|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد97/3/23: محمدباقر نوبخت: دانشجويان بازداشتي فرزندان ما هستند
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4274
شنبه 15 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 4109 23/3/97 > صفحه 3 (سياست) > متن
 
      


دولت 
محمدباقر نوبخت: دانشجويان بازداشتي فرزندان ما هستند
    
    پرداخت حقوق بازنشستگان تا قبل از عيد فطر و افزايش ١٠ درصدي آن، پرداخت حقوق بازنشستگان فرهنگي تا پايان شهريور و خريد گندم از كشاورزان از جمله اقدامات اخير دولت است كه محمدباقر نوبخت، سخنگوي دولت در نشست خبري روز گذشته از آنها خبر داد. او همچنين در اين نشست به حوادث روز قدس و اظهارات توهين آميز عده اي نسبت به علي اكبر صالحي اشاره كرده و خواستار برخورد قوه قضاييه با اين اقدام شد. احكام سنگيني كه براي برخي دانشجويان بازداشت شده در حوادث دي ماه صادر شده، ديگر موضوعي بود كه نوبخت در اين نشست به آن پرداخت. او متعهد شد تا در جلسات مشترك قوا اين موضوع از سوي دولت پيگيري شود.
    
    افزايش حقوق بازنشستگان
    محمدباقر نوبخت، سخنگوي دولت از پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و افزايش صورت گرفته در آن تا قبل از عيد فطر خبر داد.
    وي با بيان اينكه بهترين تبريك دولت به ملت براي عيد فطر، پرداخت بخشي از معوقات است، گفت: قبل از عيد فطر همه حقوق شاغلان و بازنشستگان را در رابطه با يارانه ها پرداخت مي كنيم. با وجود اينكه رقم سنگيني است، اما تاكيد رييس جمهور بر پرداخت آن است كه در روزهاي آينده قبل از عيد فطر همه حقوق ها را با درصد افزايش پرداخت خواهيم كرد.
    سخنگوي دولت افزود: مقدمات ميان سازمان برنامه و بودجه و خزانه انجام شده است تا دستور رييس جمهور اجرايي شود و حقوق بازنشستگان عزيز، يارانه ها و حقوق كاركنان دولت كه رقم سنگيني است، همه اين حقوق به اضافه درصدي كه افزايش يافته اند تا قبل از عيد فطر پرداخت شوند. در خصوص حقوق بازنشستگان شاهد افزايش ١٠ درصدي آن هستيم. بازنشستگان علاوه بر حقوق، اين اضافاتي را كه اعلام كرديم نيز دريافت خواهند كرد و ما براي همسان سازي خودمان را موظف مي دانيم كه وضعيت قبل را جبران كنيم و در همين زمينه به مجلس لايحه اي داديم كه علاوه بر سنوات، همسان سازي هم انجام شود كه شوراي نگهبان نپذيرفت اما دولت تاكيد دارد كه اين اتفاق بيفتد.
    نوبخت با اشاره به اينكه تاكنون سه هزار و ٤٠٠ ميليارد تومان براي ٤١ هزار نفر از فرهنگيان به عنوان پاداش بازنشستگي در نظر گرفته شده است، گفت: براي ساير بازنشستگان نيز پنج هزار و ٤٠٠ ميليارد تومان پرداخت خواهد شد و ما با لب هايي خندان پول هاي بازنشستگان را مي دهيم تا نگويند كه دولت براي پول دادن به مردم عزا گرفته است. با وزير آموزش و پرورش هم صحبت كرديم تا در نيمه اول سال اين مبلغ را پرداخت كنيم و اميدواريم تا پايان شهريور ماه همه پاداش ها پرداخت شود.
    نوبخت ادامه داد: در ۲ ماه نخست امسال ۲۸ هزار و ۱۸۰ ميليارد تومان براي طرح هاي عمراني تخصيص اعتبار داشته ايم كه از اين رقم سه هزار و ۱۳۹ ميليارد تومان به صورت نقدي بين طرح هاي عمراني توزيع شده و ۲۱ هزار ميليارد تومان نيز به صورت انواع اوراق مالي در حال توزيع است كه در واقع از اين ۲۸ هزار ميليارد تومان، حدود ۲۴ هزار و ۱۳۹ ميليارد تومان به صورت نقد و اسناد پرداخت شده است.
    سخنگوي دولت با اشاره به خريد گندم از كشاورزان تاكيد كرد: تا ۲۰ خردادماه، ۲ ميليون و ۶۸۵ هزار تن گندم به ارزش سه هزار و ۵۶۵ ميليارد تومان از كشاورزان خريداري شده است كه از اين ميزان، هزار و ۸۰۰ ميليارد تومان پرداخت شده و حدود هزار و ۷۶۵ ميليارد تومان نيز باقيمانده است.
    نوبخت تاكيد كرد: بر اساس گزارش بانك مركزي تا ۲۰ خردادماه سال جاري، ۱۰ ميليارد و ۹۵۹ ميليون دلار ارز، از محل منابع بانك مركزي با نرخ ۴۲۰۰ تومان به كالاهايي كه ثبت سفارش شده، اختصاص يافته است و علاوه بر اين حدود چهار ميليارد و ۷۹۹ ميليون دلار ارز هم از محل صادرات غيرنفتي در ساختار سامانه نيما، اختصاص داده شده است كه در مجموع حدود ۱۵ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار مي شود.
    
    لزوم پيگيري توهين به صالحي در روز قدس
    سخنگوي دولت با اشاره به اظهارات توهين آميز برخي خطاب به رييس سازمان انرژي اتمي در راهپيمايي روز قدس، گفت: درخصوص اين رخداد واقعا موهن و غيرقابل توجيه چند نفر نسبت به شخصيت هاي خدوم و دانشمندان هسته اي نظام بايد گفت كه اين اقدام بدون ترديد از سوي جريان قليلي صورت گرفت و آنان با اين اهانت و حركت، روز قدس را مخدوش كردند و وقتي يك جمعيت اينچنين بزرگ با دهان روزه از اين ماجرا اعلام برائت كردند شما ديديد كه رسانه هاي بيگانه يك كادر كوچك را به جاي حركت پاكي كه ملت بزرگ ما انجام داد، نشان دادند. اين افراد خائن هستند، چرا كه ديديد حركت بزرگ ملت ما چگونه تحت الشعاع اين حركت آنان قرار گرفت.
    نوبخت ادامه داد: چنين افرادي در طول تاريخ هم بوده اند و ائمه اطهار را نيز مورد اهانت قرار دادند. ما حتي اگر از نظر سياسي هم اختلافي داشته باشيم مي گوييم كه باشد، ۳۶۴ روز سال براي شما، اما اجازه دهيد يك روز سال صداي واحدي از كشور شنيده شود. به هرحال اميدوارم از سوي مقامات رسمي براي اين افراد اقدامي انجام شود و اميدوارم قوه قضاييه اقدامي انجام دهد.
    
    پيگيري احكام صادره براي دانشجويان بازداشتي
    وي در پاسخ به پرسشي درباره احكام صادر شده براي دانشجوياني كه در اعتراضات دي ماه بازداشت شدند، اظهار كرد: بايد براي جلوگيري از موج دشمنان دست به دست هم دهيم. در اينجا استقلال قوا مطرح است اما در جلسات مشترك اين موضوع را پيگيري مي كنيم، اين عزيزان فرزندان ما هستند. شايد در برخي از مواقع تحمل شان كم شود و حرفي بزنند ولي ما نبايد كاري كنيم كه روح ناآرام شان دچار تلاطم بيشتري شود بلكه بايد با عطوفت با اين عزيزان برخورد كنيم.
    سخنگوي دولت با بيان اينكه اگر برجام نبود حتما روزي بيش از صدها ميليارد تومان ضرر مي كرديم، گفت: در شرايط تحريم ميزان صادرات نفت در حداقل خود قرار داشت اما پس از برجام توانستيم نفت بيشتري را به فروش برسانيم.
    نوبخت در پاسخ به اين پرسش كه آيا برنامه اي براي گرفتن ضمانت از سوي روسيه و چين در قبال برجام وجود دارد؟ گفت: فعلا قرارمان اين است كه با وجود وضعيت فعلي، برجام بماند و منافع را تامين كند.
    
    FATF براي دولت بسيار مهم است
    وي درباره تعويق افتادن لايحه پيوستن ايران به لايحه FATF و لوايح چهارگانه تصريح كرد: اين لوايح براي دولت بسيار مهم است، آيا ما پولشويي را تاييد مي كنيم؟ خير. آيا ما مي خواهيم منابع تروريسم را تامين كنيم تا فشنگ بخرند در سر مردم خالي كنند؟ خير. ما با تروريسم مبارزه مي كنيم. اما به طرفين گفته ايم تروريسم آن چيزي است كه خودمان تعريف مي كنيم. موضع دولت مشخص است كه دوست دارد اين لوايح تصويب شود.
    نوبخت درباره استفعاي وزير بهداشت نيز گفت: سال ها اين سخنان درباره وزراي دولت گفته مي شود اما اين موضوع تكذيب شد و ظاهرا گفتند كه صدوپنجاه درصد اين موضوع را تكذيب مي كنيم.
    
    
    قبل از عيد فطر همه حقوق شاغلان و بازنشستگان را در رابطه با يارانه ها پرداخت مي كنيم. با وجود اينكه رقم سنگيني است، اما تاكيد رييس جمهور بر پرداخت آن است كه در روزهاي آينده قبل از عيد فطر همه حقوق ها را با درصد افزايش پرداخت خواهيم كرد.دولت: محمدباقر نوبخت: دانشجويان بازداشتي فرزندان ما هستند
    


 روزنامه اعتماد، شماره 4109 به تاريخ 23/3/97، صفحه 3 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 31 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله پزشكي اروميه
متن مطالب شماره 9 (پياپي 2909)، آذر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است