|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/3/24: حوادث جهان
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6982
چهار شنبه 3 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6802 24/3/97 > صفحه 18 (حوادث) > متن
 
      


حوادث جهان


مترجم: آرزو كيهان

بوسه اي که 35 هزار لايک داشت
    بوسه مهربانانه يک بچه اورانگوتان به صورت مادرش سوژه عکاس حيات وحش شد.به گزارش ديلي ميل، نام اين بچه اورانگوتان 8 ماهه «ايندا» است و کنار مادرش در باغ وحش هلند زندگي مي کند.«رمکو وتاراوانس» عکاس آماتور که اين تصاوير زيبا را از بچه اورانگوتان گرفته است مي گويد هنگاميکه تصاوير مهرباني اين مادر و فرزندش را در فضاي مجازي منتشر کردم 35 هزار نفر اين تصاوير را لايک کردند.
    
    
    خرس وحشي قرباني خشم روستاييان
    خرسي که يک زوج هندي را در حمله اي وحشيانه کشته بود توسط بوميان آندراپرادش کشته شد.به گزارش ديلي ميل، خرس وحشي با حمله به روستاييان يک زوج 50 و 55 ساله را کشته و 7 نفر ديگر را زخمي کرده بود.روستاييان وقتي اجساد قربانيان را پيدا کردند اين حيوان را به دام انداخته و کشتند.گزارش هاي پليس نشان مي دهد که خرس در مدت زمان 10 روز پي درپي به روستاييان حمله مي کرده است. مسئولان جنگلباني منطقه 500 هزار روپيه به عنوان غرامت مرگ اين زوج و صدمات وارده به خانواده آنها پرداخت کردند.
    
    
    عمليات نفسگير نجات بچه از چاه
    آتش نشانان برزيلي موفق شدند دختر 2 ساله اي را که درون چاهي عميق سقوط کرده بود از مرگ حتمي نجات دهند.به گزارش ديلي ميل، عمليات نجات اين کودک که 15 دقيقه در چاه محبوس بود با سرعت زيادي انجام شد و دختربچه به آغوش خانواده اش بازگشت.اين چاه 5 متري در مسير بازيگوشي هاي اين کودک قرار داشت که دختر دو ساله ناگهان درون آن افتاد.سخنگوي آتش نشاني «سن سباستيائو» برزيل بيان کرد: دختربچه فقط دچار جراحات جزئي شده است و با توجه به باريکي عرض چاه ما مجبور شديم از لاغرترين آتش نشان خود براي نجات کودک استفاده کنيم.
    
    
    اهرام ثلاثه چيني
    چيني ها که در کپي برداري تبحر خاصي دارند اين بار به سراغ ساخت اهرام ثلاثه مصر و مجسمه ابوالهول رفتند.به گزارش شينهوا، ساخت اين نمونه جعلي از اهرام باعث خشم مصريان شده است.مقام هاي مصري ادعا کردند که چين با ساخت اين مجسمه به ميراث فرهنگي آنها توهين کرده وبه نوعي سرقت محسوب مي شود و خواستار تخريب اين مجسمه شدند.اين درحالي است که مصرشکايتي عليه کشور چين به يونسکو - سازمان ميراث جهاني - ارسال و تاکيد کرده که اين بناي جعلي هر چه سريع تر بايد تخريب شود.مجسمه غول پيکر کاملاً شبيه به نسخه اصلي آن در مصر باستان بوده و مي تواند تاثير زيادي روي صنعت گردشگري کشورمصر داشته باشد.
    
    
    عکس سلفي بلاي جان زوج استراليايي
    
    زوج استراليايي که مي خواستند روي صخره ساحلي عکس سلفي بگيرند بر اثر سقوط جان باختند . به گزارش دهلي نيوز، اين زوج با رفتن روي صخره 40 متري سواحل پرتغال در حال سلفي گرفتن بودند که ناگهان تعادل خود را از دست داده و سقوط کردند. به گفته يکي از مقام هاي پرتغالي، اين ديوار ساحلي منطقه مورد علاقه گردشگران است که روي آن زياد عکس مي گيرند. اين ديوار در بندر ساحلي «کاس کايس » در نزديکي ليسبون قرار دارد .
    
    
    راننده با ون وارد اتاق خواب شد
    راننده معتاد که به خاطر مصرف کوکائين حالت عادي نداشت با خودرو به ديوار يک خانه تاريخي کوبيد.به گزارش ميرر، صاحبان اين خانه قصد ورود به اتاق خواب خود را داشتند که با ورود ناگهاني اين خودرو وحشت زده و شوکه شدند. خانه اي که اين راننده معتاد باعث تخريبش شده متعلق به قرن شانزدهم ميلادي است و در منطقه بدفورد شاير انگلستان قرار دارد.سخنگوي پليس منطقه در اين ارتباط گفت: راننده خاطي - جيمي گيلروي- به 14 ماه زندان و پرداخت هزينه هاي خسارت 500 هزار پوندي محکوم شد.قاضي پرونده نيز تاييد کرد که اين متهم براي مدت 60 ماه از رانندگي منع شده است.
    
    
    بازداشت پدر و دختر قاچاقچي
    پدر و دختر قاچاقچي که مهاجران غيرقانوني را به بريتانيا منتقل مي کردند توسط پليس مرزي بازداشت شدند.به گزارش ديلي ميل، آنها 9 مهاجر را در خودرو خود پنهان کرده و از فرانسه به بريتانيا حمل مي کردند که به دام ماموران پليس افتادند.«بادن ويليامز» و «لاتاشاپري» هر دو به جرم قاچاق انسان به 9 سال زندان محکوم شدند.مهاجراني که اين پدر و دختر قصد داشتند آنها را وارد بريتانيا کنند مليت هاي آلباني و ترکيه اي داشته اند.
    
    
    کلکسيون کشتي هاي مينياتوري
    مرد 87 ساله انگليسي مجموعه زيباي ماکت هاي کشتي هاي جنگي خود را به نمايش گذاشت.به گزارش ديلي ميل، «فيليپ وارن» 87 ساله از سال 1945 ميلادي در حال جمع آوري کلکسيون زيباي خود است.ناوگان کشتي هاي جنگي وي 484 عدد بوده که يک ميليون اسلحه دارد. در اين مجموعه مينياتوري هليکوپتر و هواپيماهاي کوچک نيز ديده مي شود.او مي گويد هنگامي که تنها 15 ساله داشته جمع آوري کشتي هاي جنگي برايش جذابيت داشته و اکنون که 87 ساله است بزرگترين مجموعه مينياتوري جنگي را در بريتانيا داراست.
    
    
    دختر 4 ساله قرباني مادر خوش گذران
    مادر انگليسي به جرم قتل دختر 4 ساله اش در جنوب ولز دستگير و دادگاهي شد.به گزارش سان، جسد «آمليا بروک هريس» در حياط پشتي خانه شان در ولز پيدا شده است.گزارش هاي پليس نشان مي دهد که اين مادر بي رحم روز گذشته در خانه اش دستگير و راهي دادگاه شد.سخنگوي پليس اسکاتلنديارد گفت: ناپديد شدن اين بچه بعد از چند ماه سبب شد تا همسايگان با پليس تماس گرفته و خواستار رسيدگي به اين موضوع شوند.جسد دختر بچه در حالي که درون يک پتو پيچيده شده بود در حياط خانه دفن شده بود. اطلاعاتي در دست داريم که اين مادر ودختر تنها زندگي کرده و قاتل زني خوش گذران بوده و براي رهايي از شر فرزندش او را به قتل رسانده است.»
    
    
    بازداشت پدر و دختر قاچاقچي
    پدر و دختر قاچاقچي که مهاجران غيرقانوني را به بريتانيا منتقل مي کردند توسط پليس مرزي بازداشت شدند.به گزارش ديلي ميل، آنها 9 مهاجر را در خودرو خود پنهان کرده و از فرانسه به بريتانيا حمل مي کردند که به دام ماموران پليس افتادند.«بادن ويليامز» و «لاتاشاپري» هر دو به جرم قاچاق انسان به 9 سال زندان محکوم شدند.مهاجراني که اين پدر و دختر قصد داشتند آنها را وارد بريتانيا کنند مليت هاي آلباني و ترکيه اي داشته اند.
    
    
    
    حوادث جهان
    


 روزنامه ايران، شماره 6802 به تاريخ 24/3/97، صفحه 18 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Iranian Journal of Medical Physics
شماره 1 (پياپي 59)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است