|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/3/23: از گوشه و كنار
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4524
چهار شنبه 26 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4349 23/3/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


از گوشه و كناربسته هاي تشويقي براي سرمايه گذاري در بافت فرسوده گرگان
    دنياي اقتصاد – گرگان : رئيس کميسيون بازآفريني بافت تاريخي و فرسوده شهري شوراي شهر گرگان از بررسي وضعيت بافت هاي فرسوده شهري طي سومين جلسه اين کميسيون خبر داد و گفت: در اين جلسه براي ساخت وساز و سرمايه گذاري در بافت فرسوده پيشنهادهايي ارائه و مقرر شد اين موضوع در جلسه اي با انبوه سازان مورد بررسي قرار بگيرد.محمد مرتضوي با تاکيد بر اينکه از مهم ترين اهداف، در بافت فرسوده شهري، «افزايش کيفيت زندگي» ساکنان اين بخش از شهر است، افزود: تلاش بر اين است تا با تکيه بر نظرات کارشناسان به راهکارهاي عملي و موثري در اين خصوص دست يافته و با همفکري و نگاه حمايتي، شرايط را براي تغيير اين وضعيت، هموار کنيم.
    وي ادامه داد: با توجه به بودجه اي که اداره راه و شهرسازي درخصوص سکونت گاه ها دارد و همچنين برنامه ريزي شهرداري در اين موضوع مي توانيم برآيند بهتري در عمل داشته باشيم و در اين خصوص بايد توجه داشت برنامه ريزي در هر محله اي با محله متفاوت است و هر يک از محلات بر اساس ويژگي خاص خود بايد مورد توجه قرار بگيرند. رئيس کميسيون بازآفريني بافت تاريخي و فرسوده شهري شوراي شهر گرگان با اشاره به اينکه حدود ۷۰۰ هکتار از بافت شهر گرگان بافت تاريخي و فرسوده است که شامل سکونت گاه هاي غيررسمي نيز مي شود، اظهار کرد: بافت فرسوده شهر در نفوذپذيري و استحکام بنا داراي ناکارآمدي جدي و بدون استانداردهاي لازم است.مرتضوي تصريح کرد: بايد برنامه هاي ويژه اي در جهت ايجاد محرک براي ورود سرمايه گذاران در نظر گرفت که نهايتا منجر به کيفيت زندگي بهتر و کاهش مشکلات شهروندان و ساکنان اين بافت ها خواهد شد.
    
    
    
محلول پاشي درختان منطقه ۲۱ تهران با کود آمينو کلاته آهن دار
    سيدرضا جمشيدي دنياي اقتصاد – غرب استان تهران : معاون خدمات شهري و محيط زيست منطقه۲۱ از محلول پاشي درختان اقاقياي ورودي غربي پايتخت با استفاده از کود آمينو کلاته آهن دار خبر داد. به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه۲۱، سياوش زابلي افزود: گياهان همواره عنصر بسيار مهمي در شهرها محسوب مي شوند که وجود شرايط نامناسب خاک از نظر فقر عناصر غذايي، باعث بروز مشکلات تغذيه اي در گياهان مي شود، به همين منظور روش هاي کوددهي مناسب براي افزايش مقاومت طبيعي گياهان به تنش هاي محيطي و ايجاد تغييرات مثبت فيزيولوژيکي و متابوليسم گياه امري ضروري است.
    وي با اشاره به اينکه آهن يکي از کليدي ترين عناصر در ساخت سبزينه گياهي است و کمبود آن از شايع ترين کمبودهاي عناصر غذايي در زراعت و باغات اکثر مناطق کشاورزي کشورمان است، افزود: کارشناسان مرکز تحقيقات، آموزش و مشاوره فضاي سبز منطقه۲۱ با توجه به اهميت ويژه حفظ فضاي سبز شهري، اقدام به محلول پاشي درختان اقاقياي ورودي غربي پايتخت با استفاده از کود آمينوکلاته آهن دار کردند. زابلي يادآور شد: «مشخص ترين علائم کمبود آهن در گياهان»؛ زرد شدن ميان رگبرگ ها و رنگ پريدگي برگ ها است که با «محلول پاشي کود آمينوکلاته آهن دار» اين مساله بسيار کمتر خواهد شد.
    
    
     آمادگي اصفهان براي همکاري مشترک با شهرهاي لهستاني
    دنياي اقتصاد- اصفهان : شامگاه يکشنبه اي که گذشت مهماني افطار سفير ايران در ورشو پايتخت لهستان برپا شد. در اين ديدار، سفير ايران ميزبان شهردار اصفهان، يکي از اعضاي هيات رئيسه شوراي شهر و مدير خلاقيت و فناوري هاي نوين شهرداري اصفهان بود.
    در اين نشست که پيش از آغاز اجلاس جهاني شبکه شهرهاي خلاق يونسکو صورت گرفت، ضمن بررسي راه هاي تقويت مناسبات و همکاري هاي شهرداري اصفهان با طرف هاي لهستاني، دستور کارهاي مشخصي براي پيشبرد اهداف سفر جمع بندي شد. شهردار اصفهان با اشاره به ظرفيت هاي اصفهان براي جذب سرمايه گذاري در حوزه هاي شهري و به ويژه توسعه فرهنگي و گسترش صنايع خلاق اصفهان، از آمادگي شهرداري براي تعيين چند طرح مشترک همکاري ميان اصفهان و شهرداري هاي ورشو و کراکف خبر داد. قدرت الله نوروزي همچنين به پويايي ديپلماسي شهري اصفهان در ماه هاي اخير اشاره کرد و گفت: اصفهان براي تبادل نمايشگاه هاي اقتصادي و برگزاري رويدادهاي دوجانبه فرهنگي و هنري آمادگي دارد. سفير ايران نيز با اشاره به اشتياق لهستاني ها براي حضور در برنامه هاي فرهنگي و اجتماعي ايران در ورشو و کراکف افزود: زمينه هاي عقد قراردادها و تنظيم طرح هاي مشترک آموزشي و فرهنگي مناسب است.
    
    
     نصب سيستم فيلتراسيون هواساز ايرواشر در نيروگاه شهيد رجايي
    مهردادنوري دنياي اقتصاد - قزوين : سيستم فيلتراسيون مربوط به هواسازهاي ايرواشر نيروگاه شهيد رجايي، از سوي کارکنان تعميرات اين شرکت، طراحي و ساخته شد.
    به گزارش روابط عمومي شرکت مديريت توليد برق شهيد رجايي، کارکنان اداره تاسيسات عمومي و شيمي اين شرکت با هدف بهبود عملکرد اين نوع هواسازها در ساختمان هاي نيروگاه، اقدام به طراحي، ساخت و نصب اين فيلتراسيون کردند. گروه تعميرات نيروگاه بخار با توجه به ساختار سيستم هاي سرمايش و گرمايش ساختمان تعميرات بخار که از نوع ايرواشر و بدون سيستم فيلتراسيون بود، پس از بررسي شرايط و ساختار سيستم هواساز، اقدام به طراحي و ساخت فيلتراسيون کلاس F۷ براي آن کرد. با طراحي، ساخت و نصب اين سيستم در هواسازها که تمام مراحل آن از سوي کارکنان تعميرات نيروگاه بخار و با استفاده از ظرفيت هاي داخلي انجام شده است، علاوه بر کمک به بهبود وضعيت بهداشتي در ساختمان هاي نيروگاه، در هزينه خريد اين نوع سيستم ها هم صرفه جويي شده است. هواساز دستگاهي است که گردش هوا را در تهويه مطبوع کنترل مي کند و با نصب سيستم فيلتراسيون روي آن، غبار و گرد و خاک موجود در هواي ورودي هم، جذب و از ورود ذرات معلق ريز و درشت به ساختمان جلوگيري مي شود.
    از گوشه و كنار
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4349 به تاريخ 23/3/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله بين المللي مهندسي
شماره 12 (پياپي 3112)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است