|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/3/23: ۱ روز تا جام جهاني فوتبال
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22152
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21927 23/3/97 > صفحه 9 (ورزشي) > متن
 
      


۱ روز تا جام جهاني فوتبالاز پلمب شدن اتومبيل ها تا تدابير شديد امنيتي فيفا
    مسئولان روسي برگزار کننده بيست و يکمين دوره رقابت هاي جام جهاني تدابير امنيتي شديدي را براي ورود و خروج به ورزشگاه ها در نظر گرفته اند. زنگ بيست و يکمين دوره رقابت هاي از يک روز ديگر به صدا در خواهد آمد و روسيه به اصلي ترين سوژه ورزش جهان تبديل خواهد شد. در اين ميان مسئولان برگزاري اين مسابقات تدابير امنيتي ويژه اي را در نظر گرفته اند. ورود و خروج به ورزشگاه ها و محل برگزاري تمرينات تيم ها به شدت کنترل مي شود و خبرنگاراني که قصد ورود به محل تمرين تيم ملي را دارند مورد بازرسي دقيق قرار مي گيرند و وسايل آنها نيز به دقت بررسي مي شود. در محل تمرينات تيم هاي بزرگي چون آرژانتين، پرتغال، آلمان، برزيل و... نيز همين شرايط حاکم است و تماشاگران و خبرنگاران براي ورود به محل تمرين با تدابير امنيتي مواجه خواهند شد.مسئولان برگزاري همچنين براي مسئولاني که در سطح شهر تردد مي کنند تدابير امنيتي را در نظر گرفته اند. مسئولاني که مي خواهند از کمپ محل اقامت خود در کمپ تيم ملي کشورشان خارج شوند اتومبيل هايشان پلمب مي شود و در مقصد بازگشايي مي شود. قبل از جام جهاني برخي گروهک ها از جمله داعش مسئولان برگزاري جام جهاني را به حملات انتحاري و بمب گذاري تهديد کرده بودند.
    
    
    لوو: تکرار قهرماني در جام جهاني تاريخي است
    سرمربي تيم ملي آلمان مي گويد اگر اين تيم قهرمان جام جهاني شود اتفاق تاريخي رخ داده است.تيم ملي آلمان به عنوان مدافع عنوان قهرماني در ماه هاي اخير نتايج ضعيفي به دست آورده است. اين تيم در آخرين بازي خود موفق شد دو بر يک عربستان را شکست دهد.آخرين بازي که يک مربي توانست دو بار پياپي قهرماني در جام جهاني را به دست بياورد به ۸۰ سال پيش باز مي گردد که ايتاليا دو بار پياپي توانست در سال هاي ۱۹۳۴ و ۱۹۳۸ ميلادي قهرمان شد. اکنون يواخيم لوو با يک ماموريت بزرگ دست و پنجه نرم مي کند.يواخيم لوو، سرمربي تيم ملي آلمان درباره شرايط بازيکنان تيمش گفت: وقتي شما مدافع عنوان قهرماني در جام جهاني باشيد و قهرمان جام کنفدراسيون ها شده باشيم و در چند دوره جام جهاني بين سه يا تيم برتر قرار گرفته ايد، خود گوياي همه چيز است و طبيعي است که هر تيمي بخواهد به استاندارد ما برسد و ما را به چالش بکشد. هر تيمي دوست دارد وقتي برابر ما قرار مي گيرد، ما را شکست دهد. او درباره قهرماني در جام جهاني گفت: از الان اصلا نمي شود درباره اين مسائل به صحبت پرداخت. فرانسه تيم خيلي خوبي دارد، برزيل و آرژانتين هم تيم هاي خوبي هستند و اسپانيا پيشرفت زيادي داشته است. تکرار قهرماني در جام جهاني اتفاقي تاريخي و ويژه محسوب مي شود ولي سعي مي کنم فروتن باشم. موفقيت در جام جهاني به اتفاقات زيادي وابسته است و جزييات زيادي هستند که قهرماني جام جهاني را تعيين مي کنند.
    
    
    کي روش چهارمين سرمربي مسن جام جهاني
    سرمربي تيم ملي فوتبال ايران چهارمين مربي مسن حاضر در جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه است.جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه تقابل ۳۲ سرمربي است. آنها براي رساندن تيم شان به بهترين رتبه تمام تلاش خود را خواهند کرد. مسن ترين سرمربي حاضر در اين بازي ها اسکار واشنگتن تابارس است. او با ۷۱ سال سن هدايت اروگوئه را در اين بازي ها بر عهده خواهد گرفت. با اين حال قدرتمندترين سرمربي حاضر در جام جهاني خوسه پکرمن است. سرمربي ۶۸ ساله سومين جام جهاني خود را تجربه خواهد کرد. او پس از تابارس، مسن ترين سرمربي جام محسوب مي شود. سرمربي آرژانتيني ۳۶ سال تجربه مربيگري دارد و در سال ۲۰۱۲ هدايت کلمبيا را بر عهده گرفت. او دومين جام جهاني پياپي خود را به همراه تيم ملي کلمبيا تجربه خواهد کرد. برخي از سرمربيان ديگر حاضر در روسيه شرايطي مشابه دارند مانند کارلوس کي روش و يواخيم لوو. با اين حال پکرمن به «آقاي جام جهاني « مشهور است. او از رده جوانان و بزرگسالان جام جهاني را تجربه کرده و از ۴۴ بازي ۳۳ پيروزي و چهار تساوي به دست آورده است. همچنين هفت بار مغلوب حريفانش شده است. اين ۴۴ بازي در چهار جام جهاني زير ۲۰ سال، زير ۱۷ سال و دو جام جهاني با تيم ملي فوتبال آرژانتين و کلمبيا به ثبت رسيده است.پس از پکرمن، برت فان مارويک در رتبه سوم ديده مي شود. سرمربي تيم ملي استراليا ۶۶ ساله است. کي روش، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در رتبه بعدي قرار دارد. او ۶۵ ساله است. جوان ترين سرمربي حاضر در روسيه اليو سيسه است. او در ۴۲ سالگي تيم ملي فوتبال سنگال را در جام جهاني هدايت خواهد کرد. در ادامه به سن سرمربيان حاضر در روسيه اشاره مي شود.
    
    
    کارواخال آماده بازي با ايران
    مدافع رئال مادريد پس از پشت سر گذاشتن دوران مصدوميتش به تمرينات گروهي اسپانيا ملحق شد. روزنامه موندو دپورتيوو اسپانيا خبر داد که دني کارواخال پس از 17 روز دوري به خاطر مصدوميت امروز به تمرينات گروهي اسپانيا ملحق شد. کارواخال براي بازي با پرتغال نخواهد رسيد چون بعد از دو هفته دوري از ميادين تازه به تمرينات ملحق شده است ولي او براي بازي بعدي اسپانيا در جام جهاني مقابل ايران آماده بازي خواهد بود. کارواخال در فينال ليگ قهرمانان اروپا مقابل ليورپول مصدوم شده بود و گمانه زني هاي زيادي درباره حضورش در جام جهاني مطرح شد.
    
    
    نوير مي تواند رکورد شيلتون و بارتز را جابجا کند؟
    رکوردداران کلين شيت در جام جهاني معرفي شدند و بر اين اساس مانوئل نويراين فرصت را دارد رکورد پيتر شيلتون و فابين بارتز را جابه جا کند. رکوردداران کلين شيت در جام جهاني معرفي شدند و بر اين اساس مانوئل نويراين فرصت را دارد تا رکورد پيتر شيلتون و فابين بارتز را جابجا کند.پيتر شيلتون دروازه بان سابق تيم ملي انگليس با 10 کلين شيت در صدر فهرست برترين دروازه بانان قرار دارد و در اين ميان فابين بارتز سنگربان فرانسه که با اين تيم عنوان قهرماني جام جهاني 1998 فرانسه را بدست آورد هم با 10 کلين شيت در رده دوم قرار دارد.در رده سوم مانوئل نوير دروازه بان آلمان قرار دارد و اين فرصت را دارد تا در جام جهاني پيش رو با بسته نگه داشتن دروازه اش در 3 بازي به اين رکورد برسد.
    
    
    کافو، رکوردار حضور در فينال هاي جام جهاني
    مدافع راست اسبق سلسائو، رکوردار حضور در پيکارهاي پاياني جام هاي جهاني است.کافو در ۲۰ دوره گذشته جام هاي جهاني، تنها بازيکني است که حضور در پيکار پاياني مسابقات را بيش از همه تجربه کرده است.وي که سابقه انجام ۴۲ بازي در تيم ملي برزيل معروف به سلسائو را دارد، با تيم کشورش ، در بازي فينال جام جهاني ۱۹۹۴، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ حضور داشته است.در دو جام ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ وي به مقام قهرماني رسيد و صاحب جام شد.اما در جام جهاني ۹۸ فرانسه، مقام نايب قهرماني را تجربه کرد.
    
    
    رونالدو: پرتغال و اسپانيا از گروه B صعود مي کنند
    کاپيتان تيم ملي پرتغال معتقد است که تيم هاي ملي ايران و مراکش جزو تيم هاي صعودکننده از گروه دوم جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه نيستند. رونالدو به اولين بازي تيم ملي کشورش درجام جهاني مقابل ا سپانيا اشاره کرد و آن را سخت ترين شروع ممکن براي قهرمان يوو 2016 در اين رقابت ها دانست.ستاره رئال مادريد تاکيد کرد: اينکه اولين بازي ما مقابل اسپانياست، براي هر دو تيم سخت است. اين شروع ايده آلي نيست، اما اين قرعه اي است که براي ما درآمده و چاره اي جز پذيرش آن نداريم. يک شکست در روز اول جام جهاني وضعيت شما را براي ادامه تورنمنت بد و سخت مي کند، پس داشتن شروع خوب خيلي مهم است، اما من باور دارم که هم اسپانيا و هم پرتغال به مرحله حذفي صعود مي کنند. قهرماني در جام جهاني براي پرتغال يک روياست، اما براي محقق کردن آن ما بايد به همان شيوه اي بازي کنيم که يورو 2016 را برديم.
    ۱ روز تا جام جهاني فوتبال
    


 روزنامه كيهان، شماره 21927 به تاريخ 23/3/97، صفحه 9 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله روزهاي زندگي بچه ها
متن مطالب شماره 80، ويژه نامه نوروز 98را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است