|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/3/23: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7026
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6801 23/3/97 > صفحه 5 (اقتصادي) > متن
 
      


اخبارتبعات الحاق به FATF بايد بررسي شود
    رئيس پژوهشکده پولي و بانکي گفت: در حال حاضر که به نظر مي رسد نظام بانکي دنيا آنگونه که بايد و شايد نمي تواند با ايران کار کند، تبعات الحاق به FATF بايد بررسي شود. به گزارش مهر، علي ديواندري در نشست خبري خود با خبرنگاران گفت: در نظام بانکي تنها بانک ها مطرح نيستند؛ بلکه تمام بخش هايي نظير بازار سرمايه که عمليات مالي انجام مي دهند، دخيل هستند. اين در حالي است که بخش هاي مختلفي در حوزه بانکي تصميم مي گيرند که اين عدم يکپارچگي، اجراي سياست ها را دچار مشکل مي کند. رئيس پژوهشکده پولي و بانکي افزود: مباحثي در خصوص تغيير لوايح دوقلو در نظام بانکي مورد بحث است؛ ضمن اينکه نحوه تامين درآمدها و هزينه ها نيز بايد مدنظر قرار گيرد؛ اين در حالي است که وضعيت بودجه نيز بسيار مهم است و در بيست و هشتمين همايش سياست هاي پولي و بانکي به آن پرداخته مي شود. وي گفت: اقتصاد ايران با عدم تعادل مواجه است؛ در حالي که اصلاح نظام بانکي هيچگاه به صورت واقعي اجرايي نشده است. ديواندري گفت: در حوزه نظام بانکي چنانچه اصلاحات را به دو لايه تقسيم کنيم طبيعتاً يک لايه آنکه نظام بانکي است با برخي نواقص قانوني مواجه بوده که بر اين اساس اصلاح قانون بانکداري کشور در دستور کار مجلس قرار گرفته است و روي ساختار و ترازنامه بانک ها اصلاحاتي در دست انجام است. رئيس پژوهشکده پولي و بانکي افزود: با تمهيدات بانک مرکزي اين اصلاحات در حال انجام بوده و سيستم بانکي به سمت سالم سازي در حال حرکت است بر اين اساس بانک ها نسبت به زدودن دارايي هاي سمي از ترازنامه هاي خود اقدام کرده اند اما به صورت کلي براي اصلاحات نظام بانکي طرح مفصلي تهيه شده است.
    
    
    رشد ملايم قيمت نفت در پي ديدار رهبران امريکا و کره شمالي
    قيمت نفت روز سه شنبه به همراه ساير بازارهاي جهاني با خوش بيني محتاطانه نسبت به نتيجه ديدار ميان رهبران امريکا و کره شمالي در سنگاپور، افزايش يافت. به گزارش ايسنا، بهاي معاملات آتي نفت برنت با ۱۰ سنت افزايش نسبت به قيمت نهايي روز دوشنبه، ۷۶.۵۶ دلار در هر بشکه معامله شد. بهاي معاملات آتي وست تگزاس اينترمديت امريکا با ۱۴ سنت افزايش نسبت به قيمت نهايي روز دوشنبه، به۶۶.۲۴ دلار در هر بشکه رسيد. روند قيمت ها در بازارهاي نفت محدود مانده است، زيرا معامله گران مي گويند در آستانه ديدار ميان توليدکنندگان عضو اوپک و متحدانشان در ۲۲ ژوئن تمايلي به انجام معاملات جديد بزرگ ندارند.
    
    
    ساخت پلاسکو از عيد فطر آغاز مي شود
    استاندار تهران از آغاز عمليات ساخت مجدد ساختمان پلاسکو همزمان با عيد سعيد فطر خبر داد. به گزارش ايرنا، محمد حسين مقيمي در نشست رفع موانع اجرايي ساختمان پلاسکو گفت: قرار است اين ساختمان در ١٥ طبقه تا عيد فطر سال ١٣٩٩ آماده بهره برداري شود. استاندار تهران ادامه داد: بعد از محول شدن رسيدگي به وضعيت ساختمان پلاسکو و کسبه آن به استانداري جلسات متعددي براي هماهنگي برگزار که مقرر شد پنج طبقه اين ساختمان براي امور خدماتي بسرعت آماده شود. مقيمي گفت: بودجه ساخت اين مجتمع از محل درآمد امور خدماتي و حمايت بنياد مستضعفان تامين مي شود. وي بيان کرد: براي بازسازي يا مقاوم سازي بخش پشتي ساختمان پلاسکو در حال ارزيابي کارشناسي و نظرسنجي از کسبه ذينفع و شوراي اصناف هستيم.
    
    
    صادرات گاز ايران به ارمنستان افزايش مي يابد
    مدير امور بين الملل شرکت ملي گاز از افزايش ميزان صادرات گاز ايران به ارمنستان خبر داد و گفت: هفته آينده هيات ارمني براي مذاکره درباره قيمت جديد گاز و افزايش صادرات به ايران مي آيد. به گزارش وزارت نفت، بهزاد بابازاده درباره افزايش حجم صادرات گاز ايران به ارمنستان گفت: شرکت نيروگاه حرارتي ايروان متقاضي دريافت گاز بيشتري از ايران است و از آنجا که قرارداد بين شرکت ملي گاز ايران و شرکت نيروگاه حرارتي ايروان، تهاتر گاز با برق است، آنها تقاضاي افزايش از يک ميليون به يک ميليون و 600 هزار مترمکعب گاز را دارند. وي افزود: با وجود آنکه حجم گاز درخواستي در ميزان صادرات ما تاثير زيادي نخواهد داشت، اما بنيان قيمت بايد بر مبناي قرارداد جديد گذاشته شود، بنابراين هفته آينده هيات ارمني براي مذاکره به ايران مي آيد تا در صورت توافق، ميزان گاز صادراتي را افزايش دهيم.
    
    
    شرايط فروش محصولات ايران خودرو ويژه عيد سعيد فطر
    معاون مديرعامل در بازاريابي و فروش ايران خودرو از آغاز برنامه فروش محصولات به مناسبت فرارسيدن عيد سعيد فطر از روز چهارشنبه23 خردادماه خبر داد. به گزارش ايران خودرو، مصطفي خان کرمي با اشاره به نياز و درخواست مشتريان گروه صنعتي ايران خودرو گفت: به منظور احترام به اعتماد مشتريان، برنامه فروش برخي از محصولات پرتقاضاي بازار همزمان با فرارسيدن عيد سعيد فطر به اجرا گذاشته مي شود.
    وي افزود: در راستاي تامين نياز مصرف کنندگان حقيقي و جلوگيري از فعاليت واسطه ها در بازار خودرو، در اين بخشنامه هر کد ملي صرفاً مجاز به خريد يک دستگاه خودرو است. همچنين در ثبت نام فروش اقساطي ويژه عيد سعيد فطر، مشترياني که هر يک از محصولات ايران خودرو را در شش ماه گذشته خريداري کرده اند، امکان نام نويسي نخواهند داشت. معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو با تاکيد بر يکسان بودن قيمت محصولات در تمامي نمايندگي هاي ايران خودرو در سراسر کشور گفت: هيچ يک از نمايندگي هاي ايران خودرو در سراسر کشور مجاز به فروش خودرو با قيمت بالاتر از کارخانه نبوده و در صورت مشاهده يا دريافت گزارش از سوي مشتريان طبق قوانين برخورد خواهد شد.
    
    
    فعاليت ۱۸ هزار بنگاه املاک در تهران!
    رئيس اتاق اصناف ايران، دستفروشي و شغل سازي نامناسب که بر اساس نياز و شاخص هاي اقتصادي نيست را مهم ترين دلايل رکود در بازار دانست و گفت: به عنوان مثال در تهران بيش از ۱۸ هزار بنگاه معاملات ملکي وجود دارد که بايد پرسيد آيا حضور همه آنها ضروري است!؟ علي فاضلي در گفت و گو با ايسنا، اظهار کرد: در بخشي از بازار با رکود مواجه هستيم که رکود به وجود آمده چند عامل دارد. يکي از آنها اين است که طي دهه هاي اخير ايجاد شغل بر اساس نياز در کشور انجام شده، نه براساس شاخص هاي اقتصادي. يعني فعالان اقتصادي از آنجا که به کار احتياج داشتند وارد اين مشاغل شدند. وي افزود: از سوي ديگر نيز تعدد بنگاه هاي صنفي خود به معضلي براي ايجاد رکود تبديل شده است.
    
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6801 به تاريخ 23/3/97، صفحه 5 (اقتصادي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله حقوق خصوصي
متن مطالب شماره 33، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است