|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/3/24: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6979
يك شنبه 30 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6802 24/3/97 > صفحه 5 (اقتصادي) > متن
 
      


اخباروام مسکن ۱۲۰ ميليوني، ۱۶ ميليون تومان
    قيمت هر برگ از اوراق تسهيلات مسکن طي معاملات اين هفته فرابورس ايران حدود ۳۰۰۰ تومان افزايش يافته و هر برگ از اين اوراق به قيمت حدودي ۶۷ تا ۶۸ هزار تومان معامله مي شود. به گزارش ايسنا، در حال حاضر امتياز تسهيلات مسکن فروردين ۱۳۹۷ کمي بيشتر از ۶۸ هزار تومان است، ولي مابقي تسه ها عمدتاً با حدود قيمت ۶۷ هزار و ۵۰۰ تومان داد و ستد مي شود. در هفته هاي گذشته براي مدتي قيمت اين اوراق نوسان چنداني نداشت و حدود ۶۴ تا ۶۵ هزار تومان داد و ستد مي شد. اگر قيمت اوراق ۶۷ هزار توماني را مبنا قرار دهيم با توجه به اينکه زوج هاي تهراني براي دريافت وام ۱۰۰ ميليون توماني مسکن بايد ۲۰۰ برگه تسهيلات مسکن خريداري کنند، آنها بايد ۱۳ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان صرف خريد اين ۲۰۰ برگ کنند. اين مبلغ با احتساب ۲۰ ميليون تومان وام جعاله که بابتش بايد ۴۰ برگ بهادار ۲ ميليون و ۶۸۰ هزار توماني خريداري کرد، در مجموع براي دريافت وام ۱۲۰ ميليون توماني مسکن حدود ۱۶ ميليون و ۸۰ هزار تومان مي شود.
    
    
    بدون دسته چک، حساب جاري باز کنيد
    امکان افتتاح حساب جاري بدون دسته چک، براي اشخاص حقيقي و حقوقي متقاضي که فاقد شرايط اخذ دسته چک هستند، فراهم شد. به گزارش بانک مرکزي، امکان افتتاح حساب جاري بدون دسته چک (در چارچوب ماده ۲۱ قانون صدور چک) براي اشخاص حقيقي و حقوقي متقاضي که فاقد شرايط اخذ دسته چک هستند، فراهم شد. همچنين با تحقق شرايط تعيين شده در دستورالعمل، بنگاه هاي اقتصادي و واحدهاي توليدي که خارج از اراده و کنترل خود و به دليل شرايط بيروني، داراي چک برگشتي رفع سوء اثر نشده هستند براي اعطاي دسته چک مساعدت مي شود.
    
    
    عوارض ورودي توتون سيگار 200 درصد افزايش يافت
    رئيس هيات مديره انجمن توليدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخاني از افزايش عوارض ورودي خرمن توتون از 5 به 15 درصد خبر داد. «محمدرضا تاجدار» در گفت و گو با ايرنا افزود: توجيه افزايش عوارض ورودي خرمن توتون مورد استفاده در واحدهاي توليد سيگار، حمايت از کشاورزان و تامين نياز توتون واحدهاي سيگارساز از توليدات داخلي عنوان شده است. وي به سهم 70 درصدي توتون هاي خارجي در تامين نياز توتون واحدهاي توليد سيگار اشاره کرد و گفت: در زمينه تامين توتون سيگار به دليل ذائقه هاي مختلف مصرف کنندگان، شرايط به گونه اي نيست که همه نياز کشور را از محل توليد داخل تامين کنيم. رئيس هيات مديره انجمن توليدکنندگان ،واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخاني، «حفظ ذائقه در توليد سيگار» را بسيار مهم دانست و گفت: يک سيگار بايد هميشه ذائقه اي يکسان داشته باشد؛ براي اين کار، بايد توتون هاي مختلف را از مناطق مختلف دنيا جمع و با هم ترکيب و با اسانس هاي مختلف عمل آوري کرده تا بتوانيم آن ذائقه را حفظ کنيم.
    
    
    پروازهاي حج از 28 تيرماه آغاز مي شود
    قائم مقام شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، از آغاز عمليات حج از ۲۸ تيرماه خبر داد و گفت: امسال ۸۵ هزار نفر از ۲۰ فرودگاه کشور به سرزمين وحي اعزام مي شوند. به گزارش وزارت راه و شهرسازي، «حسين اسفندياري» بازه اعزام حجاج را ۲۸ روزه اعلام کرد و افزود: پروازهاي رفت، از 28 تيرماه از فرودگاه هاي اهواز، بوشهر، حضرت امام(ره) و مشهد آغاز مي شود و آخرين پروازهاي رفت 24 مرداد در فرودگاه هاي حضرت امام(ره) و تبريز انجام خواهد شد. قائم مقام مديرعامل در امور فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران يادآور شد که عمليات برگشت، از سوم شهريور آغاز مي شود و تا 22 شهريور ادامه خواهد داشت.
    
    
    هشدار دوباره WTO نسبت به تبعات جنگ هاي تجاري امريکا
    رئيس سازمان تجارت جهاني (WTO) هشدار داد اگر منازعه تجاري ميان امريکا و ساير کشورها تشديد شود، تاثير منفي بر اقتصاد جهاني خواهد داشت و شاخص ها نشان مي دهند چنين اتفاقي روي داده است. به گزارش ايسنا، روبرتو ازوِدو، رئيس سازمان تجارت جهاني در پاسخ به اينکه آيا ريسکي براي اقتصاد جهاني وجود دارد به نشريه اقتصادي هندلزبلات آلمان گفت: قطعاً اين طور خواهد بود. اگر اختلافات تجاري تشديد شود، ريسک رکود جهاني وجود دارد و ما در حال حاضر نشانه هايي از آغاز فرآيند نزولي را مشاهده مي کنيم. بر اساس گزارش رويترز، وي گفت: ادامه مذاکرات براي اجتناب از تشديد جنگ هاي تجاري حائز اهميت است.
    
    
    قيمت خوراک واحدهاي پتروشيمي در سال 97 تعيين شد
    هيات وزيران در جلسه روز چهارشنبه خود به رياست حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس جمهوري، قيمت خوراک واحدهاي پتروشيمي را در سال 1397 تعيين کرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، بر اين اساس، دولت به وزارت نفت اجازه داد تا در سال جاري براي محاسبه قيمت ميعانات گازي، گاز طبيعي خوراک و ديگر خوراک هاي تحويلي به واحدهاي پتروشيمي داخلي توسط شرکت هاي تابعه اين وزارتخانه، نرخ تسعير ارز مورد عمل براي واردات کالاهاي اساسي را به ازاي هر دلار، 38 هزار ريال منظور کند.
    
    
    گوشت ۵۰۰۰ تومان ارزان شد
    رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي اعلام کرد: در پي ممنوع شدن صادرات دام زنده سبک از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت، قيمت گوشت گوسفند طي روزهاي گذشته ۵۰۰۰ تومان کاهش يافت و اين ارزاني استمرار خواهد داشت.
     به گزارش ايسنا، بازار گوشت قرمز طي ماه هاي گذشته با نوسانات متعددي مواجه شد و قيمت آن رو به افزايش بود؛ به گونه اي که هر کيلوگرم گوشت قرمز بسته بندي شده گوسفندي به حدود ۷۰ هزار تومان هم در بازار رسيد. مديرکل دفتر تامين، توزيع، تنظيم بازار و ذخاير راهبردي وزارت جهاد کشاورزي در اين باره به ايسنا گفته از آنجا که قيمت کالاهاي مختلف نبايد در سال جاري بيشتر از نرخ تورم افزايش پيدا کند و با توجه به اينکه نرخ جديدي براي گوشت قرمز به تصويب نرسيده است، اگر بازار شاهد قيمت هاي جديدي باشد، تخلف صورت گرفته و دستگاه هاي نظارتي بايد با آن برخورد کنند.
    
    
    گرانفروشي ۱۰ هزار توماني هر کيلو ميوه!
    بازار ميوه در حالي با افزايش قيمت همراه شده که اين افزايش قيمت فقط مربوط به نوبرانه ها نيست و همه محصولات اين شرايط را دارند. به گونه اي که در فروش هر کيلوگرم هلو، زردآلو، شليل و گيلاس ۱۰ هزار تومان و انگور ۱۳ هزار تومان، انبه ۹۰۰۰ تومان و هندوانه هزار تومان گرانفروشي صورت مي گيرد. به گزارش ايسنا، قيمت انواع ميوه در بازار اين روزها به گونه اي است که گراني تنها مشمول ميوه هاي نوبرانه نمي شود. تقريباً همه ميوه ها در بازار با قيمت هاي مختلف و بالايي فروخته مي شوند که مشخص نيست در اين ميان سودجويان و متخلفان چه کساني هستند. نگاهي به جدول کشف قيمت عمده فروشي محصولات کشاورزي در ميدان مرکزي ميوه و تره بار استان تهران که از ۲۱ تا ۲۷ خردادماه امسال اعتبار دارد نشان مي دهد که قيمت هاي موجود در بازار مصرف بسيار بالاتر از قيمت عمده فروشي با احتساب سود منطقي ۳۵ درصدي است.
    
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6802 به تاريخ 24/3/97، صفحه 5 (اقتصادي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه رشد فناوري
متن مطالب شماره 56، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است