش قبل از بازي به هم رسيدند
    


 روزنامه ايران، شماره 6801 به تاريخ 23/3/97، صفحه 23 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
World Sociopolitical Studies
شماره 3 (پياپي 203)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است