|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/3/24: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6983
پنج شنبه 4 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6802 24/3/97 > صفحه 4 (اجتماعي) > متن
 
      


اخبارجمعه به احتمال زياد، عيد فطر است
    رئيس ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: به احتمال زياد جمعه عيد سعيد فطر است. او با اشاره به اينکه احتمال رويت ماه در مناطق جنوبي بيشتر است، گفت: پيش بيني ها اين است که اگر شرايط مساعد باشد و نتيجه اي به دست آيد، طبيعتاً جمعه 25 خرداد ماه جاري اول ماه شوال خواهد بود و اگر نتيجه اي بر خلاف اين به دست آيد، توسط ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب اعلام خواهد شد.
    وي ادامه داد: 120 گروه روز پنجشنبه مصادف با روز 29 ماه مبارک رمضان براي ديدن هلال ماه شوال اقدام مي کنند.معاون ارتباطات حوزوي دفتر رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: احتمال رويت در مناطق جنوبي بيشتر است.
    حجت الاسلام والمسلمين مروي درباره همخواني تقويم شمسي با قمري، افزود: در اين سال ها گاهي داشتيم که خلاف تقويم پيش آمده است، اما چند وقتي است که در تنظيم تقويم با نظرهاي رهبر معظم انقلاب پيش مي روند و با حضور کارشناسان مجرب تنظيم مي شود.رئيس ستاد استهلال ماه در پايان گفت: گاهي براي مردم سوال است که چرا رويت هلال دير اعلام مي شود، بايد بيان کرد که رويت ماه در غروب صورت مي گيرد و چون شب اول، توقف ماه در آسمان کوتاه است، دير تر اعلام مي شود، همچنين اينکه چون اعضاي گروه رويت ماه در کوهستان هستند، مسير هاي ارتباطي دشوار است و طي فرآيندي اين اعلام صورت مي گيرد.
    
    
    رئيس سازمان حفاظت محيط زيست:در حوزه آب بچه پولدار نيستيم
    رئيس سازمان حفاطت محيط زيست گفت: کميسيون جديدي در دولت به نام کميسيون مقاومت و کم آبي تشکيل شده است که سياست هايي را دنبال مي کند تا کشور با کم آبي سازگار شود.
    عيسي کلانتري در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جزئيات کميسيون مقاومت و کم آبي را بايد وزير نيرو اطلاع رساني کند.رئيس سازمان حفاظت محيط زيست در ادامه گفت: همه دنيا مي دانند که ما کشور کم آبي هستيم و بايد در مصرف آب صرفه جويي کنيم. در حوزه آب بچه پولدار نيستيم که هر کاري دلمان خواست کنيم.وي در واکنش به اظهارات اخير نخست وزير اسرائيل مبني بر حمايتش از مردم ايران در مقابل بي آبي، گفت: آن آقا هر کاري دلش مي خواهد بکند به ما چه ربطي دارد اما ما نبايد واقعيت ها را از مردمان پنهان کنيم، ما کشور کم آبي هستيم و بايد در مصرف آب صرفه جويي کنيم.رئيس سازمان حفاظت محيط زيست با بيان اينکه ما خارج از اصول بين المللي و استانداردهاي جهاني عمل مي کنيم، اظهارکرد: طبق اين اصول هيچ کشوري بيش از ۴۰ درصد آب هاي تجديدپذيرش را نبايد مصرف کند اما در حال حاضر مصرف ما به بيش از صددرصد رسيده است. اين اتفاقات پيامدهاي سختي براي محيط زيست دارد.کلانتري در پايان گفت: اگر بدانيم که کشور کم آبي هستيم مشکل مان کم مي شود چرا که سياست هاي درست تري را دنبال مي کنيم.
    
    
    بطحايي : نتيجه پرونده تعرض به دانش آموزان را پس از راي قضايي اعلام مي کنيم
    وزير آموزش و پرورش گفت: تيمي را موظف کرديم تا تخلفات هنگام ثبت نام دانش آموزان را گزارش دهد تا مجدد شاهد عدم ثبت نام دانش آموزان به بهانه عدم پرداخت کمک به مدرسه نباشيم؛ کمک به مدرسه نبايد اجباري باشد.به گزارش ايسنا، سيدمحمد بطحايي در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران درباره آزمون اخير آموزش و پرورش براي تعيين هوش و استعداد دانش آموزان به منظور ورود آنها به مدارس استعدادهاي درخشان اظهار کرد: سنجشي که الان تعيين شده، سنجش هوش و استعداد است و همان طور که پيش از اين عنوان شده است به هيچ عنوان نياز به مطالعه، برگزاري کلاس هاي آمادگي و مسائل ديگري که هدف اصلي ما از ورود به اين عرصه را دور مي کند، ندارد.وزير آموزش و پرورش خاطرنشان کرد که هنوز در مورد تعطيلات زمستاني به هيچ نتيجه اي نرسيده اند.وي در ادامه گفت: اين طرح بايد به مجلس ارائه شود اما هنوز به نتيجه اي نرسيده است.بطحايي افزود: گزارش هايي به ما رسيده بود که در برخي مدارس اجحاف و سختگيري هايي به اوليا مي شود، بنابراين تيمي را مامور کرديم تا مهر ماه اين موضوع را مراقبت و کنترل کند تا خداي نکرده حقي از والدين و دانش آموزان تضييع نشود.
    بطحايي در ارتباط با تعرض به دانش آموزان در يکي از مدارس تهران، گفت: ابتدا بايد مقام هاي قضايي کار خود را انجام دهند و ما نتيجه را اگر لازم بود خدمت شما اعلام خواهيم کرد.وي سپس با اشاره به آزمون امسال استخدامي آموزش و پرورش، گفت: با پيش بيني هايي که براي کمبود نيروي انساني کرده ايم، هيچ نگراني براي اين موضوع نداريم. با رديف هاي استخدامي که امسال گرفتيم و همچنين ورودي هايي که از دانشگاه فرهنگيان داريم و حق التدريسي هايي که از گذشته با ما همکاري مي کردند، جمعاً مشکل امسال را برطرف خواهند کرد و جاي نگراني وجود ندارد.وزير آموزش و پرورش در پايان گفت: براي سال هاي آينده که شيب بازنشستگي نسبت به حال حاضر بيشتر خواهد شد پيش بيني هايي صورت گرفته و مردم خوب ما نبايد از اين جهت نگران باشند، ان شاءالله آموزش و پرورش مثل سال هاي قبل با کمترين مشکل سال آموزشي جديد را آغاز مي کند.
    
    
    ممنوعيت ها و محدوديت هاي ترافيکي نماز عيدفطر در تهران اعلام شد
    رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ درباره محدوديت هاي تردد در روز عيد فطر گفت: تردد کليه وسايل نقليه از ساعت ۴ صبح روز عيد فطر در خيابان شهيد بهشتي از تقاطع سهروردي به سمت غرب تا خيابان قائم مقام فراهاني، خيابان شهيد علي اکبري از خيابان شهيد مطهري به سمت شمال تا خيابان بهشتي، خيابان ميرعماد از خيابان شهيد مطهري تا خيابان شهيد بهشتي و خيابان پاکستان در ضلع غربي مصلاي امام خميني(ره) ممنوع خواهد بود.سردار محمدرضا مهماندار، افزود: همچنين طول خيابان هاي هويزه و خرمشهر در حد فاصل صابونچي و خيابان شهيد قنبرزاده، مسير غرب به شرق بزرگراه رسالت در محدوده مصلاي امام خميني(ره) از تقاطع کردستان، مسير شرق به غرب بزرگراه رسالت از پل سيدخندان نيز شامل اين محدوديت ها مي شود و براي خط ويژه اتوبوسراني در خيابان هاي شهيد بهشتي و شهيد مطهري نيز محدوديت تردد وجود دارد. او درباره محدوديت توقف اين روز نيز اظهار داشت: از ساعت ۲۴ شب قبل از مراسم توقف کليه وسايط نقليه در برخي محدوده ها ممنوع و پاکسازي کامل انجام خواهد شد. اين محدوده ها شامل طول بزرگراه مدرس از ميدان هفت تير تا حقاني در هر دو مسير، طول بزرگراه رسالت از بزرگراه آفريقا تا پل سيد خندان در هر دو مسير، طول خيابان شهيد قنبرزاده در حدفاصل بزرگراه رسالت تا خيابان شهيد بهشتي در هر دو مسير و طول خيابان شهيد بهشتي از ميدان تختي تا خيابان قائم مقام فراهاني است.مهماندار اضافه کرد: درهمين راستا به افرادي که خودرويشان در اين محدوده متوقف است، توصيه مي کنم نسبت به جابه جايي خودروي خود از اين معابر اقدام کنند.
    
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6802 به تاريخ 24/3/97، صفحه 4 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه علوم پيراپزشكي و توانبخشي
متن مطالب شماره 4 (پياپي 704)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است