|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/3/23: سخنگوي دولت خبر داد: پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان تا قبل از عيد فطر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4524
چهار شنبه 26 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4349 23/3/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


سخنگوي دولت خبر داد: پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان تا قبل از عيد فطردنياي اقتصاد : سخنگوي دولت از پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و افزايش صورت گرفته در آن تا قبل از عيد فطر خبر داد. محمدباقر نوبخت همچنين روز گذشته در نشست خبري هفتگي اش در واکنش به تعويق افتادن لايحه پيوستن ايران به FATF و لوايح چهارگانه آن گفت: اين لوايح براي دولت بسيار مهم است.
    سخنگوي دولت در ادامه با اشاره به احياي دوباره کارت سوخت گفت: احياي دوباره کارت سوخت به معني دو نرخي شدن قيمت بنزين نيست و بيشتر به خاطر کارهاي عملياتي و اجرايي استفاده خواهد شد. سخنگوي دولت در پاسخ به پرسشي در مورد افزايش قيمت مسکن، خودرو و سکه نيز گفت: تبديل نقدينگي و سرمايه مردم به اين بازارها باعث به وجود آمدن اين حباب ها شده و وظيفه دستگاه هاي نظارتي است که با مسببان اين افزايش قيمت ها برخورد جدي کنند. او تاکيد کرد: رئيس جمهور از سازمان تعزيرات خواسته که ملت بي دفاع را در برابر اين افراد قرار ندهند؛ چرا که ما معتقد به اين هستيم اقتصاد بايد در دستان مردم باشد، اما اينگونه نيست که کنار بنشينيم تا عده اي دست به تخريب اقتصاد بزنند؛ بنابراين دولت نظارت و کنترل را انجام مي دهد و از ملت در برابر کساني که مي خواهند ظلم کنند، دفاع مي کند.
    
    پرداخت اضافه حقوق
    نشست خبري سخنگوي دولت با خبري خوش براي بازنشستگان همراه بود. او در اين خصوص گفت: مقدمات ميان سازمان برنامه و بودجه و خزانه انجام شده است تا دستور رئيس جمهور اجرايي شود و حقوق بازنشستگان عزيز، يارانه ها و حقوق کارکنان دولت که رقم سنگيني است، همه اين حقوق به اضافه درصدي که افزايش يافته اند تا قبل از عيد فطر پرداخت شوند. به گزارش «ايسنا» نوبخت با تاکيد بر اينکه درصد افزايش يافته در حقوق ها نياز به استفساريه مجلس داشت، گفت: اين موضوع دو ماه به تعويق افتاد که اميدوارم اين احکام صادر شود و ما بتوانيم تا روز پنج شنبه حقوق ها را واريز کنيم. سخنگوي دولت با بيان اينکه درخصوص حقوق بازنشستگان شاهد افزايش ۱۰ درصدي آن هستيم، اظهار کرد: بازنشستگان علاوه بر حقوق، اين اضافاتي را که اعلام کرديم نيز دريافت خواهند کرد و ما براي همسان سازي خودمان را موظف مي دانيم که وضعيت قبل را جبران کنيم و در همين زمينه به مجلس لايحه اي داديم که علاوه بر سنوات، همسان سازي هم انجام شود که شوراي نگهبان نپذيرفت اما دولت تاکيد دارد که اين اتفاق بيفتد.نوبخت با اشاره به اينکه تاکنون سه هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان براي ۴۱ هزار نفر از فرهنگيان به عنوان پاداش بازنشستگي در نظر گرفته شده است، گفت: براي ساير بازنشستگان نيز پنج هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان پرداخت خواهد شد و ما با لب هايي خندان پول هاي بازنشستگان را مي دهيم تا نگويند که دولت براي پول دادن به مردم عزا گرفته است.
    وي اضافه کرد: عمدتا پاداش بازنشستگي به فرهنگيان مربوط مي شود که براي آنها همان طور که اشاره کردم مبلغ سه هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان در نظر گرفته شده و براي بقيه بازنشستگان مبلغ دو هزار ميليارد تومان پرداخت مي شود.نوبخت ادامه داد: با وزير آموزش و پرورش هم صحبت کرديم تا در نيمه اول سال اين مبلغ را پرداخت کنيم و اميدواريم تا پايان شهريور ماه همه پاداش ها پرداخت شود البته کاش توانايي دولت اين بود که همين حالا بگوييم امروز همه اين مبالغ را پرداخت مي کنيم، اما به هر حال محدوديت داريم وگرنه هيچ دولتي نيست که نخواهد پول بازنشستگان را پرداخت کند.
    
    اهميت لايحه FATF براي دولت
    نوبخت در کنار اعلام خبر پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان، روز گذشته در واکنش به تعويق افتادن لايحه پيوستن ايران به لايحه FATF و لوايح چهارگانه گفت: اين لوايح براي دولت بسيار مهم است، آيا ما پولشويي را تاييد مي کنيم؟ خير. آيا ما مي خواهيم منابع تروريسم را تامين کنيم تا فشنگ بخرند در سر مردم خالي کنند؟ خير. ما با تروريسم مبارزه مي کنيم. اما به طرفين گفته ايم تروريسم آن چيزي است که خودمان تعريف مي کنيم. از نظر ما خود رژيم صهيونيستي تروريست است.نوبخت ادامه داد: در هر حال بايد ببينيم نگاه اکثريت مجلس چيست. ما فکر مي کرديم که نمايندگان بتوانند اين لايحه را تاييد کنند، اما اميدواريم آنان بتوانند با نگاه سنجيده تصميم گيري کنند.وي درخصوص شفاف سازي و مقابله با پول هاي نامشروع گفت: بايد اين کار را انجام دهيم و قبول هم داريم. اگر گفتيم در حساب مردم سرک نمي کشيم براي پول هاي کثيف اين را نگفته ايم بايد بر اين بخش نظارت داشته باشيم.همچنين به گزارش «ايرنا» سخنگوي دولت گفت: ما در مجلس جلسات غيرعلني درخواست کرديم و حتي دبير شوراي عالي امنيت ملي هم توضيح دادند. خود ما و تمام مسوولان وزارت امور خارجه در جلسات غيرعلني و علني بر اهميت اين لوايح تاکيد کرديم با اين حال بايد بپذيريم که تفاوت نگاه در کشور وجود دارد و عده اي نگاهشان با ما متفاوت است.وي با بيان اينکه براي منتقدان احترام قائل هستيم، گفت: در گذشته هم ديديم به دفعات وزرا را استيضاح کردند، ولي اکثريت مجلس نگاه ديگري داشتند اگر (اين لايحه) را به راي واسپاري مي کرديم، آنها راي مي دادند.نوبخت افزود: با اين حال خوشبختانه يا متاسفانه هيچ مضايقه اي از فشارهاي بيروني و پيامکي نشد و اين اتفاق افتاد. اميدواريم در مرحله بعد شاهد تصميم سنجيده اي از سوي مجلس شوراي اسلامي باشيم.
    
    زيان تاخير در برجام
    همچنين به گزارش خبرگزاري فارس، نوبخت در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه چطور عده اي مانند زمان تصويب برجام در مجلس معتقدند مسکوت ماندن FATF روزانه ضررهاي زيادي به کشور وارد مي کند، در حالي که برجام حتي پس از تصويب نيز دستاورد خاصي نداشت، گفت: من با صراحت به همه شما مي گويم اگر برجام نبود، ما روزانه صدها ميليارد تومان ضرر مي کرديم.
    
    در شرايط اضطرار قرار داريم
    سخنگوي دولت در واکنش به مشکلات اقتصادي نيز گفت: ما در شرايط اضطرار قرار داريم، ما تکان هاي ارزي داشتيم در اين وضعيت يک عده عربده کشي هم مي کردند، ما سامانه نيما را براي واردات کالاهاي اساسي قرار داديم، ما الان نمي توانيم اجازه دهيم بيش از اين براي خروج ارز مجوز دهيم.
    
    واکنش به توهين به صالحي
    همچنين به گزارش خبرگزاري فارس، نوبخت در واکنش به توهين به علي اکبر صالحي، رئيس سازمان انرژي اتمي در راهپيمايي روز قدس با بيان اينکه اين اقدام بدون ترديد از سوي جريان قليلي صورت گرفته است، خواستار اقدام قوه قضائيه شد.
    
    تجارت با پول ملي
    به گزارش خبرگزاري مهر، نوبخت در پاسخ به سوال ديگري پيرامون نامه جمعي از اقتصاددانان به رئيس بانک مرکزي مبني بر انعقاد پيمان تجاري با کشورهاي منطقه و استفاده از تکنولوژي بلاک چين براي دور زدن تحريم هاي آمريکا اظهار کرد: سياست سنجيده اي از جانب اقتصاددانان کشورمان مطرح شد و در دستور کار رئيس جمهور با روساي جمهور روسيه و چين در ملاقات ها قرار داشت. مي توانيم با کشورهاي منطقه با پول هاي ملي مان تجارت کنيم.
    
    واکنش به مذاکرات آمريکا و کره شمالي
    نوبخت با اشاره به مذاکرات ترامپ و رهبر کره شمالي ادامه داد: نمي دانم رهبر کره شمالي با چه کسي دارد مذاکره مي کند و معلوم نيست تا رهبر کره به کشورش بازنگشته وي توافق را به هم نزند. به گزارش «ايرنا» وي با بيان اينکه اين شخص نماينده ملت فهيم آمريکا نيست، گفت: قطعا در انتخابات آينده انتظار داريم قبل از تهديد ملت هاي ديگر ملت آمريکا حساب وي را برسند و از او مبرا شوند.
    سخنگوي دولت خبر داد: پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان تا قبل از عيد فطر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4349 به تاريخ 23/3/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه اخلاق
متن مطالب شماره 2 (پياپي 802)، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است