|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/3/24: اخبار جام جهاني فوتبال
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22106
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21928 24/3/97 > صفحه 9 (ورزشي) > متن
 
      


اخبار جام جهاني فوتبالآمريکا، کانادا و مکزيک ميزبانان مشترک جام جهاني ۲۰۲۶
    شصت وهشتمين کنگره فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) ديروز چهارشنبه با حضور نمايندگان فدراسيون ها و اتحاديه هاي عضو فيفا در شهر مسکو برگزار شد تا مواردي همچون بودجه دوره اي فيفا بين سال هاي 2019 تا 2022 مورد بررسي و تصويب قرار بگيرند. همچنين در بخشي از اين کنگره درخصوص انتخاب ميزبان جام جهاني 2026 راي گيري صورت گرفت که در نهايت کشورهاي آمريکا، کانادا و مکزيک با کسب آراي بيشتر به طور مشترک ميزباني جام بيست وسوم را از آن خود کردند.مراکش نيز ديگر کانديداي کسب ميزباني اين مسابقات بود. در اين مراسم سه کشور ميزبان 134 راي و مراکش 65 راي موافق را به دست آوردند.
    
    
    هيرو سرمربي جديد اسپانيا
    انتخاب شدن يولن لوپتگي به عنوان سرمربي رئال مادريد در نهايت منجر به اخراج او از تيم ملي فوتبال اسپانيا شد.سرمربي اسپانيايي توسط لوييس روبيالس از هدايت لاروخا برکنار شد و فرناندو هيرو به عنوان سرمربي جديد اسپانيا معرفي شد.
    
    
    رئيس فدراسيون فوتبال اسپانيا: مجبور به اخراج لوپتگي شديم
    لوييس روبيالس رئيس فدراسيون فوتبال اسپانيا با رسانه ها درباره اخراج سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا صحبت کرد. وي گفت: برخي اوقات مجبور هستيم چنين تصميم هايي را بگيريم. با بازيکنان صحبت کردم و مي توانم اطمينان دهم که آنها و کادر فني جديد تمام تلاش خود را خواهند کرد تا در بالاترين رتبه قرار بگيرند. شرايط کنوني تيم ملي خيلي پيچيده شده است. روبيالس افزود: نمي خواهم درباره رفتار رئال مادريد نظر بدهم. با اين حال تيم ملي، تيم همه اسپانيايي هاست. زماني که اعضاي تيم ملي چنين رفتاري را پيش مي گيرند تنها بايد تيم ملي راجع به آن تصميم گيري کند. لوپتگي سرمربي سطح بالايي براي من محسوب مي شود و تصميم به اخراجش کار سختي بود. با اين حال بايد رفتارها را نيز در نظر گرفت. رئيس فدراسيون فوتبال اسپانيا گفت: ما به خاطر اين مسئله راي براي ميزباني جام جهاني ۲۰۲۶ را از دست داديم. هنوز جانشين لوپتگي مشخص نشده است ولي به زودي سرمربي آينده تيم ملي را اعلام خواهيم کرد.
    
    
    تصميم عجيب تيته براي کاپيتاني در تيم ملي برزيل
    سرمربي تيم ملي فوتبال برزيل مي خواهد در هر بازي سلسائو در جام جهاني ۲۰۱۸ يک بازيکن کاپيتان شود. تيته سرمربي تيم ملي برزيل هنوز در اين رابطه چيزي اعلام نکرده است. به نظر مي رسيد در ديدار برابر سوييس بازوبند به دني آلوس برسد اما آسيب ديدگي مانع از حضور مدافع برزيلي در جام جهاني شد. از طرفي ميراندا مرد مورد اعتماد تيته است و مارسلو مي تواند در ديدار برابر کاستاريکا و صربستان بازوبند را ببندد. سرمربي برزيلي مي خواهد نيمار مانند اليسون در برخي بازي ها کاپيتان باشد. تيته مي خواهد بازيکنان زيادي بازوبند را ببندند تا احساس کنند مهم هستند و نسبت به تيم ملي مسئوليت دارند. به همين خاطر ممکن است تا پايان جام جهاني چند بازيکن کاپيتان سلسائو شوند.
    
    
    وضعيت محمد صلاح؛ همچنان نامشخص
    تيم ملي مصر در اولين ديدار خود در جام جهاني به مصاف تيم ملي اروگوئه خواهد رفت و هنوز وضعيت محمد صلاح براي حضور در اين ديدار در هاله اي از ابهام قرار دارد.تصاوير مويد آن است که تست هاي پزشکي روي شانه اين ستاره گلزن در ترکيب تيم ملي مصر در حال انجام بوده تا مشخص شود آيا صلاح در اولين ديدار قادر به بازي کردن خواهد بود يا خير.رئيس فدراسيون فوتبال مصر درخصوص آخرين وضعيت محمد صلاح گفت: شرايط او در حال بهبود است اما من هنوز نمي توانم با قطعيت اعلام کنم که محمد صلاح در اولين ديدار برابر اروگوئه بازي خواهد کرد يا خير اما اميدواريم اين اتفاق رخ دهد. محمد صلاح در روزهاي اخير در تمرينات گروهي تيم ملي نيز شرکت کرده اما هراس از تکرار آسيب ديدگي ممکن است در نهايت باعث شود هکتور کوپر در مورد او ريسک نکرده و حداقل در بازي اول وي را روي نيمکت قرار دهد و در صورت لزوم صلاح وارد ميدان شود.
    
    
    بازگشت اوزيل به تمرينات آلمان
    مسوت اوزيل، ستاره تيم ملي آلمان به تمرينات گروهي اين تيم اضافه شد. اوزيل در ديدار دوستانه تيمش مقابل اتريش براي آماده سازي جام جهاني دچار مصدوميت شده بود. هافبک آلماني در تمريناتي که امروز در کمپ تمريني آلمان برگزار شد، به همراه ديگر هم تيمي هايش حضور يافت و بدون مشکل تمرين کرد تا از نگراني ها از بابت آمادگي او براي جام جهاني کاسته شود.
    
    
    مدافع مکزيک جام جهاني را از دست داد
    ديگو ره يس، مدافع تيم ملي مکزيک به علت مصدوميت از ناحيه همسترينگ، جام جهاني را از دست داد. مدافع پورتو در ديدارهاي دوستانه مقابل اسکاتلند و دانمارک غايب بود ولي توسط خوان کارلوس اوسوريو در فهرست تيم قرار گرفت و به او فرصت داده شده بود که آمادگي بدني اش را ثابت کند. با اين حال، فدراسيون فوتبال مکزيک تاييد کرد که ره يس نتوانسته آنطور که بايد آمادگي بدني اش را ثابت کند و قادر به همراهي تيمش در روسيه نخواهد بود. به جاي او ، اريک گوتيرز، مدافع 22 ساله باشگاه پاچوا قرار خواهد گرفت. ره يس در طول سال 2017 نيز دچار مصدوميت هايي شده بود ولي انتظار مي رفت نقشي کليدي در تيم اوسوريو در جام جهاني ايفا کند. مکزيک پيش از اين، نستور آرواخو را نيز از دست داده بود و بايد ديد که آنها در ديدار اول خود در جام جهاني مقابل آلمان، بدون حضور دو مدافع اصلي خود چه عملکردي خواهند داشت.
    
    
    بولت: در اين جام جهاني هوادار آرژانتين هستم
    آرژانتين پس از صعود دشواري که به جام جهاني داشت، به سختي به عنوان يکي از مدعيان رقابت ها شناخته مي شود. با اين حال، تيمي که مسي را در اختيار دارد، همواره از مدعيان هر رقابتي خواهد بود، موضوعي که اوسين بولت نيز به آن اعتقاد دارد. او در جمع خبرنگاران گفت: «من هوادار آرژانتين خواهم بود. فکر مي کنم ما شانس خوبي داريم که خوب بازي کنيم، سپس فرصت خوبي داريم که به فينال صعود کرده و قهرمان رقابت ها شويم. من منتظر شروع جام جهاني و تماشاي تيم هاي بزرگ هستم.» با اين حال، بولت برزيل را رقيب قدرتمندي براي تيمش مي داند. او گفت: «برزيل؟ ديدم که اخيرا نيمار برگشته. او از وقتي به ميادين آمده دو گل به ثمر رسانده است. يک بار ديگر ثابت کرده که يکي از بهترين هاست و براي همين است که من به مردم گفتم که اين جام جهاني يکي از بهترين جام ها خواهد بود. خيلي رقابتي خواهد بود و گل هاي زيادي تماشا خواهيم کرد.»
    اخبار جام جهاني فوتبال
    


 روزنامه كيهان، شماره 21928 به تاريخ 24/3/97، صفحه 9 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 26 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله پژوهش هاي دانش زمين
متن مطالب شماره 36، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است