|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/3/23: در حاشيه هجمه به حجت الاسلام رحيميان به جاي حمله به امينِ امام پاسخگوي همگامي با دشمنان حضرت روح الله باشيد!
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22152
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21927 23/3/97 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


در حاشيه هجمه به حجت الاسلام رحيميان به جاي حمله به امينِ امام پاسخگوي همگامي با دشمنان حضرت روح الله باشيد!سايت جماران وابسته به موسسه حفظ و نشر آثار امام (ره)، به دنبال انتشار مصاحبه حجت الاسلام رحيميان که خواستار پاسخگويي افراد نفوذ کرده در بيت امام نسبت به هتاکي اطرافيان آيت الله منتظري و نهضت آزادي نسبت به بنيانگذار جمهوري اسلامي شده بود به فردي که امام خميني(ره) ايشان را امين، صالح و خدمتگزار به اسلام خوانده بود حمله و اهانت کرد.
    
    سرويس سياسي- در پي انتشار گفت وگوي تفصيلي حجت الاسلام والمسلمين رحيميان با عنوان «نمي دانم حواريون حاج احمد خميني چگونه مدافع منتظري و نهضت آزادي شده اند» سايت جماران در مطلبي توهين آميز به اين يار ديرين امام و رهبري حمله کرد. حجت الاسلام رحيميان در گفت و گو با خبرگزاري فارس درباره امام خميني، به انتقاد از انفعال ياران سابق مرحوم حاج احمد خميني در برابر هجمه هاي نهضت آزادي و جريان آيت الله منتظري پرداخته و گفته بود: «خيلي عجيب است و من واقعاً نتوانسته ام هنوز يک توجيه براي اين قضيه پيدا کنم که چطور مي شود کساني که يک زماني خودشان را جزو حواريون حاج احمد معرفي مي کردند، رنج نامه حاج احمد آقا را چاپ و منتشر کنند البته برخي از اين افراد در حال حاضر نيز در همان خاک ريز و سنگر پيراموني دفتر و بيت امام جا خوش کرده اند و از حواريون فرزندان حاج احمد آقا تلقي مي شوند؛ چطور مي شود امروز دلباخته و مدافع همان کسي باشند که امام در نامه 6/1 /68 خطاب به او فرمود: «... براي اين که در قعر جهنم نسوزيد خود اعتراف به اشتباه و گناه کنيد، شايد خدا کمکتان کند»
    حجت الاسلام رحيميان در اين گفت و گو همچنين اظهار داشته بود: « چطور مي شود همان هايي که در آن زمان به حسب ظاهر به پيروي از امام پيشتاز تقابل با نهضت آزادي و جبهه ملي بودند و امروز همچنان مدعي خط امام و قرابت خاندان امام هستند و گويي خود را وارث انحصاري خطه جماران مي پندارند امروز در محافل و پيام هايشان و...به طور اغراق آميز نسبت به جريان به اصطلاح نهضت آزادي عرض ارادت مي کنند و حتي آقايان جماران نشين پاي درس تفسير عضو برجسته نهضت آزادي زانو مي زنند درحالي که امام درباره آنان و حتي تفسير قرآنشان اين گونه فرمودند: «و ضرر آن ها به اعتبار آن که متظاهر به اسلام هستند و با اين حربه جوانان عزيز ما را منحرف خواهند کرد و نيز با دخالت بي مورد در تفسير قرآن کريم و احاديث شريفه و تاويل هاي جاهلانه موجب فساد عظيم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک هاي ديگر حتي منافقين اين فرزندان عزيز مهندس بازرگان بيشتر و بالاتر است»
    حجت الاسلام رحيميان گفته بود: « من مي خواهم بپرسم آيا نهضت آزادي عوض شده و انقلابي شده است و اصول خط امام را پذيرفته است و به ولايت فقيه اعتقاد پيداکرده است؟! آنها آن زمان معتقد به جدايي دين از سياست بودند آيا از اين نگاه خود برگشته اند؟ يا شما عوض شده ايد يا اينکه از ابتدا نيز در اعتقاد به امام صادق نبوده ايد يا...»
    رحيميان با انتقاد از سياست هاي رسانه اي موسسه تنظيم و نشر آثار امام درباره اين دوجريان ادامه داده بود: «تمجيدهايي که در سايت جماران از آقاي يزدي بعد از فوت او داشتند و مطلبي که آقاي خاتمي در تکريم و تجليل از يزدي نوشت جاي تعجب دارد و آنها چطور مي خواهند توجيه کنند که هم پيرو خط امام هستند و هم طرفدار نهضت آزادي!»
    
    نفوذي ها حمله را شروع کردند!
    به دنبال انتشار اين گفت و گو و سوال هاي کاملا مشخص حجت الاسلام رحيميان سايت جماران در يادداشتي به شدت هتاکانه شخصيت و اقدامات انقلابي ايشان را زير سوال برده و نوشت: جناب رحيميان همان روز اول بعد از فوت امام، دفتر امام را ترک کرد. تا اينجا هيچ اشکالي متوجه ايشان نيست. طبيعي است که در دفتر امام ديگر وجوهات گرفته نمي شد و ايشان در آنجا کاري نداشت. اما در طول اين سال ها به عدد انگشتان دو دست هم به بيت امام سر نزد. نه يادي از حاج احمد آقا گرفت و نه از حاج حسن آقا.»
    نويسنده سايت جماران بدون اينکه به هيچ يک از سوالات حجت الاسلام رحيميان پاسخ بدهد در بياني سخيف تصريح کرده است : «قبض نويس کجا و امين يادگار ايشان(امام) بودن کجا؟»
    نويسنده قبل از هجمه به حجت الاسلام رحيميان و قبض نويس بيت امام خواندن ايشان کافي بود به صحيفه امام نگاهي از سر اختصار بيندازد و ببيند که حضرت روح الله با چه اوصافي از ايشان ياد کرده است.
    
    شهادت حضرت روح الله درباره امانت داري حجت الاسلام رحيميان
    15 آذر 1361 امام خميني(ره) در نامه اي ضمن دفاع و تائيد مراتب امانتداري و خدمات آقايان حسن صانعي ، سيد هاشم رسولي محلاتي و محمد حسن رحيميان با اشاره به خدمات سيدهاشم رسولي محلاتي تصريح کرده اند: بيني و بين الله شهادت مي دهم كه از اول زماني كه با من آشنا شده و متصدي امور مالي گرديده اند- چه قبل از 15 خرداد و تبعيد من به خارج ، و چه پس از بازگشت از تبعيد، و چه اوقاتي كه انفرادي متصدي بودند، و چه پس از آنكه به واسطه زيادي كار و بعض مصالح با شركت جنابان : آقاي حاج سيدهاشم رسولي و آقاي رحيميان -حفظهماالله تعالي - متصدي شده اند - با كمال صداقت و امانت و صميميت بوده و هستند، و ديناري تجاوز و تعدي به وجوه شرعيه ننموده اند، و با تمام همت و جديت و حسن نيت ، اينجانب را اعانت نموده ، و هرگز چشم داشت مادي نداشته و ندارند و اكنون نيز كه با آقايان مذكور به اعانت اينجانب صرف عمر مي نمايند، تمام اين آقايان امين و صالح وخدمتگزار به اسلام مي باشند.
    امام امت در پايان تصريح کرده بودند: «خداوند تعالي اينان و همه خدمتگزاران به اسلام را از شر بدخواهان و منحرفان حفظ فرمايد، و توفيق اطاعت از خداوند تبارك و تعالي و خدمت به بندگان او مرحمت فرمايد.» (صحيفه امام، جلد 17، صفحه 131)
    امروز اين بدخواهان و منحرفان لانه کرده در برخي مراکزي که بايستي حامي نظرات بنيانگذار جمهوري اسلامي در مقابل دشمنان باشند ياران امين امام امت را مورد هجمه و توهين قرار مي دهند و بايد گفت که آنان اگر متصدي دفاع و حفظ و نشر آثار امام امت هستند در مقابل دشمنان آن حضرت بايستند نه اينکه به بزرگاني حمله کنند که امام آنان را امين، صالح و خدمتگزار به اسلام خوانده بودند.
    در حاشيه هجمه به حجت الاسلام رحيميان به جاي حمله به امينِ امام پاسخگوي همگامي با دشمنان حضرت روح الله باشيد!
    


 روزنامه كيهان، شماره 21927 به تاريخ 23/3/97، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 86 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه دانش غذا و كشاورزي
متن مطالب شماره 167، اسفند 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است