|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/4/20: جنجال اينستاگرامي بهانه است حمايت از تروريست هاي اقتصادي نشانه است
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22127
دو شنبه 29 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21949 20/4/97 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


گزارش خبري - تحليلي كيهان 
جنجال اينستاگرامي بهانه است حمايت از تروريست هاي اقتصادي نشانه استدستگيري چند متهم که در بستر فضاي مجازي دست به اشاعه منکرات زده بودند و پخش سخنان آنان در صدا و سيما که مي توانست حسابشده تر باشد، زمينه ساز يک جنجال رسانه اي از سوي کساني شده است که تا ديروز تروريست هاي اقتصادي را برند اقتصاد ايران مي خواندند و براي آنها اشک مي ريختند!
    
    سرويس سياسي- در روزهاي گذشته دستگيري چند فعال اينستاگرامي که دست به اقدامات غيراخلاقي زده و فيلم و تصاوير خود را منتشر مي ساختند و انتشار سخنان آنان بدون در نظر گرفتن ظرايف رسانه اي زمينه ساز سوءاستفاده و جنجال آفريني برخي جريانات سياسي مدعي اصلاحات شد و کار به هياهوي خارجي نيز کشيد!
    آنان که تا ديروز هر گونه برخوردي را با تروريست هاي اقتصادي بر نمي تابيدند و اعدام اخلالگران اقتصادي را مورد هجمه قرار مي دادند دستگيري فعالان اينستاگرامي را وسيله اي ساختند تا در يک پوشش مضحک يعني اصل بودن مشکلات اقتصادي مردم و برخورد با مفسدين اقتصادي دستگيري متخلفان اينستاگرامي را تبديل به جنجالي تازه سازند!
    نگاهي به آرشيو رسانه ها در چند ساله گذشته به خوبي نشان مي دهد که مدعيان اصلاحات و روزنامه هاي زنجيره اي هر جا که نام يکي از مفسدين اقتصادي در ميان بوده و دستگاه قضا مي خواسته با آنان برخورد کند به ميانه ميدان آمده و با تعابيري شديد و شگفت انگيز اين مفسدين را مورد ستايش قرار مي دادند، صادق زيباکلام فعال سياسي اصلاح طلب مفسد سه هزار ميلياردي که اعدام شد را بي گناه خوانده و روزنامه زنجيره اي آفتاب يزد نيز شهرام جزايري را تئوريسين اقتصادي و برند اقتصاد ايران خوانده بود!
    به اين جملات صادق زيبا کلام توجه کنيد: «بنده در بي گناهي مه آفريد اميرخسروي و متهمين پرونده معروف به اختلاس 3000 ميليارد توماني آن قدر يقين دارم که اگر مي خواستم 4 يا 5 عملي را که در درستي آنها يقين دارم برگزينم، مطمئنا دفاع از متهمين گروه اميرمنصور آريا و بي گناهي آنان يقينا يکي از آنها مي شد.»
    اين مختصر به خوبي نشان مي دهد که براي برخي آنچه که مهم نيست و اهميتي ندارد برخورد با مفسدين اقتصادي است، مفسديني که به درستي از آنها مي توان با نام تروريست هاي اقتصادي ياد کرد و از آنان با اين تعبير نام برد.
    آنچه گفته شد به خوبي نشان مي دهد که مدعيان اصلاحات با هر گونه برخورد با هر متخلفي در بستر جمهوري اسلامي مخالفند، اگر تروريست اقتصادي را دستگير و محاکمه کنند او را برند اقتصاد ايران مي خوانند و براي او اشک مي ريزند و اگر يک مجرم اجتماعي و فرهنگي مورد برخورد قرار گيرد بار ديگر اشک مي ريزند که مفسدين اقتصادي را رها کرده و عده اي کودک و نوجوان را گرفته ايد!
    بر اين اساس مي توان گفت که جنجال اينستاگرامي اخير تنها يک بهانه است و رسانه هاي زنجيره اي به دنبال حمايت از تروريست هاي اقتصادي هستند، آنها در بستر حاشيه سازي هاي همه روزه موضوعات اصلي کشور را به حاشيه مي برند، اتفاقي يک ماه پيش رخ داده و متهمي دستگير شده و اعترافات او به صورتي نه چندان حسابشده در رسانه ملي پخش شده است، اين رخداد زمينه ساز تيترهاي درشت در صفحه اول روزنامه هاي زنجيره اي مي شود بي آنکه بگويند هدف از اين جنجال سازي ها چيست؟!
    
    وظيفه دستگاه قضا برخورد با جرائم بدون تبعيض و روشنگري صحيح
    نکته ديگر اينکه قوه قضائيه موظف است که با هر جرمي اعم از ريز و درشت در سطح جامعه برخورد کند و کيفيت برخورد را نيز قانون مشخص ساخته و جاي تفسير و تحليل وجود ندارد.
    بديهي است که فضاي مجازي بستري براي سوءاستفاده گروهي از اراذل و اوباش شده است، آنان گمان مي کنند که فضا به صورتي فراهم است که هر کاري بخواهند مي توانند بکنند، از قاچاق کالا و مواد مخدر گرفته تا فساد و فحشا، انتشار تصاوير و فيلم هاي به شدت مبتذل در اينستاگرام و ساير شبکه هاي مجازي به گونه اي است که کسي در جرم بودن اين حرکات شک و شبهه اي ندارد.
    قوه قضائيه بديهي است که بايستي با اين تخلفات و جرائمي که امنيت فرهنگي و اجتماعي کشور را مورد حمله قرار داده است برخورد کند ولي نکته ظريفي که وجود دارد آن است که دستگاه قضا بايستي از سوي ديگر نيز دست به روشنگري صحيح و حرفه اي بزند.
    رهبر معظم انقلاب 6 تير ماه سال جاري در ديدار با رئيس و مسئولان قوه قضائيه اقناع افکار عمومي را در برخورد دستگاه قضا با مصاديق فساد اقتصادي ضروري خواندند و تاکيد کردند: وقتي مفسدي را محاکمه و مجازات کرديد، روشن و مستدل و هنرمندانه براي مردم تبيين کنيد تا مردم صحت عملکرد شما را احساس کنند و تهديدات به فرصت تبديل شود.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي تصريح کردند: «فرض بفرماييد حالا يک قاتل بي رحمي مي آيد چند جوانِ حافظِ امنيت را به قتل مي رساند، بعد قوه قضائيه در يک فرآيند قانوني در ظرف چند ماه به جرم او رسيدگي مي کند و او را محکوم مي کند و حکم را اجرا مي کند؛ يعني يک کار کاملاً عادلانه و منصفانه و صحيح. تبليغاتي که دشمن مي کند، درست عکس آن چيزي است که بايد اتفاق بيفتد؛ يعني اين قاتل بي رحم را به عنوان مظلوم معرفي مي کند، قوه قضائيه دلسوزِ علاقه مندِ احقاقِ حق کننده حقوق مظلومين را ظالم و مثلاً فرض کنيد که متجاوز معرفي مي کند؛ يعني تبليغات الان اين جوري است. تبليغ بر ضدْ هم بيشتر اثر مي گذارد؛ معمولاً اين جوري است؛ يعني غالباً تهمت و شايعه و حرف مفت بيشتر جا باز مي کند تا بخواهد انسان آن را جبران بکند و درست کند و تصحيح کند و اصلاح کند و حرف راست را به جاي آن [جايگزين] بکند.»
    رهبر معظم انقلاب در ادامه تاکيد کردند: «خب، اين را چه جوري مي خواهيد حل کنيد؟ در مقابل اين، کار تبليغي لازم است. تبليغ بايستي به معناي رساندن آن حقيقت به دل مخاطب باشد، نه به گوش مخاطب؛ بايد دل مخاطب تحت تاثير قرار بگيرد. خب اين يک کار فني است، يک کار هنري است.»
    چنانکه روشن است امپراتوري رسانه اي دشمن، سياه را سفيد و سفيد را سياه نشان مي دهد، آنها که در يمن و سوريه دست به کشتار و يا زخمي هزاران بي گناه زده اند و با حمايت از داعش زمينه ساز به شهادت رسيدن صدها هزار نفر ديگر شده اند امروز از دستگيري چند دختر جوان که دست به تخلفات صريح و آشکاري زده اند اشک تمساح مي ريزند و جمهوري اسلامي را محکوم مي کنند. خون هزاران کودک يمني را نمي بينند و سانسور مي کنند اما براي چند قطره اشک يک دختر، اشک تمساح مي رانند و جنجال به پا مي کنند.
    برنده چنين جنجال هايي کساني هستند که بايد در مورد مسائل مهمي مانند واردات غيرقانوني هزاران خودرو، واردات با دلار 4200 توماني و فروش اجناس با قيمت آزاد و چندين و چند مسئله ديگر پاسخگو باشند. نبايد اجازه داد عده اي با هياهو و گرد و خاک کردن، جاي مسائل اصل و فرعي کشور را عوض کنند.
    
    گزارش خبري - تحليلي كيهان: جنجال اينستاگرامي بهانه است حمايت از تروريست هاي اقتصادي نشانه است
    


 روزنامه كيهان، شماره 21949 به تاريخ 20/4/97، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 212 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه دنياي ميكروب ها
متن مطالب شماره 3 (پياپي 1103)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است