|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/3/24: اخبار برگزيده
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9415
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9238 24/3/97 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


اخبار برگزيدهدقيقا مشكل FATF براي ما چيست؟
    عبدالله گنجي مدير مسئول روزنامه جوان در كانال سروشي خود نوشت: وقتي FATF را مطالعه مي كنيد چيز خوبي است چون پولشويي امري نكوهيده است و حمايت مالي از تروريسم زشت و غير قابل دفاع است. دليل اصلي اي كه ايران براي پيوستن به آن نگران است «معنادهي به تروريسم» است. بحث بر سر مصاديق تروريسم است كه فردا گرفتاري هاي زيادي را به همراه دارد. غرب، حزب الله را كه در 6 سال گذشته بهترين جوانان خود در مبارزه با تروريسم - كه خود غرب ساخته - از دست داده، تروريست مي داند. مدافعان مشروع سرزمين فلسطين را تروريست مي دانند و احتمالا همه گروه هايي را كه در عراق با تروريسم جنگيده اند تروريست مي داند. غرب در صدد است با اين قانون ارتباط ايران با جنبش هاي اصيل اسلامي را با معنادهي تروريست به آنان قطع كند و اين لطمه بزرگي به منافع ايران و صددرصد به نفع صهيونيست ها و غرب است. تفاهم بر سر مصاديق تروريسم اگر ابتدا صورت گيرد اصل اين قانون قابل دفاع است.
    
    
    منش دولت، خيلي انقلابي نيست
    مصطفي هاشمي طبا، فعال سياسي اصلاح طلب در مصاحبه با خبرگزاري ايسنا درباره رئيس جمهور روحاني با تاكيد بر اينكه در حال حاضر كشور دچار مشكل كمبود آب است، گفت: بايد مجلس ما تمام كوشش خود را براي حل مشكل آب و تغيير شيوه كشاورزي مي كرد و دولت هم دنبالش مي رفت اما اين اتفاق نيفتاده و آقاي روحاني هم همين طور نشسته و چاه ها دارند خشك مي شوند و آب سدها پايين تر مي روند. پس مجموعه اي از سياست گذاري ها در مجلس و اراده دولت و منش آن وجود دارد كه بايد كارها را پيش ببرد. او تصريح كرد:به نظرم منش دولت، خيلي انقلابي نيست كه بتواند كار را آن طور كه لازمه مملكت است پيش ببرد.
    
    
    پارلمان اصلاحات، نهاد بالادستي اصلاح طلبان مي شود
    نايب رئيس شوراي سياست گذاري اصلاح طلبان گفت: پارلمان اصلاحات يك تشكيلاتي است كه بعد از شكل گيري شوراي سياست گذاري به عنوان نهاد بالادستي شورا كارش را شروع مي كند. به گزارش تسنيم، حجت الاسلام عبدالواحد موسوي لاري درباره فعاليت هاي اين شورا بعد از انتخابات رياست جمهوري گفت: شوراي سياست گذاري تعطيل نشده و ان شاءالله به زودي كارش را شروع مي كند. وي درباره طرحي كه اخيرا در شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات با عنوان «پارلمان اصلاحات» به تصويب رسيد، اظهار داشت: اين پارلمان در حقيقت يك تشكيلاتي است كه بعد از شكل گيري شوراي سياست گذاري به عنوان نهاد بالادستي شورا كارش را شروع مي كند. وي درباره احتمال تغيير در ساختار شوراي سياست گذاري گفت: ممكن است برخي تغييرات حاصل و به اعضاي شوراي سياست گذاري اضافه شود. تسنيم نوشت: سال گذشته طرحي از طرف مصطفي كواكبيان دبيركل حزب مردمسالاري به نام «پارلمان اصلاحات» ارائه شد تا جايگزين شوراي سياست گذاري اصلاح طلبان شود. اين طرح در شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات نيز به تصويب رسيد.
    
    
    ضرورت توبه از پيرسالاري
    عيسي كلانتري، رئيس سازمان محيط زيست و از فعالان اصلاح طلب، در بخشي از مصاحبه با روزنامه آرمان در مقام دفاع از روحاني گفته است: «آقاي روحاني با محدوديت هاي زيادي مواجه بوده است. اين در حالي است كه در كشورما وضعيت اقتصادي از جنبه هاي مختلف با مسائل سياسي ارتباط دارد. با اين وجود دولت در زمينه سياسي و بخصوص مسائل بين المللي هيچ اختياري ندارد. دولت آقاي روحاني در صورتي مي توانست ساختارهاي اقتصادي كشور را ترميم كند كه از اختيارات كافي سياسي برخوردار بود.» مشرق در باره اين اظهارات نوشت: اين سطح از فهم نادرست سياسي و كم فهمي از عقلانيت حكومتي جاي تاسف دارد. البته بليه اين «دوستان نابلد»! از آن رو دامان دولت آقاي روحاني را گرفته است كه رئيس جمهور قصدي براي توبه از پيرسالاري را ندارد. بي اختيار بودن دولت در جمهوري اسلامي بهانه چندين و چند ساله اصلاح طلبان است. بهانه اي كه همواره در پس شكست پروژه هاي سياسي خود، قصد مي كند تا انگشت اتهامات را به سمت رهبري نظام برگرداند و از اين بگويد كه اگر هم دولت در تحقق لوبياي سحرآميز خود در قضايايي مثل جامعه مدني يا برجام توفيقي نداشته، اينها به دليل بي اختياري دولت بوده است و تصميمات در جاي ديگر و توسط دولت در سايه (بخوانيد رهبري نظام) گرفته مي شود! اين در حالي است كه اولا همه مي دانند مقولاتي مثل برجام، چيزي جز خواسته و اصرار شخص رئيس جمهور روحاني و ياران او نبوده است و اساساً نظام اسلامي هم هيچ خوشبيني يا موافقتي در اين باره نداشت. ثانياً آقاي روحاني اگر اختياري نداشته پس چرا دو دوره كانديداي رياست جمهوري ايران شد؟!
    
    
    روحاني صبح مي داند سكه، ظهر چند مي شود؟!
    محمد ايماني، عضو شوراي سردبيري روزنامه كيهان در كانال سروشي خود نوشت: دلار در بازار كمياب شده و به گزارش خبرگزاري هاي دولتي، 6800 تا 7 هزار تومان در بازارهاي غير رسمي خريد و فروش مي شود. قيمت سكه از 900 هزار تومان در شهريور پارسال به 2 ميليون و پانصد هزار تومان صعود كرده و در برخي روزهاي اخير 100 تا 150 هزار تومان افزايش داشته است. در كمتر از يك سال بالغ بر 35 درصد بر قيمت مسكن و اجاره بها افزوده شده، يعني تقريبا ماهانه 3 درصد! كافي است در اين ميان طعنه و نيش و كنايه هاي آقاي روحاني در گذشته را مرور كنيم و دست حسرت از اين همه تكبر بي محتوا و آميخته به بي كفايتي بزنيم. او در سفرهاي تبليغاتي انتخابات 96 مي گفت: «صبح نمي دانستيم ساعت ۱۱ يا ۱۲ ظهر قيمت دلار چقدر مي شود (كف و سوت حضار: روحاني دوستت داريم). نمي دانستيم قيمت سكه چند مي شود.» روحاني همچنين سال 92 و پيش از انتخابات رياست جمهوري در برنامه «با دوربين» شبكه يك تلويزيون درباره افزايش قيمت ارز گفته بود: «مشكل كجاست؟ مشكل عدم مشورت، مشكل خودشيفتگي، مشكل عدم استفاده از ابزار علمي براي اداره كشور، مشكل بي ثباتي است. اين ثبات چگونه به مردم اطمينان و آرامش خواهد داد؟ مردم مديريت كارآمد، ثبات، آرامش، و آينده نگري مي خواهند.»
    
    
    مردم ديگر از شعار و ادعا خسته شده اند
    محمود صادقي، نماينده اصلاح طلب مجلس گفت: اصلاح طلبان بايد نسبت به شرايط موجود از سكوت و انفعال خارج شوند؛ فعال تر در صحنه ها حضور داشته باشند. بخصوص اصلاح طلباني كه در نهادها كم و بيش حضور دارند، در عمل برنامه داشته باشند و به مطالبات واقعي مردم در حوزه هاي اقتصادي و معيشتي و در حوزه سياسي و فرهنگي و اجتماعي رسيدگي كنند. به گزارش اعتماد، وي افزود: اصلاح طلبي در مقام عمل تنها چيزي است كه مي تواند اين توطئه ها را خنثي كند. مردم ديگر از شعار و ادعا خسته شده اند. هر كسي در هر موقعيتي بايد در مقام عمل، اقدامات اصلاح طلبانه انجام دهد؛ حتي اگر مانعي بر سر راه مان وجود داشته باشد. در مجلس خيلي از طرح ها و لوايح به خاطر موانعي كه ممكن بود بر سر راهش باشد، معطل مانده بود. لايحه اصلاح قانون انتخابات يكي از اين موارد است. نمايندگان مجلس و نمايندگان شوراي شهر مي توانند با عملكرد خود نقش مهمي در حل اين چالش ايفا كنند.
    اخبار برگزيده
    


 روزنامه رسالت، شماره 9238 به تاريخ 24/3/97، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه پيام آبادگران
متن مطالب شماره 141 (پياپي 371)، مهر 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است