|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/3/24: شروع جام جهاني با ضعيف ترين افتتاحيه تاريخ/ ايران – مراكش؛ نخستين پيروزي به نام ما ثبت مي شود؟!
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22106
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21928 24/3/97 > صفحه 9 (ورزشي) > متن
 
      


شروع جام جهاني با ضعيف ترين افتتاحيه تاريخ/ ايران – مراكش؛ نخستين پيروزي به نام ما ثبت مي شود؟!
بزرگ ترين رويداد فوتبال جهان از امروز در روسيه آغاز مي شود


جام جهاني 2018 از امروز با ديدار تيم هاي روسيه و عربستان آغاز مي شود. هر چند بازي افتتاحيه هميشه از حساسيت بالايي برخوردار بوده ولي اوج حساسيت براي فوتبال دوستان ايراني در روز جمعه است، جايي که ايران در نخستين بازي به مصاف مراکش مي شود.
    
    سرويس ورزشي- بيست و يکمين دوره جام جهاني فوتبال از امروز پنج شنبه در روسيه آغاز مي شود و ميزبان در بازي افتتاحيه به مصاف عربستان مي رود. اين تنها بازي روز نخست مسابقات خواهد بود و تقريبا مي توان گفت تب داغ فوتبال از روز جمعه و با برگزاري سه بازي فراگير مي شود؛ روزي که تيم ملي ايران هم در آن در اولين بازي خود به مصاف مراکش مي رود.
    اين اولين بار است که روسيه ميزبان جام جهاني مي شود و در اين راه تلاش کرده تا از تمام توان خود براي هر چه بهتر برگزار شدن مسابقات استفاده کند. روسيه براي ساخت و سازها و تجهيز ورزشگاه هاي قديمي و ساماندهي و ايجاد زيرساخت هاي لازم براي برگزاري مسابقات و ميزباني از تماشاگران و توريست هايي که از ديگر کشورها به روسيه آمده اند، بيش از ۹ ميليارد دلار هزينه کرد که البته همچنان با هزينه هاي صورت گرفته با جام جهاني برزبل فاصله دارد.
    پيش بيني مي شود ۳ ميليون نفر از درون ورزشگاه و ۳ ميليارد نفر از طريق رسانه هايي همچون تلويزيون و اينترنت بازي ها را تماشا کنند. توجه افراد بي شماري از طرفداران رويدادها و مسابقات ورزشي تا فعالان دنياي تجارت، اقتصاد و توريسم از تمام نقاط کره زمين در سال ۲۰۱۸ به جام جهاني روسيه معطوف خواهد بود و سرزمين خرس هاي قطبي در سال ۲۰۱۸ ، بي شک يکي از قطب هاي گردشگري و توريسم جهان خواهد شد.
    
    ضعيف ترين افتتاحيه تاريخ
    روسيه پيش از اين تنها دوبار در سال هاي ۲۰۰۲ و ۲۰۱۴ به جام جهاني راه يافت که در هر دو دوره در همان مرحله گروهي از دور رقابت ها کنار رفت. در حال حاضر هم تيم روسيه طبق رنکينگ فيفا ضعف ترين تيم حاضر در مسابقات است و طبق مستندات ديدار اين تيم مقابل عربستان در بازي افتتاحيه، ضعف ترين افتتاحيه ۷ دوره اخير است چراکه مجموع رنکينگ دو تيم ۱۳۵ است.
     اين در حالي است که در دوره پيشين بازي افتتاحيه را برزيل و کرواسي انجام دادند که رنکينگ جمعي دو تيم ۲۱ بود. در بدترين حالت هفت دوره گذشته بازي افتتاحيه جام جهاني ۲۰۱۰ قرار داشت که مجموع رنکينگ دو تيم آفريقاي جنوبي و مکزيک به ۱۰۰ مي رسيد. بنابراين نبايد منتظر يک بازي سطح بالا در افتتاحيه رقابت هاي امسال باشيم.
    
    اوج حساسيت براي فوتبال دوستان ايراني
    اوج حساسيت جام جهاني براي هواداران ايراني مربوط به روز دوم مسابقات(جمعه) است که ايران در نخستين بازي خود از ساعت 19:30 به مصاف تيم مراکش مي رود. پيروزي در اين بازي براي تيم ملي ايران بسيار مهم است، زيرا کسب سه امتياز سبب مي شود که شاگردان کي روش با اميدواري بيشتري به مصاف اسپانيا و پرتغال بروند.
    البته مراکش حريف دست و پا بسته اي برابر ايران نيست و اين تيم نيز اميدوار است در اولين بازي خود برابر ايران به سه امتياز برسد. طبق اعلام فيفا جونيت چاکر قضاوت اولين ديدار تيم ملي ايران را در جام جهاني 2018 برعهده خواهد داشت.
    
    کي روش: براي بازي با مراکش آماده ايم
    کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در آستانه بازي با مراکش در گفت و گويي با خبرنگاران اظهار داشت: ما خيلي تمرين کرده ايم. آرزو داشتيم بيشتر بازي تدارکاتي داشته باشيم. الان زمان آن است که بازيکنانم هيجان خود را تخليه کنند. براي بازي با مراکش آمادگي کامل را داريم.
    وي درخصوص شباهت مراکش با تيم ملي ايران تصريح کرد: مراکش تيم متفاوتي است. اکثر بازيکنان آنها در اروپا به دنيا آمده اند يا بزرگ شده اند. آنها کيفيت فوتبال اروپا و آفريقا را با هم دارند. ما براي مراکش احترام قائليم. اين تيم سرمربي و بازيکنان خوبي دارد. مطمئن هستم آنها هم براي ما احترام قائل هستند.
    سرمربي تيم ملي ايران ادامه داد: آنها يکسري نقاط قوت دارند چون اکثر بازيکنان اين تيم در چند سال گذشته کنار هم بازي کرده اند. بازيکنان آنها هم در تيم هاي اروپايي شاغل هستند ولي اين صحبتها فقط حرف است. تا زماني که بازي شروع نشده نمي توان چيزي را قضاوت کرد.فقط يک مطلب است که مي توانيم آنرا تضمين کنيم و آنهم جنگندگي از اول تا آخر بازي است. تلاش مي کنيم به هدفمان برسيم.
    وي درباره صحبتهاي مراکش درباره وي و اينکه گفته بود کي روش مربي باهوشي است و دستش را براي حريف رو نمي کند، تصريح کرد: ايشان يک همکار فوق العاده براي من هستند. در فوتبال نتايج و عملکرد شما هستند که با صداي بلندتر از صحبتهاي شما حرف مي زنند. ايشان هم مربي بزرگي است و نتايجش اين را منعکس مي کنند. مطمئنم اِلمان هايي هست که سعي مي کنيم از آن حفاظت کنيم. سعي مي کنيم در حمله و دفاع کاري کنيم که به نتيجه برسيم.
    کي روش تاکيد کرد: زيبايي جام جهاني به خاطر اين است که ميليون ها هوادار چشم به کشورهايشان دارند. مهم ترين مسئله هواداران هستند. براي مراکش هم همين طور است. آنها هم مثل ايران هستند و ميليونها هوادار در داخل و خارج از کشورشان دارند.
    وي ادامه داد: مهم ترين مطلب اين است که وقتي بازي تمام مي شود، هواداران دو تيم به عملکرد تيمشان افتخار کنند. در پايان مسابقه يکي از تيم ها بيشتر جشن خواهد گرفت. اميدوارم اين تيم، ايران باشد. ايجاد غرور براي ملت ايران، وظيفه و مسئوليت ما است.
    سرمربي تيم ملي درباره مصدوميت تعدادي از بازيکنان تيمش گفت: راجع به مصدوميت ها داريم کار مي کنيم. يکي دو مطلب جزئي وجود دارد. نمي توانم اين را کتمان کنم ولي همه چيز مثبت است.
    شروع جام جهاني با ضعيف ترين افتتاحيه تاريخ/ ايران – مراکش؛ نخستين پيروزي به نام ما ثبت مي شود؟! / بزرگ ترين رويداد فوتبال جهان از امروز در روسيه آغاز مي شود
    


 روزنامه كيهان، شماره 21928 به تاريخ 24/3/97، صفحه 9 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 36 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته



 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه علوم و مهندسي سطح ايران
متن مطالب شماره 37، 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.



تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است