|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/3/24: اين تيم شيرانه...
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6979
يك شنبه 30 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6802 24/3/97 > صفحه 22 (ورزشي) > متن
 
      


اين تيم شيرانه...
يوزهاي ايراني به دنبال قدرت نمايي برابر مراكش

نويسنده: حامد جيرودي


    
    
    تيم ملي فوتبال ايران فردا در يکي از حساس ترين روزهاي دوران فوتبال خود قرار دارد. روزي که در آن تيم ملي بايد در اولين بازي خود در گروه B رقابت هاي جام جهاني 2018 روسيه از ساعت 19:30 روز جمعه در ورزشگاه سن پترزبورگ به مصاف مراکش برود. ديداري که کارلوس کي روش، سرمربي پرتغالي تيم ملي از مدت ها پيش از آن به عنوان فينال جام جهاني نام برده تا به اهميت بسيار بالاي آن اشاره داشته باشد. ديداري که پيروزي در آن مي تواند شانس صعود از گروه مرگ را افرايش دهد و باخت در آن هم مي تواند به منزله خداحافظي غيررسمي از جام باشد.
    تيم ملي ايران در حالي پنجمين حضور خود در اين رقابت ها را تجربه مي کند که سرمربي پرتغالي تيم ملي در اين مدت بارها از عدم تدارکات نامناسب تيمش چه در ايران و چه پس از سفر به روسيه گلايه کرد. با اين حال، تيم ملي پيش از اعزام به جام جهاني، اردويي دو هفته اي را در کمپ بشيکتاش ترکيه برگزار کرد که بسيار مجهز بود و همه بازيکنان تيم ملي هم از آن رضايت داشتند. تيم ملي در اين مدت يک بازي تدارکاتي خوب برابر ترکيه برگزار کرد که 2 بر يک در آن شکست خورد اما بازي هاي تدارکاتي ديگر برابر يونان و حتي کوزوو را نيز نتوانست برگزار کند که اين موضوع نارضايتي کادر فني تيم ملي را در پي داشت. با اين حال، ملي پوشان آخرين بازي تدارکاتي خود را در روسيه برابر ليتواني برگزار کردند که در آن به پيروزي يک بر صفر رسيدند. تيم ملي حالا و در اين شرايط برابر مراکش قرار خواهد گرفت و کي روش و همه اهالي فوتبال ايران اميدوارند که تيم ملي بتواند در اين ديدار به پيروزي برسد تا دومين برد تاريخ حضور ايران در جام هاي جهاني پس از پيروزي بر امريکا به دست بيايد.
    اما حريف فرداي تيم ملي تيمي است که به هيچ عنوان نبايد آن را دست کم گرفت. مراکش اگرچه پس از 20 سال پا به جام جهاني گذاشته اما تيمي يکدست و کامل است که بسيار اميدوار است در اين رقابت ها دست به شگفتي سازي بزند. هدايت اين تيم را هروه رنار فرانسوي و 49 ساله برعهده دارد که پيش از اين سابقه هدايت تيم هاي ملي ساحل عاج، زامبيا و آنگولا و ليل فرانسه را در کارنامه خود دارد. اکثريت مراکش را هم بازيکناني تشکيل مي دهند که در ليگ هاي معتبر اروپايي حضور دارند که از ميان آنها مي توان به مهدي بن عطيه کاپيتان اين تيم اشاره کرد که در يوونتوس بازي مي کند. اشرف حکيمي که در رئال مادريد عضويت دارد، نبيل ضرار که در فنرباغچه حضور دارد، يوسف النصيري مهاجم مالاگاست، ايوب الکعبي که در برکانه مراکش بازي مي کند و حضورش در بازي با ايران در هاله اي از ابهام قرار داشت اما گويا به اين بازي مي رسد و رنار روي او حساب ويژه اي باز کرده است.
    اما کي روش هم تيمي دارد که در آن به همه بازيکنان خود اميد دارد. از عليرضا جهانبخش که آقاي گل ليگ هلند است تا سردار آزمون که آشنا به بازي در روسيه است. کي روش در اين مسابقه، سعيد عزت اللهي، هافبک دفاعي اصلي و جوان خود را ندارد که اين موضوع از مدت ها پيش به دغدغه او تبديل شده و احتمالاً از احسان حاج صفي و اميد ابراهيمي در اين مسابقه به عنوان هافبک هاي دفاعي استفاده خواهد شد. همچنين بازي مهدي طارمي که در چند روز اخير مصدوم بود و تمرين نمي کرد و همچنين اشکان دژاگه در هاله اي از ابهام قرار دارد. با اين حال، کي روش اميدوار است بازيکنان ديگرش مانند مسعود شجاعي و کريم انصاري فرد بتوانند در اين مسابقه بدرخشند.
    يوزهاي ايران در اين مسابقه بايد برابر «شيرهاي اطلس» قرار بگيرند اما ملي پوشان ايران در برهه هاي حساس نشان داده اند که مي توانند بدرخشند و نام ايران را مطرح کنند و بگويند که «شيرهاي واقعي» چه کساني هستند.
    
    
    برش
    
    کي روش: طرح کاملي براي بازي با مراکش دارم
    کارلوس کي روش در آستانه نخستين بازي تيمش که برابر مراکش برگزار مي شود، چنين صحبت کرد: «زمان زيادي تا آغاز اين بازي باقي نمانده و اگر مي خواهيم درباره نزديک شدن به آن صحبت کنيم، بايد بگويم بازيکنان تيم ملي ديگر به انگيزه مضاعفي نياز ندارند.» وي درباره پيش بيني اش از نتيجه بازي با مراکش چنين گفت: «اين ديگر لفاظي است که اگر سرمربي تيم ملي کشوري مثلاً بگويد روي تساوي حساب مي کنيم. من تفکر و طرح کاملي براي ترکيب تيم ملي و تاکتيک دارم اما آنها همانند راز باقي مي مانند. کي روش سپس به تاثير هواي مطلوب روسيه روي عملکرد مطلوب فيزيکي بازيکنان اشاره کرد: «مي خواهم توجه شما را به هواي کنوني روسيه جلب کنم. در اين زماني که ما اينجا آمديم، با هواي آفتابي و باراني مواجه شديم. شاگردانم از نظر بدني قدرتمندتر شدند. اميدوارم به لطف عملکردمان در جام جهاني 2018، مدت زمان بيشتري در روسيه بمانيم.» وي درباره قطع همکاري کمپاني نايک با تيم ملي ايران هم صحبت کرد: «مي خواهم بگويم که تحريم تيم ملي ايران توسط نايک جنايت عليه فوتبال است. بازيکنان و کادر فني از اين شرايط بسيار نااميد هستند. اين مساله پنهاني نيست که تجهيزات از قيمت بالايي برخوردار هستند و موضوع جذب شرکت جديدي با مشکلات کاملي بويژه در بخش مالي مواجه است. فدراسيون فوتبال ايران در اين رابطه با فيفا مکاتبه کرده و روي کمک آنها پيش از شروع نخستين بازي جام جهاني 2018 روسيه حساب مي کنيم. باز هم تاکيد مي کنم تعويض تجهيزات دردسرساز است و بعضي از بازيکنان تيم براي تهيه کفش مجبور شدند به فروشگاه بروند. برخي ها از دوستان خود خواستند تا در اين شرايط به آنها سريع کمکي کنند. فقط يک چيز را با اطمينان به شما مي گويم که مشکلي براي بازي نخواهيم داشت.»

    
    
    

    
    برش
    
    بازي، در هواي گرم سن پترزبورگ
    
    رقابت هاي جام جهاني 2018 درحالي از امشب در روسيه آغاز مي شود که با توجه به وسعت اين کشور و تنوع آب و هوايي شهرهاي مختلف آن، براي تيم ها بسيار مهم است که از قبل وضعيت آب و هوايي محل برگزاري بازي هاي خود را بدانند. در همين راستا کارشناسان هواشناسي روسيه اعلام کردند فردا 15 ژوئن که تيم ملي ايران مقابل مراکش به ميدان مي رود، دماي شهر سن پترزبورگ حدوداً 25 درجه سانتيگراد خواهد بود. ضمن اينکه بارش باران براي اين شهر در روز جمعه گزارش نشده است. همچنين در شهر سوچي که اسپانيا و پرتغال ديگر بازي گروه B جام جهاني را برگزار مي کنند، دماي هوا تا 30 درجه بالا مي رود و احتمالاً دو تيم در هوايي نسبتاً باراني به مصاف هم خواهند رفت.
    
    برنامه تيم ملي تا بازي با مراکش
    برنامه تمريني تيم ملي فوتبال ايران تا بازي با مراکش و همچنين زمان نشست خبري کارلوس کي روش اعلام شد. تيم ملي ساعت 12 روز گذشته به وقت تهران تمرينات خود را در کمپ لکوموتيو پيگيري کرد که اين تمرين پشت درهاي بسته برگزار شد. پس از آن و از ساعت 17:30، تيم ملي به سمت سن پترزبورگ حرکت کرد. ملي پوشان امروز هم در ورزشگاه سن پترزبورگ تمرين خود را از ساعت 15:30 برگزار مي کنند که 15 دقيقه ابتدايي اين تمرين به روي رسانه ها باز خواهد بود. کارلوس کي روش هم ساعت 16:30 به وقت تهران نشست خبري خود را قبل از ديدار با مراکش خواهد داشت. جمعه 15 ژوئن هم ايران به مصاف مراکش مي رود. اين ديدار ساعت 18 به وقت محلي و 19:30 به وقت ايران خواهد بود.
    
    درخواست سرمربي ايران از فيفا
    کارلوس کي روش، سرمربي تيم ملي در مصاحبه با اسکاي اسپورت، بيانيه و رفتار کمپاني نايک عليه تيم ملي را مضحک و مسخره عنوان کرد. اسکاي اسپورت در اين باره نوشت که کي روش از کمپاني نايک به دليل خودداري اين شرکت امريکايي از تامين کفش و تحريم ايران خشمگين است و او از اين کمپاني خواسته که به خاطر رفتار متکبرانه اش از ايران عذرخواهي کند. کي روش به اسکاي اسپورت گفت: «اين يک موضوع الهام بخش براي ما بوده است، به نظر من بيانيه نايک عليه ايران يک بيانيه غيرضروري بود، همه درباره تحريم هاي امريکا آگاه هستند. انتشار اين بيانيه عليه بازيکنان جوان ايران کاملاً بيهوده، غيرضروري و مضحک بود. 99 درصد بازيکنان ما کفش هاي خود را خريداري کرده اند و اين بيانيه در جهت مخالفت با آنهاست و بايد از بازيکنان ما متشکر باشند. اين کمپاني امريکايي بايد از 23 بازيکن تيم ملي ايران عذرخواهي کند. رفتار آنها غيرضروري و مسخره بود. ما اين رفتار شرکت نايک و نگراني خودمان را به فيفا منعکس و اعلام کرده ايم کمترين کاري که نايک بايد انجام دهد، عذرخواهي از ايران است. ما از فيفا انتظار داريم در اين باره ورود کند و اگر اين اتفاق رخ ندهد، ما اين نامه به فيفا را منتشر خواهيم کرد.»
    
    کي روش و تابارس با تجربه ترين ها
    سرمربي تيم ملي ايران به همراه سرمربي تيم ملي اروگوئه با تجربه ترين سرمربيان حاضر در جام جهاني هستند. چرا که واشنگتن تابارس و کارلوس کي روش چهارمين تجربه خود را در جام جهاني خواهند داشت. آنها جزو سرمربياني هستند که بارها حضور در بزرگ ترين جشنواره فوتبالي را تجربه کردند. کارلوس آلبرتو پريرا، سرمربي سابق تيم ملي برزيل با ۶ حضور بالاتر از همه مربيان قرار دارد.
    
    عزت اللهي؛ تنها محروم دور اول
    روزنامه آس اسپانيا نوشت: «سعيد عزت اللهي که به پوگباي ايراني معروف است، تنها بازيکن حاضر در جام جهاني است که در دور اول مرحله گروهي غايب است و نمي تواند تيمش را همراهي کند. عزت اللهي که در تيم هاي پايه اتلتيکومادريد نيز سابقه بازي دارد، متولد بندر انزلي است و بعد از حضور در روستوف مدتي هم در آمکار بازي کرد. اين بازيکن مشکلي براي همراهي ايران در 2 بازي ديگر در مرحله گروهي ندارد و مي تواند برابر اسپانيا و پرتغال به ميدان برود.»
    
    آزمون اسلحه پنهان ايران
    سايت معتبر گل از ستاره هايي که در جام جهاني توجهات را جلب خواهند کرد، گزارشي تهيه کرد که نام سردار آزمون در آن ديده مي شود. سايت معتبر گل 10 بازيکن با نام هاي ديلان برون از تونس، کريستين کوئوا از پرو، اتوبو از نيجريه، دي اراسکاتا از اروگوئه، لوئيس تژدا از پاناما، السهلاوي از عربستان، يوويچ از صربستان، الکعبي از مراکش، علي معلول از تونس را در فهرست خود قرار داد و در شرح سردار آزمون نوشت: «آزمون که اسلحه پنهان ايران در جام جهاني است، بيشتر دوران درخشش خود در فوتبال را در روسيه سپري کرده و در حالي که چند بار به باشگاه ليورپول نزديک شد، در نهايت به دلايل مختلف از حضور در آنفيلد باز ماند. البته سردار 23 ساله پس از پايان جام جهاني، مطمئناً به باشگاه بزرگي در اروپا منتقل خواهد شد.»
    
    تمجيد يورو اسپورت از ايران
    يورو اسپورت در گزارشي به دفاع مستحکم تيم ملي فوتبال ايران و بازيکنان با استعدادش اشاره کرد. در اين گزارش آمده: «تيم ملي ايران براي پنجمين بار بايد در جام جهاني حاضر باشد و اين بار اصلاً کار آساني ندارد، چرا که بايد برابر تيم هايي همچون اسپانيا قهرمان پيشين جهان، پرتغال قهرمان يورو ۲۰۱۶ و مراکش بازي کند. حضور کارلوس کي روش خيلي به موفقيت تيم ملي فوتبال ايران کمک کرده. او با تجربه بالا و مثال زدني خود ترکيبي قابل احترام و همچنين دفاع آهنيني از ايران ايجاد کرده است. در تيم ملي ايران نمي توان براحتي از نام دو بازيکن گذشت. سردار آزمون و سعيد عزت اللهي که درعين جواني عملکرد خوبي ارائه دادند و درخشش آزمون برابر تيم هايي همچون بايرن مونيخ و اتلتيکومادريد بخوبي سطح توانايي او را نشان مي دهد. همچنين عزت اللهي که در تيم هاي رده پايه اتلتيکومادريد بازي کرده است، جوان ترين گلزن تاريخ تيم ملي فوتبال ايران محسوب مي شود. تيم ملي فوتبال ايران در دوره هاي گذشته جام جهاني نتوانست جواز حضور به دور دوم را به دست بياورد، ولي اکنون با دفاع آهنين و بازيکنان با استعداد همچون سردار آزمون و عليرضا جهانبخش مي توان اميدوار بود که ايران در پنجمين حضور خود در جام جهاني به دور بعد بتواند راه يابد. آنها براي رسيدن به اين هدف بايد مراکش را در مرحله نخست شکست دهند.
    
    

    
    رنار: کي روش قدرت ايران را بيشتر مي کند
    هروه رنار، سرمربي مراکش در حالي که تيمش را براي ديدار روز جمعه با تيم ملي ايران آماده مي کند، روبه روي دوربين فيفا نشست و به سوالات آنها پاسخ داد. البته اين گفت وگو هنوز از سوي فيفا منتشر نشده اما رسانه هاي مراکشي بخش کوتاهي از صحبت هاي او را درباره ايران منتشر کرده اند.
    رنار با تمجيد از تيم ملي و سرمربي ايران گفته است: «بازي بسيار سختي برابر ايران خواهيم داشت و حريف قدرتمندي براي ما هستند و به هيچ عنوان آنها را دست کم نمي گيريم. آنها از يک مربي مشهور و باتجربه بهره مي برند که قدرت شان را بيشتر مي کند.»
    
    
    
    
    اين تيم شيرانه... / يوزهاي ايراني به دنبال قدرت نمايي برابر مراكش
    


 روزنامه ايران، شماره 6802 به تاريخ 24/3/97، صفحه 22 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 27 بار
    آثار ديگري از "حامد جيرودي"

  شايان مصلح: اميدواريم طلسم نباختن الدحيل را بشكنيم / گفت و گوي «ايران» با مدافع پرسپوليس در آستانه بازي برگشت مقابل الدحيل
حامد جيرودي، ايران 26/6/97
مشاهده متن    
  خودم را براي يك چالش كاملاً متفاوت آماده كرده ام / گفت و گوي «ايران» با شهرزاد مظفر كه سرمربي تيم ملي فوتسال بانوان كويت شد
حامد جيرودي، ايران 25/6/97
مشاهده متن    
  كي روش؛ همچنان بي رقيب در آسيا! / نگاهي ديگر به بازي ايران و ازبكستان
حامد جيرودي، ايران 22/6/97
مشاهده متن    
  قصه هاي نويد! / آيتمي كه در راديو شب گل كرده است
حامد جيرودي، ايران 22/6/97
مشاهده متن    
  سجاد گنج زاده: حس گرفتن طلا، هر روز با من بود / گفت و گوي «ايران» با قهرمان كاراته بازي هاي آسيايي
حامد جيرودي، ايران 20/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
International Journal of Enteric Pathogens
شماره 4 (پياپي 604)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است