|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق97/3/23: موضوع محكوميت دانشجويان را پيگيري مي كنيم
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3335
يك شنبه 16 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 3169 23/3/97 > صفحه 3 (سياست) > متن
 
      


موضوع محكوميت دانشجويان را پيگيري مي كنيم
سخنگوي دولت با اشاره به صدور حكم براي متهمان اعتراضات دي ماه    شرق: سخنگوي دولت، روز گذشته در نشست خبري هفتگي خود، در پاسخ به پرسشي درباره احکام صادرشده براي دانشجوياني که در اعتراضات دي ماه بازداشت شدند، گفت: «بايد براي جلوگيري از موج دشمنان دست به دست هم دهيم. در اينجا استقلال قوا مطرح است اما در جلسات مشترک اين موضوع را پيگيري مي کنيم، اين عزيزان فرزندان ما هستند. شايد در برخي از مواقع تحملشان کم شود و حرفي بزنند ولي ما نبايد کاري کنيم که روح ناآرامشان دچار تلاطم بيشتري شود بلکه بايد با عطوفت با اين عزيزان برخورد کنيم».
    محمدباقر نوبخت همچنين با اشاره به اظهارات توهين آميز برخي خطاب به رئيس سازمان انرژي اتمي در راهپيمايي روز قدس، افزود: «درخصوص اين رخداد واقعا موهن و اقدام غيرقابل توجيه چند نفر نسبت به شخصيت هاي خدوم و دانشمندان هسته اي نظام بايد گفت که اين اقدام بدون ترديد از سوي جريان قليلي صورت گرفت و آنان با اين اهانت و حرکت، روز قدس را مخدوش کردند و وقتي يک جمعيت اين چنين بزرگ با دهان روزه از اين ماجرا اعلام برائت کردند شما ديديد که رسانه هاي بيگانه يک کادر کوچک را به جاي حرکت پاکي که ملت بزرگ ما انجام داد، نشان دادند. اين افراد خائن هستند، چراکه ديديد حرکت بزرگ ملت ما چگونه تحت الشعاع اين حرکت آنان قرار گرفت».
    او ادامه داد: «چنين افرادي در طول تاريخ هم بوده اند و ائمه اطهار را نيز مورد اهانت قرار دادند. ما حتي اگر از نظر سياسي هم اختلافي داشته باشيم، مي گوييم که باشد، ۳۶۴ روز سال براي شما، اما اجازه دهيد يک روز سال صداي واحدي از کشور شنيده شود. به هرحال اميدوارم از سوي مقامات رسمي براي اين افراد اقدامي انجام شود و اميدوارم قوه قضائيه اقدامي انجام دهد».
    
    لوايح چهارگانه براي دولت مهم است
     نوبخت درباره به تعويق افتادن لايحه پيوستن ايران به لايحه FATF و لوايح چهارگانه، گفت: «اين لوايح براي دولت بسيار مهم است، آيا ما پول شويي را تاييد مي کنيم؟ خير. آيا ما مي خواهيم منابع تروريسم را تامين کنيم تا فشنگ بخرند و بر سر مردم خالي کنند؟ خير. ما با تروريسم مبارزه مي کنيم. اما به طرفين گفته ايم تروريسم آن چيزي است که خودمان تعريف مي کنيم. از نظر ما خود رژيم صهيونيستي تروريست است، ما با تعريف از قانون خودمان تروريسم را تعريف مي کنيم. در هر حال بايد ببينيم نگاه اکثريت مجلس چيست. ما فکر مي کرديم نمايندگان بتوانند اين لايحه را تاييد کنند اما اميدواريم آنان بتوانند با نگاه سنجيده تصميم گيري کنند». او درخصوص شفاف سازي و مقابله با پول هاي نامشروع گفت: «بايد اين کار را انجام دهيم و قبول هم داريم. اگر گفتيم در حساب مردم سرک نمي کشيم، براي پول هاي کثيف اين را نگفته ايم؛ بايد بر اين بخش نظارت داشته باشيم». سخنگوي دولت همچنين در پاسخ به پرسشي درباره توييت محمود صادقي، نماينده مردم تهران درباره علت مسکوت ماندن لوايح چهارگانه، افزود: «بنده نمي توانم درخصوص اظهارات آقاي صادقي سخني بگويم؛ چراکه به مدارک و اسناد لازم دسترسي ندارم اما موضع دولت مشخص است که دوست دارد اين لوايح تصويب شود».
    
    نمي گذاريم عده اي اقتصاد را خراب کنند
     او در مورد افزايش قيمت مسکن، خودرو و سکه هم گفت: «تبديل نقدينگي و سرمايه مردم به اين بازارها باعث به وجودآمدن اين حباب ها شده و وظيفه دستگاه هاي نظارتي است که با مسببان اين افزايش قيمت ها برخورد جدي داشته باشند. رئيس جمهور از سازمان تعزيرات خواسته که ملت بي دفاع را در برابر اين افراد قرار ندهند؛ چراكه ما معتقد به اين هستيم که اقتصاد بايد در دستان مردم باشد اما اين گونه نيست که کنار بنشينيم تا عده اي دست به تخريب اقتصاد بزنند، بنابراين دولت نظارت و کنترل را انجام مي دهد و از ملت در برابر کساني که مي خواهند ظلم کنند، دفاع مي کند».
    سخنگوي دولت درباره استعفاي وزير بهداشت، افزود: «سال ها اين سخنان درباره وزراي دولت گفته مي شود اما اين موضوع تکذيب شد و ظاهرا گفتند که 150 درصد اين موضوع را تکذيب مي کنيم».
    
     فعلا قرارمان اين است که در برجام بمانيم
     خبرنگاري پرسيد در حالي که وزارت خارجه در حال رايزني با اروپايي هاست، شاهد بوديم شرکت هاي روسي که با ايران قرارداد بسته بودند، با تهديد آمريکا به همکاري خود با ايران پايان دادند. از طرف ديگر چيني ها نيز سکوت کرده اند. آيا برنامه اي براي گرفتن ضمانت از سوي روسيه و چين وجود دارد؟ که نوبخت در پاسخ گفت: «از شش کشور مقابل ايران فقط آمريکا از آن خارج شده اما بقيه اعتقاد به ماندن در برجام دارند».
    او با بيان اينکه قرار شد مدت کوتاهي مذاکرات انجام شود، افزود: «روساي جمهور چين و روسيه بارها اعلام کرده اند همچنان برجام حفظ شود و اتحاديه اروپا هم در کنار اين سه کشور قرار دارد».
    سخنگوي دولت با بيان اينکه فعلا قرارمان اين است که با وجود اين، برجام بماند و منافع را تامين کند و بدانيم چه شرکت هايي مي مانند و چه شرکت هايي مي روند، عنوان کرد: «مهم منافعي است که تعريف شده حال اينکه توتال برود و شرکت ديگري بيايد، مهم حفظ منافع است. اين فرصت را به طرف مقابل داده ايم تا با روش عقلاني و قواعد بين المللي تصميم گيري کنيم. آموزش هاي ما بر اساس آموزه هاي ديني است. عقد اخوتي با کسي ببنديم، در آن مي مانيم. تا زماني که طرف مان خلف وعده کند فرصت داده شده بايد ببينم چه مي شود».
    او درباره راه اندازي وب سايتي از سوي اسرائيل به زبان فارسي درباره بحران آب نيز گفت: «رژيمي که دانشمندان هسته اي ما را مي کشد، مي خواهد مشکل آب را حل کند؟ واقعا چه مغز کوچکي در کله بزرگ آنها قرار دارد. جز پوزخند چه مي توان کرد؟».
    
    عيدي دولت براي شاغلان و بازنشستگان
     نوبخت همچنين با بيان اينکه دولت خود را براي عيد فطر آماده کرده است و بهترين تبريک دولت به ملت، پرداخت بخشي از معوقات است، افزود: «قبل از عيد فطر همه حقوق شاغلان و بازنشستگان را در رابطه با يارانه ها پرداخت مي کنيم. با وجود اينکه رقم سنگيني است، اما تاکيد رئيس جمهور بر پرداخت آن است که در روزهاي آينده قبل از عيد فطر همه حقوق ها را با درصد افزايش پرداخت خواهيم کرد. مقدمات ميان سازمان برنامه و بودجه و خزانه انجام شده است تا دستور رئيس جمهور اجرائي شود و حقوق بازنشستگان عزيز، يارانه ها و حقوق کارکنان دولت که رقم سنگيني است، همه اين حقوق به اضافه درصدي که افزايش يافته اند، تا قبل از عيد فطر پرداخت شوند».
    سخنگوي دولت با تاکيد بر اينکه درصد افزايش يافته در حقوق ها نياز به استفساريه مجلس داشت، گفت: «اين موضوع دو ماه به تعويق افتاد که اميدوارم اين احکام صادر شود و ما بتوانيم تا روز پنجشنبه حقوق ها را واريز کنيم».
    او با بيان اينکه درخصوص حقوق بازنشستگان شاهد افزايش 10درصدي آن هستيم، عنوان کرد: «بازنشستگان علاوه بر حقوق، اين اضافاتي را که اعلام کرديم نيز دريافت خواهند کرد و ما براي همسان سازي، خودمان را موظف مي دانيم که وضعيت قبل را جبران کنيم و در همين زمينه به مجلس لايحه اي داديم که علاوه بر سنوات، همسان سازي هم انجام شود که شوراي نگهبان نپذيرفت، اما دولت تاکيد دارد که اين اتفاق بيفتد».
    نوبخت همچنين با اشاره به اينکه تاکنون سه هزار و 400 ميليارد تومان براي 41 هزار نفر از فرهنگيان به عنوان پاداش بازنشستگي در نظر گرفته شده است، گفت: «براي ساير بازنشستگان نيز پنج هزار و 400 ميليارد تومان پرداخت خواهد شد و ما با لب هايي خندان پول هاي بازنشستگان را مي دهيم تا نگويند که دولت براي پول دادن به مردم عزا گرفته است».
    موضوع محکوميت دانشجويان را پيگيري مي کنيم / سخنگوي دولت با اشاره به صدور حکم براي متهمان اعتراضات دي ماه
    


 روزنامه شرق، شماره 3169 به تاريخ 23/3/97، صفحه 3 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 27 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه تبليغات بازرگاني
متن مطالب شماره 98، آذر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است