|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/4/20: برانكو: تيمي عالي مي سازم، بهتر از 3 فصل قبل
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7026
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6823 20/4/97 > صفحه 22 (ورزشي) > متن
 
      


برانكو: تيمي عالي مي سازم، بهتر از 3 فصل قبل
گفت و گوي «ايران» با سرمربي كروات پرسپوليس كه همراه سرخپوشان در زاگرب است

مترجم: وحيد عيدي


    
    اردوي پرسپوليس در کرواسي، جذب بازيکنان مدنظر برانکو از سوي گرشاسبي و حضور کرواسي در جمع 4 تيم نهايي جام جهاني روسيه بهانه خوبي شد تا گفت و گويي با برانکو ايوانکوويچ، سرمربي سرخپوشان داشته باشيم. مربي که اين روز ها به گفته خودش به عنوان يک هوادار فوتبال از نتايج تيم ملي کشورش لذت برده و همراه مردم کرواسي خوشحالي مي کند و حالا در گفت وگوي با «ايران» صجبت هاي جالبي را مطرح کرده است.
    
     اردوي تيم تان در کرواسي چطور گذشت؟
    يک اردوي عالي در فاز دوم تمرينات مان در کرواسي داشتيم. شرايط آب و هوايي و امکانات همه آن چيزي بود که مي خواستيم و فکر کنم همه اعضاي تيم از اينکه در چنين مکان خوبي اردو زديم، رضايت کامل دارند. در اين اردو 3 بازي دوستانه تا اينجاي کار داشته ايم که از هر نظر براي تيم مفيد بود.
    
    شکست سنگيني را در سومين بازي دوستانه تان داشتيد!
    ما تمرينات سخت و پرفشاري را در اردو پشت سر مي گذاريم و سعي کرديم در اين فشار بازي هايي را هم ترتيب دهيم. در 2 روز 2 بازي و دو جلسه تمرين داشتيم و به خاطر همين، در بازي آخر بازيکنان با خستگي شديد مواجه شده بودند. ما در اين بازي دنبال نتيجه نبوديم، بلکه مي خواستيم بازيکنان بازي در شرايط سخت را تجربه کنند. با توجه به اينکه در فصل جاري ليگ قهرمانان و اردوهاي تيم ملي را پيش رو داريم، قاعدتاً بازي ها بسيار پرفشار برگزار مي شود و بازيکنان از حالا بايد خود را با اين شرايط وفق دهند. ما براي تفريح به کرواسي نيامده ايم و مي خواهيم بهترين دوره آماده سازي را پشت سر بگذاريم.
    
    در اين اردو به آنچه مي خواستيد، رسيديد؟
    بله صد درصد. بايد از بازيکنانم تشکر کنم که نهايت همکاري را با کادر فني داشتند. آنها با انگيزه بالا در تمرينات شرکت کردند و با وجود اينکه تمرينات در مواقعي بسيار سخت مي شد، کوتاهي نمي کردند. رفتار بازيکنان بسيار حرفه اي بود و حتماً نتيجه اين تمرينات خوب را در آينده خواهند ديد.
    
    از خريدهاي باشگاه در فصل نقل و انتقالات رضايت داريد؟
    پنجره نقل و انتقالات از سوي فيفا به روي ما بسته بود و در اين شرايط، بايد براي نيم فصل بازيکن مي گرفتيم. کار باشگاه در اين مورد بسيار سخت بود اما من به کار آنها ايمان داشتم و مطمئن بودم که خواسته هاي مرا برآورده خواهند کرد. الان هم از باشگاه به خاطر تلاش هايي که داشتند، تشکر مي کنم. مهدي ترابي، سروش رفيعي، مهدي شريفي و مهدي شيري مي توانند کمک کنند تا ما يک تيم عالي را در نيم فصل دوم داشته باشيم.
    
    آيا قصد داريد بازيکن خارجي هم به خدمت بگيريد؟
    من با همين نفراتي که در ليگ ايران هستند، يک تيم عالي خواهم ساخت و نيازي نمي بينيم بازيکن خارجي جديدي بگيريم.
    
    نگران جدايي احمدزاده، مسلمان و محرمي نيستيد؟
    اين نفرات براي آينده خود حق انتخاب داشتند و من براي آنها آرزوي موفقيت مي کنم. ما آماده هستيم تا يک حضور عالي در ليگ برتر و ليگ قهرمانان داشته باشيم. آنچه مشخص است، اين است که ما تا نيم فصل نمي توانيم از خريدهايمان استفاده کنيم اما به بقيه نفرات تيمم ايمان دارم و مطمئن باشيد اين فصل به مراتب قدرتمندتر از 3 فصل قبل، وارد مسابقات خواهيم شد.
    
    ممکن است اين فصل اردو هاي تيم ملي در برنامه هاي شما تداخل ايجاد کند، به اين موضوع فکر کرده ايد؟
    در اين مورد بايد برنامه هاي تيم ملي را ببينم و بعد اظهار نظر کنم. ما هميشه و در هر شرايطي همکاري خوبي با تيم ملي داشته آيم و اين مورد را ثابت کرده ايم.
    
    گويا استقلال براي سوپرجام آماده نيست، پرسپوليس چطور؟
    من فکر مي کنم هر دو تيم در شرايط خيلي خوبي در سوپرجام حاضر شوند. حداقل در مورد تيم خودم به اين مساله اطمينان دارم. ما روي اين بازي به عنوان يکي از بازي هاي مهم مان براي آماده سازي قبل از ليگ و بازي با الدحيل حساب ويژه باز کرده ايم.
    
    پس حتماً برنده دربي خواهيد بود؟
    خيلي خوب است که هواداران دو تيم قبل از آغاز ليگ، يک دربي هيجان انگيز را تماشا خواهند کرد و اين مساله کمک مي کند بازي هاي ليگ از همان ابتدا جذاب شود. اين فصل، يک ليگ خيلي خوب را خواهيم داشت. تيم هايي مثل تراکتورسازي، سپاهان، ذوب آهن، سايپا، فولاد، پيکان و استقلال مي توانند در کنار ما مدعي قهرماني باشند. پرسپوليس نيز براي تکرار قهرماني ديگر آماده است.
    
    فکر مي کرديد کرواسي در جام جهاني تا اين حد موفق باشد؟
    وقتي شما در کشوري باشيد که سرشار از استعداد در فوتبال است، نبايد از اين نتايج تعجب کنيد. بارها گفته ام که فوتباليست هاي زيادي در کرواسي هستند و در کنار آن مربيان موفق که در هر جاي دنيا کار کرده اند، بهترين کارنامه را از خود برجاي گذاشته اند. در حال حاضر بيشترين مسا له اي که در تيم ملي کرواسي به چشم مي خورد، وحدت و يکدلي بازيکنان است. ما يک تيم هستيم و هيچ وابستگي به ستاره خاصي نداريم. هر چند بازيکنان تيم ملي کرواسي، هر يک جداگانه مي توانند در تيم هاي باشگاهي خود ستاره باشند. همان طور که مودريچ و راکيتيچ بهترين هاي خود در دو باشگاه بزرگ رئال و بارسا هستند. ما به اين تيم افتخار مي کنيم و مي خواهيم با قهرماني در روسيه نشان دهيم که در فوتبال حرف هاي زيادي براي گفتن داريم.
    
    وقتي بازي هاي کرواسي مقابل تيم هاي ديگر به پنالتي کشيد، چه احساسي داشتيد؟
    احساسي که يک هوادار عاشق فوتبال داشت. وقتي هيجان و استرس هواداران را در کرواسي ديدم، بيشتر از قبل به خودم افتخار کردم که سال 98 به عنوان مربي روي نيمکت تيم ملي کشورم نشستم. وقتي مودريچ در بازي با دانمارک آن پنالتي را از دست داد، واقعاً استرس تمام وجودم را گرفت اما خوشبختانه سوباسيچ با مهار ضربات پنالتي، نشان داد که يک دروازه بان بزرگ است.
    
    فکر مي کنيد کرواسي قهرمان جام جهاني بشود؟
    شما قبل از جام هم همين سوال را از من پرسيديد و آن موقع گفتم در جام جهاني هر اتفاقي ممکن است رخ دهد. ما يک تيم فوق العاده با انگيزه بسيار بالا هستيم اما يک مشکل بزرگ داريم و آن هم خستگي است. در دو بازي قبل مجبور شديم 120 دقيقه بازي کنيم، در حالي که انگليس اين شرايط را ندارد و بازي با سوئد دقيقاً همان طور که آنها انتظار داشتند، پيش رفت. من به تلاش بازيکنان و اتحاد آنها ايمان دارم و اميدوارم يک نتيجه تاريخي ديگر را براي کرواسي رقم بزنند.
    
    
    برانکو: تيمي عالي مي سازم، بهتر از 3 فصل قبل / گفت و گوي «ايران» با سرمربي کروات پرسپوليس که همراه سرخپوشان در زاگرب است
    


 روزنامه ايران، شماره 6823 به تاريخ 20/4/97، صفحه 22 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 28 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه شبكه
متن مطالب شماره 215، فروردين 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است