|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/3/23: اخبار ادبي و هنري
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22152
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21927 23/3/97 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


اخبار ادبي و هنرينويسنده قانون گريز مسئول ارزشيابي هنرمندان شد!
    فردي که سابقه دهن کجي به قوانين کشور و انتشار کتابي مبتذل در تخريب ارزش ها را در کارنامه دارد، نماينده تام الاختيار وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس شوراي عالي ارزشيابي هنرمندان و نويسندگان کشور شد!
    روز گذشته سيد عباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، طي حکمي محمدرضا اسدزاده را به عنوان نماينده تام الاختيار خود و رئيس شوراي عالي ارزشيابي هنرمندان و نويسندگان کشور منصوب کرد.
    اسدزاده درحالي به اين مسئوليت ها منصوب شده که وي شهريور سال 1391 در شهر باکو پايتخت جمهوري آذربايجان، کتابي را به چاپ رساند. اين کتاب که هم ساختاري بسيار ضعيف و نازل داشت و هم به وهن فضاي کشورمان مي پرداخت از وزارت ارشاد مجوز نگرفته بود و پس از چاپ در باکو به طور غيرقانوني در کشور توزيع شد.
    جاي سوال است که چگونه فردي که خود قوانين و ارزش هاي کشور را ناديده گرفته و کتابي سخيف را منتشر کرده، به عنوان رئيس شوراي عالي ارزشيابي هنرمندان و نويسندگان منصوب شده است؟
    
    
    يک دروغ ديگر از تلويزيون ملکه فعال فرهنگي بي بي سي داعشي از آب درآمد!
    در حالي که بي بي سي خود را عزادار مرگ يک فعال فرهنگي عرب ايراني در زندان اهواز نشان مي داد، مشخص شد که آن فعال فرهنگي، يک داعشي بوده که هزاران کيلومتر دور تر از اهواز در سوريه و با گلوله تحريرالشام، کشته شده است!
    آن طور که باشگاه خبرنگاران جوان گزارش داده، مدتي پيش بي بي سي فارسي با نشان دادن تصوير يک جوان با نام حاتم مرمضي مدعي شد اين جوان عرب ايراني در زندان اهواز به شکل مشکوکي کشته شده است. به دنبال اين خبر پسرعمو، يک روزنامه نگار گمنام و يک وکيل دون پايه، روي خط تماس تلويزيون ملکه آمدند و نظام ديني را به کشتن زندانيان متهم کردند! اما ظاهرا سناريونويسان بي بي سي به حدي عجله کردند و ناشيگري به خرج دادن که متوجه نشدند کانال تلگرامي داعش، بند را آب داده و خبر کشته شدن عضو خود – يعني همان کسي که تلويزيون ملکه او را فعال فرهنگي – مي ناميد؛ در درگيري با تحريرالشام با آب و تاب منتشر کرده است!
    بي بي سي که در عزاي تروريست داعشي هنوز عزادار نشان مي دهد و از زبان پادوها و صداسازهاي خود، مرمضي را فعال فرهنگي جا مي زند، بد نيست قبل از دروغ سازي و دروغ پردازي هاي خود با تروريست هاي تکفيري هماهنگي لازم را انجام دهد تا شايد از گاف هاي تلويزيون ملکه کاسته شود.
    پادوها و سناريونويسان بي بي سي سال 88 در بزرگنمايي تجمعات ضد انقلاب به حدي گاف دادند و از افراد زنده، کشته ساختند و مخاطبان را نسبت به خود بي اعتماد نمودند که مديريت بي بي سي اعلام کرد شايد در آينده سريال پخش کند. کاري که براي يک شبکه خبري حکم تاييد ريزش مخاطب را دارد.
    دروغ سازي هاي بي بي سي به خوبي نشان مي دهد که اولا؛ دست هاي عمال رسانه اي استکبار در خبرسازي عليه مردم و نظام ايران خالي است و دوم اينکه براي مخاطبان خود ذره اي شعور و احترام قائل نيست به طوري که گمان مي کند هر دروغي را مي توان به زبان آورد و همه هم آن را باور مي کنند!
    
    
    استقبال از «فيلشاه» در مهم ترين جشنواره انيميشن دنيا
    حضور انيميشن ايراني «فيلشاه» در جشنواره انسي فرانسه با استقبال مردم اين کشور مواجه شد.
    حامد جعفري، رئيس هيئت مديره گروه هنرپويا از نمايش «فيلشاه» در جشنواره «انسي» فرانسه خبر داد و گفت: اين انيميشن روز سه شنبه 12 ژوئن در سينما pathe pathe براي شرکت کنندگان در پنجاه و هشتمين دوره جشنواره بين المللي انيميشن انسي به نمايش درمي آيد.
    وي درباره ميزان استقبال از «فيلشاه» در جشنواره انسي بيان کرد: بليت‎هاي نمايش «فيلشاه» مورد استقبال خوب شرکت هاي پخش و ساير حاضرين در بازار اين جشنواره قرار گرفت و اميدواريم مانند فيلم «شاهزاده روم» اثر قبلي گروه هنرپويا، بتوانيم بازخوردهاي خوبي از نمايش هاي خارجي «فيلشاه» داشته باشيم.
    تهيه کننده انيميشن سينمايي «فيلشاه» درخصوص حضور اين اثر در جشنواره ها و اکران هاي بين المللي گفت: تاکنون اقدامات مثبتي در اين زمينه انجام شده است. «فيلشاه» پيش از اينکه در ايران به نمايش درآيد در لبنان روي پرده سينماها رفت که با استقبال خوبي مواجه شد و توانست بيش از 500 هزار دلار فروش داشته باشد. در گام بعدي هم «فيلشاه» در کشورهاي اردن و عراق به نمايش درآمد و برنامه ريزي ها و مذاکرات براي ادامه اکران هاي بين المللي اين فيلم همچنان ادامه دارد.
    جعفري اضافه کرد: هفته گذشته نيز «هنرپويا» با اثر «فيلشاه» در بازار 2018 World Content Market-Moscow روسيه حاضر بود و بازخوردهاي خوبي از جانب پخش کنندگان روسي داشتيم و تلاش مي کنيم با جمع بندي نتايج اين سفر، بزودي گزارش حضور در اين بازار را نيز منتشر مي کنيم.
    وي درخصوص برنامه هاي گروه «هنرپويا» براي حضور در جشنواره انسي فرانسه گفت: اين جشنواره يکي از مهم ترين رويدادهاي انيميشني دنيا است که هرسال در ماه ژوئن برگزار مي شود و شرکت هاي مهم دنيا در کنار انيميشن سازهاي زيادي از سراسر دنيا در آن شرکت مي کنند. در حاشيه اين جشنواره، بازار بزرگ Mifa براي عرضه توليدات انيميشني دنيا برپا مي شود و «هنرپويا» با مشارکت و همکاري استوديو «گنبدکبود» در اين بازار مهم نيز حضور دارد.
    جعفري در پايان گفت: همچنين برنامه ريزي ها درخصوص انجام مذاکرات با توليدکنندگان و پخش کنندگان خارجي در مورد «فيلشاه» و اثر تازه گروه «هنرپويا» صورت گرفته که انشاءالله در طول برگزاري جشنواره و پس از آن تلاش مي کنيم جزئيات اين موارد را با کمک رسانه ها به شکل مناسب بازتاب دهيم.
    
    
    نمايش فيلم هاي انقلابي سينماي ايران در ونزوئلا
    برنامه هفته سينماي ايران در دو مرکز سينمايي کاراکاس و مراکز سينمايي دولتي ونزوئلا در ۱۰ استان اين کشور آغاز شد.
    در آيين افتتاحيه اين رويداد فرهنگي هنري که در سالن نمايش موزه هنرهاي زيباي کاراکاس برگزار شد، ماريا سوآرز، معاون هنري وزير فرهنگ ونزوئلا و ويليام سانتانا، رئيس بنياد سينمايي ونزوئلا و حسين ميرزايي، رايزن فرهنگي ايران در ونزوئلا، به ايراد سخن پرداختند.
    ماريا سوآرز، معاون وزير فرهنگ و ويليام سانتانا، رئيس بنياد سينماتک ونزوئلا نيز در سخناني ضمن تمجيد از سينماي ايران و موفقيت هاي آن در جشنواره هاي مهم جهاني، خواهان همکاري بيشتر دو کشور در زمينه توليدات سينمايي و تبادل تجربيات دو کشور شدند.
    بنابر اعلام اين خبر، در اين رويداد سينمايي فيلم هاي ايراني علاوه بر کاراکاس (پايتخت) از مراکز تحت پوشش بنياد سينمايي ونزوئلا در ۱۰ استان اين کشور پخش مي شود. علاوه بر آن در اين ايام سالن هاي نمايش عمومي غيررسمي در محلات مختلف (معروف به باشگاه سينما) نيز همزمان به نمايش فيلم هاي ايراني مي پردازند.
    در اين رويداد سينمايي فيلم هاي «باديگارد»، «طعم شيرين خيال»، «کفش هايم کو؟»، «راه آبي ابريشم»، «مريم مقدس»، «خط ويژه» و چندين مستند توريستي کوتاه همانند: «ايران زيباي سربلند»، «ايران فوق العاده است» و فيلم هاي کوتاه «مورچه و حضرت سليمان»، «علمک»، «بازارچه خيريه» و… به نمايش درمي آيد.
    اخبار ادبي و هنري
    


 روزنامه كيهان، شماره 21927 به تاريخ 23/3/97، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 26 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو ماهنامه تشريفات
متن مطالب شماره 10، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است